Dodaj do ulubionych

"DGP": Urzędy ukrywają informacje publiczne. W ...

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.10.11, 08:51
Teraz dzięki Tuskowi i nowej ustawie blokującej obywatelom dostęp do informacji publicznej urzędasy wszystko będą mogły utajnić uzasadniając to "interesem ekonomicznym państwa". Biurwokracja w rozkwicie.
Obserwuj wątek
  • artie40 Re: "DGP": Urzędy ukrywają informacje publiczne. 10.10.11, 09:02
   Gość portalu: leszek napisał(a):

   > Teraz dzięki Tuskowi i nowej ustawie blokującej obywatelom dostęp do informacji
   > publicznej urzędasy wszystko będą mogły utajnić uzasadniając to "interesem eko
   > nomicznym państwa". Biurwokracja w rozkwicie.


   Dokładnie. Ale lemingi z PO będą sikać z radości że mogą oddać swoją zarobioną kasę na przeżarcie biurwom i ich pociotkom, produkującym coraz więcej coraz głupszych przepisów. Od września, dzięki PO i prez Komorowskiemu, będzie to wszystko tajemnicą państwową, zupełnie jak za komuny rozkład jazdy PKSu w Pierdułkach Wielkich.
  • lava71 Zdziwienie ... 10.10.11, 09:08
   Tym czasem budżet na przyszły rok przewiduje dziurę 35mld. I co wyborcy na to? Cieszycie się, że grupka ludzi popycha wasze dzieci i wnuki w łapy lichwiarzy?

   --
   Religion can never reform mankind because religion is a slavery
   ---------------------------------------------------------------
   www.youtube.com/watch?hl=pl&v=njuqQFRBcV4&gl=PL
  • sverir Re: "DGP": Urzędy ukrywają informacje publiczne. 10.10.11, 09:59
   Nie dzięki Tuskowi, nawet nie dzięki posłom. To będzie zasługa urzędników wszystkich opcji i poglądów, niezależnie czy są z prawa, czy z lewa. Parlament dał urzędnikom narzędzie - to prawda - ale nie nałożył obowiązku korzystania z niego. Czas pokaże na ile urzędnicy krytykujący Tuska (ot choćby reprezentaci PiS) będą dzielili się informacjami z obywatelami. Jak na razie to mogę powiedzieć, że z KPRM za Tuska łatwiej mi było otrzymać informacje drogą elektroniczną (via e-mail, bez podpisu) niż za czasów Marcinkiewicza czy Kaczyńskiego.
   • olias Re: "DGP": Urzędy ukrywają informacje publiczne. 10.10.11, 10:51
    "... urzędnicy krytykujący Tuska (ot choćby reprezentaci PiS) będą dzielili się informacjami z obywatelami."
    ale jaja! Ty wierzysz w to co piszesz, czy dalej bierzesz udział w agitacji przedwybiórczej?
    dziecko! bierzcie się do roboty wreszcie. wygraliście więc za widły, łopaty, długopisy, co kto ma i robić! bo za rogiem kryzys i władza zacznie wam paluszki przypiekac.

    ustalcie też kto teraz wam będzie blokował "by ludziom zyło się lepiej" . nadal PiS, czy może Czarownica Za 7 Górami?
    --
    władzy raz zdobytej nie odda żadna ze stron Okrągłego Stołu
  • Gość: palacz1977 "DGP": Urzędy ukrywają informacje publiczne. W ... IP: *.in-net.pl 10.10.11, 13:12
   tylko czy zdajecie sobie sprawę iż taki dociekliwy obywatel potrafi zdezorganizować prace urzędu - jeśli dane są do czegoś potrzebne i "mają sens"to faktycznie należy je ujawniać -a co powiecie na to iż 1 obywatel zajmuje cały rok (ponad 300 dni) pracy urzędnika tylko dla jego potrzeb - 1 urzędnik 1 obywatelowi udostępnia dane publiczne - kseruje, wyszukuje, biega po rożnych działach, i podaje na tacy dane publiczne które ów obywatel sobie przegląda i zachowuje sobie dokumenty bez kontekstu - całej reszty dokumentów - a następnie na podstawie tego jednego powielonego dokumentu oskarża urząd który musi się tłumaczyć z informacji które ów obywatel posiada ale ich nie przeczytał całych tylko wyrywkowo, w między czasie ów obywatel nadal domaga się dokumentów innego rodzaju z inne dziedziny - tylko poto aby znajdować "haki" których nie ma
   • Gość: jx Re: "DGP": Urzędy ukrywają informacje publiczne. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.11, 13:36
    Urzędasku

    Nie udostępnija informacj wyrwanych z konteksu. Udostępnij na portalu w internecie wszystkie informacji do których obywatel ( Twój pracodawca, najlepszy klient, ten który wypłaca ci pensje) ma prawo : a więc dane finansowe, sprawozdania, dokumentację przetargową, w tym protokoły i notatki z komisji, dane statystyczne, o zamówieniach publicznych o rekrutacji, dane o planowanych zadaniach, w wykonanych/niewykonanych planach ...


    Nie bądź zdziwiony urzędniku, gdy wytoczą ci sprawę kiedy zatrudniłeś pociotka, albo syna koleżanki, albo nie daj Boże przewaliłeś przetarg ..


    Znam dobre urzędy i pracowitych urzędników. Ci nie wstydą się chwalić - taki mieliśmy budżet, taki plan tak go wykonaliśmy - zrobiliśmy to i tamto - z podaniem nazwiska i numerem telefonu.

    Są miasta w których samorządy ciągną kolejne kadencje.

    Najgorsi są ci, którzy siedzą od 7 do 15 - albo 9 -14 w zaciszu własnego gabieciku, odcięci od petentów i konsumują ( pensje, premie) w zamian dając nic albo jeszcze gorzej - katują obywateli własnym widzimiśie lub interpretacją przepisów, których nie znają.
    • Gość: palacz1977 Re: "DGP": Urzędy ukrywają informacje publiczne. IP: *.in-net.pl 11.10.11, 20:49
     nie jestem urzędnikiem - i nigdy nie będę - bo to robota dla żądnych władzy bez potwierdzonych umiejętności - tych naprawdę solidnych w każdym mieście można policzyć na palcach, reszta to kolesie królika
     chodzi mi o coś czego w ogóle nie zrozumiałeś - nie pisałem że urząd daje coś bez kontekstu ale iż obywatel bez kontekstu interpretuje dokumenty
     a swoją drogę chciałbyś mieć dostęp do dokumentów absolutnie wszystkich gdzie są nazwiska, telefony również do ciebie oraz do osób, które prowadzą twoją sprawę, gdzie spierasz się z urzędem i mimo iż nie masz racji domagasz się praw, których nie masz ?
     dowiemy się z nich np. potrzebach mieszkaniowych, mimo iż posiadasz już mieszkanie na kochankę i wiedzą o tym sąsiedzi itd. pamiętaj iż ta broń uderzy też w takich jak ty ludków, którzy wszystkich o wszystko podejrzewają a sami czyści nie są - szybko byłbyś przeciwny takim praktykom, fakt iż w urzędzie są pociotki urzędników nie oznacza iż oni się na robocie nie znają, nie wydaje mi się iż znasz inne urzędy i pracowitych urzędników, bo nie wiesz jak działa urząd, sprawy związane z budżetami są jawne i publikowane od zawsze a rozlicza to rada, i zastanów się po co ci nazwisko i numer do gościa tego dokumentu skoro nie jest jego autorem jedna osoba, to produkt wspólny i akceptowany przez radę, a Prezydent miasta czy inny Burmistrz odpowiada za jego wykonanie - jego Nazwisko znasz, a telefon jest w necie, no i z pewnością się z tobą spotka gdyż chyba każdy urząd ma godziny gdy przyjmuje Burmistrz czy inny Prezydent

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka