Dodaj do ulubionych

Firma ma kłopoty. Co robić?

29.01.11, 17:29
I dlaczego tu się dziwić, że z takim podejściem US do podatnika kwitnie szara strefa?
Obserwuj wątek
    • Gość: JBHC takiego burdelu jak w Polsce.... IP: *.41.235.113.sub.mbb.three.co.uk 29.01.11, 22:56
      uznaniowosc urzedow etc ...
      mam firme w Uk od 4 lat ,podatek raz do roku (tylko vat rozlicza sie kwartalnie ) przedplata na fundusz emerytalno zdrowotny 20 f/mc , podatek jako ltd 20 proc po odliczeniu kosztow , nie ma czegos takiego jak uznaniowość urzedu skarbowego , nie mam na podatek , nie zaplace , urzad bedzie musial sciagac go ze mnei jak kazda inna firma ,ale jesli juz sprawa trafi np do sadu ,to sad decyduje i np rozlozy go na dlugoterminowy okres splaty .........
      • Gość: Romek Atomek Skladka miesieczna na "ZUS" w Anglii jest 12x NIZ IP: *.pres.cable.virginmedia.com 30.01.11, 03:16
        Tu nikt mnie nie straszy podatkami, a zacheca do ich placenia. Nie mam stresow ze gdy cos pojdzie nie tak to skarbowka mnie zje.

Przedewszystkim mam tutaj zero papierologii. Wypelniam zeznanie podatkowe RAZ NA ROK, i jest to moj jedyny kontakt ze skarbowka. Jako ze jestem samozatrudniony to nawet nie musze posiadac faktur ani jakiejkolwiek dokumentacji z mojej dzialalnosci.

Skladka miesieczna na "ZUS" w Anglii jest 12x NIZSZA niz w Polsce!

Tutaj naprawde da sie robic biznes. powtarzam BIZNES - a nie siedziec w papierach i sie uzerac z debilami ze skarbowki.

ps2. rok temu zaplacilem podatek z polrocznym poslizgiem. Skarbowka tak bardzo sie przejela, ze wyslala mi az ladna ksiazeczke pt. Jak wypelnic zeznanie podatkowe, oraz informacje jak zrobic to online :] Zadnego straszenia.
        • Gość: traveler Re: Skladka miesieczna na "ZUS" w Anglii jest 12 IP: 118.100.75.* 30.01.11, 04:41
          Jeszcze ciekawiej jest w Chinach. Znajomy ma firmę w Kantonie. Przy dochodach ok. 8000-10000 mc jedyne co płaci to 1100 na rok swojemu agnetowi w HK. Od kwoty, którą zarabia ma absolutnie 0%. Żadnych ZUS, VAT, srat itd. A jeśli zbierze rachunki i prześle chinskiemu urzędowi dowodząc że całość poszła na eksport - to dostaje zwrot 17% całej kwoty!
          Niech sobie dalej w pl budują dobrobyt zielonej wyspy, przyjazne panstwo itd. Gdzie człowiek tylko może dostać zawału otrzymując list z us, zus, gminy....
          Polsce dziekujemy
    • Gość: Właściciel firmy.. Powód tego jest jeden.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.11, 10:06
      Do czasu gdy decydenci nie zrozumieją iż firma, która pada pozbawia ich (urzędy, skarb państwa) dochodu to będą tępić każdą inicjatywę i przejaw gospodarności. Patrząc na to z boku to wygląda to tak jakby państwu zależało na utrzymaniu w ryzach i ograniczeniu ilości firm na rynku. Z drugiej strony ściągają z nich (firm) podatki, z których oni (państwo) ,żyją. Paradoks gospodarczy, nieprawdopodobny ale faktyczny. Też zastanawiam się nad przeniesieniem firmy do państwa gdzie szanuje się przedsiębiorczość a nie walczy się z nią.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka