Dodaj do ulubionych

Wykup mieszkań przez lokatorów TBS nie do przyj...

IP: *.zamek.net.pl 21.05.11, 08:02
Zainteresowanym TBS-ami i nowa ustawą polecam tbs24.pl
Obserwuj wątek
    • 777artur777 Wykup mieszkań przez lokatorów TBS nie do przyj... 21.05.11, 12:06
      TBS dla niezamożnych rodzin??? Widziałem comiesięczne rachunki z takiego mieszkania i szczęka mi opadła. Taka drożyzna, że nie mogłem na początku w to uwierzyć. No i co z tego, że zakup czy też dzierżawa jest tania. W ciągu lat mieszkania w takim TBS spłacisz go w rachunkach a i tak nigdy nie będzie Twój. Totalne marnotrawstwo pieniędzy.
    • Gość: grerak Wykup mieszkań przez lokatorów TBS nie do przyj... IP: *.dip.t-dialin.net 21.05.11, 12:21
      Wszyscy prezesi spoldzielni bronia sie rekami i nogami przd jakimikolwiek zmianami w prawie spoldzielczym, a ktore zmniejszalyby ich bezkarnosc w zarzadzaniu majatkiem.Spoldzielnie to zloty cielec do podzialu.Zgadzam sie ze argumentacja ,,dla ubozszych rodzin " jest totalna fikcja ,a zasadnosci naliczania takich czy innych kosztow praktycznie nie jest do sprawdzenia.Najwyzszy czas te twory doby socjalizmu wreszcie skutecznie zreformowac i oderwac wiecznych prezesow(wielu jeszcze z czasow komuny) od stolkow i beztroskiego sprawowania wladzy.
    • Gość: młody Tyle, że jak nie chcesz brac kredytu... IP: *.toya.net.pl 21.05.11, 12:43
      ...to wtedy nie masz wyjscia ;) TBS jest dobrym rozwiazaniem. Oferuja ci nowe mieszkanie (nie smierdzi w nim jak w starym budownictwie) i jak chcesz powiedziec hasta la vista i wyjechac np do Norwegii na stałe to oddają ci partycypacje a ty nie masz problemu z kredytem i jestes czystay.
      Bo kazdy mądry Polak wie ze kredyt na mieszkanie w Polsce to szubienica ;)
      • Gość: haha Re: Wykup mieszkań przez lokatorów TBS nie do prz IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.11, 13:06
        Całe te TBS y zostały zbudowane pod swokajów!
        Jak mozna zakładac, że są to mieszkania dla niezamoznych i budować w wiekszości TBS ów mieszkania po 80 m2 a do tego większość mieszkańców to ludzie zdecydowanie zamożni!
        w starych norach komunalnych w wawie czysze są srednio po 6,5 pln za metr w tbs ach tylko w tych powyżej 80 m2 sa stawki 10 pln a mieszkania nowiutkie, piekne z garażami!
        Wcale mnie ta afera z wykupem nie dziwi bo miło by było swojaków uwłaszczyć!
        Tak jak mieszkania tz rządowe w wawie dla gospodarstw pomocniczych, z założenia przejściowe a finalnie pouwłaszczało sie panstwo za grosze.
        • Gość: BB Re: Wykup mieszkań przez lokatorów TBS nie do prz IP: 93.159.162.* 21.05.11, 16:04
          mialam okazję odwiedzać kogos na osiedlu TBS, jesli to są mieszkania dla mniej zamożnych to ktoś chyba pomylił definicje. pierwsze co mi się rzuciło w oczy to fury stojące pod tymi blokami, tak gęsto, ze sie przejsc nie dało, a chcielibyscie wiedzieć jakie to były fury

po drugie, osoba którą odwiedzałam wynajmowała mieszkanie od "wlasciciela"
          nie wiedzialam ze TBS pozwala zarabiać na wynajmie?
          • Gość: Greg Re: Wykup mieszkań przez lokatorów TBS nie do prz IP: *.clubnet.pl 22.05.11, 07:31
            Po pierwsze- to są mieszkania dla niezamożnych a nie dla biednych. Wystarczy poczytać jakie są warunki dotyczące dochodów rodziny jakie trzeba spełnić żeby takie mieszkanie otrzymać.

Po drugie- TBS nie pozwala wynajmować (ustawowo). Zgłoś to do TBS, zwolni się mieszkanie dla bardziej potrzebujących niż en "właściciel".

Po trzecie, osoba płacąca za ten najem płaci pewnie jak za zboże jak się doliczy zysk "właściciela". Więc zajrzyj najpierw znajomemu do kieszeni, a dopiero później innym ;-)
        • Gość: Greg Re: to drogo płacisz IP: *.clubnet.pl 22.05.11, 07:17
          Kobieta pewnie nie rozumie pojęcia "czynsz" i myli go z czynszem + media.

Przy okazji: Gliwice- Bajkowe- czynsz 10,92/m2 + media :-/

Ale niestety, innej możliwości nie było- krótki okres zatrudnienia (w dodatku umowa na czas określony) i przez to zabójcze warunki kredytu. Pewnie dużo z nas tak miało i dlatego teksty o traceniu pieniędzy i przepłacaniu mnie nie stresują.
    • e-gazetka7 Wykup mieszkań przez lokatorów TBS nie do przyj... 21.05.11, 13:02
      Byłem na Kongresie, mam mieszane uczucia. Z takich debat niewiele wynika. Obrona spółdzielni jest na wyrost! Lokatorzy mają prawo wybrać. Zarządy i aktyw błędnie twierdzi, że wspólnoty to samo zło. Rodzina mieszka w b. wieżowcu komunalnym. Gdy zarządzano go komunalnie - było dno. Utworzyli wspólnotę, zarządza nią firma. Ocieplili budynek, wymienili windy. W razie awarii fachowiec jest na telefon. Przede wszystkim to lokatorzy decydują o przeznaczeniu swoich pieniędzy! Chcieli ocieplić elewacje-sami liczyli koszty, możliwości wzięcia kredytu itd.,To wymusza odpowiedzialność. Na Kongresie nie usłyszałem ani jednego ani jednego argumentu broniącego spółdzielnie w obecnym kształcie. Śmieszne są argumenty, że spółdzielczość ta ma 120 lat. Są co prawda patologie, ale... Przez 120 lat nie zdołano ich zlikwidować? Poza tym, zakusy na majątek spółdzielni jest elementem polityki łupienia państwa.pl Co do TBS- interesy są rozbieżne i decyduje silniejszy (państwo). Tyle, że lokator spłacając mieszkania chciałby mieć do nich pełne prawo!
      Brak rządowego programu rozwoju budownictwa mieszkaniowego. To zrozumiałe! Rząd (parlament) przyjmując taki, podejmuje zobowiązania. Gdy się z nich nie wywiąże- podkłada się opozycji i mediom. A tak: się reformuje, przygotowuje, opracowuje. W razie czego- nikt za nic nie odpowiada, bo spartaczone działanie jest na etapie: się... Patrzy reforma szkolnictwa zawodowego.
      Pozdrawiam!
      • a.ba Boze broń przed wspólnotami 22.05.11, 00:33
        Polskie spółdzielnie maja wady tak ja wszystko w Polsce - taka kultura - na zebrania członkowskie chodzi mało kto a potem narzekania, że prezesem jest nadal stary komuch.
        Wspólnoty są dużo droższe od spółdzielni.
        Pozytywnym wyjątkiem są w miarę nowe wspólnoty zarządzane i prowadzone za frajer przez mieszkańców emerytów. Z czasem emeryci wymierają a młodym nie chce się bawić w działalności społeczną. Firmy zarządzające są droższe i znacznie gorsze od zarządów spółdzielczych - przeważnie nie mają własnych pracowników tylko pośredniczą w zamawianiu drogich usług (musi starczyć na prowizję).
        Niewielkie wspólnoty nie są w stanie wynegocjować takich warunków u dostawców usług /ceny remontów/ jak molochy spółdzielnie.

Wiem co piszę bo mam mieszkanie i we wspólnocie /już starej/ i w spółdzielni.
        Ceny we wspólnocie = 2 x ceny w spółdzielni.
    • Gość: TBS B-STOK Tbs a kredyt w banku na 30 lat! IP: *.205.28.45.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.05.11, 13:35
      KIEDYŚ TEŻ BYŁEM WROGIEM MIESZKANIA W TBS ,ALE JAK DOWIEDZIAŁEM SIĘ W BANKU ŻE BIORĄC KREDYT NA 30 LAT IO TAK MIESZKANIE IDZIE POD ZASTAW BANKOWY WIĘC NIE JEST MOJE I MUSZĘ PŁACIĆ RATĘ KREDYTU I CZYNSZ MINIMUTM ZA WSZYSTKO 1000 ZŁ. A MIESZKAJĄC W TBS NOWY BLOK 50M2 CZYNSZ 590 ZŁ. ŁADNE OSIEDLE WIĘC WOLĘ TO NIŻ KREDYT I MIESZKANIE W STARYM BUDOWNICTWIE .POZDRAWIA NORMALNYCH I TEN KTO NIE MA POJĘCIA O TBS NIE SWOJĄ WIEDZĘ POSZERZY ZANIM COŚ NIEMĄDREGO NAPISZE
    • wielce_czcigodny ludzie a skąd wy macie na te czynsze? 21.05.11, 13:40
      sorry za pytanie, ale jak czytam wasze komentarze, jak płacicie po 600-1000 zł czynszu za swoje lokale z tbs, to ile wy zarabiacie? nie stać was w takim razie było na zakup mieszkania na wolnym rynku?

Ja jestem biedny, więc płacę 200 zł, w życiu nie byłoby mnie stać na czynsze jakie wy płacicie!!! więc pytam, nie lepiej było sobie kupić własny dom? choćby łamy domek zbudować, skoro macie taką kasę? Dla mnie to kosmos.
    • Gość: o wiedzieli na co się decydują IP: *.spray.net.pl 22.05.11, 00:03
      TBS-y, podobnie jak mieszkania lokatorskie, to podarunki finansowane przez budżet, czyli z naszych podatków, przeznaczone dla zamożnych, czyli osób, które swobodnie dysponowały kilkuset tysiącami zł w gotówce na wkład własny (ktoś, kto takiej kasy nie zdołał zgromadzić, był zmuszony wziąć drogi kredyt hipoteczny na mieszkanie własnościowe). Ludzie kupowali więc TBS-y i mieszkania lokatorskie (przedstawiając wymagane oświadczenia o baaardzo niskich dochodach) następnie kupowali własnościowe, a te pierwsze spokojnie wynajmowali kosząc kolejną kasę. Każdy, kto zainwestował w TBS, dokładnie wiedział, na co się decyduje i zdawał sobie sprawę, że dostaje od państwa za ułamek wartości coś, na co inni muszą pracować latami. Widać jednak coraz mniej się to opłaca, skoro PO próbuje zawalczyć o możliwość ich wykupienia.
      • Gość: Greg Re: wiedzieli na co się decydują IP: *.clubnet.pl 22.05.11, 08:24
        KOMPLETNIE NIE WIESZ O CZYM MÓWISZ!!!

1. Dlaczego twierdzisz że to muszą by osoby zamożne?
        2. SWOBODNIE??? A może ktoś przez 30 lat odkładał na książecce mieszkaniowej?
        3. Dochody trzeba mieć względnie wysokie a nie "baaardzo niskie"- zajrzyj do ustawy
        4. Nie dostaniesz TBSu jeśli masz prawo do innego lokalu, a jak masz już TBS i uzyskasz prawo do innego lokalu, to masz prawny obowiązek poinformowania o tym TBS. Wtedy: albo zgodzisz się na baaaaardzo wysoki czynsz za TBS, albo idziesz do tego innego.

5. Finansowane przez Państwo??? TBS bierze kredyt w banku (ty też możesz) na budowę, przedstawiając jako "żyrantów" właścicieli mieszkań. Masz tylu pewnych żyrantów? Idż po kredyt i inwestuj w budownictwo.

6. ŻADEN mieszkaniec TBS nic nie dostał od Państwa, tym bardziej za ułamek wartości. Obrażasz mnie tym stwierdzeniem!
        • Gość: mmm Re: wiedzieli na co się decydują IP: *.dynamic.chello.pl 22.05.11, 09:28
          Szanowny Panie, to co pisze osoba powyżej, jest prawdą. Przepisy od początku nie przewidywały możliwości wykupu na własność. TBS były współfinansowane z kasy gminnej (tereny na których budowanano są własnością gminy oraz gminy dostawały bardzo preferencyjne kredyty nawet na 70% inwestycji- reszta była pokrywana z wkładów mieszkańców). Jeżeli przyjrzeć się temu dziwnemu tworowi, to śmierdzi na odległość (bo kto chce płacić kredyt za coś co nigdy nie będzie jego własnością). Dowcip polegał na tym, żeby za jakiś czas przepchnąć przepisy pozwalające na uwłaszczenie na majątku gminy. Właśnie teraz się to dzieje. TBS z założenia są miejskimi zasobami lokalowymi- nie powinny nigdy przechodzić w ręce prywatne. To szczebel wyżej niż budownictwo komunalne.
    • Gość: BB TO chwyt przedwyborczy PO !!!! IP: 93.159.162.* 22.05.11, 03:00
      ludzie ja bym się nie dała nabrać na to, wiele było podejmowanych takich kontrowersyjnych spraw zawsze pare mies, przed wyborami. teraz będą kolejne wybory za pare miesięcy, to proszę bardzo: mamy sprawę mieszkań. ceny galopują, inflacja osiągnęła szczyt szczytów, vat podniesiony i myslicie, ze ktos wam odda mieszkania? litości,, no chyba, że komuś to jest na rękę u władz,,to wtedy mozliwe..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka