Dodaj do ulubionych

Czego wstydzi się Jeremi Mordasewicz?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.11, 06:09
Kobieto, pozwól że wyjaśnię Ci dlaczego Panu Jeremiemu jest wstyd za rządących:
Rząd wydaje znaczniej więcej niż ściąga podatków - różnice zasypuje zapożyczając nas. Tak dalej ciągnąc się nie da, trzeba cos z tym zrobić i co do tego nie ma generalnie sporu. Żeby zrozumieć gdzie jest spór, popatrzmy na wydatki rządu i podzielmy je na trzy kategorie: 1 - wydatki sensowne (straż pożarna, policja, itp, itd), 2 - wydatki bezsensowne (ulga na internet, emerytury dla 35 latkow, płacenie składki za bogatych rolników, itp, itd), 3 - oszczędności przekazywane do OFE.
Rząd słusznie mówi, ze tego się wszystkie nie da sfinansować i z czegoś trzeba zrezygnować. Rząd proponuje przestać oszczędzać, i słusznie mówi, że oszczędzanie za pożyczone pieniądze nie ma sensu.
A jego adwersarze (w tym ja), mówią: bez jaj, jak można mówić ze nie stać nas na oszczędzanie, skoro jednocześnie wydajemy na bezsensowne rzeczy.
Najpierw pozbądźmy się tych bezsensownych wydatków i dopiero wtedy zobaczmy czy nas stać czy nie na oszczędzanie. Rozumiemy i nie kwestionujemy oczywistych wad wybranej 11 lat temu formy oszczędzania. Te wady trzeba eliminować, a w skrajnym przypadku, gdy się ich nie da wyeliminować, być może trzeba zmienić formę oszczędzania na lepszą.
Krotko mówiąc spór jest o to co mamy ciąć: odkładanie zaskórniaków na przyszłość czy bezsensowne wydatki.
Z oczywistych względów polityczna decyzja w roku wyborczym może być tylko jedna - tniemy oszczędzanie, żeby wyrzucić bezsensowne wydatki trze baby się zawsze z kimś szarpać. I o ile rozumiem decyzje polityków, to pogląd Pani 'nieco' mnie dziwi.
Od dawna tez postuluję, żeby stworzyć jeszcze jedno OFE (najlepiej prowadzone przez ZUS), które 100% aktywów będzie inwestować w złoto. Jest pewna grupa ludzi w Polsce, dla których akcje przedsiębiorstw i czarna magia to jedno i to samo, dla nich potrzebujemy oddzielnego OFE, które będzie się trzymać z dala od akcji. Zaskoczyło mnie tylko, ze doktor ekonomii ma taki niesmak do akcji.
Obserwuj wątek
  • Gość: przyszły emeryt Re: Nie tylko o J. Mordusewiczu ? IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.01.12, 12:00
   Jeremi Mordasewicz . To jest klasyczny przykład demagoga " sponsorowanego "przez lobby rządowe i entuzjastów globalizacji . Jakoś po klepsydrach na zakładzie nie stwierdzam aby mężczyźni w Polsce żyli dłużej. Nasze kobiety są bardziej schorowane i zapracowane od kobiet na zachodzie . kto będzie chciał zatrudnić 64 letnią babcię gdy będzie miał do wyboru młodsze. Nie jedna starsza kobieta przekonała się w trakcie poszukiwania pracy ,że jest za stara .A często słyszy nawet 40 latka ,że poszukuję owszem do pracy ale młodą i doświadczoną. Weźcie się za robotę urzędnicy i nie podwyższajcie sobie wynagrodzeń gdy innym każecie zaciągać pasa. Uważam ,ze powinna powstać organizacja przeciwdziałająca głupocie polityków i urzędników ale nie tylko na zasadzie rywalizacji między sobą.Nie prawdą jest ,że będziemy mieć większe emerytury bo ci co ostatnio dostali cieszą ,że mają duże ale następni kandydaci do emerytur w miarę upływu lat będa się martwić ,że są coraz mniejsze. Ale pan Mordasewicz powie ,że to dla naszego dobra a dłużej to lepiej . Za błędy polityków ,urzędników , banków ,spekulantów giełdowych my wszyscy musimy ponieść konsekwencje i za to płacić zmianami i restrykcjami . Oni są albo bezkarni albo karni w postaci przeniesienia na inne stanowisko niekiedy bardziej lukratywne. Nie wierzcie w to ,że nasi rodacy będą jeździć powszechnie na Wyspy Kanaryjskie i po Europie jak to robią emeryci choćby niemieccy jak zresztą widać ich masowo w autokarach .Niemiec za receptę płaci grosze lub leki ma bardziej refundowane . Lekarz niemiecki zwraca uwagę pacjentowi dlaczego nie przyszedł we wtorek a dopiero w piątek a u nas czeka się tygodniami i miesiącami do specjalistów a zabiegi ,operacje planowane są zbyt odległe .Niestety w polityce i na stanowiskach w urzędzie ,w przedsiębiorstwie będzie coraz więcej karierowiczów i ludzi niekompetentnych ale polecanych przez grupy kolesi często z tej samej orientacji politycznej lub powiązanych układami . Stanowiska prezesów ,dyrektorów będą zajmować niekiedy zamiast dobrzy menadżerowie tzw. rozpierd......cze zakładów co w konsekwencji ludzie tracą pracę lub zakład chyli się ku upadłości .Będzie coraz więcej różnej maści urzędników, specjalistów ,inżynierów teoretyków i podejmujących decyzję za biurka lub na zasadzie państwo w państwie a głosy gawiedzi ,pospólstwa wołających o profesjonalizm decyzji i projektów nikt z decydentów nie będzie chciał słuchać i poczynania ich kontrolować aż do doniesień czy afery medialnej .A jedyną karą za złe decyzje czy głupotę może być właśnie szum medialny i gazetowy a konsekwencją zamiana stołkami i stanowiskami lub wysoka emerytura
   • Gość: sss Re: Nie tylko o J. Mordusewiczu ? IP: *.aster.pl 04.01.12, 16:11
    Podpisuję się rękami i nogami po tym, co napisał "przyszły emeryt". Do tej
    bandy pijawek trzeba dołączyć kler, który przy pomocy sztuczek, czadzi i
    usypia społeczeństwo. Odnoszę wrażenie, że rząd jest potrzebny dla
    10% społeczeństwa, reszta jest poza marginesem - "róbta, co chceta".
    Jak to możliwe, że często głupi, bez kwalifikacji i mocno zaczadzony
    dorywa się do stołka i by sprostać medialnym oczekiwaniom, otrzymuje
    do dyspozycji orszak poddanych: fryzjera, stylistę, doradcę od sznurówek
    i strojenia min, doradcę od ubolewania i radości, itd. itd.
    Mimo to, z butów wystaje słoma, oraz ... podarte skarpetki :).
    Wierzę, że Oburzeni nabiorą sił do wiosny!
    • Gość: bolko von karierow Re: Nie tylko o J. Mordusewiczu ? IP: *.play-internet.pl 04.01.12, 17:36
     całkowicie skompromitowany działacz i polityk,zwykły polski"neokon" ,nie wiadomo dlaczego tak długo uczepił się
     KPP.
     zwolennik neokonserwatywnej, skompromitowanej do cna teorii przekazywania całej polskiej składki rentowej spekulacyjnym tzw. "rynkom", które bez skrupułów "pulveryzują {cyli rozpylają bezpowrotnie w "londyńsko-nowojorski niebyt"} przez lata całe ciężko zapracowane polskie pieniądze na ubezpieczenia społeczne.

     jego rozwiązanie mogły być trafne przed kryzysem z 2008/2009 i przy innej średniej dochodowości Polaków która jest trzy - krotnie niższa niż n.p we Francji, ale nie teraz w obecnej sytuacji okradania budżetów europejskich przez hedge funds;y, Madoffy MF Globale, i fundusze CDS czy derywatywów londyńskich.
     najlepiej gdyby wzorem węgierskim skasowano złodziejskie prywatne OFE i całą składkę przekazywano by do ZUS-u.
  • Gość: dziki dzisiaj oglądałem wypowiedź tego Pana w tv... IP: *.play-internet.pl 21.03.12, 10:09
   Czasem zastanawiam się po co takich ludzi pokazują w tv? Chyba po to żeby ich upokorzyć przed społeczeństwem. W dzisiejszym wywiadzie ten Pan pozycjonował się w miejscu specjalisty, ale jakiego? Była mowa o wieku emerytalnym, gadał coś (nie piszę mówił bo on gadał) potem się zastanawiał, a potem znowu gadał tylko, że w moim odczuciu takie farmazony, że wstyd. Jeśli to czyta Pan Jeremi to mam wielką prośbę proszę się nie pokazywać w tv bo zabiera Pan ludzią drogo cenny czas, a lepiej żeby usłyszeli coś mądre go a nie to co Pan opowiada, strata czasu obym nie trafił drugi raz na wywiad z tym Panem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka