Dodaj do ulubionych

Ośrodki niemocy społecznej. Za mało pieniędzy n...

18.08.11, 06:23
Polska pomoc społeczna jest patologicznie zorganizowana. Tymczasem mamy 24 procentowe ubóstwo i sytuacja pogłębia się. Brakuje pieniędzy bo Najjaśniejsza RP jest praktycznie bankrutem. Żeby przedłużyć agonię- tnie się wydatki na oślep. Jednocześnie rządzący zamiatają problemy ubogich pod przysłowiowy dywan, bo jesteśmy krajem wiecznej szczęśliwości. Zmarnowano gigantyczne pieniądze UE z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Poszły do firm szkoleniowych kolesiów, zamiast stymulować rynek pracy (którego zresztą również nie ma) Wg danych z UE mamy ok. 2 mln dzieci 7-15 dotkniętych lub zagrożonych biedą. Za niewiele lat, źle wykształcone trafią do kolejek w pomocy społecznej!
Od 7 lat przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich działał Ruch Przeciw Bezradności Społecznej. Za śp. J. Kochanowskiego powstała Księga Ubóstwa Polskiego. Zbierany informacje o polskim ubóstwie, przymierzano się do stworzenia Strategii Walki z Ubóstwem. Dane były coraz bardziej dramatyczne! RPO T. Lipowicz spacyfikowała Ruch.
Władza powinna pamiętać o drobiazgu: 40 tys bosych i głodnych marynarzy rosyjskich obaliło,
wydawało się, że wieczny carat. Głód i bieda były przyczyną wszystkich mniejszych lub większych rewolucji. A w Polsce pada system emerytalny...
PS. Samotna matka nie mogąca znaleźć pracy, poprosiła raz w życiu o wsparcie(zakupy dziecku do szkoły) pomoc społeczną Warszawa Ursus. Nie pije, nie pali, szuka pracy, pracuje dorywczo coraz częściej bez zapłaty (ale to inna opowieść). Zaproponowano jej 50 zł...
Obserwuj wątek
  • Gość: vv Nastawienie tylko na pomoc niepracującym to żenada IP: *.ip.netia.com.pl 18.08.11, 08:57
   Wychodzi z tego, że osoba, która pracuje i zarabia mało żyje gorzej niż bezrobotny, któremu należy się wszystko, niech ktoś spróbuje pójść i poprosić o to by ktoś przychodził do schorowanej osoby-menelowi dadzą bo nieudolny normalnemu nie bo przecież on jest i niech zajmuje się sam 24/7 (praca, dochód czy posiadanie rodziny to argument odmowny:/ no chyba, że pracę rzucić wtedy pomoc może otrzyma?):/
   I ta pomoc, wszystko opłacone choć nawet do robót publicznych ich nie zagonią. A za kupony nie wolno kupować papierosów? Ciekawe, bo nieraz widziałem taki zakup na sam talon (bez potrzeby wymiany talonu z głupcem bo jak nazwać tego co od takich odkupuje coś za co zapłacił wcześniej swoimi podatkami).
   I jeszcze ta genialna argumentacja-"mam dziecko"- i nie ważne, że są to dzieciaki 14 i starsze i raczej nie potrzebują podcierania tyłka i karmienia łyżeczką, argumentacja wystarczy by nikt leniwej mamuśki do roboty nie zapędził:/
   • martica Re: Nastawienie tylko na pomoc niepracującym to ż 19.08.11, 17:08

    Masz racje bo w Polsce pomaga sie tylko lumpom, prymitywom i patologii. W Polsce nie ma normalnego socjalu. Dopoki go nie bedzie uwazam ze mieszkania socjalne czy pomoc powinna byc tylko dla ludzi uczciwych - zarabiajcych niewiele i nie wydajacych zasilkow na wodke i denaturat oraz zasmradzajacych autobusy. W stolicy naprawde zeby nie pracowac trzeba sie postarac.

    Gość portalu: vv napisał(a):

    > Wychodzi z tego, że osoba, która pracuje i zarabia mało żyje gorzej niż bezrobo
    > tny, któremu należy się wszystko, niech ktoś spróbuje pójść i poprosić o to by
    > ktoś przychodził do schorowanej osoby-menelowi dadzą bo nieudolny normalnemu ni
    > e bo przecież on jest i niech zajmuje się sam 24/7 (praca, dochód czy posiadani
    > e rodziny to argument odmowny:/ no chyba, że pracę rzucić wtedy pomoc może otrz
    > yma?):/
    > I ta pomoc, wszystko opłacone choć nawet do robót publicznych ich nie zagonią.
    > A za kupony nie wolno kupować papierosów? Ciekawe, bo nieraz widziałem taki zak
    > up na sam talon (bez potrzeby wymiany talonu z głupcem bo jak nazwać tego co od
    > takich odkupuje coś za co zapłacił wcześniej swoimi podatkami).
    > I jeszcze ta genialna argumentacja-"mam dziecko"- i nie ważne, że są to dziecia
    > ki 14 i starsze i raczej nie potrzebują podcierania tyłka i karmienia łyżeczką,
    > argumentacja wystarczy by nikt leniwej mamuśki do roboty nie zapędził:/
   • Gość: krystyna Re: Nastawienie tylko na pomoc niepracującym to ż IP: *.4.199.109.static.rdi.pl 19.08.11, 20:58
    Talony odkupują same ekspedientki ,płacąc za nie połowę wartości . Pomoc powinna być ograniczona do minimum , nie ma że - mi się należy i koniec. Przez tych nierobów , siedzących non stop w kieszeniach podatników - robimy się coraz biedniejsi . Znam matkę 5 dzieci w wieku 16 - 1,5roku . Dostaje na nie miesięcznie ponad 3 tysiące zł . Rodzinne , alimenty ... każde z innym mężczyzną , żaden nie płaci , na wszystkie dostaje pieniądze z funduszu alimentacyjnego ... czyli utrzymujemy te dzieci i ją . Ona uważa że wszystko jej się należy bo ... ma dzieci !! Ludzie , szlak mnie na to trafia !! Ile można jej pomagać ? Jak długo ? Zaraz postara się o kolejne dziecko .... . Należy pomoc osobom nie zdolnym do pracy z powodu choroby , kalectwa , wieku .... .Kupić im leki , opłacić mieszkanie . Skończyć z pomaganiem pijakom !!
  • zdzisiek66 niech żyje socjalizm 18.08.11, 13:02
   Czy ja dobrze zrozumiałem? Jeden pracownik rozdziela 3000 zł miesięcznie?
   Czyli urząd wydaje więcej na utrzymanie swoich szeregowych pracowników, niż na swój cel istnienia, czyli pomoc biednym.
  • martica jak to komu - TYLKO samotnej matce 19.08.11, 17:03
   bo w Warszawie nie pracuje tylko ten ktory nie chce albo jest oszustem pobierajacym zasilek i pracujacym nielegalnie!!
   Pomnagac trzeba: samotnym matkom (ale nie tym co ich emzowie dali noge za granice, albo tym co to praca raczek nie ubrudzila i nagle sama zostala, ale tym nad ktorymi znecal sie partner), rodzicom z niepelnosprawnymi dziecmi (to niedopuszczalen ze w stolicy na przydzial komualnego dla rodziny z niepelnosprawnym dzieckiem na wozku czeka sie kilka lat, a chlajacy lump ma od razu!), a pierwszenstwo dla NORMALNYCH ludzi ktorych nie stac na kredyt na meiszkanie a nie chca wynajmowac. zacznijcie wreszcie premiowac uczciwosc!!!
  • Gość: dosyć rozdawnictwa Demoralizacja ludzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.11, 17:35
   Udzielając pomocy ludziom bez żadnych wymagań, to okradanie podatników.
   Pomoc społeczna powinna być znacząca jednak ograniczona w czasie (np co najwyżej 2 lata na każde 5 lat) a nie ciągła zniechęcająca ludzi do podejmowania pracy.
   Pomoc dla dzieci powinna wynikac z ich aktywności (dobre wyniki w nauce a szczególnie WZOROWE zachowanie, praca na rzecz innych, itd) a nie dlatego że jego rodzicom nie chce się pracować.
   Czy pomoc choremU. No OCZYWIŚCIE i to w pierwszej kolejności (oczywiście zakup lekarstw, leczenie oraz pomoc w załatwieniu renty czasowej).
   Pomoc rodzinom wielodzietnym? Oczywiście, ale w znalezieniu PRACY a jeśli nie ma to wymagać pracy "społecznej" na rzecz np szkoły dzieci czy lokalnego środowiska.
   I dalsza rzecz. To urzędnicy powinni wyszukiwać potrzebujących i namawiać ich do przyjęcia pomocy a nie rozdawać jej tylko najleniwszym i najbardziej roszczeniowym (czasowe ograniczenie pomocy jest konieczne)
   • Gość: gosc Re: Demoralizacja ludzi IP: 62.121.73.* 19.08.11, 21:04
    Po przeczytaniu twojej wypowiedzi zrobiło mi się jeszcze bardziej smutno na sercu - prysł w drzazgi stereotyp tzw. "dzieci Neo" ;)
    Nie jedyny w wątku, ale bardzo trafny wpis. I do tego podane konkretne propozycje rozwiązania problemu (nawet jeśli miałyby iść pod dyskusję).
    Czy jest jakiś sposób, żeby zobligować ODPOWIENIE osoby do przeczytania tych komentarzy? - pytanie zapewne retoryczne...
    P.S. Wybaczcie 0 merytoryki, emocje wzięły górę
  • polski_krzys Akcja Caritas: Zbiórka "Z uśmiechem do szkoły" ... 19.08.11, 17:39
   ....Pytam się: po co "ściema" ??? Większość już nie odda pieniędzy. Poczytaj jedno z tysięcy przekrętów Kościoła...:
   Ślub
   Babice (k. Oświęcimia)) Parafia Wszystkich Świętych 600 zł (za udzielenie sakramentu- datek wyniósł 400 zł, dla organisty przekazano 100 zł, za dekorowanie kościoła opłata wyniosła 100 zł)
   Kraków Parafia św. Anny 620 zł (500 zł, organista 120 zł.) Parafia św. Floriana 550 zł (za sakrament 400 zł, organista 150) Matki Bożej Nieustającej Pomocy 500 zł (za sakrament 400 zł, organista 100) Nowa Białą (sądeckie) Parafia św. Katarzyny 590 - (za sakrament - 400, organista - 100, kościelny - 70, prąd - 20 zł)
   Nowy Sącz Parafia św. Kazimierza 1000 zł (maksymalnie) (sakrament 200 - 500 zł, organista - 100 zł (ze śpiewakiem - solistą dodatkowo 200), kościelny 100. Ewentualnie - dekorowanie kościoła - 100) Bazylika św. Małgorzaty 700 zł (za sakrament - do 500, organista - 100, kościelny - 100)
   Nowy Targ Parafia św. Jadwigi Królowej 400- (za sakrament - 300 zł, organista - 100)
   Olkusz Parafia św. Maksymiliana 650 zł (za sakrament - 500, organista - 100, kościelny - 50). Dekorowanie kościoła we własnym zakresie.
   Szczawnica Parafia św. Wojciecha 450 - (za sakrament - 350, organista - 100) Tarnów Parafia Świętego Krzyża i Świętego Filipa Neri 100 - 500 zł (W pakiecie podstawowym: organista, kościelny, dekoracja kwiatami).
   Trzebinia Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej 700 zł (sakrament - 400zł, organista - 150 zł, dekorowanie kościoła - 150 zł)
   Wadowice Parafia Ofiarowania NMP 400- 700 zł (za sakrament 200-500, 100 zł dla siostry zakonnej i za organy, 100 zł na wystrój kościoła)
   Zakopane Parafia Miłosierdzia Bożego na Cyrhli 550- (za sakrament - 400, organista - 150)
   źródło informacji: Gazeta Krakowska

   • Gość: gość Re: Akcja Caritas: Zbiórka "Z uśmiechem do szkoły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.11, 18:31
    [b]Oto przykład jak w Polsce marnuje się pieniadze - konkubent i konkubina plus jedno dziecko.Ona pracuje na 1/2 etatu,nie chce się przemeczać.On kilkanaście lat na czarno w Niemczech ale coś przeskrobał i go wywalono.Córka zaczęła studia na kosmetologii - państwo dalo jej akademik,najwyższe stypendium /tatuś fikcyjnie w sadzie zadeklarował 150 zł alimentów/w tym dopłata do jedzenia,do akademika.Nie zalicza roku /państawo ponosi duże koszty jej niby studiowania.Zapisuje się na fizjoterapię i dalej to samo,czyli najniższe dochody i to samo - najwyższe stypendium i inne dodatki.Matka bierze rodzinne ,bo niskie dochody,to dlaczego pracuje na 1/2 etatu?,bo jej się opłaci.Państwo utrzymuje jej dorosła już niby studentkę.I tak bedzie studiowała kilka lat a państwo ponosi koszty jej utrzymania.Nikt te go nie sprawdza.Nie zaliczony rok,to kolejny rozpoczety winien być płatny.A jeszcze dopłata do mieszkania konkubentki,ponieważ niczego się w zyciu nie dorobiła.Nadmieniam oboje zdrowi ale leniwi.Takich rodzin jest bardzo dużo.Są całeklany rodzinne na utrzymaniu państwa.Już sie tak wyfanili,że wiedzą co im się należy.A papieroch palą wszyscy.
   • Gość: aga Re: Akcja Caritas: Zbiórka "Z uśmiechem do szkoły IP: *.net.stream.pl 19.08.11, 18:34
    wszyscy znamy ich przekrety jak i przekrety patologii i meliniarstwa z jakiej racji maja zyc na nasz kosz??? gdyby nie te darmozjady napewno bylo by lepiej przyklad matka ktora ma dwadziescia pare lat dzieci w wieku szkolnym i meza w wiezieniu za zlodziejstwo do pracy nie pojdzie ale lapy wyciaga po nasze pieniadze a w domu komputer porzadny telewizor z jakiej racji moje jak i wasze pieniadze drodzy podatnicy maja trafiac do takich lumpow nierobow dlaczego mops takiej francy wyplaca swiadczenia powinien zagonic do roboty a nie rozporzadzac naszymi pieniedzmi !!!!!!!!!!!!
  • Gość: pracownik ops Ośrodki niemocy społecznej. Za mało pieniędzy n... IP: *.home.aster.pl 19.08.11, 21:04
   praca socjalna w polskiej rzeczywistości w praktyce nie istnieje. pracownik socjalny ma za zadanie nie tyle słuzyc pomocą w rozwiązywamniu trudnych sytuacji zyciowych klientów co " ładnie opisac' wywiad, aby przyznać pomoc 50zł na rachunek za energię 1200zł. najgorsze jest to, że wszyscy zdają sobie sprawę, że kryteria dochodowe są nie realne bo jak wyżyć, opłacić czynsz, ęnergię kupić odzież i leki za 477zł dla osoby samotnej i 351zł dla osoby w rodzinie. klienci oświadczają, że utrzymują się za 200zł osiąganych z pracy dorywczej, nowy telewizor wielkości sciany dostali od znajomego, a pracownik w żaden sposób nie może tego podważyc. wobec tego opinia pana Piotra znacznie bliższa rzeczywistości niż kierownika OPS, który chyba bardzo dawno nie był w terenie i nie pamięta jak to wygląda w realu
   • Gość: podatnik Re: Bardzo mnie interesuje IP: *.uznam.net.pl 20.08.11, 01:26
    Bo pracuje? Też go nie lubię, ale twojego postu także.

    -----

    Ad rem: znam sytuację na wsi - owo "minimum na osobę" uprawniające do różnych świadczeń jest cenną rzeczą i jest bardzo chronione. Większość dochodów jest ukrywana. W efekcie większość ludzi pobiera zasiłki w różnej formie. A nie powinien prawie nikt. Żyje im się dobrze, poremontowali domy, pokupowali samochody, przestali hodować kury czy uprawiać ogrody - jaja i warzywa kupują w sklepie. Ale transfery finansowe dla wsi są ciągle olbrzymie, bo z perspektywy oszukiwanego urzędu wygląda, że jest tam bieda. Pani z urzędu rozwozi zapomogi do domów (luksus nie?) gdzie w ciszy kuchni pobiera od każdego "uprawionego" swoją dolę. Tak jest od lat, każdy to zna. To już cała kultura życia za cudze. Coś jak "Afroamerykanie".
   • Gość: podatnik Re: Cuda Tuska wykonczyly Polske!! IP: *.uznam.net.pl 20.08.11, 09:44
    Daj spokój z tymi prymitywnymi zagrywkami. To nie Tusk uczył Polaków, że liczą się tylko mogiły, że ważny jest tylko Katyń i Smoleńsk a "godne życie" się należy jak psu zupa. To nie Tusk wytłumaczył Polakom, że nic od nich nie zależy, będzie wola boska, więc nie ma po co pracować czy się starać... A liczba klientów pomocy społecznej zależy właśnie od tego: brak etosu pracy, pogarda dla fachowości i kompetencji, przekonanie, że tylko kradzież się naprawdę opłaca. A jak nie kradzież to choć wyłudzenie renty. Solidna praca to takie nudne, niepolskie. Polskie jest picie i ochocza śmierć na kolejnej barykadzie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka