Dodaj do ulubionych

Chińczycy mają wielkie pieniądze dla naukowców

IP: 167.1.176.* 05.04.11, 09:37
A cos to za "słynny kalifornijski Instytut Technologii" - i dlaczego Chinczycy chca byc konkurencyjni akurat wobec niego, a nie wobec wszystkich? Panie autorze !!! ... !!! ... !!!
Obserwuj wątek
    • wielki.cenzor Chińczycy mają wielkie pieniądze dla naukowców 06.04.11, 11:54
     W Polsce nie ma profesorow po Harvardzie, gdyz w Polsce nie uznaje sie doktoratow z Harvardu! Polska NIE uznaje bowiem doktoratow z amerykanskich, brytyjskich, kanadyjskich i australijskich uniwersytetow! Poza tym, to Harvard nie nadaje habilitacji, tak dzis niezbednej do uzyskania polskiej profesury!
     www.buwiwm.edu.pl/uzn/ramy.htm
     UMOWY DWUSTRONNE
     Umowy bilateralne, na podstawie których osoby posiadające dyplomy uzyskane w jednym państwie mogą kontynuować naukę w uczelniach w drugim państwie będącym strona umowy:

     Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Austrii o ekwiwalencji w szkolnictwie wyższym, podpisana w Wiedniu dnia 23 stycznia 1995 r. /Dz. U. z I996 r. Nr39, poz. 169 i 170/.
     Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Białorusi o uznaniu ekwiwalencji w szkolnictwie wyższym, równoważności stopni naukowych i stopni w zakresie sztuki, podpisana w Warszawie dnia 28 kwietnia 2005 r. Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Francuskiej + Załącznik o wzajemnym uznawaniu dokumentów uprawniających do wstępu na studia wyższe, okresów studiów, dyplomów, tytułów i stopni, podpisana w Warszawie dn. 28 maja 2008 r. (weszła w życie 26 stycznia 2009 r.)
     Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Litewskiej o wzajemnym uznawaniu dokumentów uprawniających do podejmowania studiów wyższych oraz uznawaniu okresów studiów, tytułów zawodowych, stopni naukowych i stopni w zakresie sztuki podpisana w Wilnie dnia 9 marca 2005 r. (M.P. Nr 71, poz. 979). Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o uznaniu ekwiwalencji w szkolnictwie wyższym /Dz. U. z 1998 r. Nr 92, poz. 584/. Nad realizacją tej umowy czuwa powołana specjalnie w tym celu stała Komisja Ekspertów, która m.in. aktualizuje dane o systemach szkolnictwa wyższego w obu krajach. Wnioski z prac Komisji zamieszczane są w odrębnych protokołach.
     Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Słowackiej o wzajemnym uznawaniu okresów studiów oraz równoważności dokumentów o wykształceniu i nadaniu stopni i tytułów uzyskanych w Rzeczypospolitej Polskiej i Republice Słowackiej, sporządzona w Warszawie dnia 18 lipca 2005 r.
     Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o wzajemnym uznawaniu akademickim dokumentów o wykształceniu i równoważności stopni podpisana dn. 11 kwietnia 2005 r.
     Obowiązujące umowy dwustronne regulujące zasady uznawania równoważności dyplomów uzyskanych za granicą:
     Porozumienie między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej w sprawie równoważności dokumentów o wykształceniu, stopniach i tytułach naukowych, wydawanych w PRL i CSRS, sporządzone w Warszawie dnia 16 grudnia 1987 r. /nie opublikowane; zatwierdzone Uchwałą Rady Ministrów Nr 1 8/89 z dnia 20 lutego 1989r./ *
     Porozumienie między Rządem Polskiej Rzeczypospo1itej Ludowej a Rządem Arabskiej Republiki Syryjskiej o wzajemnym uznawaniu studiów, dyplomów i stopni naukowych, podpisane w Damaszku dnia 22 września 1985 r. /nie opublikowane, zatwierdzone Uchwałą Rady Ministrów nr 158/88 z dnia 29 sierpnia 1988 r./ *.
     Porozumienie między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Libijską Arabską Dżamahiriją Ludowo-Socjalistyczną o wzajemnym uznawaniu studiów, świadectw, dyplomów i Stopni naukowych, sporządzone w Trypolisie dnia 8 września 1987 r. /nie opublikowane, zatwierdzone Uchwałą Rady Ministrów nr 26/89 z dnia 23 lutego 1989 r./ *.
     DALEJ SA TYLKO Wypowiedziane umowy dwustronne regulujące zasady uznawania dyplomów i tytułów zawodowych uzyskanych za granicą...
     lech.keller@gmail.com
  • hollowcat a u nas? 05.04.11, 13:38
   w Polsce żaden uniwerek czy politechnika na to nie pójdzie bo my mamy najbardziej nieomylnych profesorów i żadni obcy nam nie potrzebni
  • Gość: mr.knox Kolejny sposób na pozbycie się zielonego śmiecia IP: 222.89.92.* 05.04.11, 14:29
   Chińczycy używają amerykańskiego śmiecia do wszystkiego. Od podcierania się do palenia w piecu podczas zimnych wieczorów.
   Dlatego widzimy ich na całym świecie z zieloną makulaturą. Każdy rozsądny zachowywał by się podobnie. Jak FED drukuje i drukuje bez opamiętania papier staje się droższy niż nominał na nim.

   Jak wiadomo USA to tylko usługi i sprzedaż bez żadnego zaplecza naukowego. Przez ostatnie dziesięciolecia ściągano naukowców wizją zielonej mamony i kopiowano ich wynalazki i odkrycia.
   Dlatego Chińczycy muszą zaproponować inną walute albo złoto żeby byli chętni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka