Dodaj do ulubionych

Minister nie ma racji!

IP: 57.86.133.* 08.02.11, 23:28
każdy emeryt i rencista zatrudniony płaci na ZUS ludzie nie piszcia banialuków.
Obserwuj wątek
  • dejot7 Minister ma racje! 09.02.11, 01:03
   'A pracodawcy opłaca się wysłać pracownika na emeryturę i dalej go zatrudniać, bo wtedy nie musi już płacić składek do ZUS"

   Pięknie, jeszcze większa gafa niż Rostowskiego.

   A co do reszty, to Rostowski ma rację. Jak ludzie zorientują się jak działa nowy system emerytalny, pewnie będą opóźniać przejście na emeryturę.

   I jeszcze co do wieku emerytalnego: w Polsce ten wiek właśnie skokowo wzrasta po uchyleniu w 2008 r. wcześniejszych emerytur. Niski wiek odchodzenia na emeryturę w Polsce staje się mitem, za rok/2 lata zrówna się ze średnią europejską. A już teraz porównując średnią długość życia okaże się, że wcale nie spędzamy tak dużej części naszego życia na emeryturze jak w większości krajów EU.

   No ale pani Dominika jak zwykle wszystko wie lepiej, parę lat temu coś usłyszała, wyrobiła sobie jedynie słuszne zdanie i już nic jej nie przekona.
   • Gość: ert Re: Minister ma racje! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.11, 10:05

    Dominice udało się złapać ministra na pomyłce. Tylko na tyle było ją stać w tym wywiadzie. Sprawiała wrażenie prymuski, której ktoś utarł nosa i która nie potrafi sobie z tym poradzić.

    Co do meritum: po co mamy podnosić wiek emerytalny do np. 68 lat, skoro dzisiaj średnia przechodzenia na emeryturę to - powiedzmy - 60 lat. Zróbmy najpierw tak, żeby ludzie pracowali do 65 roku życia, a potem podnośmy wiek ustawowy.
  • Gość: anna.ws Minister nie ma racji! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 10:04
   Pracodawcy wcale tak chętnie nie przedłużają pracy dla osób, które osiągnęły ustawowy wiek emerytalny, a wręcz czekają, aby je zwolnic i zatrudnić młodych za połowę stawki, którą musieli płacic osobom z doświadczeniem. Chetnie bym pracowała dłużej, ale w wieku 61 lat otrzymałam "propozycję nie do odrzucenia" odejścia na emeryturę.
  • Gość: Accepted Minister nie ma racji! IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.02.11, 11:59
   Pani nawet nie wie o czym rozmawiała, skoro Pani zatytułowała artykuł w Tok FM w nawiązaniu do III filara, gdy ani słowo w Pani wywiadzie nie padło o III filarze. Pani opinie na temat ekonomi nie mają wartości, skoro Pani podstaw nie odróżnia, tudzież nie słucha Pani swoich gości. Niech Pani się zajmie publicystyką i wydaje swoje złote myśli na Blogu, a nie gada wierutnych bzdur.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka