Dodaj do ulubionych

W odpowiedzi Jankowiakowi - trzecia recepta

02.02.11, 16:31
No i już się pogubiłem! Jankowiak wymięszał mi się z Bratkowskim, a wszystko zapętlił dokładni Gwiazdowski. Cześć!
Obserwuj wątek
    • Gość: święta_racja Re: W odpowiedzi Jankowiakowi - trzecia recepta IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.02.11, 18:45
      Amen!

to jest tak proste i tak straszne zarazem.

Jak zapisałem się na chybił trafił do Bankowego to pukali w głowę, że jeden z najgorszych OFE
      ja im na to: i co z tego ... i tak nic tego nie dostanę!

Pięniądze na ZUS to kasa w błoto. Zapomnijcie o niej i zacznijcie oszczędzać!
      Pewnego dnia to się wszystko załamie i WSZYSCY emeryci dostaną jedną TAKĄ SAMĄ (niską-głodową) emeryturę! Nie będzie innego wyjścia - proste.
      Kombinowanie teraz to tylko mydlenie oczu. PRowe fiku-miku!
    • manso Komentarz do komentarzy R.G 05.02.11, 20:14
      Pierwsze co mi się narzuca po przeczytaniu Pańskich komentarzy dotyczących OFE to wiele razy powtarzana pretensja że OFE na nas zarabiają.Ano zarabiają - tak jak banki, fundusze inwestycyjne, towarzystwa ubezpieczeniowe a nawet zakłady pogrzebowe.Tak już ten świat jest urządzony- i dziwnie mi brzmi oburzenie na to akurat Pana.Bo gdyby to był Ikonowicz to byłoby to zrozumiałe. Można się zastanawiać czy nie zarabiają za dużo-tutaj powinno się ich porównywać z funduszami zrównoważonymi.I z tego porównania wychodzi że są to koszty porównywalne. A bezpieczeństwo kosztuje.Można się przekonać obserwując jak w kolejce do okienka bankowego stoi klient który ma wolne 10tys i wpłaca na lokatę dostając za to zawrotną kwotę 4%(minus podatek Belki), a zaraz za nim klient pożycza 10tys płacąc za to 20%.I jakoś nie przychodzi im do głowy aby się między sobą dogadać.
      Druga sprawa to powtarzany wiele razy problem wykupu aktywów OFE.Zdaje się Pan wręcz krzyczeć-kto wam to wykupi?
      Fundusze inwestycyjne istnieją w Polsce od 20 lat- i nigdy nie było problemów z wypłatami(OFE to przecież fundusze inwestycyjne, różnią się tylko możliwością swobodnego dysponowania aktywami).Czyżby chciał Pan powiedzieć że oszczędzanie w funduszach jest bez sensu bo za chwilę to wszystko walnie i pieniądze przepadną?Ja nie twierdzę że nie walnie.Tylko że jeśli walnie to ZUS będzie miał jeszcze większe kłopoty niż OFE.I jeśli to wszystko jedno czy OFE czy ZUS to może zaproponować tym którzy mają oszczędności w TFI aby przekazały to do ZUS w zamian za obietnicę wyższej, o parę złotych, emerytury.Ciekawe ilu by się na to zdecydowało.
      Sugeruje Pan że to wszystko jedno czy OFE czy ZUS bo i tak następne pokolenie musi nas utrzymać.Ale jest zdecydowana różnica czy mówimy do młodych- musisz mnie utrzymywać bo ja kiedyś utrzymywałem twoich dziadków,czy otrzymujesz od nich pieniądze sprzedając im obligacje,akcje nieruchomości itd.-które oni kupują z myślą o swojej emeryturze.
      Trzecia kwestia to przyjmowane a priori założenie że to OFE jest odpowiedzialne za zadłużenie kraju.Jeśli brakuje mi ma utrzymanie i muszę zaciągnąć kredyt to jest rzeczą względną czy za czynsz zapłaciłem z pensji a za elektryczność z kredytu czy na odwrót. Ja twierdzę że OFE zostały sfinansowane w 60% z prywatyzacji a w 40% z podatku VAT.A Państwo się zadłużyło (emitując obligacje) bo brakowało mu pieniędzy na: dopłaty do KRUS, wcześniejszych emerytur, rent, przerosłej administracji itd, itd..
      • Gość: ja Re: Komentarz do komentarzy R.G IP: *.adsl.inetia.pl 07.02.11, 10:03
        ZUS-owiec nie mam zamiaru pracować na swoją emeryturę i emeryturę moich dzieci. Jakim prawem OFE mnie do tego zmusza? Rząd powinien raz na zawsze rozwiązać sprawę likwidując OFE i przywracając składkę(wg balcerowicza jest to podatek emerytalny) 45% również dla najbogatszych . Dlaczego oni mają korzystać z ulgi podatkowej nie płacąc tego podatku od zarobków powyżej 2,5 średniej krajowej? Ządanie od rolnika na 5 czy 10 ha ZUS-u a zwalnianie dochodów powyżej 2,5 krotność średniej jest zwykłym chamstwem i arogancją pseudoekonomistów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka