Dodaj do ulubionych

Będą stress testy elektrowni jądrowych w Europie

IP: 195.93.250.* 22.03.11, 18:55
Po co testy? Nasi Wybitni Naukowcy ze Swierka, najwybitniejszego osrodka badan jadrowych na swiecie za pare złotych mogą wystąpić w telewizji, gdzie precyzyjnie wytłumaczą, że elektrownie atomowe są bezpieczne, bo są bezpieczne.
Obserwuj wątek
  • Gość: anonymous Będą stress testy elektrowni jądrowych w Europie IP: *.dip.t-dialin.net 22.03.11, 18:56
   Szansa przyszlosci czysta energia wodno-atomowa: elektrownie pozytronowe

   Energia atomowa jest jedyna szansa dla Polski elliminacji gigantycznej emisji dwutlenku wegla przez "atomowa" moca najwieksza elektrownie weglowa i jedna z najwiekszych na swiecie Belchatow (5000 Mega Watow) choc moze w technologiach 21 wieku. Szansa energetyki atomowej 21 wieku beda elektrownie pozytronowe. Pozytrony wodoru elektronowego tzn. tzw. pozytronium gdzie zamiast protonu umieszczony jest dodatnio naladowany elektron symetrii wszechswiata CPT tzn. pozytron moga byc produkowane w takich krajach jak Brazylia proporcjonalna moca energia wodna a nastepnie transportowane w pulapce elektromagnetycznej do innych krajow gdzie moga byc spalane w procesie anihilacji i ogrzewac substancje aktywna. Zgodnie ze wzorem Einsteina E=m c^2 elektrownia atomowa zuzywa tylko 0.001 micrograma (10^-6) masy relatywistycznej na gigawat energii na rok.
   Elektrownia pozytronowa o mocy srednich elektrowni atomowych Niemiec, USA czy
   Francji lub jak Belchatow zuzywa wiec kilka miligramow pozytronow na rok.
   • redix68 jednym z mitów XXI w. jest tzw. problem emisji CO2 22.03.11, 19:32
    wykorzystywanym jednak w bardzo konkretnym celu. Już przedszkolaki wiedzą, że operowanie tym sloganem ma charakter polityczny i ma na celu uniezależnienie się od ropy i Arabów. W normalny sposób nie idzie tego zrobić, bo firmy naftowe trzęsą polityką i bez ideologi ani rusz. Zresztą i Bełchatów może wyłąpywać tę straszliwą truciznę, powiększając koszty produkcji.
    Z pewnością jesteśmy na progu jakiegoś przełomu w energetyce, można próbować robić jakieś prognozy w tej materii, ale ty już wiesz. Dokładnie kto i co. Jasnowidz? Szkoda, że nie podpisałeś się z imienia i nazwiska, bo takich jak ty jest niewielu a nasz kraj cierpi na brak autorytetów
   • placebo_99 Re: Będą stress testy elektrowni jądrowych w Euro 22.03.11, 19:42
    > na a nastepnie transportowane w pulapce elektromagnetycznej do innych krajow...

    Ja myślę jednak, że lepsze byłby dwie czarne mikrodziury wirujące z prędkością bliską światłu w pułapce grawitonowej. Wówczas powstanie tunel czasoprzestrzenny do wszechświata równoległego, z którego można zaimportować dodatkową przestrzeń, która musi u nas przekształcić się w energię zgodnie z prawem zachowania entropii przestrzennej. Pozytrony przy tym to jak palenie w piecu słomą, gdyż jeden mm sześciennej obcej przestrzeni jest równoważny 7.6*10^12 Watów prundu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka