Dodaj do ulubionych

Nie ma zgody na cięcie składki do OFE

03.03.11, 06:48
Też jestem zdana, że od cięcia składki do OFE lepszym rozwiązaniem problemu jest szybka poprawka do ustawy dająca pełną dowolność wyboru ubezpieczyciela emerytalnego w dowolnym czasie na dwustronnie uzgodnionych warunkach.
Zamiast odprowadzać do ZUS, skąd część wędruje do OFE, pracownik sam deklaruje u pracodawcy, dokąd ma wysyłać jego składkę ubezpieczenia emerytalnego i w jakiej wysokości.
Podatek emerytalny na emerytury pierwszego filaru jest dodatkowym podatkiem i tak się powinien nazywać. Będzie on systematycznie malał aż do zaniku, bo wykrusza się pierwszy filar i środków potrzeba coraz mniej. Każdy będzie płacił tylko składkę na własną emeryturę.
Obserwuj wątek
  • tornson Polacy są otępieni przez neoliberalną propagandę 03.03.11, 09:47
   dlatego nie powinno być żadnej dowolności. Jeden z drugim ogłupiony leming będzie płacił złodziejom z OFE a na starość zacznie wyciągać ręce po zasiłki socjalne czy emerytury państwowe w przypadku bankructwa OFE albo malwersacji (wielce prawdopodobny scenariusz). A jak pokazuje przykład Chile nie da się wyżyć z emerytur OFE. Dlatego nie powinno być żadnej dowolności, ludzie w Polsce to w większości ogłupieni debile, muszą być niestety prowadzeni za rączkę by sobie sami krzywdy nie zrobili.
  • baalsaack Związkowcy 03.03.11, 09:58
   Związkowcy polscy nie pierwszy raz już działają wbrew interesom pracowników i społeczeństwa.

   Z jakiej racji oszczędności dziedziczone mają być wypłacane w gotówce? To jest składka EMERYTALNA, a nie zwykłe konto bankowe.
  • Gość: wn Dla mnie również OFE to zło wcielone ! IP: *.toya.net.pl 03.03.11, 23:03
   Kto jest właścicielem tego 'barachła' ? Nie chodzi tu o nazwiska Prezesów czy obsady prezydium OFE (które są ogólnie dostępne). Chodzi o odpowiedź na pytanie kim są właściciele tych kilku PRYWATNYCH funduszy OFE, które przyszłym Emerytom obiecują 'gruszki na wierzbie' a póki co to ssą ze składek ile wlezie, na prowizje, na nagrody, na ... szkoda gadać. Kupa forsy poszła na tych złodziei a pierwsze emerytury z OFE to ok. 20-30 zł - tak miało być ?

   Zapytam więc np. czy pan Balcerowicz ma udziały w posiadaniu tego czegoś ? Masz Balcerowicz jakiś interes w tym aby bronić OFE niczym Lew ? A jakie ? Myśleliśmy (?), że taki cwaniak już dawno zaczął naprawiać inne upadające gospodarki na świecie np. na Bliskim Wschodzie - a tu masz - znowu.
   Lepper miał rację, dawno temu, że ten H musi odejść. Odeszło choć padało, choć było ślisko to odeszło to .... Ale to 'świniarzysko' się znowu uaktywniło. Czemu ? Czemu ty obrzydły H !?
   • piotr33k2 Re: Dla mnie również OFE to zło wcielone ! 04.03.11, 23:58
    przeciez to offe w takim wydaniu to jest jakas paranoja! to działa na razie tak że offe dostają obligatoryjnie pieniadze za ci liczą sobie jeszcze sowitą zapłate po czym panstwo doplaca z budzetu do bieżących i bliskich emerytur te brakujace pieniadze ktore dostaje offe a offe pożycza z kolei miedzyi nnymi te pieniadze na wysokil lichwiarski procent panstwu żeby panstwo mogło znowu dopłacić do biezych emerytur! . to jest chore i nikt żaden budzet tego wytrzyma a wszystkie nowe panstwa uni ktore wprowadziły podobne systemy emerytalne juz się całkowicie z nich wycofały . wiec nie rozumiem tego całego oburzenia na rzad tuska ze chce bo przecież wrecż musi to zmienić.
  • pablobodek Kwadratura trójkąta 04.03.11, 19:19
   Pani ("sp...j") Fedak jest to "zło wcielone" rządu z przyczyny koalicyjnej. To ona bodajże pozbyła się z resortu superfachowca - pani Chłoń-Domińczak. Co dzień ma jakieś kosmiczne pomysły, gwarantuje coś tam po latach. Powinna się zobowiązać, że jeśli będzie inaczej jak obiecuje, to wczołga się pod stół i odszczeka.
   Uważam, że pan Boni wraz z panem Balcerowiczem, jako fachowcy b. wysokiej klasy, mogliby w tandemie przeprowadzić prawdziwą reformę finansów publicznych, w tym świadczeń. Po uzyskaniu odpowiednich upoważnień poltycznych.
   Balcerowicz musi wrócić, a wraz z Nim rozsądek ekonomiczny !!
   • prac124 Re: Kwadratura trójkąta 05.03.11, 03:00
    Nie mogę się z Tobą zgodzić "pablobodek" (trochę śmieszne nazwisko). Ani Boni, ani Balcerowicz nie zamierzają ustawić ubezpieczenia w OFE na uczciwych zasadach. Boni nie, bo mu nie zależy, a Balcerowicz nie, bo mu wręcz zależy na tym, by OFE dalej skubało przyszłych emerytów. Z natury jest oszustem, a natury się nie da zmienić.
    To są fachowcy wysokiej klasy, a pozwalają żeby OFE pobierały pieniądze na swoje potrzeby ze składek, żeby nie utrzymywały przynajmniej wartości nabywczej tych składek, żeby nie żyły z efektów swojej pracy (z pieniędzy zarobionych przez siebie).
    Ci dwaj panowie B. nie zadbają o emerytów.
    Wczytaj się "pablobodek" w tekst ustawy o OFE i sam się przekonasz, że to złodzieje jak PZU. Też chronione ustawą.
  • prac124 Kwadratura trójkąta 05.03.11, 02:52
   Minister Fedak akurat ma rację. W ramach dzisiejszej ustawy o OFE te ostatnie pomniejszają składki zebrane przez przyszłych emerytów. Żyją z pieniędzy składkowiczów, a nie z efektów swojej własnej pracy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka