Dodaj do ulubionych

Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandii

IP: *.lsanca.fios.verizon.net 14.05.11, 18:59
trybunal europejski nie bedzie bronil Polakow zyjacych na koszt podatnika holenderskiego.Fedak puszcza baki
Obserwuj wątek
    • Gość: Jarosław Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandii IP: 180.71.30.* 14.05.11, 19:44
      Mamy się cieszyc że miliony Polaków, nie mogąc znależć godziwej pracy w ojczyżnie, są zmuszonych do emigracji za chlebem. Ale o tym pani Fedak się nie zająknie. Z jednej strony proponuje większe wydatki, tzn. wyższe podatki, czyli mniej miejsc pracy w Polsce, z drugiej strony "broni" naszych rodaków na wygnaniu. Jak długo jeszcze ta nudna idiotka będzie kręciła? Ona ma mniej pojęcia o gospodarce od mojej pomocy domowej.
      • Gość: gugcia0 a ja akurat w tej sprawie min.Fedak popieram IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.11, 23:52
        Niderlandy to bardzo paskudny kraj jezeli idzie o uczciwosc wobec slabszych,tak obcych jak i swoich.Holandia slynie z wyzysku ludzi,lewych kantow,niecheci do placenia uczciwego socjalu emigrantom.To nie Niemcy.Mozna miec rozne zdanie o Niemcach ale porzadek i normalne traktowanie kazdego tam jest,spedzilem w RFN 30 lat pracujac co rok,bez klopotow.Jedyne co mnie denerwowalo to to ich skrupulatne rozliczanie mojego szefa z dnia mojej rejestracji,raz wyslal pismo z moja rejestracja o 1 dzien pozniej i musial zaplacic spora kare,podobnie sciganie pan opiekunek do starszych ludzi przez urzad celny,szpiegowanie ich,zakuwanie w kajdanki i pokazywanie w TV jako potwornych przestepcow bylo zalosne.W tym czasie w Hamburgu studiowali panowie,ktorzy potem 11.9.polecieli w USA rozwalic World Trade Center.Jakos ich tak BND i inne urzedy w RFN nie szpiegowaly jak tych naszych opiekunek ze Slaska.To bylo zalosne i wypominam to im do dzis.Ale ogolnie RFN to inny swiat niz balamutna Holandia.NL nie polecam.
        • Gość: Stefciu Re: a ja akurat w tej sprawie min.Fedak popieram IP: *.cm-6-6d.dynamic.ziggo.nl 15.05.11, 10:09
          Co prawda to prawda. Zalosni sa Ci Polacy co mowia o tym ze chcemy ogabic Holendrow. Prawda jest odwrotna. Placimy w Holandii okolo 50% pensji na podatki i wszelkiej masci fundusze. Ale jak np. w wyniku wypadku strcimy zdrowie to nas deportuja. Placimy ubezpieczenie od bezrobocia ale jak stracimy prac to nas deportuja, podczas gdy samii Holendrzy beda czerpac z tych funduszy pelnymi garsciami. Pracowalem w wielu krajach na swiecie wlaczajac w to Niemcy, Holandie, USA, Kanade, Szewcje itd. no i potweirdzam, ze Holendrzy to ksenofobiczny i kanciarze. Dodatkowo sa otwarcie antypolscy. Niemcow mozna sie czepaiac ale jest to kraj zdecydowanie bardziej na poziomie niz Holandia.
          • Gość: bazyli Re: a ja akurat w tej sprawie min.Fedak popieram IP: *.morag.vectranet.pl 15.05.11, 16:44
            ja mieszkałem ponad rok w nl,i powie ,ze różni są holendrzy w podejściu do robotnikow [emigrantów ]z PL.Są o ksenofobicznym podejściu ,tacy niemal neofaszyści z niemiec,są też obojetni na emigrantów-robotników,i są tacy co potrafią pomóc Polakom.
            I tak samo pewnie w NIemczech jest i w innych krajach europejskich.
            Kiedyś pamietam ,prawie 20 lat temu ,byłe we francji .szukałem pracy na winobraniu[wtedy były takie wyjazdy dość popularne;początek lat 90-tych],nie miałem adresu patrona więc z kolegami ,jeżdziliśmy od plantacji do plantacji.I był taki moment,kiedy poszedłem z kolesiem do zbierających robotników i ich patrona [szefa]a ten,jak zapytałem go pracę ,od razu z ryjem wyskoczył.coś tam pokrzykiwał,machał łapami.Krótko mówiąc niezbyt chyba lubił Polaków[pytał czy jesteśmy z PL].No i trzeba było sie wynosić,bo francuz sobie nie życzył takich jak my pracowników.
            Także z tym uogólnianiem czy Holendrzy nie lubią POlaków czy lubią ,to nie ma sensu większego.Bo w każdej nacji znajdzie się gnida ze zrytym ksenofobicznym łbem.
    • panbramkarz Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandii 15.05.11, 14:46
      "Nie może być tak, że kraj najpierw pobiera podatki od pracujących u niego obcokrajowców, a potem, kiedy stracą pracę, odmawia im prawa do pomocy społecznej - dodaje."
      A dlaczego tak maja nie traktowac Polakow w obcym kraju skoro tak samo a moze jeszcze gorzej rzad trzktuje Polakow w Polsce.
      Podoba mi sie podejscie rzadu Holandii ktory jako priorytet postawil sobie dbalosc o wlasny narod, nasz rzd dba o narod ale amerykanski.
      Fedakowa boi sie ze jak Polacy masowo zaczna wracac to popsuja w Polsce statystyki zielonej wyspy? co to za rzad ktory chce walczyc o to zeby jego narod mogl bez przeszkod byc glodny i bezdomny za granica? Rzad ktory dbalby o swoj narod przyjolby tych ludzi do ojczyzny i tu ich otoczyl opieka a nie chce byc "dobry" ale na odleglosc.
    • Gość: kris Cuda Tuska IP: *.ip.attu.pl 15.05.11, 15:20
      za darmo oddaje rynek paliw dla holendrow np.firma voupak inwestuje w zbiorniki paliw w gdansku i bedzie handlowac dla chwaly ludzi z holandii zagrazajac Lotosowi ktory placi podatki i utrzymuje duza liczbe miejsc pracy dla miejscowych polakow a jednoczesnie holendrzy kopia w dooopsko polakow u siebie. Brawoo donald tak sie POstepuje ze swoimi
    • Gość: Polakatolik Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.11, 15:33
      "Tabloidy regularnie donoszą o bezdomnych Polakach, którzy śmiecą, hałasują, jeżdżą po pijanemu, źle parkują swoje auta." Ohydne kłamliwe tabloidy! Polacy śmiecą? Polacy hałasują? Polacy jeżdżą po pijanemu? To wierutne kłamstwa, trzeba pozwać te tabloidy! Polacy to naród porządnych katolików - nie śmiecą, nie hałasują, nie piją alkoholu no i parkują tylko zgodnie z przepisami - wystarczy tylko spojrzeć, jak tu u nas w Polsce miło i czysto. No i te sklepy monopolowe, które już prawie zbankrutowały. Za to coraz więcej kościołów - i słusznie, bo rosnące tłumy wiernych potrzebują coraz więcej miejsca na modlitwę. Holendrzy - zapraszamy do Polski. Tu przekonacie się od razu, że to co piszą Wasze ohydne (pewnie niemieckie) tabloidy, to jedna wielka bdzura!
    • Gość: Piotrek Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandii IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.11, 15:44
      Hehe nabrali najpierw wszelkiej maści imigrantów a teraz obudzili się z ręką w nocniku, bo się nie chca asymilować, obniżają zarobki i zabierają robotę. Tak wygląda polityka głupiej tolerancji. Teraz pojawiają się ruchy rasistowskie. Już za późno. Jak się nie myśli to tak się ma. Dlatego cenię sobię jednolitość etniczną Polski. Jeśli już to można brać Ukraińców, bo oni raczej nie mają problemów z językiem i dostosowaniem się do naszych w końcu nie tak odległych standardów..hehe
    • xolaptop Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandii 15.05.11, 15:55
      A prawda jest taka, że możecie Holendrom naskoczyć i Putinom i innym zafajdańcom też możecie naskoczyć, ponieważ tak prowadzicie gospodarkę naszego kraju, że jest on bardzo słaby i każdy może go mieć i ma go w dupie.
      Dlatego niedoszła emerytko nie gorączkuj się tak pod publiczkę przed jesiennymi wyborami, bo podwyższę ci wiek emerytalny i co mi zrobisz?
    • Gość: pankot Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandii IP: 78.104.153.* 15.05.11, 16:05
      Imigranci z Polski są również problemem w Austrii. Nie ma praktycznie dnia, żeby media nie donosiły o różnych burdach czy przestępstwach z udziałem Polaków, Bułgarów czy Rumunów. Głośno też dyskutuje się w całej Europie na temat przywrócenia kontroli granicznych z powodu niekontrolowanej fali imigrantów z Europy Wschodniej. O ile np. Turcy jakoś się asymilują, uczą języka, pracują, szktałcą swoje dzieci to Polacy żyją głównie z kradzieży, rozbojów, jeżdżą po pijaku, stwarzają zagrożenie. Oczywiście nie wszyscy, ale jest to na pewno większość
        • Gość: Linzer Re: Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandi IP: *.liwest.at 15.05.11, 16:52
          Proponuje wygonic Polakow z UE, zamknac granice z Polska, przywrocic wizy.
          Niech zlodzieje kradna u siebie. I tak 99% internautow na tym forum jest przeciwne UE, wiec nie ma sprawy. Gowno jak piszecie wtedy do Polski nie wroci, a nowe juz nie wyjedzie, bo praca za granica bedzie zakazana dla Polakow.
          I jeszcze cos. Polska musi oddac wszystkie doplaty z UE, ktore jej przyznano.
          Najbardziej bylem zadowolony przed rokiem 80-tym, jak Polacy do Europy Zachodniej nie przyjezdzali. Polacy to obciach. Zachowuja sie jak bydlo wschodnie.
          W Polsce jest syf. Jezdze tam jak mnie wysylaja z firmy, ale wole inne kraje.
          Zapytacie mnie po co odwiedzam polskie fora. Odwiedzam tez : niemieckie, angielskie, amerykanskie, rosyjsckie, czeskie, ukrainskie i takiego chamstwa jak na forach polskich nigdzie (z wyjatkami) nie ma. Chamstwo to jest co rok silniejsze i odnosze wrazenie, ze w Polsce mieszka bydlo o inteligencji jeza. Swiadczy o tym Kaczor z 5-ioma milionami polidiotow, swiadcza o tym zidiociali internauci.
          Tylko prosze mi nie odpisywac, bo wylanczam ten blog. Wole czytac jednak w innych jezykach bardziej cywilizowanych narodow.
          Jestescie porabani i do Europy sie nie nadajecie.
        • Gość: pankot Re: Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandi IP: 78.104.153.* 15.05.11, 17:48
          Turcy nikogo na ulicach nie zaczepiają, co innego pijani przybysze z Polski. Jak cię już zaczepił to miał powód - pewnie wywaliłeś peta, wyrzuciłeś puszkę po piwie na chodznik itp. Turcy też dbają o czystość, bardziej niż Polacy, to nie jakieś brudasy. Poza tym Twój przykład niczego nie dowodzi nt asymilacji. Poza czerwonym nosem i przekrwionymi oczyma, wąsem statystycznie Polak niewiele się różni od Niemca wyglądem.
      • Gość: mar Re: Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandi IP: *.aster.pl 15.05.11, 16:44
        Głośno też dyskutuje się w całej Europie na temat przywróc
        > enia kontroli granicznych z powodu niekontrolowanej fali imigrantów z Europy Ws
        > chodniej.

Nie bądź śmieszny. Z powodu emigrantów z Afryki Północnej. Fale emigrantów z Europy Wschodniej już ruszyły w 2004 roku. Kto miał wyjechać, to wyjechał.

O ile np. Turcy jakoś się asymilują, uczą języka, pracują, szktałcą s
        > woje dzieci to Polacy żyją głównie z kradzieży, rozbojów, jeżdżą po pijaku, stw
        > arzają zagrożenie. Oczywiście nie wszyscy, ale jest to na pewno większość

Podaj statystyki. Chyba, że oceniasz Polaków poprzez pryzmat swoich znajomych. Polacy to dla Zachodu mniejszy problem niż muzułmanie i asymilują się łatwiej, ponieważ pochodzą z tego samego kręgu kulturowego.
        • marcio1234 Re: Fedak będzie bronić praw emigrantów w Holandi 15.05.11, 16:56
          Turcy czy Arabowie nie piją, nie kradną, są dobrymi i uczciwymi pracownikami. W praktyce nie są większym problemem dla Europy Zachodniej chociaż niektóre partie próbują na ich demonizacji zarobić punkty wyborcze. Fala imigranów z Afryki jest przejściowa, da się kontrolować to na granicy. Tak jak da się kontrolować ilość imigrantów z Turcji i innych krajów z poza Unii. Na wskutek traktatu z Schengen nie da się kontrolować napływu imigrantów z Europy Wschodniej. Nikt nie wierzy chyba że granice się zamyka z powodu kilku tysięcy uchodźców z jakieś Afryki. Problem jest właśnie z Polską, najludniejszym krajem wschodniej Europy, trochę mniejszy z Bułgarią i Rumunią - bo są mniej liczne. Z jednej strony dobrze mieć duży rynek zbytu, z drugiej strony koszty utrzymania tego rynku - zalew imigrantów, wzrost przestępczości - zaczynają przeważać
    • mama_myszkina na zagranicznych blogach piszą o polskim rządzie! 15.05.11, 17:45
      I zgadzam się z tym, co piszą!

Piszą, że Polska domaga się kasy z EU, a swoich bezrobotnych wyeksportowała i wcale się nimi nie interesuje. |Walczy o to, żeby podatnicy w obcym kraju ich utrzymywali zamiast sama stworzyć warunki do powrotu.

Wklejam ten post z bloga, jest po angielsku,ale pewnie sporo z Was zrozumie>

|The 13 beggars....
      :)

No, this one will not be about Bible. This is not some new approach to the story of the 12 apostels.

This post will be about ignorance and greed.

It has been revealed that Poland has formed a coalition with other relatively poor countries to convince the EU not to cut their 'sponsorship' funds. I can understand the need to develop and I do think that investing in poorer regions can actually pay back. And not only because it stops people living in those poorer areas from having to go abroad to look for jobs.

However, there is something very hypocritical about asking the 'old' European Union to pump money into poorer areas but then to distribute the acquired means only to districts that are already doing well. In other words, Polish prime minister, Mr Tusk asks the EU for money for poorer regions arguing that it also benefits the rich. But when he gets the money, only prosperous regions of Poland are successful when applying for it.

I also think that everyone should bear in mind that the current financial situation is no good and measures should be taken to prevent accruing more debt. One cannot expect the governments to support other governments at the cost of their own citizens.

Poland has been doing okay but unfortunately, what shows on paper doesn't have to be necessarily true. Poland has basically exported most of the unemployed abroad - this isn't something that the British or Spanish government can do. Because of the differences in pay, someone on minimum wage in the UK or in Norway can support their family in Poland. But this doesn't work the other way round.

There's virtually no social care system in Poland and the benefits system is lacking. In other words, Polish economical growth is happening at the cost of the poor, the disabled, and the disadvantaged. Addidtionally, Polish local authorities have admitted that those who have left Poland in search for jobs should stay where they are because there are not enough jobs.

No disrespect. I have left Poland because even though I have a MA, there were no jobs for me in 2006. Sadly, there still are none in 2011. So looks like the Polish government has basically exported the problem out.

Well done. But at least show some decency and stop asking for cash. Because people like me already owe more to the UK, Norway or wherever they had to go than to their home country.|

źródło to blog bitter sophist on blogspot. nie podaję linka, bo nie o reklamę tu chodzi. Myślę, że osoba, która to pisze jest Polakiem (Polką).
    • Gość: anonymous Co trzeba wiedziec o Holandii, to kryte Prusy IP: *.dip.t-dialin.net 15.05.11, 18:21
      Przed wyjazdem do Holandii trzeba wiedziec za Krolowa Beatrix mimo wyzwolenia
      Holandii przez aliantow i niesprzyjacego nastawienia duzej wiekszosci Holendrow do Hitlera traktowanych jednak przez niego jako aryjczycy i potencjalni zolnierze spod III Rzeszy to historycznie stanowa patronka Adolf Hilera nawet jeli wbrew woli male Beatrix uciekajacej do Kanady w czasie wojny. W monarchii Holenderskiej zwanej pomaraczowa (Oranje) czesto pojawiaja sie imiona Pruskie jak Wilhem i Wilhemina a wielu wysokonarodzonych
      spokrewnionych jest z arystokracja Pruska. Maz Beatrix to np. wysokiej
      rangi arystokratata z Wermachtu. To wlasnie do Holandii jego patroni zdaniem Hitlera
      jak Wilhelm II uciekali przed rewolucja weimerska do Holandii i liczyli ze RZymski rezim
      faszystow po odejsciu wroci ich do wladzy przed lewica Weimaru.
      Willhem drugi dostal tam azyl ze swoim dworem i mieszkal tam do konca zycia.
      Ludzie ci to oczywiscie to prawnie wrogowie wolnej Polskiej republiki od 1918 poniewaz Jozef
      Pilsudski mial w Prusach po ucieczce Wilhema po prostu stryczek za zdrade Rady Wojskowej Prus i deklaracji ograniczonej niepdleglosci Wilhelma.
      Holandia to takze pieklo dla Polaka pod wzgledem formalnosci. Kazdy samochod moze
      stac sie tam wozem Drzymaly. Nawe kilka minut na parkingu bez zaplacenia
      w automacie konczy sie np. natychmistowa rekacja Policji (Politie) Holandi w odroznieniu
      od USA centralizuje tez imigracje z podatkami w tym samochodowymi.
      Niepoluszenstwa gemeide tzn. magistratowi i urzedowi skarowemu zwanemu belstigdienst jak brak register czy numeru SOFI niedawno zmienionego
      dla obywateli na numer obywatelki koczy sie betveruimem czyli grzywna ktora
      w razie pasywnosci tzn. braku reakcji na kolejne listy z gemeinde rosnie wykladniczo i moze skonczyc najpierw laatt betalen czyli verzuim czyli grzywna a nastepnie sie postepowanie egzekucyjnym i utrata mebli.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka