Dodaj do ulubionych

Najwyższy VAT na Węgrzech?

IP: 213.216.118.* 23.09.11, 01:28
Witam
Moja opinia dbiega od tematu,lecz chciałbym się podzielić pomyłem który by załatał troszkę dziurę podatkowa w kraju ,i zarazem wyrównał traktowanie państwa równym .Chciałbym opodatkowania episkopatu podatkami !!!!Jestem od niedawna przedsiębiorcą i zauważam brak nałozenia podatku na tą strefe .podatek od dochodu naliczany na osobę w parafi i oczywiście podatek od gruntów koscielnych .bylbym za takim podatkiem -a nie zarabiają i za nic nie płacą ,w EU juz dawno tą sprawę załatwili .pozdrawiam i proszę o opinie ponieważ żaden z polityków o tym nawet nie wspomniał nigdy pozdrawiam.
Obserwuj wątek
   • asperamanka Re: Najwyższy VAT na Węgrzech? 23.09.11, 09:02
    Gość portalu: klasyk napisał(a):

    > Lepszy VAT niż inflacja.

    Wzrost VAT to automatyczny wzrost cen o kwotę wyższego VAT. Jeśli się VAT podniesie nieznacznie, to wielkiego ryzyka uruchomienia spirali cenowo płacowej nie ma, i lepiej podnieść VAT niż podatki dochodowe, bo przed VAT-em nie da się uciec na Cypr. Ale znaczący wzrost VAT, taki jaki proponuje Orban, to już duże ryzyko uruchomienia żądań płacowych. W dodatku Węgry są małe i znaczna część kupujących pojedzie na zakupy do Austrii, na Słowację, do Rumunii, zwłaszcza po artykuły droższe, i trwałego użytku. To samo robią Litwini przyjeżdżając do Polski po zakupy, od czasu kiedy im zaserwowano wysoki VAT na żywność.

    Niebezpieczne jest co innego. Węgry były dotąd dla naszych rządzących poligonem doświadczalnym, jeśli chodzi o okreśłanie tego, na co można sobie pozwolić w UE. Kiedy Orban ruszył węgierskie OFE i wojna o to nie wybuchła, nasi miłościwie panujący uznali że to dobry pomysł, i to samo zrobili u nas. Teraz jest ryzyko, że Orbanowi bezkarnie ujdzie podniesienie VAT powyżej 25%, co dotychczas uchodziło za maksymalną stawkę dopuszczalną w Unii. I wtedy spodziewajmy się w Polsce VAT w wysokości 35%. No bo czemu nie, to przecież w interesie "ludu pracującego miast i wsi", żeby "żylo się lepiej", nieprawdaż?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka