Dodaj do ulubionych

Po mediach premier Orbán zainteresował się stopami

09.03.11, 02:20
Gazeta dezinformuje.
Komisja z Uni krytykuje, ale OFE to istnieje tylko w dzikich krajach, Chile, Argentyna i byłe demoludy. Francja, Niemcy i inni którzy dłużej znają kapitalizm od OFE trzymają się z daleka.
Gazeta poda że Orban obciął pensje o 75% członkom rady, ale nie poda że prezes Narodowego Banku malutkich Węgier zarabiał wielokrotność pensji FEDu z USA. Szkoda że gdzieś linka sobie nie zapisałem.
A potem się dziwić że niektórzy są święcie przekonaniu o swoich racjach, jak tylko czytają dezinformacje.
Zapewnie rano zmienią tytuł,albo coś innego wymyślą aby mój post nie był pierwszy, dlatego zrobię sobie zdjęcie aby pokazać czarno na białym jak działa michnikowa cenzura.
Obserwuj wątek
  • Gość: urban_orban Re: Zacznij myśleć szary człowieku! IP: *.icpnet.pl 09.03.11, 09:58
   Zacznij myśleć szary człowieku! Oskarżasz GW o cenzurę a sam piszesz bzdury o zarobkach prezesa banku. Link się biedactwu zagubił ! >" A potem się dziwić że niektórzy są święcie przekonaniu o swoich racjach, jak tylko czytają dezinformacje." Towarzystw emerytalnych na świecie są tysiące. Również we Francji, Niemczech, W. Brytanii i USA. Różne są jedynie zasady systemu emerytalnego. W wielu krajach oszczędzanie na emeryturę w OFE nie jest obowiązkowe. Rządy tych państw uważają, że w razie problemów mają dużo miejsca pod mostami i w metrze a o własną emeryturę każdy powinien się troszczyć sam.
   • Gość: twoja_stara Re: Zacznij myśleć szary człowieku! IP: *.nyc.res.rr.com 09.03.11, 14:30
    1, FED
    "What are the salaries of the Board members?

    Congress sets the salaries of the Board members. For 2010, the Chairman's annual salary is $199,700. The annual salary of the other Board members (including the Vice Chairman) is $179,700."

    goo.gl/A3mRb
    2, "I noted earlier that among Viktor Orbán's 29 points was one that put a cap of 2 million forints per month on the salaries of those who head state-owned companies. Orbán felt it necessary to add that this restriction is also applicable to the chairman of the Hungarian National Bank whose salary at the moment is around 7 million forints."

    goo.gl/FAcDC
    ========
    1 USD = 196.0200 HUF
    ========
    7 000 000 forintów miesięcznie X 12 miesięcy = 84 000 000 forintów rocznie
    84 000 000 : 196 000 = $ 428 571 rocznie
    ========
    Roczne zarobki szefa Narodowego Banku Węgier = $ 428 571
    Roczne (annual salary) szefa FED = $ 199 700
   • samo_dobro Re: Zacznij myśleć szary człowieku! 09.03.11, 14:42
    @urban_orban
    > Towarzystw emerytalnych na świecie są tysiące. Również we Francji, Nie
    > mczech, W. Brytanii i USA. Różne są jedynie zasady systemu emerytalnego. W wiel
    > u krajach oszczędzanie na emeryturę w OFE nie jest obowiązkowe.

    Pierd* młotku, obowiązkowe OFE są właśnie w krajach gdzie doi się ciemny lud. We wspomnianych przez Ciebie Francji, Niemczech, UK czy USA nie ma obowiązkowych OFE.

    > Rządy tych pańs
    > tw uważają, że w razie problemów mają dużo miejsca pod mostami i w metrze a o w
    > łasną emeryturę każdy powinien się troszczyć sam.

    Masz głąbie na myśli rządy Francji, Niemiec, UK itd? Co za szczęście, że nasi styropianowi kombatanci tak się o nas troszczą i pozwolili OFE na zgarnianie 10% prowizji od każdej składki.
  • Gość: Ekumeniczny Wegierski czarnobyl - jakie pochodzenie sprawcow ? IP: *.dsl.bell.ca 09.03.11, 14:35
   Jaka jest RELIGIA i POCHODZENIE sprawcow wegierskiego czarnobyla ???
   Przypomne ze ci "prywatyzatorzy" winni sa smierci 9 wegrow. Istnieje uzasadnione przypuszczenie ze wiele tysiecy osob majacych kontakt z czerwona mazia bedzie chorowalo na chorobny chroniczne i umrze przedwczesnie.
   Dlaczego wegier za kradziez olowka idzie do wiezienia a "prywatyzator" za zabicie 9 osob i miliardowe straty w srodowisku pozostaje bezkarny?
   Jaka jest RELIGIA i POCHODZENIE ktore chronia kryminalistow, oligarchow, prywatyzatorow i reformatorow od odpowiedzialnosci karnej?

   Rodacy wegierskich prywatyzatorow maja w swoim kraju najlepszy sprzet ratowniczy na swiecie ale nie przyjechali pomoc ratowac wegrow.
  • samo_dobro Po mediach premier Orbán zainteresował się stopami 09.03.11, 14:46
   Facet w końcu wziął się za darmozjadów i świnie w Brukseli już zaczęły kwiczeć. U nas też powinno się dopilnować by korporacje płaciły podatki (CIT płaci niecałe 40% firm!), a nie robiły sztuczne z d* wzięte koszty i exportowały kasę za granicę. Również rozbuchane pensyjki wielu urzędasów należało by także ściąć. Szkoda, że gw nie podało iż koleś zarabiał ponad 2x więcej niż szef FEDu co było bezczelnością w takim kraju jak Węgry. U nas bezczelnych urzędasów też nie brakuje.
   • Gość: Antek Dokładnie Leo masz 100 % racji, ale.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 15:32
    już niedługo sie to skończy. Daje rok i wszystko wyjdzie na światło dzienne. Kto brał w tym udział...bedzie sie działo i bedzie gorąco ale musimy wytrzymać i nie wychodzić na ulice oni tego chcą aby wywołac chaos.....Balcerowicz do kryminału chyba ze uda sie mu zbiec, Kwaśniewski i inni. GW zniknie z mediów albo zmieni red nacz., TVN ramówka do "naprawy". Jak napisałem poniżej w stanach FED dostał ultimatum i przestępcza grupa musi sie zwijać ale zanim to zrobi to narobi jeszcze trochę bałaganu na świecie. Idziemy w dobrym kierunku i oby tak dalej. LUDZIE APEL DO WAS NIE DAJCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ. Gazeta Wyborcza, TVN generalnie większość mediów piszą totalną nieprawdę.
  • Gość: Antek Już niedługo Balcerowicz i GW pójdzie w zaponienie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 14:49
   Myśle ze rok- u potrzebujemy. Michnik będzie zastąpiony. Własnie Rockefeller został wygnany z USA i z rodziną i szuka schronienia w Indiach. Ludzie to fakty czytajcie!!! Bush, Cheney i Clintonowie nie mogą opuścić USA będą sądzeni za wojny przeciwko ludzkości. Myśle że już niedługo się wszystkego dowiemy. Czytajcie alternatywne media. Na cały, swiecie są aresztowania ludzi którzy wywołali kryzys i próbują zmanipulować nam wojnę. Ludzie to jest prawda.....czytajcie i składajcie informacje. Coś sie dzieje w temacie. Oczywiście bedąca ich własnościa GW nie pisze tego i inne media także. Ale wytrzymajmy jeszcze trochę powinno się udać.
   • janan2 Re: Po mediach premier Orbán zainteresował się st 09.03.11, 15:48
    Gość portalu: ax napisał(a):

    > Brawo, Orban! Mam poglądy lewicowe, ale trzymam za niego kciuki. Żeby przeciwst
    > awić się korporacjom i spekulantom, trzeba mieć wielkie jaja.

    Przydał by się nam Orban w Polsce.Może by Madziary nam go wypożyczyli?Ma jaja i nie daje sobie na nie dmuchać międzynarodowym spekulantom,bankierom czy przekręciarzom.To oni spowodowali kryzys u nas na świecie i u nich.Aż żal,że moment nas przegonią.Wyczuł gdziw wycieka kasa zamiast pozostawać w kraju i służyć jego rozwojowi.Dlatego taki straszny wrzask się podniósł bo opodatkował białe kołnieżyki,markety czy banki.A prezesi nie muszą zarabiać średnia krajowa razy 100.Wystarczy ucywilizować.U nas jeszcze żrą na potęgę,niedługo pójdziemy z torbami.Tylko pogratulować Węgrom,że mają takiego Orbana.U nas same liście osiki i mięciutkie i uległe "politykiery" od ....
    • Gość: klakier Re: Po mediach premier Orbán zainteresował się st IP: *.nyc.res.rr.com 09.03.11, 16:07
     Racja !
     Przed rewolucją francuską :

     Zadłużenie skarbu

     Dwór królewski prowadził życie wystawne i kosztowne ponad miarę. Rzeczywistą władzę często posiadali wszechwładni królewscy faworyci. Przepych życia dworskiego, liczne wojny i niekorzystne układy handlowe doprowadziły do zadłużenia skarbu państwa. Rozrzutność dworu wzrosła, gdy nową królową Francji została księżniczka austriacka Maria Antonina. Szczególną niechęć społeczeństwa do królowej wzbudziła tzw. afera naszyjnikowa, do tego sam król Ludwik XVI nie był charyzmatycznym władcą i nie cieszył się sympatią ludności. Łatwo ulegał kaprysom dworzan.

     Skarb państwa zaczął świecić pustkami, a skorumpowani poborcy podatkowi często zatrzymywali zebrane sumy we własnej kieszeni. Ogołacani przez podatki przemysłowcy byli zmuszeni do podnoszenia cen towarów. Jakby tego było mało, Francję zaczęły wyjątkowo często nawiedzać klęski nieurodzaju. W związku z tym, szczególnie w miastach, panował powszechny głód. Wciąż nie udawało się załatać dziury budżetowej powstałej w wyniku wielkich kosztów poniesionych w czasie wojny o amerykańską niepodległość prowadzonej w imię "wolności", przy kosztach której rozrzutność dworu była kroplą w morzu . A sam udany amerykański zryw i towarzyszące mu idee dodawały potem francuskim rewolucjonistom śmiałości.

     Próba reform

     Dwór próbował ratować sytuację i kolejno ministrami finansów zostawali zdolni bankierzy – reformatorzy: Jacques Anne Turgot i Jacques Necker. Jednak gdy szlachta zauważyła w ich reformatorskich działaniach zagrożenie dla swojej uprzywilejowanej pozycji, otrzymywali dymisje. Gdy ministrem finansów został rozrzutny Charles de Calonne, mennice pracowały całą parą, a inflacja sięgnęła zenitu. Francuzi zdawali sobie sprawę z trudnej sytuacji i z niepokojem patrzyli w przyszłość.

     pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_francuska
   • najlepszygeorge Re: Po mediach premier Orbán zainteresował się st 09.03.11, 17:39
    "Brawo, Orban! Mam poglądy lewicowe, ale trzymam za niego kciuki. Żeby przeciwst
    awić się korporacjom i spekulantom, trzeba mieć wielkie jaja. "

    A jakie to korporacje i spekulantów przegania ten Orban w banku centralnym?
    Psuje wiarygodność kraju i zniechęca.
    Chciałbyś, żeby u nas premier decydował o stopach procentowych?
  • Gość: agentura Węgrzy jednak są mądrzejsci od polaczków IP: 77.236.26.* 09.03.11, 16:03
   szkoda, że w Bolandzie nie ma polityka tego kalbru, tylko same durnie i miernoty - styropianowi "kombatanci". Daleko mi do prawicy, ale trzeba mieć charakter i otwarty umysł, żeby samemu będąc liberałem gospodarczym przeciwstawić się banksterom i miedzynarodowej szajce finansowej okradającej kraj pod pretekstem reform i postępu. Bravo Orban i Fidesz.
  • krzysiozboj Re: Po mediach premier Orbán zainteresował się st 09.03.11, 16:35
   Po tym ustąpieniu w ustawie medialnej tak coś czułem że po jednym kroku w tył gość zrobi 3 do przodu i walnie tam gdzie urzędasów w UE zaboli najmocniej, że coś wywinie korporacjom albo systemowi bankowemu.
   Ja za Orbana trzymam kciuki jak mogę bo drenaż całych narodów jest robiony na bezczelnego. To co Orban robi to wariactwo ale przy odrobinie pracy własnej Węgrów to odcięcie pijawek może im wyjść tylko na dobre.

   Trochę dziwi mnie tylko zachwyt nad Orbanem na forum GW, gość jest o wiele bardziej radykalny w działaniach niż Kaczyńscy, tyle że nie bawi w ideologię a wali w finanse tak że Bruksela aż w piętach czuje że boli. Nie łapie drobnych złodziejaszków typu Sawicka a stara się uwalić cały chory system. Gdyby mu się udało to myślę że mamy po UE, to by się rozlało po innych krajach. Dla kontrastu mamy dzisiejsze informacje u nas n/t szantażowania przez Sarkozego i informację o rosnącej spirali długów u nas.
  • Gość: viki7.pl Brawo Orbán IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 16:55
   Możemy tylko pozazdrościć Węgrom polityka takiego formatu. Dba o suwerenność swojego kraju. Może po jego sukcesie Polacy przejrzą na oczy i przegonią to towarzystwo pasożytniczych polityków i urzędników działających na szkodę kraju i obywateli w ramach stanowionego przez siebie prawa.
   • jkdab A może chwilę na zastanowienie.... 09.03.11, 17:21
    1. A niby dlaczego ręczne sterowanie Orbana ma być lepszym od tego co było do teraz????
    2. Jak narazie to pomysły Orbana przynoszą więcej szkód niż zysków.
    3. Jak narazie to nowi członkowie Rady nie powiedzieli niczego, co stałoby w sprzeczności z decyzjami starych człownków Rady.
    4. Pożyjemy i zobaczymy czy rzeczywiście "brawo". Mnie się zdaje, że owoce orbana zobaczymy szybko.
   • najlepszygeorge Re: Brawo Orbán 09.03.11, 17:35
    Nie przesadzaj z tymi peanami. Orban przegania niewygodnych ludzi i wstawia swoich ludzi. Nie wprowadza rzeczywistych reform, tylko chce w najprostszy sposób sfinansować wydatki państwa. Efekt może być bardzo negatywny dla tego kraju. Gdy inwestorzy zagraniczni wycofają się z kraju, to będzie naprawdę bieda.
    To takby u nas premier miał decydować o stopach procentowych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka