Dodaj do ulubionych

UE zabroni dodatkowych opłat do biletów lotnicz...

IP: *.me.uk 13.05.11, 13:36
Jak zwykle urzędasy muszą się wtrącać. Po co mieć opłatę za bagaż wliczoną w cenę, skoro można lecieć bez bagażu i zapłacić mniej? Równie dobrze można zakazać wyprzedaży z obniżką ceny o "do 70%", gdzie większość towaru ma cenę obniżoną w granicach 20%.

Ostateczna cena za bilet nie jest nigdzie ukrywana i jest jasno podana przed dokonaniem zapłaty. Nikt nikogo nie zmusza do przyjęcia oferty. Jak już urzędasy nie mają co robić, to lepiej zajęłyby się obowiązującymi pasażerów regulaminami o rozmiarze encyklopedii.
Obserwuj wątek
  • zydgejmasoncyklista Re: UE zabroni dodatkowych opłat do biletów lotni 13.05.11, 22:25
   Nie zgadzam się. Na początku Ryanair wprowadził odprawy online po to, żeby było taniej - bo zmniejsza się udział obsługi na lotnisku. Opłaty więc nie było. Teraz opłata za odprawę online już jest! A opłata kartą kredytową? Skandal!Jeśli na jednej rezerwacji jedzie 8 osób (bo tak lecimy ze znajomymi na wakacje) to pomimo tego, że opłata z karty jest pobierana jednokrotnie i JEDEN raz księgowana (bo jest faktura), to opłata jest naliczana osobno za każdą osobę. To jest fair? Lecę z dwoma walizkami,każda z limitem dopuszczalnym 15 kg. W pierwszej jest 12 kg, w drugiej 15,2 kg. Pani wystawia rachunek każe zapłacić za te 0,2 kg kwotę 20 euro. Kilka razy miałem już tak dość Ryanaira, że wolałem dopłacić 100 euro i lecieć SAS-em czy Lufthansą. I wiem, że takich ludzi jak ja przybywa. Quo Vadis Ryanairze?
   • butcher.vita Re: UE zabroni dodatkowych opłat do biletów lotni 13.05.11, 23:16
    Największym skandalem jest opłata za płacenie kartą kredytową. To jest day light robbery -a gigantic rip-off. Nawet jeżeli przyjmiemy, że należy się opłata za transakcję (kiedy w rzeczywistości się nie należy!!!) to złodziejstwem jest pobierać ja dwukrotnie w przypadku kupowania biletu return lub za każdy ekstra bilet kupowany zbiorowo. Żeby było ciekawiej swego czasu karty gotówkowe były zwolnione od opłaty, ale widocznie Ruinair za dużo 'tracił' więc i za ich używanie należy w tej chwili płacić haracz. Jedynie prepaid mastercard visa jakimś cudem jest aktualnie bezpłatne-----I tym zagadnieniem powinna się Komisja Europejska zająć jak najszybciej!!!

    Również opłata za odprawę on-line jest bezprawnym zdzierstwem!!!
  • mr.knox UE-kolchoz poczyna sobie coraz smielej 13.05.11, 22:46
   ...w nasladownictwie i kopiowaniu swojego poprzednika ZSRR. Po zabraniu mieszkancom UE praw do decydowania o swojej terazniejszosci jak i przyszlosci, towarzysze z Brukseli wdrazaja teraz centralne planowanie. Lenin moglby byc dumny ze swoich unijnych nasladowcow a Polska z deszczu(rezim moskiewski), przeszla pod rynne (rezim brukselski).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka