Dodaj do ulubionych

Premier: Obecnym mundurowym nie zabierzemy przy...

IP: *.play-internet.pl 10.05.11, 15:48
Jeśli Donek mówi, że nie pozbawi obecnych policjantów i żołnierzy przywilejów to już mają przechlapane. Nasz kochany premier jeszcze nie spełnił ani jednej obietnicy, a to co zapowiadał okazało się nieprawdą.
Obserwuj wątek
   • Gość: ja Re: Republika bananowa IP: *.szczecin.mm.pl 10.05.11, 17:20
    Pierwsze efekty nie będą za 15 lat lecz w przyszłym roku. Nikt nie widzi jak to zadziała ? W przyszłym roku wysocy oficerowie z wysługą 28 lat i więcej odejdą na nowych zasadch ( bo tak wybiorą jeżeli będzie możliwość wyboru ) i dostaną jeszcze WIĘCEJ niż teraz ... teraz po 28 latach mają 75% a według nowych będzie to 85% więc przez najbliższe 15 lat budżet będzie w plecy ...
    • Gość: Tenochtitlan Re: Republika bananowa IP: *.play-internet.pl 10.05.11, 17:45
     No to co? Podwyższy się VAT od stycznia kolejny raz i znowu jakoś to będzie. Ja przyszłość Polski widzę w różowych barwach.
     Potęga Rzeczypospolitej jest niezachwiana. Wszystkie kraje na świecie patrzą z niepokojem na nasze stanowisko i układają się pod nas. Nasz najważniejszy sojusznik: Mongolia pomoże nam zawsze i wszędzie.
  • ewa1-23 Premier: Obecnym mundurowym nie zabierzemy przy... 10.05.11, 18:07
   ..." Istnieje realna obawa, że takie rozwiązanie byłoby podważone przez Trybunał Konstytucyjny".. - a czy "niezależny" Trybunał Konstytucyjny nie zauważył, że przywileje zostały wprowadzone wbrew art 32 Konstytucji i jako takie powinny być z dnia na dzień zlikwidowane? Bo co, jak coś komuś ukradnę (np. podatki), to będę miała "prawa nabyte" i odebranie mnie ich jako złodziejowi będzie niekonstytucyjne? Zresztą, sędziowie też są uprzywilejowani, a jak wiadomo: " Q.. Q... łba nie urwie."
   • Gość: inny_dziobak Re: Premier: Obecnym mundurowym nie zabierzemy pr IP: *.home.aster.pl 10.05.11, 18:43
    Po pierwsze:
    1. Mundurowi odchodzą na emerytury średnio po 27 latach pracy. Po 15 dostają tylko 40 % pensji.
    2. Zmiana zasad nie powinna dotyczyć funkcjonariuszy będących w służbie, gdyż jest to mało uczciwe. Ludzie decydowali się na służbę i założenie munduru między innymi ze względu na te przywileje. Jeżeli zostaną one im odebrane - ci najlepsi z tej służby odejdą, a 'nowych' nie będzie czym do tej służby przyciągnąć. I zostaniemy z policją kiepską kadrowo, tak pod względem liczności, jak i kwalifikacji.
     • Gość: Pewnie "mundurowy" Re: Święte krowy? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.05.11, 15:32
      Jednakże żyć w strukturach państwowych chcesz. Ochrony wypracowanych dóbr żądasz, zarówno od pożaru i klęsk, jak i przed złodziejami. Pomoc wówczas musi być na czas, zdecydowana, … Dla Twoich „gaci” inny człowiek ma narażać życie. Nawet nie dopuszczasz myśli, że nie byłoby kogoś kto by swe życie dla Twoich ciężko zapracowanych pieniędzy narażał (tracąc zdrowie, w tym narażając stronę fizyczną i psychiczną swojej osoby). AWANTURA ! Jak to? Przecież im za to płacą ! Ty im płacisz, prawda ? Skup się jeśli potrafisz i wyobraź sobie oddział straży pożarnej, policjantów, czy wojska wyskakujący do akcji w tempie … No właśnie, ile ty masz lat ? W jakim czasie i jaki dystans potrafisz pokonać z oporządzeniem ? Czy według Ciebie wszyscy pracująd pod jednakową presją i obciążeniem ?
      Tak ? Dlaczego więc nie zakwestionujesz zarobków lekarzy ? W szpitach „żerują” na twoich podatkach. Zobacz jak wielką dysproporcję wykazują ich zarobki i te otrzymywane przez pielęgniarki oraz ratowników medycznych. Im tego nie wytkniesz bowiem w podświadomości masz zakodowane, że prędzej, czy później do nich trafisz. Wiesz również, że to oni (pomijając patologię) odpowiadają swoimi decyzjami, diagnozami za życie pacjentów. Właśnie na nich spoczywa obowiązek podjęcia decyzji o dawce leku, zabiegu, itp. który ma uratować życie. Przy tym swego fizycznego nie narażają. Policjant, żołnierz i strażak ratują Ciebie i Tobie podobnych pomimo Twojej do nich niechęci, co więcej nawet wspomniane wyżej „gacie” i życie fizyczne stawiają do dyspozycji. Pomyśl jeśli umiesz, uspokuj emocje i zauważ, że taki „mundurowy” jeśli idzie wcześniej na emeryturę to albo zdrowie mu siadło (zadaniom i obowiązkom stojącym przed nim w służbie nie jest w stanie podołać), albo przez kolejne „reformy” miejsce służby jemu likwidują. Wstępując do służb mundurowych jedni czynili to z powołania, inni zaś dla pieniędzi oraz późniejszych przywilejów. Mogłeś i Ty, ale czy chciałeś ? Czy było i jest Ciebie stać na to ? Zdaj egzaminy i chroń mnie oraz moją rodzinę. Swoje podatki stawiam rządowi do dyspozycji. Niechaj strażacy policjanci i żołnierze będą jak najmłodsi, jak najsprawniejsi. Za ich poświęcenie niechaj mają prawo odejść na emeryturę składającą się z CZĘŚCI ich zarobków zależnej od lat służby. PO 15 LATACH SŁUŻBY MAJĄ 40 % WYNAGRODZENIA PŁATNEGO NA OSTATNIO ZAJMOWANYM STANOWISKU. Nie zastanawia Cibie elementarny brak rzetelności dziennikarskiej w opisywaniu tego tematu. Żołnierz, policjant i strażak odchodząc wcześniej ze służby otrzymuje emeryturę w postaci CZĘŚCI swojego ostatniegpo uposażenia.
      • Gość: podatnik Re: Święte krowy? IP: *.uznam.net.pl 16.05.11, 01:35
       Gość portalu: Pewnie "mundurowy" napisał(a):

       > Jednakże żyć w strukturach państwowych chcesz. Ochrony wypracowanych dóbr żądas
       > z, zarówno od pożaru i klęsk, jak i przed złodziejami. (...)

       Hmmm, tylko że to nie działa. Pewnie, że chciałbym, za to przecież płacę ciężki szmal. A otrzymuję? Bandytów siedzących z suszarką w krzakach. Tfu!
  • Gość: Pewnie "mundurowy" Premier: Obecnym mundurowym nie zabierzemy przy... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.05.11, 17:10
   Obywatelu ! Żyć w strukturach państwowych chcesz. Ochrony wypracowanych dóbr żądasz, zarówno od pożaru i klęsk, jak i przed złodziejami. Pomoc wówczas musi być na czas, zdecydowana, … Dla Twoich „gaci” inny człowiek ma narażać życie. Nawet nie dopuszczasz myśli, że nie byłoby kogoś kto by swe życie dla Twoich ciężko zapracowanych pieniędzy narażał (tracąc zdrowie, w tym narażając stronę fizyczną i psychiczną swojej osoby). AWANTURA ! Jak to? Przecież im za to płacą ! Ty im płacisz. Prawda ? Skup się jeśli potrafisz i wyobraź sobie oddział straży pożarnej, policjantów, czy wojska wyskakujący do akcji w tempie … No właśnie, ile ty masz lat ? W jakim czasie i jaki dystans potrafisz pokonać z oporządzeniem ? Czy według Ciebie wszyscy pracują pod jednakową presją i obciążeniem ?
   Tak ? Dlaczego więc nie zakwestionujesz zarobków lekarzy ? Spójrz, w szpitalach „żerują” na twoich podatkach. Zobacz jak wielką dysproporcję wykazują ich zarobki i te otrzymywane przez pielęgniarki oraz ratowników medycznych. Im tego nie wytkniesz bowiem w podświadomości masz zakodowane, że prędzej, czy później do nich trafisz. Wiesz również, że to oni (pomijając patologię) odpowiadają swoimi decyzjami, diagnozami za życie pacjentów. Właśnie na lekarzach spoczywa obowiązek podjęcia decyzji o dawce leku, zabiegu, itp. który ma uratować życie (przy tym swego fizycznego nie narażają). Lekarze mają „jedynie oddać” społeczeństwu szacunek, okazać wdzięczność za możliwość studiowania na państwowej uczelni oraz za tak wysokie zarobki. W jaki sposób ? Poprzez uczciwą pracę i ciągłe podnoszenie kwalifikacji, poprzez budowanie swojego warsztatu / doświadczenia/.
   Policjant, żołnierz i strażak ratują Ciebie i Tobie podobnych pomimo Twojej do nich niechęci, co więcej nawet wspomniane wyżej „gacie”. Zważ przy tym, że życie fizyczne stawiają do dyspozycji. Pomyśl jeśli umiesz, uspokój emocje i zauważ, że taki „mundurowy” jeśli idzie wcześniej na emeryturę to albo zdrowie mu siadło (zadaniom i obowiązkom stojącym przed nim w służbie nie jest w stanie podołać), albo przez kolejne „reformy” miejsce służby jemu likwidują. Do jakiego wieku mają działać w grupach bojowych (zastępach, pododdziałach i patrolach) ? Czy wszyscy mogą zostać dowódcami w sztabach i komendach ?
   Wstępując do służb mundurowych jedni czynili to z powołania, inni zaś dla pieniędzy oraz późniejszych przywilejów. Mogłeś i Ty, ale czy chciałeś ? Czy było i jest Ciebie stać na to ? Zdaj egzaminy i chroń mnie oraz moją rodzinę. Swoje podatki stawiam rządowi do dyspozycji. Niechaj strażacy policjanci i żołnierze będą jak najmłodsi, jak najsprawniejsi. Za ich poświęcenie niechaj mają prawo odejść na emeryturę składającą się z CZĘŚCI ich zarobków zależnej od lat służby. PO 15 LATACH SŁUŻBY MAJĄ 40 % WYNAGRODZENIA PŁATNEGO NA OSTATNIO ZAJMOWANYM STANOWISKU. Nie zastanawia Ciebie elementarny brak rzetelności dziennikarskiej w opisywaniu tego tematu. Żołnierz, policjant i strażak odchodząc wcześniej ze służby otrzymuje emeryturę w postaci CZĘŚCI swojego ostatniego uposażenia.
   „Święte krowy” jak nazwał jeden z internautów mundurowych oddają siebie lżącym je.
   Mam w podziwie nauczycieli. Pracują z dziećmi ludzi, którym demokracja pomyliła się z anarchią, historia z histerią, logika z bałwochwalstwem i populizmem.
   Rząd robi wszystko, aby zniechęcić do ciężkiej, odpowiedzialnej pracy nauczyciela. Nauczyciele wysłuchują bajek na swój temat o leniuchowaniu (luz-blues, wakacje, ferie, itp.), pensum (18 godzin w tygodniu), … Można by mnożyć te bajki, tylko po co? Jeżeli nie zrozumiemy, że w wykształceniu naszych dzieci tkwi siła Polski, to … Niż demograficzny jeżeli w ogóle jest, to stanowi niepowtarzalną szansę na stworzenie pokolenia o niesamowitym potencjale naukowym. Klasy w szkołach mogą wreszcie liczyć po te 12 do 16 osób. REWELACJA DLA NASZYCH DZIECI. Zafundujmy im to szczęście. Nie zabaweczki, koszuleczki, komóreczki, a wykształcenie. Bądźmy kuźnią talentów intelektualnych, a nie tylko wokalnych i tanecznych wyłanianych na bazie lipnych programów telewizyjnych, z narcyzami w jury.
   • Gość: podatnik Re: Premier: Obecnym mundurowym nie zabierzemy pr IP: *.uznam.net.pl 16.05.11, 01:44
    "Zważ przy
    > tym, że życie fizyczne stawiają do dyspozycji."

    Jak im się krzak, w którym się kryją z suszarką, zwali na łeb.

    "Za ich poświęcenie niechaj mają prawo ode
    > jść na emeryturę składającą się z CZĘŚCI ich zarobków zależnej od lat służby."

    Owszem, krzaki, komary, upał. Należy im się. Tylko mała poprawka: tę CZĘŚĆ, jak to podkreślasz, niech zaczną dostawać na emeryturze, czyli od 65 roku życia. Nie wcześniej! I już jest sprawiedliwie.

    "> Wstępując do służb mundurowych jedni czynili to z powołania, inni zaś dla pieni
    > ędzy oraz późniejszych przywilejów. Mogłeś i Ty, ale czy chciałeś ? Czy było i
    > jest Ciebie stać na to ?"

    No, tak też można usprawiedliwić złodziei: mam siedzieć cicho i się im nie sprzeciwiać, bo przecież mogłem się przyłączyć, ale mnie nie przyjęli, bo słabo przełaziłem przez okienka.

    "> „Święte krowy” jak nazwał jeden z internautów mundurowych oddają si
    > ebie lżącym je."

    Tyle teorie. Praktyka jest całkowicie inna, ludzie to widzą i stąd opór przeciwko pracowaniu na rzecz mundurówki. Armia nie wiadomo co robi, od setek lat nikomu się w Polsce nie przydała, zawsze przegrywała, teraz muszą korzystać z usług agencji ochrony, aby im arsenału bandyci nie wynosili, policja to tylko zbrojne pachołki władców, nie służą ludziom, raczej biorą udział w ich ograbianiu. Działa jako tako tylko straż pożarna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka