Dodaj do ulubionych

Minister finansów syty i samorządy całe?

17.05.11, 08:43
Granice rozsądku w zadłużaniu samorządów dawno zostały przekroczone. Kreatywna księgowość, czyli nie zaliczanie do długu tzw. umów nienazwanych, np. umów franchingu, pozwalała na ukrywanie faktycznej stopy zadłużenia. Grecy mogliby się od nich wiele jeszcze nauczyć. Dlatego teraz zgodny wrzask prezydentów miast, szczególnie tych organizujących EURO-2012. Własnych rodzin jednak by w tak idiotyczny sposób nie zadłużali.
Obserwuj wątek
        • buk_humor_dziczyzna A ja mam dość finansowania orlików 17.05.11, 10:05
          a PO to nie rozdawnictwo otwórz oczy boś ślepy Wczoraj własnie z budzetu przyznali 1% kulturalnym, a poniewaz dziura w budzecie za mała to i nabuduja na dokładkę za 260 mln zł ORLIKóW. A co mają gest.

Za to nie zniosą Belki, podniesli VAT, zabrali emerytury z OFE i przełożyli do czegoś dla nas znacznie gorszego bo do ZUS-u itd itp

rk111 napisał:

> Poparcie dla PO rośnie bo to jedyna nie populistyczna partia, Z SLD czy PiSem b
          > yło by tak jak jest teraz w Grecji, socjalistyczne rozdawnictwo to przeszłość .
          • 1-jas Re: A ja mam dość finansowania orlików 17.05.11, 10:53
            Lepiej budować orliki niż dawać zasiłki dla tych, co udają, że nie mogą dostać pracy a w rzeczywistości pracują w szarej strefie, lepiej inwestować w kulturę niż utrzymywać chore przywileje dla mundurowych czy nauczycieli za to, że przychodzą do pracy. Co do podatku Belki wprowadziło go SLD a PiS z tego nie zrezygnował, więc dlaczego PO w kryzysie miałoby pozbawiać kraj kasy, VAT idzie na wczesne emerytury, których zwolennikami są PiS i SLD, OFE też nie są pupilkami tych socjalistycznych partii, zarówno SLD jak i PiS chcą je zlikwidować a cała kasę przejąć do budżetu jak było za PRLu wiec pokaz mi, kto jest lepszy niż PO, kto mniej szkodzi, bo na pewno nie PiS i SLD a PSL to partia rolnicza dbająca jedynie o interes tej wąskiej grupy zawodowej.
            • buk_humor_dziczyzna Re: A ja mam dość finansowania orlików 17.05.11, 12:15
              mam inne zdanie w tym temacie

Ale z Ciebie populista lepiej lepiej a sądzisz, ze ja sama nie wiem co dla mnie lepsze, próbujesz mi wmówić, że lepiej płacić Belkę i wyzszy VAT niż nie płacić, że lepszy dla mnie orlik, i że sama nie potrafiłabym wydac tej kasy, ze potrzbne mi debilne pomysły Don Donka na to jak wydac kasę, że jeśłi ja wydałabym zagrabioną mi Belkę to gospodarka by na tym straciła. a co za róznica dla gospodarki czy ja wydam na pączki czy Don Donek na orliki, uwazasz ze te 260 mln zł gdyby trafiło do ludzi to byłoby gorzej, wierzysz w magiczną moc orlika. Wybuduj orlika a satnie się jasnosc

Co za durny naród wcisjkaja mu szyszkę w d.pę a ten krzyczy ze mu dobrze
                • buk_humor_dziczyzna Re: A ja mam dość finansowania orlików 17.05.11, 12:38
                  widocznie na rządach Donka zyskujesz, ja tracę . Alternatywa kazdy kto zniesiee Belke obnizy Vat i przestanie śpiewac o tym czego to nie dokona za moją kasę.

Poza śmiercią w życiu jest jeszcze jedna pewna rzecz, że pieniądze publiczne sa wydawane z dużo mniejsza efektywnością niz prywatne. Np. takie orliki dlaczego państwo wzięło się za tak nierentowne inwestycje, zaden prywatny inwestor przy zdrowych zmysłach nie umoczyłby w tym swojej kasy, ale państwo TAK, Don Donek nawet wmówił takim jak Ty ze to wielkie szczescie dla Ciebie i wszystkich pOlaków. Tak więc ograniczajmy państwo do niezbednego minimum.

....Kiedy pytają mnie co napisałem na kopercie ja prezydent i intelektóalista od siedmió boleści odpowiadam:
                  - Chorzuf
                  - i co?...
                  - i doszło !!!! :-)))
    • plendz A może tak w koncu 17.05.11, 12:14
      Rząd przestanie ogłaszać nieprzemyślane pomysły, a skupi się na wdrażaniu regulacji poprzedzonych kompetentnymi konsultacjami? Nie tak jak z OFE, czy reformą nauki, czy przy szkolnictwie (gdzie np. zaborniono przedszkolom nauki czytania, żeby dzieci miały co robić w szkole).
      Cały czas czekamy na reformę finansów publicznych, ograniczenie deficytu i długu oraz dzień, w którym RP zacznie się wywiązywać z międzynarodowych zobowiązań - np. lizbońskie zobowiązanie względem nauki. Do tej pory min. Rostowski nas nie rozpieszcza, a wręcz przeciwnie - podwyższa VAT, zabiera nasze pieniadze z OFE itd.
      Samorządowcy mają rację walcząc o pieniądze na działalność, zwłaszcza, że jest jeszcze sporo pieniędzy do wzięcia z UE. Zaczyna wyglądać, że min. Boni jest najbardziej rozsądną osobą w tym rządzie, więc może powinien miec więcej do powiedzenia?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka