Dodaj do ulubionych

Na spory o GMO jest już za późno

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 08:12
-----------------------------------------------
Artykuł sponsorowany przez Monsanto
-----------------------------------------------
Obserwuj wątek
  • Gość: qaz BLA BLA BLA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.11, 08:42
   "Tymczasem, chcemy tego czy nie, świat nie ucieknie od GMO, bo te rośliny są jedynym skutecznym sposobem walki z głodem."
   ---
   Monsanto handluje kukurydza od 20 lat a w Somalii głód??? Bo nie chodzi o głód na świecie a o kasę. Jak nazwać taką Panią kur.... Bo sprzedaje się monsanto....
  • Gość: Mab celowa dezinformacja czy ignorancja? IP: 178.73.49.* 24.08.11, 08:46
   Jeśli ktoś twierdzi , że nie ma poważnych badań dowodzących szkodliwości GMO oznacza to, że albo jest kompletnym ignorantem i nie powinien się wypowiadać albo celowo wprowadza dezinformację!!! Czy za niepoważne uznaje się tu badania zlecone przez rządy Niemiec i Austrii na podstawie których kraje te zakazały GMO ? Czy badania prof Seraliniego z Francji który wygrał sprawę przeciwko koncernowi próbującemu podważyć jego wyniki?!!Czy wreszcie badania prof Arpada Pusztaia dzięki którym Węgrzy niszczą obecnie wszelkie uprawy GMO na swoim terenie?!!!!
  • Gość: Posthagen Na spory o GMO jest już za późno IP: 178.73.49.* 24.08.11, 08:52
   " Tak się stało np. w Tajlandii, gdzie po wprowadzeniu ryżu z GMO udało się znacznie ograniczyć głód" Ryż GMO tzw golden rice jest dopiero w fazie badań i nie wszedł jeszcze do użycia mówienie o tym że rozwiązał problem głodu w Tajlandii jest jawną bzdurą! Najnowszy raport ONZ Agro-ecology and the Right to Food(Agro-ekologia i Prawo do Żywności) wyraźnie stwierdza, że nie GMO i wielkoobszarowe uprawy a uprawy ekologiczne są w stanie w czasie dekady zaradzić problemom głodu na świecie!!!! Zastanawia mnie skąd pani Krystyna Naszkowska czerpie swoje informacje? Z broszury producenta GMO czy z własnego palca?
  • posthagen Na spory o gmo nie jest za późno!!!! 24.08.11, 09:03
   "Takie rośliny dają po prostu znacznie większe plony przy znacznie mniejszych kosztach produkcji, bo są odporne na szkodniki, choroby, suszę itd. To także szansa na ograniczenie stosowania w uprawach chemii - nawozów sztucznych, środków chwastobójczych i ochrony roślin." Większe plony z upraw GMO to mit, wszelkie doniesienia jednomyślnie stwierdzają ,że na skutek wyjałowienia gleby jakie następuje przy tego typu uprawach za sprawą stosowania znacznie agresywniejszych i częstszych oprysków jest przyczyną znacznego spadku plonów upraw GMO juz w 3 sezonie!!!!! plony są większe i to tylko o kilkanaście procent przez pierwsze 2 lata potem następuje załamanie!!! GMO bynajmniej nie ogranicza chemii ogranicza ją do chemii jednego producenta ponieważ wbrew prawu antymonopolistycznemu firma produkująca nasiona GMO tworzy je tak aby były odporne tylko na ich środek chwastobójczy a zatem chodzi o pakiet nasiona+ chemia i to bardzo toksyczna chemia w dużych ilościach nie dajmy się zwieść!!!!!!ponadto nie ma w tej chwili GMO odpornego na suszę!!!! to jak na razie jedynie chwyt marketingowy koncernów!!!
  • posthagen Amerykanie podjęli już decyzję? I co z tego?!!!! 24.08.11, 09:09
   Słyszy się często, że Amerykanie od lat jedzą GMO i „nic im nie jest”. Mało kto jednak wie, że w USA nie znakuje się GM żywności - nie ma więc możliwości wykonania badań porównawczych! Nie ma zatem żadnych dowodów, że ta żywność nie szkodzi. Równie dobrze można sądzić, że jest ona jedną z przyczyn nasilenia plagi chorób cywilizacyjnych w USA.

   Dokładnie od momentu wprowadzenia w 1994 r przez największy koncern produkujący GMO rekombinowanego hormonu wzrostu dla bydła ilość zachorowań na raka piersi w USA wzrosła o 54% !!!! Oczywiście to może być przypadek bo producent przecież zapewnia że hormon ten nie może oddziaływać w ten sam sposób na ludzi a FDA opiera się na zapewnieniach producenta i nie przeprowadza własnych badań...
   • Gość: klakier Re: Na spory o GMO jest już za późno IP: *.nyc.res.rr.com 24.08.11, 09:49
    kotek.filemon napisał:

    > "Tymczasem, chcemy tego czy nie, świat nie ucieknie od GMO, bo te rośliny są jedynym skutecznym sposobem walki z głodem. "
    >
    > Większej bzdury nie czytałem dawno.
    ----
    Autorka ma racją ! Walka z głodem niekoniecznie oznacza karmienie głodnych ludzi. Walka z głodem również znaczy likwidację głodnych ludzi. Najlepiej przez "spontaniczne poronienie". Tak jak w przypadku bydła i trzody chlewnej karmionej nowymi odmianami lucerny które zostały tak skonstruowane by wytrzymały działanie specjalnych pestycydów. Wymieniając "niewłaściwe" geny w naturalnej lucernie, Monsanto umieściło (celowo lub przypadkowo) mikroba który wywołuje choroby i poronienia u zwierząt. Więc pewnie i u ludzi. W raporcie do departamentu rolnictwa USA naukowcy z Perdue University domagają się zakazu uprawy tej odmiany.
    ----
    Huffington Post > Monsanto's Roundup Ready Crops Contain Organism Causing Animal Miscarriages, Scientist Says
    Nic dziwnego, że na Węgrzech spalono wszystkie GMO plantacje :-)))
   • mara571 Re: Na spory o GMO jest już za późno 24.08.11, 21:02
    widocznie do GW jeszcze nie dotarlo, ze oplacalna moze byc tylko uprawa na wielkich obszarach. Male gospodarstwa nie beda w stanie kupic co roku ziarna siewnego i Roundupu.
    Na calym swiecie skorumpowane rzady dzierzawia setki tysiecy hektarow ziemi uprawnej wielkim koncernom lub panstwom i pozbawiaja zrodla dochodu najbiedniejsze rodziny.

    Natura nie znosi prozni: wkrotce pojawia sie chwasty odporne na Roundup, tak samo jak pojawily sie bakterie odporne na antybiotyki (ostatnia epidemia EHEC).
  • tymbe Na spory o GMO jest już za późno 25.08.11, 10:38
   Wielce Szanowna Pani Krysieńko!
   Dziennikarz to zawód, od którego oczekuje się rzetelności i obiektywizmu. Pani artykuł natomiast żadnej z tych cech nie posiada, co rzuca odpowiednie światło na Pani profesjonalizm, ponieważ mówiąc oględnie mija się Pani z prawdą (czyżby na obstalunek???). Proponuję zwrócić swe oczęta i zainteresować się obszarami świata, które reklamuje pani jako miejsca gdzie z "powodzeniem "(???) stosuje się propagowane prze Panią biotechnologie. Tam juz są poważne badania na ten temat i co jeszcze ważniejsze, możliwe do obserwacji, efekty stosowania genetycznie modyfikowanych upraw czy hodowli made in MONSANTO. Gdyby Pani zadała sobie troche trudu i wykazała się chocby nanoilością uczciwości wobec czytelników, sadzę że nie wyakazalaby Pani tak gigantycznej pewności w stawianiu tez. Tymczasem jestem w stanie zgodzić się z Panią tylko w jednym: rzeczywiście na dyskusję nad poruszanym przez Panią tematem, na dyskusję, dzięki metodom stosowanym przez zbrodniczą firmę MONSANTO, może być już za późno. Choć uważam że to nie prawda.
   Gdyby Pani jednak chciała zdobyć trochę wiedzy na temat GMO, polecam Dwumiesięcznik NEXUS :
   Nr 4/2009 "Mity i kłamstwa na temat genetycznych modyfukacji", Nr 3/2010 "Manipulacje genetyczne - inżynierska katastrofa" , Nr 4?2011 "Genetyczne modyfikacje - przemysł zbudowany na mitach".
   Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka