Dodaj do ulubionych

Sołowow zmienia nazwę Cersanitu. Teraz to Rovese

25.10.11, 11:21
Cersanit to nie była zbyt wyszukana nazwa

..............
6 najważniejszych informacji dla Twojego portfela codziennie o 6 rano
top6info.blogspot.com/
Obserwuj wątek
     • Gość: sonod Ze zmianą marki jest jak i z biznesem,,, IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.11, 14:12
      Z metod szybko rozwijającego się biznesu: inicjowanie i wzmaganie stanu psychozy
      Jedną z najbardziej bezczelnych aktualnie metod jest powodowanie swoim postępowaniem powstania stanu psychozy u pracownika/współpracownika/kontrahenta poprzez celowe i zamierzone działania (takie jak krótkotrwałe śledzenie, inicjowanie z pozoru przypadkowych spotkań, zdarzeń, manipulacji informacji na serwerze firmowym względnie mailu) a następnie podrzucenie (rozpylenie) substancji psychoaktywnej, która w konsekwencji prowadzi do powstania i niekontrolowanego „narostu” manii przy jednoczesnym już zaprzestaniu stosowania celowych i zamierzonych działań. Pracownik/współpracownik/kontrahent poddany stanowi psychozy po zainicjowaniu względem niego celowych i zamierzonych działań a następnie podrzuceniu (rozpyleniu) substancji psychoaktywnej dalej już bez żadnych działań osób trzecich wchodzi w stan totalnej niekontrolowanej manii.
      Mania u niego jest zaburzeniem myślenia i całościowego funkcjonowania jego organizmu.
      Epizody manii lub depresji mogą przebiegać z objawami psychotycznymi. Występujące urojenia, czyli fałszywe sądy o prawdziwości których osoba jest głęboko przekonana, dotyczą głownie poczucia własnej mocy, wyższości lub wielkości. Bardzo niebezpieczne są również urojenia obojętne emocjonalnie a bardziej charakterystyczne dla schizofrenii takie jak urojenia o byciu śledzonym, obserwowanym, czy że inni znają treść myśli osoby u której sztucznie zainicjowano manię. Mogą występować także omamy słuchowe – słyszenie nieistniejącego głosu, czy głosów w otoczeniu lub w ciele, najczęściej w głowie. Głos słyszany w głowie osoby poddanej manipulacji nie jest jednak myślą, ale jest interpretowany jako coś zewnętrznego, obcego. Jednym z najczęstszych objawów resztkowych jest zaburzenie zapamiętywania i skupienia uwagi (tracenie zdolności koncentracji).
      Osoby (właściele), które w sposób świadomy powodują powstanie manii (stanu psychozy) u swojego pracownika/współpracownika/kontrahenta mają pełną świadomość tragicznych skutków dla osoby poddanej takiej manipulacji. Na najtragiczniejszych skutków mogą należeć: wypadki samochodowe, podpisywanie niekorzystnych umów, lekkomyślne wydawanie pieniędzy, zawieranie niekorzystnych transakcji, kredytów, przypadkowe kontakty seksualne skutkujące rozpadem rodziny a także zakażeniami WZW B i C (wirusowe zakażenia wątroby), HIV, HPV (wirus brodawczaka) i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
      Przedstawiona metoda jest czystym sposobem do załatwienia każdej niewygodnej osoby, w zwłaszcza prokuratura który prowadził sprawę wobec żony, kontrolera nik czy innego urzędu oraz wreszcie co najistotniejsze byłego pracownika/współpracownika/kontrahenta. Stwierdzenie podania substancji psychotropowej jest nie do udowodnienia ze względu na nie świadomość osoby wobec której tej metody użyto oraz upływ czasu.
      Leczenie manii (stanu psychozy) przeprowadza się w szpitalu psychiatrycznym. Jest to konieczne ze względu na brak świadomości choroby – tzw. brak wglądu.
       • Gość: sonod3 Manipulowanie marką i pracownikami Cersanit i Rove IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.11, 14:15
        Nie wystarczy dobrze wyglądać, żeby zostać liderem grupy. Nie wystarczy mówić mądrze, żeby być dobrym szefem. Poznaj techniki wywierania wpływu na ludzi.
        W pracy, w trakcie negocjacji, nawet w sklepie nieustannie jesteśmy poddawani perswazji. Część z nich to zaplanowana lub przypadkowa manipulacja. Zamiast poddawać się wpływowi naucz się właściwie odczytywać intencje innych.

        Manipulowanie w pracy to np. wykorzystywanie swojej pozycji do narzucania swojej woli, nie dawanie możliwości wyboru, podsuwanie gotowych rozwiązań bez pokazywania całości zagadnienia, wykorzystywanie znajomości słabych punktów pracownika, wycofywanie się z obietnic a także wpływanie na pracowników przez różne bodźce (przykładem może być tworzenie nastoju na imprezach integracyjnych)

        Wiedza o pracowniku, zdobyte zaufanie oraz wspólne zależności pracownicze często prowadzą do próby dominacji i manipulacji.

        Najważniejsze techniki manipulowania ludźmi w pracy:
        Wzbudzanie poczucia winy.

        Polega na stopniowym obarczaniu osoby poddawanej manipulacji winą za różnego rodzaju przewinienia. Technika polega na spowodowaniu wyrzutów sumienia.

        Metoda stosowana jest małymi kroczkami, tzn. obarcza nas się stopniowo winą za małe błędy, które są nieważne. Potem następuje atak frontalny, po którym jesteśmy gotowi na ustępstwa byle zakończyć konflikty. Poddajemy się i stajemy się łatwym celem perswazji.

        Przykład: Twój szef obarcza cię winą za spóźnienie w dokończeniu realizacji zadania, gdy tymczasem cała grupa jest winna. Przyjmujesz winę na siebie i przepraszasz w imieniu wszystkich. Z czasem jesteś przekonany, że to wyłącznie twoja wina za brak realizacji zadań, obarczasz się winą i już stajesz się łatwym celem manipulacji.

        Naruszanie prywatności.

        Złośliwe komentarze dotyczące spraw osobistych, plotkowanie, - jedna z mniej przyjemnych spraw w pracy to ataki na naszą osobę , w którą miesza się nasze życie osobiste, nasz gust, hobby, naszą rodzinę. Nikogo nie powinno obchodzić, jak spędzamy czas, co lubimy robić, jak się ubieramy. Oczywiście musisz dostosować się do standardów panujących w branży i firmie, ale to nie znaczy, że złośliwa komentarze co do twojej tuszy, ubrania czy też śmiechu są na miejscu. To też manipulacja. Atakowanie i wypominanie spraw prywatnych ma na celu "zmiękczenie" przeciwnika. Nie pozwalaj na to.

        Przykład: w trakcie omawiania ważnej umowy Pan z konkurencyjnej firmy stwierdza, że jesteś nieodpowiednio ubrany/ubrana do sytuacji. Robi to z wyraźnym niesmakiem i powoduje u Ciebie uczucie niezręcznej sytuacji. W efekcie stajesz się nerwowy/nerwowa i nie potrafisz już właściwie oceniać sytuacji. Okazujesz słabość, którą łatwo wykorzystać w trakcie negocjacji.

        Celowe przeszkadzanie.

        Jedna z najbardziej perfidnych technik. Zamiast zapewnić komfort pracy masz ciągle "pod górę". Musisz zmagać się z przeciwnościami rzeczy martwych i brakiem zrozumienia u innych. Zepsute ksero, faks, komputer, nieprzyjemnie dźwięki, zapachy, przeszkadzający ludzie - wszystko ma wpłynąć na zmniejszenie twojej uwagi i cierpliwości.

        Przykład: w trakcie ważnych rozmów ciągle ktoś przeszkadza, drzwi są ciągle otwarte. Twój rozmówca cały czas dzwoni, albo odbiera telefon. Masz uczucie, że Twoja osoba jest mniej ważna niż inne sprawy. Jest ci przykro i stajesz się nerwowy.

        Wywieranie presji bez wyraźniej przyczyny.

        Często w pracy czujemy ciśnienie i zwiększone wymagania w przypadkach, gdy presja nie jest konieczna. Nawet w błahych sprawach wymaga się od ciebie więcej niż od innych. Musisz ciągle poprawiać swoje raporty, nie masz prawa nigdzie się spóźnić, musisz być ciągle gotowy do wykonania kolejnych zadań.

        Przykład: piszesz opracowanie dotyczące rozwiązania problemu a Twój szef bez zagłębiania się w sedno problemu i czytania opracowania zarzuca ci zbyt małe zaangażowanie i prosi o poprawę tekstu.

        Dobry i zły.

        Częsta technika stosowana w "zmiękczaniu" w trakcie np. negocjacji. Jedna osoba jest twarda, nieustępliwa, a druga osoba włącza się do negocjacji i udaje, że chce złagodzić sytuację. Gra tego dobrego. Kontrast, który nam zostaje narzucony wywołuje wrażenie, że sugestie drugiego negocjatora są dla nas dobre. Ławo dajemy się zmanipulować i przystajemy na warunki, na które normalnie nie wyrazilibyśmy zgody.

        Przykład: w trakcie negocjacji płacowych jedna osoba ostro obcina naszą płacę, nie dając żadnych dodatków, premii, po pewnym czasie, gdy już sądzimy, że nic nie wygramy, druga osoba proponuje lepsze warunki. Godzimy się bez zastanowienia. Tymczasem przed spotkaniem nie zaakceptowalibyśmy warunków, na które teraz zgodziliśmy się bez namysłu.

        Udawanie kogoś innego.

        Naprawdę wytrawni negocjatorzy i ludzie, którzy potrafią manipulować innymi w pracy udają kogoś innego. Nieporadność, brak wiedzy na jakiś temat, udawanie zagubienia, braku znajomości tematu. Nie oceniaj ich po pozorach. Jeśli wiesz, że ktoś pracuje w firmie wiele lat, zajmuje się np. dopracowaniem szczegółów umów a w rozmowie z tobą wydaje się nieporadny w tym co robi, to możesz spodziewać się, że to tylko pozory.

        Przykład: osoba z konkurencyjnej firmy prosi o twoją radę, tłumacząc się niezrozumieniem tematu, wydaje się zagubiona. Wzbudza w Tobie uczucie ważności. Szybko chcesz zostać nauczycielem, doradcą. A właśnie wpadłeś/wpadłaś w pułapkę i jesteś manipulowany przez wytrawnego gracza.

        Wpływ bodźców zewnętrznych.

        Ładne biuro, miła sekretarka, pan, który chwali nas za wygląd. Do tego delikatna muzyka, kawa i przyjemna rozmowa. W takich warunkach trudno nie dać się zmanipulować. Ufamy osobom dobrze ubranym i uśmiechniętym. Akceptujemy ich warunki i poddajemy się nastrojowi chwili. W takich sytuacjach nie jest łatwo negocjować nasze warunki.

        Wspólnota interesów.

        Polega na wcześniejszym budowaniu relacji między ludźmi, że jak dochodzi do spraw trudnych, poczuwają się do odpowiedzialności i zgadzają na sprawy, których w innych warunkach by nie zaakceptowaniu. Manipuluje się ludźmi na imprezach integracyjnych, gdzie pod pozorem przyjaźni, wspólnej zabawy, picia alkoholu buduje się relacje oparte o koleżeństwo. Później ciężko jest odmówić szefowi, z którym piło się wódkę.

        Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?
        Pozytywne nastawienie i konsekwentne działanie.

        Jak dojść do celu negocjując trudny temat w pracy? Zacznij od rzeczy łatwych i oczywistych. Negocjuj punkty, na które partner (szef, współpracownik) zgodzi się bez wahania. Następnie przechodź do spraw trudniejszych. Twój rozmówca ulegnie pokusie i zgodzi się bez większego oporu. Jest to efekt potrzeby konsekwentnego działania, które każdy z nas odczuwa. Wystarczy rozpocząć ciąg pozytywnych zdarzeń, żeby zakończyć całość sukcesem.

        Rozwiązywanie spraw nie do rozwiązania.

        Jeśli napotykamy na problem, który wydaje się nie do rozwikłania - odkładamy go na później. W tym czasie skupiamy się na sprawach prostych i takich, które zbudują między naszymi rozmówcami, współpracownikami dobry klimat do dalszych prac. W efekcie po jakimś czasie, gdy wrócimy do spraw, które wydawały się początkowo nie do rozwiązania okaże się, że teraz jest dużo łatwiej osiągnąć porozumienie.

        • Gość: kadry Wodzowie Cersanit IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.11, 14:19
         Zarząd Spółki:

         * Piotr Mrowiec – Członek Zarządu
         * Ireneusz Kazimierski – Członek Zarządu
         * Marcin Rybarczyk – Członek Zarządu

         Rada Nadzorcza:

         * Artur Kłoczko – Przewodniczący Rady Nadzorczej
         * Grzegorz Miroński – Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej
         * Mariusz Waniołka – Członek Rady Nadzorczej
         * Robert Oskard – Członek Rady Nadzorczej
         * Jacek Tucharz – Członek Rady Nadzorczej
         • Gość: kadry i ich historyje...,,, IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.11, 14:20
          ZARZĄD
          Pan Piotr Mrowiec
          Członek Zarządu

          Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Pracę rozpoczął w 1993 r. w Zakładach Wyrobów Sanitarnych "Koło" (obecnie Sanitec Koło). W tym okresie sprawował funkcję Kierownika Produkcji. Od 1998 roku związany z Cersanit S.A. gdzie do grudnia 1999 r. pełnił funkcję Dyrektora ds. Produkcji. Od stycznia 2000 r. Dyrektor Zarządzający w Cersanit S.A. odpowiedzialny za fabrykę ceramiki sanitarnej w Krasnymstawie. Od września 2000 r.pełni funkcję Prezesa Zarządu Cersanit I Sp. z o. o. w Krasnymstawie. Pełni również funkcję Prezesa Zarządu Cersanit IV Sp. z o.o. od listopada 2007 r. oraz Dyrektora Generalnego Cersanit Romania S.A. (poprzednio: Romanceram S.A.). Od dnia sierpnia 2003 r. pełni funkcję członka Zarządu Cersanit S.A.

          Pozostałe funkcje pełnione w spółkach to:

          * od września 2000 r.- Prezes Zarządu Cersanit I Sp. z o.o. w Krasnymstawie,
          * od listopada 2007 r.- Prezesa Zarządu Cersanit IV Sp. z o.o.,
          * od sierpnia 2006 r. - Dyrektor Generalny Romanceram S.A. (obecnie Cersanit Romania S.A.),
          * od listopada 2004 r. do chwili obecnej - Członek Rady Dyrektorów spółki Cersanit Ukraina Sp. z o.o. z siedzibą w Czyżywce na Ukrainie,
          * od marca 2006 r. do chwili obecnej - Członek Rady Dyrektorów spółki Cersanit Invest Sp. z o.o. z siedzibą w Czyżywce na Ukrainie.


          Pan Ireneusz Kazimierski
          Członek Zarządu

          Ukończył studia na Politechnice Łódzkiej - Wydział Chemiczny. Pracę rozpoczął w kwietniu 1999 roku w Ceramice Paradyż na stanowisku Z-cy Kierownika Laboratorium. W okresie od lipca 1999 roku do września 2001 roku pracował na stanowisku Kierownika Laboratorium w Ceramice Paradyż - Główny technolog. Od września 2001 roku do lutego 2003 roku pracował w Cersanit I Sp. z o.o. na stanowisku Kierownika Zakładu ds. Produkcji, a od marca do maja 2003 roku w Cersanit III S.A. na stanowisku Kierownika Zakładu ds. Produkcji. Współpracę z Ultra Pack S.A. rozpoczął w czerwcu 2003 roku na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, a później objął funkcję Prezesa Zarządzającego. W okresie od lutego 2007 roku do czerwca 2007 roku zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego w spółce Opoczno S.A, a od lipca 2007 roku do grudnia 2009 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu w spółce Opoczno I sp. z o.o. Od stycznia 2010 roku zatrudniony w spółce Cersanit S.A. na stanowisku Dyrektor Zarządzający Produkcją.
          Pan Marcin Rybarczyk
          Członek Zarządu

          Absolwent Wydziału Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 1997 - 1998 zatrudniony w ŻZMO Żarów S.A. i Dolnośląskich Zakładach Magnetyzowanych S.A. na stanowisku Spec.ds. Marketingu. W okresie od 1998 roku do 2001 roku pracował w spółce PEKAS Multispedytor Sp. z o.o. - najpierw na stanowisku Handlowca, a potem jako Kierownik Biura Przewozów Krajowych. Od 2001 do 2010 roku zatrudniony w Cersanit III S.A. Początkowo na stanowisku Kierownika Działu Zaopatrzenia. Od 2004 roku pełnił funkcję Dyrektora Logistyki, a od stycznia 2005 roku do stycznia 2010 roku na stanowisku Prezesa Zarządu. W latach 2007 - 2010 pełnił również funkcję Dyrektora Generalnego w trzech spółkach rosyjskich zależnych od Cersanit S.A. - Fabryka Płytek Ceramicznych OOO FKZ Frianowo, Avtis i Złoty Iris. Od lutego 2010 roku zatrudniony na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Gospodarką Magazynową i Logistyką Grupy Kapitałowej Cersanit.
          RADA NADZORCZA
          Pan Artur Kłoczko
          Przewodniczący Rady Nadzorczej

          Magister inżynier, absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Od 1989 roku zatrudniony był w P.P. POLMOZBYT w Kielcach w dziale inwestycji. W latach 1991-1992 pełnił funkcję dyrektora Szkoły Zarządzania i Marketingu w Kielcach Spółka z o.o. W latach 1992-1994 pracował w ECHO-PRESS Spółka z o.o. w Kielcach (wydawca dziennika regionalnego Echo Dnia jako Prezes Zarządu). W latach 1994-1996 Prezes Zarządu w spółce MITEX-TRADE S.A. w Kielcach (operator pierwszej w Polsce sieci supermarketów spożywczych pod nazwą MAX, potem ALBERT). Od kwietnia 1994 r. do lutego 1997 r. pełnił również funkcję Wiceprezesa Zarządu P.L.I. S.A. w Kielcach (operator sieci supermarketów zrób to sam OBI, potem NOMI). Od stycznia do września 2007 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Opoczno S.A.

          Pan Artur Kłoczko zasiadał i zasiada w radach nadzorczych następujących spółek:

          * 1997 r. - 2007 r. - członek Rady Nadzorczej Cersanit S.A. (w latach 1997 - 2003 Wiceprzewodniczący, w latach 2004 - 2007 Przewodniczący Rady Nadzorczej Cersanit S.A.),
          * od czerwca 1998 r. do chwili obecnej - członek Rady Nadzorczej Cersanit II S.A.,
          * od stycznia 1999 r. do chwili obecnej - członek Rady Nadzorczej Cersanit III S.A.,
          * od listopada 2004 r. do chwili obecnej członek Rady Dyrektorów Cersanit Ukraina Sp. z o.o.,
          * od lutego 2008 r. do chwili obecnej- członek Rady Nadzorczej Cersanit S.A. Od sierpnia 2008 r. Przewodniczący Rady Nadzorczej Cersanit S.A.

          Pan Artur Kłoczko nie prowadzi działalności, która byłaby konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki. Nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej spółki konkurencyjnej osoby prawnej. Nie został wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
          Pan Grzegorz Miroński
          Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej

          Adwokat. W 1992 roku ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1992-1995 pracował w Urzędzie Skarbowym w Kielcach jako specjalista ds. karnych skarbowych, natomiast w latach 1995-1997 w Drugim Urzędzie Skarbowym w Kielcach jako radca prawny. W latach 1997-2006 Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz Miroński, a od 2006 r. do chwili obecnej prowadzi Kancelarię Adwokacką Grzegorz Miroński. Od kwietnia 2003 r. do marca 2006 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki Projekt S Sp. z o.o. Pełnione funkcje nadzorcze w spółkach to:

          * od czerwca 2006 r. do chwili obecnej - Członek Rady Nadzorczej Barlinek S.A. i Cersanit S.A.,
          * od września 2006 r. do chwili obecnej - Członek Rady Nadzorczej Magellan Pro-Equity Fund I S.A.,
          * od września 2007 r. do chwili obecnej - Członek Rady Nadzorczej North Fish Polska S.A.,
          * od stycznia 2008 r. do chwili obecnej - Członek Rady Nadzorczej Megastore.pl S.A.,
          * od lipca 2006 r. do października 2007 r. i od czerwca 2008 r. do chwili obecnej - Członek Rady Nadzorczej Synthos S.A. (dawniej Dwory S.A.),

          Pan Grzegorz Miroński nie prowadzi działalności, która byłaby konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki. Nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej spółki konkurencyjnej osoby prawnej. Nie został wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
          Pan Mariusz Waniołka
          Członek Rady Nadzorczej

          Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1994-1996 pracował w PepsiCo Trading Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ostatnio na stanowisku Dyrektora ds. Finansowych. Od 1996r. do 2001r. pracował na stanowisku Dyrektora Finansowego NOMI S.A. w Kielcach, w tym od grudnia 1997r. sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu NOMI S.A. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Administracyjnych w Magellan Pro-Equity Fund I S.A. (poprzednio: Columbus Pro-Equity Fund II Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach). Pełnione funkcje nadzorcze w spółkach to:

          * od kwietnia 2004 r. do chwili obecnej - Członek Rady Nadzorczej Echo Investment S.A.,
          * od października 2004 r. do sierpnia 2007 r. - Członek Rady Nadzorczej Ultra Pack S.A.,
          * od maja 2005 r. do chwili obecnej - Członek Rady Nadzorczej Synthos S.A. dawniej (Dwory S.A.),
          * od czerwca 2005 r. do chwili obecnej - Członek Rady Nadzorczej Barlinek S.A.,
          * od czerwca 2006 r. do chwili obecnej –
          • Gość: kadyr Re: i ich historyje...,,, IP: *.dynamic.chello.pl 25.10.11, 14:21
           Pan Mariusz Waniołka nie prowadzi działalności, która byłaby konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki. Nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej spółki konkurencyjnej osoby prawnej. Nie został wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
           Pan Robert Oskard
           Członek Rady Nadzorczej

           Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej.

           W latach 1987 – 1990 zatrudniony w Fabryce Łożysk Tocznych Iskra zajmując się projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych, a w okresie 1990 – 1992 w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach jako Informatyk Wojewódzki. W latach 1992 – 2000 pracował w Exbud S.A., m.in. na stanowiskach Dyrektora Biura Planowania i Analiz Ekonomicznych, Dyrektora Biura Rozwoju oraz Dyrektora Biura Systemów Zarządzania. W latach 2000 – 2002 pełnił funkcję Dyrektora ds. Projektów Strategicznych w Echo Investment S.A. Następnie Dyrektor Zarządzający w Columbus Pro-Equity Fund II Sp. z o.o., a obecnie Dyrektor Zarządzający w Magellan Pro-Equity Fund I S.A.

           Obecnie członek rad nadzorczych:

           * Echo Investment S.A. z siedzibą w Kielcach,
           * Synthos Kralupy a.s. z siedzibą w Kralupach nad Wełtawą (przewodniczący),
           * Barlinek S.A. z siedzibą z siedzibą w Kielcach,
           * North-Fish Polska S.A. z siedzibą w Kielcach,
           * Synthos S.A. z siedzibą w Oświęcimiu.

           W latach 1996-2007 pełnił funkcje przewodniczącego lub członka kilkunastu innych rad nadzorczych w tym kilku spółek publicznych.

           Pan Robert Oskard nie prowadzi działalności, która byłaby konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki. Nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej spółki konkurencyjnej osoby prawnej. Nie został wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
           Pan Jacek Tucharz
           Członek Rady Nadzorczej

           Wykształcenie:

           * 1997-1998 – podyplomowe Studium Polityki Marketingowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
           * 1990-1995 – Szkoła Główna Handlowa, Wydział Handlu Zagranicznego, Ukończenie studiów z tytułem magistra
           * 1986-1990 – Liceum Ogólnokształcące nr 56 w Warszawie, profil matematyczno-fizyczny.

           Dodatkowe kursy i szkolenia:

           * 1993 – kurs dla kandydatów dla maklerów papierów wartościowych,
           * 1994 – licencja maklera papierów wartościowych nr 1055.

           Doświadczenie zawodowe:

           * od kwietnia 2006 – Myjnie Bezdotykowe Tucharz sp.j. – udziałowiec (50% udziałów) indywidualna działalność gospodarcza
           * styczeń 2007-marzec 2009 – Trinity Management Sp. z o.o. – firma zarządzająca aktywami Jupiter NFI, Dyrektor Inwestycyjny,
           * maj 2006 - grudzień 2006 – HYGIENIKA SA – producent artykułów higieny dziecięcej i kobiecej, Dyrektor Finansowy,
           * styczeń 2005 - październik 2005 – Zakłady Elektromechaniki Motoryzacyjnej ZELMOT SA – spółka portfelowa NFI Progress SA, Wiceprezes Zarządu,
           * kwiecień 2002 - grudzień 2004 – PZU NFI Management Sp. z o.o. – firma zarządzająca aktywami II NFI, NFI Progress i NFI im.E.Kwiatkowskiego, Dyrektor Departamentu Spółek Wiodących,
           * czerwiec 1999 - marzec 2002 – Trinity Management Sp. z o.o. –firma zarządzająca aktywami Jupiter NFI, Dyrektor Inwestycyjny,
           * styczeń 1998 - maj 1999 0 XI NFI SA w Warszawie, Dyrektor Inwestycyjny (zakres podstawowych obowiązków zbliżony do obowiązków dyrektora inwestycyjnego w Trinity Management Sp. z o.o.),
           * czerwiec 1996 - grudzień 1997 – XI NFI SA w Warszawie, Analityk Inwestycyjny,
           * październik 1993 - czerwiec 1996 – Biura Maklerskie Powszechnego Banku Kredytowego SA, Zespół Transakcji Giełdowych, Inspektor, Specjalista, Makler Papierów Wartościowych.

           Obecnie: członek Rady Nadzorczej PGF SA z siedzibą w Łodzi.

           Pan Jacek Tucharz nie prowadzi działalności, która byłaby konkurencyjna w stosunku do działalności Spółki. Nie jest wspólnikiem konkurencyjnej spółki cywilnej lub spółki osobowej ani członkiem organu spółki kapitałowej lub członkiem organu jakiejkolwiek innej spółki konkurencyjnej osoby prawnej. Nie został wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
   • Gość: smurfmadrala Re: Sołowow zmienia nazwę Cersanitu. Teraz to Rov IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.11, 13:42
    Gość portalu: dix napisał(a):
    > Brana jeszcze była pod uwagę nazwa 'duPa', od staromeksykańskiego "du", oznacza
    > jącego wiatr we włosach wieśniaczki zbierającej liście koki oraz wschodniosudań
    > skiego "Pa", które w literaturze średniowiecznej tego kraju postrzegane było ja
    > ko "ten, co dumnie kroczy przed siebie, wpatrując się w kształtny zadek antylop
    > y".

    Powyżej recenzja - Dzieło Sztuki !
    Szambo Ba !
  • Gość: fdc idę do kibla zrobić "vese" i odzyskam "ro" IP: *.internetia.net.pl 25.10.11, 12:12
   niech jeszcze zmienią nazwę Krasnystaw:), krasny to po rusku czerwony , staw po dub- może więc Reddube? prawie jak Redtube:)- sprzedaż wrośnie:)...koszmarne pomysły i kosztowne !Cersanit to znana marka - nie zmienia się dobrej marki na inną- to przynosi odwrotny skutek i olbrzymie koszty .Nowa nawa brzmi jak jakiejś chińskiej firmy- jest beznadziejna , długa , nic nie znacząca , wręcz śmieszna ..nie wróżę dobrze firmie po takiej zmianie.
  • Gość: BartoszW Panie Michale IP: 193.201.167.* 25.10.11, 12:14
   Panie Michale,
   jak ma Pan za dużo kasy żeby ją wywalać na takie głupoty to kupiłby Pan lepiej zespół F1 żeby w razie czego Robert miał gdzie jeździć a Pańskie spółki zrobiłyby sobie ogólnoświatową reklamę przy okazji.
   Pzdr
  • wielkidocent Vese to po węgiersku nerka 25.10.11, 12:43
   Po co daleko szukać? Po co jakies staroangielski pierdoły? Zaglądamy do bratanków i mamy gotowe słowo. A Ro? To skrót od Rumunii (Romania). I mamy - Rumuńska Nerka. Piękna nazwa, gratuluję temu, co to wymyślił, pewnie jeszcze premię dostał.
  • krowodrzak Re: Sołowow zmienia nazwę Cersanitu. Teraz to Rov 25.10.11, 13:43
   Przykładowo Amica to marka znana w Polsce, w różnych krajach europy ma swoje spółki i właśnie ten sam produkt w Hiszpanii, Niemczech czy dowolnym innym kraju sprzedaje pod przeróżnymi nazwami.
   Niemiec ma większe zaufanie do nazwy nie kojarzącej się z Polską choć nadal kupuje polski produkt.
   Nazwa Cersanit znana jest w Polsce, ale już na Europę nie jest tak medialna.
   Poza tym pan Sołowow prowadzi różne interesy, a więc zapewne chce to wszystko skonsolidować pod 1 wyróżniającą się nazwą.
   Należy pamiętać, że zmiana nazwy, loga itd wiąże się z dość znacznymi kosztami.
   I być może firma Cersanit właśnie owych kosztów szuka.
   Dodatkowo podwykonawcy i wszelkiej maści dostawcy będą musieli negocjować nowe umowy.
   Tych których firma chce utrzymać pewnie nie będzie fatygowała i umowę się podmieni.
   Całą resztę zaś się dociśnie, ewentualnie umowy wygasną i poszuka się nowych dostawców.
   Takie zmiany generują dużo pracy i kosztów jednak w ogólnym bilansie wychodzi się na plus i na 99% oto właśnie tu chodzi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka