Dodaj do ulubionych

Innowacyjna wtyczka i usługi kurierskie w trzec...

IP: *.toya.net.pl 19.09.11, 10:45
mnie ci biznesmeni żenują
minimalnym kosztem chcą jak najwięcej udziałów i nie widać w nich żadnej gotowości do ryzyka (chociaż często jest mnimalne a oni sami więcej wydają na wakacje, albo co 2 lata nowe limo za pół bańki), żadnej pokory, chęci współpracy, żadnej wizji - tylko chrapka na gotowe, 100% pewniaki.
to nie jest prawdziwy biznes, to jest biznes XIX wieczny
jedyna korzyśc dla tych ludzi z pomysłami to to, że widzą jak bezwględni i pozbawieni wyobraźni są gracze przy dużej kasie
Obserwuj wątek
   • Gość: Gramancjusz Re: Innowacyjna wtyczka i usługi kurierskie w trz IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.09.11, 01:48
    A propos tego więc.

    Więc zaczynanie zdania od "więc" nie jest błędem gramatycznym. O czym w zasadzie wie każdy, kto wiedzę czerpie nie z podstawówki. Ponieważ jednak życie nauczyło mnie nie liczyć na zbyt wiele pozwalam sobie zamieścić źródło

    Nie jest prawdą, że nie można zacząć zdania od więc. Pogląd, że zdania takie są źle zbudowane, szerzą chyba – w dobrej wierze – nauczyciele, którzy mają pecha pracować ze słabymi uczniami. Dobry uczeń nie zacznie odpowiedzi od więc, tylko od wyrazu, który nawiązuje do pytania (często od wyrazu, który w pytaniu jest pod akcentem zdaniowym, lub od zorganizowanej wokół niego grupy wyrazów), np. „Na czym polega symboliczny sens Wesela? – Symboliczny sens Wesela polega na...”. Słaby uczeń powie zaś: „Więc symboliczny sens Wesela polega na...” albo poprzestanie na „Więc...”, bo brak wiedzy nie pozwoli mu powiedzieć więcej.
    Przedmiotem Pani pytania, jak się domyślam, nie jest jednak takie więc, o którym mowa wyżej, lecz spójnik wynikowy. W tekście narracyjnym lub argumentacyjnym (np. w rozprawce szkolnej) inicjalne więc może być niezręczne, np. „Jak widzimy, twierdzenie takie jest mało prawdopodobne. Więc rozpatrzmy tezę przeciwną”. Ostatnie zdanie zabrzmiałoby lepiej w szyku odwróconym: „Rozpatrzmy więc tezę przeciwną”, natomiast zamiana „Więc...” na „Tak więc...” niewiele by tu dała. „Tak więc...” jest sygnałem podsumowania, a w powyższym przykładzie do podsumowania jeszcze daleko.
    Nawet wynikowe więc może się znaleźć na początku zdania, ale raczej w języku potocznym, np. „Więc jak będzie: idziesz z nami czy zostajesz?”.

    — Mirosław Bańko, PWN

    To tylko tak dla spokoju włąsnego pisze bo ten pseudo-zakaz więc irytuje mnie od dawna.
    Ale przy okazji: To kto nie tu nie zna polskiego? oj czy "praktykant"?
  • Gość: hj Re: Innowacyjna wtyczka i usługi kurierskie w trz IP: 91.123.172.* 19.09.11, 12:31
   Gość portalu: jojo napisał(a):

   > mnie ci biznesmeni żenują
   > minimalnym kosztem chcą jak najwięcej udziałów i nie widać w nich żadnej gotowo
   > ści do ryzyka (chociaż często jest mnimalne a oni sami więcej wydają na wakacje
   > , albo co 2 lata nowe limo za pół bańki), żadnej pokory, chęci współpracy, żadn
   > ej wizji - tylko chrapka na gotowe, 100% pewniaki.

   i ja odniozlem podobne wrazenie. Ci biznesmeni rzucaja sie na latwizne w ktorej widza kase, jak np. wczorajsza licytacja o biznes z reklamami w windzie, podczas gdy od ludzi , ktorzy w zyciu sie juz dorobili a zwlaszcza wyrazili chec udzialu w takim programie, mozna by oczekiwac podjecia odrobiny ryzyka z mozliwoscia straty, jesli tylko czyjs pomysl jest ciekawy.
   Przez to program po kilku odcinkach robi sie nudnawy , bo czlowiek od razu jest w stanie przewidziec czy beda zainteresowani czy nie.
  • Gość: eedek 40% udział w firmie??? Zwykła pazernośc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.11, 13:16
   Czyli "byznesmen" wycenił potencjalna firme na 500 tys. To dlaczego od razu nie zażadał 50%? Śmiechu warte. Miałem okazję kilka razy obejrzec angielska wersje tego programu. Tam 10-20% to max. za 100 tys ale funtów. W końcu ktoś musi rozkręcić ten biznes i to pomysłodawca musi mieć motywację, ze robi to przede wszystkim dla siebie.

   Skąd oni wzięłi tych orłów byznesu?
  • hollowcat szkoda że ci biznesmeni nie lubią ryzykować 19.09.11, 13:59
   biorą tylko najbardziej pewne interesy i jeszcze chcąc z 80% udziału. Faktycznie większość pomysłów to żenada albo jakieś kosmosy, ale są też perełki.

   Faceta od wtyczki mi żal, bo patent super i nawet sam bym to od niego kupił. Wystarczy tylko zacząć produkować kable koniczynki, przedłużacze i kable do golarek i już miałby interes.
   No ale co "orły biznesu" siedzące w rynku spożywczym mogą o tym wiedzieć.

   Program byłby fajny gdyby siedzieli tam ludzie z większej ilości branż - tak jak w zachodnich edycjach programów - ludzie z elektroniki/IT/finansów.
   Tutaj to nie są orły tylko orlątka biznesu - którzy doszli do pieniędzy sprawdzonymi sposobami i długim namnażaniem majątku. Tacy ludzie nie lubią ryzyka i w tym programie to widać.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka