Dodaj do ulubionych

Minister Rostowski: Zmiany w OFE powinny umocni...

IP: *.dynamic.chello.pl 30.12.10, 22:47
Złodzieje. Koniec kropka. Moj glos w przyszlych wyborach bezpowrotnie stracili.
Obserwuj wątek
      • Gość: olo Re: Złoty mocno się osłabi IP: 151.59.18.* 30.12.10, 23:41
        Tytuł:
        Minister Rostowski: Zmiany w OFE powinny umocnić złotego

Ale po jakie licho komu taki silnie nienaturalny zloty?
        W 2004 w zimę złoty kosztował 5zł teraz tylko 4ZŁ inflacja od tego czasu w Polsce to minimum 50%, W EUROPIE 20%.
        Tylko w tym roku ceny paliw + 20%
        Żywności 30% (warzywa owoce + 80%)

W 2004 ceny żywności paliwa gazu (85% wydatków Polaka) były niższe w Polce o 2-4x teraz wszystko kosztuje tyle samo lub więcej, gaz Energia woda już są droższe a to główne wydatki Polaków.
        Żywność już w tej samej cenie tylko zarobki 4~5x mniejsze.
    • gregsmile umocnić złotego? zdecydowanie osłabi złotego! 30.12.10, 23:00
      już dzisiaj dostałem ostrzeżenie z funduszu emerytalnego z sugestią zamiany jednostek z Europy Centralnej na inne. inwestorzy będą spierniczać z warszawskiej giełdy i pozbywać się polskich obligacji na potęgę. Panie Rostowski, jaką chociaż jedną ma Pan podstawę do wyciągnięcia wniosku, że złoty się umocni?
    • heheheheh Rostowski łże 30.12.10, 23:09
      walutę wzmacnia tylko i wyłącznie on sam ordynarnie zlecając sprzedaż EUR za PLN przez bank BGK co za hipokryta,....i daje żeby go ostrzec
      Polityk oskarżony przed sądem za kryzys pamiętaj ministrze
      • Gość: Darczyńca Re: A co z KRUSem, durniu? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.11.11, 01:29
        Jak to co ? Będą rozdawać dalej. Ja płacę na NFZ prawie 500pln miesięcznie, więc mają z czego a takich jak ja jest więcej. Burak ma hektar nieużytków, dwa sklepy i hurtownię, płaci KRUS i żyje jak pączek w maśle. Ktoś w końcu musi mu opłacać leczenie żeby mógł dalej nas rolować. W końcu to bardzo biedny rolnik.
    • trup Zamiast reformy finansów księgowe sztuczki!!! 31.12.10, 01:25
      kuglarze, populiści. maja w d.. naszą przyszłość. liczy się tylko krótkotrwały efekt, najbliższe sondaże i jesienne wybory.
      jak przestanie być ministrem finansów to pewnie napisze w wywiadach-rzekach, że tak musiał, że konieczność polityczna i inne takie h...u-muju.
      Panie Rostowski, jesteś ekonomistą więc nie udawaj, że nie widzisz bezsensu swych posunięć. Sraj na politykę, uzdrawiaj finanse a nie notowania tych w bałwanów a debilnych audio tele !!!!
      Po to pół życia zdobywałeś wiedzę ekonomiczną, żeby realizować absurdalne pomysły jakichś debili wybranych przez tępy motłoch? Sam zrównujesz się więc do poziomu analfabety ekonomicznego. Równie dobrze ministrem finansów można by zrobić kasjerkę z supermarketu.
      Żadnej w tym nie ma przesady.
      Wstyd, Panie Vincent. Wstyd
      • asperamanka Re: Minister Rostowski: Zmiany w OFE powinny umoc 31.12.10, 05:59
        Osobiście uważam że w ogóle pomysł z OFE był kiedyś blędem. To znaczy ze strony polityków był świadomą decyzją żeby zmniejszyć radykalnie stopę zastąpienia i jeszcze wmówić ludziom że są sami sobie winni, ale lud to kupił. O to chodziło. Osobiście też Pan Jan Vincent mnie wkurza, ale może to moje zboczenie.

A komentarz że "mają za dużo dewiz" mnie śmieszy. Kiedyś w latach 1990-tych Anglii się wydawało że ma za dużo dewiz. Bank Anglii sprzedawał złoto po chyba 300 $ za uncję, bo taka była cena rynkowa. Szwajcaria robiła podobnie. Bo też myślała że ma za dużo dewiz. Dwa banki centralne kupowały. Jednym był Bundesbank, bo Niemcy uznali że zlota kraj nigdy nie może mieć za dużo. Drugim był NBP bo Pani HGW jako wtedy prezes uznała że Polska też nie może mieć za dużo złota. Dokupiła wtedy ze 100 ton. Dzis to jest warte ponad trzy razy tyle.
    • Gość: sss Rostowski kłamie jak z nut... IP: 193.239.127.* 31.12.10, 03:17
      "Te decyzje, które podjęliśmy dzisiaj, dlatego, że zmniejszą deficit finansów publicznych, powinny wzmocnić walutę polską"

Rynki finansowe nie są głupie, a "kreatywna księgowość" to ZMIANY NA PAPIERZE a nie zmiany REALNE. Jeżeli będzie to miało wpływ na wycenę złotego to odwrotny od tego który podaje Rostowski o czym doskonale wie...
    • Gość: marian Żartowniś z tego Naszego Ministra IP: 80.240.172.* 31.12.10, 07:43
      Jeszcze powiedz że dzięki zabraniu 5% ze składki do OFE to emerytury z OFE wzrosną 10 krotnie.
      Powiedz jeszcze że Obligacje Emerytalne które musza kupić OFE a które jakoby Państwo wykupi za 30 lat to dobra inwestycja, a nie sznur na szyję Rządowi za 30 lat który będzie musiał znaleźć 200 miliardów na ich wykup.

Fajny z ciebie facet. Przynajmniej córce załatwiłeś po znajomości robotę w MSZ twierdząc, że inni tłumacze MSZ to debile.
    • Gość: jontek To niesamowicie ciekawe socjologiczne zjawisko ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.10, 08:03
      Socjologowie do roboty!. Najwazniejszy dla wszystkich obywateli obszar prac rządu - finanse publiczne i gospodarka. Minister Finansów w jednym krótkim wywiadzie mówi kompletne bzdury:
      1. info o decyzji ws OFE wzmocni złotego - będzie dokładnie odwrotnie - vide Węgry
      2. to pomoże spłacającym kredyty walutowe - będzie dokładnie odwrotnie - vide p.1
      3. wzmocnienie złotego jest dobre. Otóż panie Vincent gospodarka PL 2009 i 2010 kręci się tak dobrze w dużej mierze z powodu SŁABEGO złotego. Ale faktycznie, dzisiaj dla ciebie, panie Vincent jest dobre, bo mocniejszy złoty to mniejszy dług publiczny i będziesz miał kolejny rok spokoju. Tyle, że to wszystko tylko papier a nie rzeczywistość ...
      A większości ludzi (50%poparcia dla PO,więc chyba dla rządu prawda?) łyka wszystko jak leci bez refleksji jakiejkolwiek, w ogóle nie zwraca na to uwagi na to że są okłamywani,ma to centralnie w d... i kłóci się o sprawy nie mające dla ich życia i przyszłości ŻADNEGO znaczenia (Smoleńsk,Krzyże czy przede wszystkim PIS,który od co najmniej roku nie ma NIC do gadania, nie ma żadnego wpływu na to ci się dzieje w PL).
      To jest dla mnie taka zagadka,że bez wódki nie rozbieriosz ... Na szczęście szwagrów mam rozsądnych i sylwester upłynie mi miło,czego życzę wszystkim czytającym.
      Szczęśliwego NOWEGO ROKU!
    • tadeuszq Przekrety stulecia,idzie nedza. 31.12.10, 08:38
      Jak to mysli Don Diego i Viki Rosti.Mowi JKB :pieniadze trzeba pozyczac od rodziny.Tata mowi do syna:pozycz.Alez Tato ja swoje pieniadze odkladam na przyszla emeryture,Tata mowi:alez ja ci oddam.Syn pozycza.Tata jedzie na Macchu Picchu,drugiego syna wysyla do Chin-niech sobie pooglada kolej.Wreszcie Tata umiera.Syn stawia ojcu pomnik.PRZYCHODZI STAROSC,SYN OSIAGA WIEK EMERYTALNY.sPADEK PO OJCU-PODARTE GACIE.PIENIEDZY OJCIEC NIE ODDAL.SYN ZAMIAST EMEREYTURY MA:REKE W NOCNIKU.PRZEKRET STULECIA?NIE-BYLY INNE TYCH SAMYCH LUDZI.JAKIE OPOWIEM POZNIEJ
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka