Dodaj do ulubionych

Fiskus nagra podatnika. Dla jego dobra

31.05.11, 18:37
jasne wszystko dla dobra podatnika...

pewnie pozwoli to na rozwiązanie wielu sporów ale raczej nie robią tego dla dobra podatnika.
to urzędnik będzie miał dostęp do nagrania a podatnik niekoniecznie.
czyli jak urzędnik skrewi to albo procedura dostępu do informacji będzie tak długa i zawiła że w niczym podatnikowi nie pomoże. (jesli się nie okaże że nagrania nie ma)
ale jeśli wina będzie podatnika to każde słowo będzie mogło być wykorzystane przeciwko niemu.
Obserwuj wątek
    • sammler Po co nagrywać... 31.05.11, 18:58
      ... skoro te "porady" nie są wiążące? A dzwoniący się nie przedstawia (ma sobie notować, kiedy dzwonił, w jakiej sprawie i z kim rozmawiał i przechowywać to przez 6 lat?)...

Z drugiej strony może przyczyni się to do ukrócenia arogancji niektórych z owych "urzędników", którzy potrafią odpowiedzieć: proszę sobie zatrudnić doradcę podatkowego, choć pytanie w sumie było proste, tyle że odpowiedzi nie było wprost, czarno na białym, zapisanej w jednym paragrafie i trzeba było chwilę pomyśleć (sam zresztą, jak zwykle, podałem swoje rozumienie tego zagadnienia)... Albo na stwierdzenie, że nie posiadam tekstu jednolitego jakiegoś aktu (na stronie ISAP nie ma tekstów jednolitych rozporządzeń), pani "urzędniczka" potrafi mi odpowiedzieć: proszę sobie wykupić dostęp do Lexa...

Owszem, zdarzyło mi się rozmawiać z bardzo pomocną osobą, która chciała mi pomóc, ale - w świetle innych doświadczeń - muszę stwierdzić, że był to wyjątek, nie reguła. Do standardu obsługi znanego nawet z gorszych call center jeszcze duuuużo tej infolinii i tym ludziom brakuje...

S.
    • mrfreddie Fiskus nagra podatnika. Dla jego dobra 01.06.11, 00:03
      Podatek dochodowy to zlo w czystej postaci. Wplywy do budzetu nie az tak wielkie, a trzeba utrzymywac potezna machine do jego egzekucji, no i kazdy sie musi spowiadac z tego ile ma, ile zarobil. itd... Zamiast "bohatersko walczyc" z problemami nie znanymi w normalnych ustrojach (ktorych niestety w tej chwili sa juz na wymarciu - no income tax countries: Andorra, Bahamas, Brunei, Kuwait, Maldives, Monaco, Nauru, Oman, Qatar, United Arab Emirates, Vanuatu), lepiej bylo by zniesc podatek dochodowy i zwolnic tych wszystkich urzednikow skarbowki. Budzet panstwa przy racjonalizacji wydatkow (ktora przy tym empie narastania dlugu i tak jest nieunikniona) spokojnie mozna zasilac z vat-u, akcyzy, podatkow od nieruchomosci, moze tez poglownego.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka