Dodaj do ulubionych

Chevron rozpoczął w Polsce wiercenia w poszukiw...

IP: *.adsl.inetia.pl 02.11.11, 11:23
gaz z łupków dla polskich głupków
Obserwuj wątek
   • Gość: latko Re: Chevron rozpoczął w Polsce wiercenia w poszuk IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.11, 13:14

    Senat USA zwolnił do publikacji raport na temat skutków eksploatacji gazu dla głupków.

    8020vision.com/2011/04/17/congress-releases-report-on-toxic-chemicals-used-in-fracking
    Wśród zbyt licznego grona panuje w Polsce przekonanie, że politycy nie muszą znać angielskiego, bo rządzą Polską a nie Anglią. Szkoda że u nas panują takie głupkowate przekonania - mało kto przeczyta raport. Z tych co go przeczytają, treść zrozumie jakieś 10%, z tych 10% co dziesiąty będzie umiał sobie wyobrazić doraźne i przyszłe, w tym odległe w czasie, skutki wydobycia.

    W wielu miejscach na świecie, zarówno w tych krajach, w których już eksploatowano gaz w ten sposób jak i w tych, w których nigdy tego nie robiono, zakazuje się eksploatowania złóż w ten sposób - dewastacja środowiska jest drastyczna, a zanieczyszczenie wód podziemnych jest nieusuwalne w skali czasowej kilkuset/kilku tysięcy lat - chemikalia pozostają w szczelinach skał, które wskutek wtłoczenia do nich piasku nie zamykają się ponownie. Uwięzione zanieczyszczenia wędrują w górotworze w sposób nieprzewidywalny i zależny od ciśnienia naturalnego gazu, przepływu wód, i temu podobnych.

    P.S. Forumowi spece, którzy opowiadają, że metan nie rozpuszcza się w wodzie więc nie może go być w kranach powinni najpierw zajrzeć do słownika pol-ang a potem wpisać znalezione wyrazy do YouTube - zobaczą dziesiątki jeżeli nie setki ognistych kranów. Metan pchający się do kranów ze studni wcześniej pcha w górę również parę setek chemikaliów zastosowanych podczas wydobycia. Są w nich substancje chorobotwórcze, rakotwórcze i mutagenne. Smacznego i Na zdrowie dla pokoleń polskich wnusiów i prawnusiów.
  • zethes Francja odeszla od gazu lupkowego 02.11.11, 14:25
   Po dlugich konsultacjach i obradach Francja wtrzymuje, zakazuje wydobywania na swoim terenie gazu lupkowego

   ZE WZGLEDU NA NIESLYCHANE ZANIECZYSZENIE SRODOWISKA NATURALNEGO :

   SKAZENIE GLEBY I WODY JEST PRZOGROMNE

   TO WIELKI BLAD ZE POLSKA PODJELA TAKA DECYZJE !!!

   KTO ZA TO ODPOWIADA ??? POD SAD TYCH LUDZI !
  • kazynski Chevron rozpoczął w Polsce wiercenia w poszukiw... 02.11.11, 15:03
   "W wielu miejscach na świecie, zarówno w tych krajach, w których już eksploatowano gaz w ten sposób jak i w tych, w których nigdy tego nie robiono, zakazuje się eksploatowania złóż w ten sposób" - poza Kanada i USA jak dotąd nigdzie na przemysłową skalę nie wydobywa się gazu łupkowego, więc nie wiem skąd masz te informacje, z Faktu jak mniemam. Co do migracji gazu do wody pitnej, ryzyko jak zawsze jest, ale znacznie mniejsze niż w przypadku wydobycia konwencjonalnych złóż gazu, wręcz śmieszne, to jest . Poczytaj sobie trochę na temat technik wiertniczych i dopiero wtedy zabieraj głos kolego
   • Gość: Kanadyjczyk Re: Chevron rozpoczął w Polsce wiercenia w poszuk IP: 207.134.71.* 02.11.11, 15:15
    Nie masz racji. W stanie Nowy York i Vermont oraz w Quebecu jest moratorium na zakaz prowadzenia wydobycia lupkow ze wzgledu na zanieczyszczenie wod gruntowych.
    dziwie sie ze dziennikarze w Polsce nie bija na alarm bo pomysl Tuska i Pawlaka aby pieniadze z lupkow byly na przyszle emerytury to mydlenie oczow. Wyglada na to ze dziennikarze sa po stronie politykow i nie chca sie "narazac" . Polska robi najwiekszy blad ale ludzie mieszkajacy w tych okolicach odwiertow powinni byc poinformowani i nie zgadzac sie na te "eksperymenty"
   • Gość: gosc Re: Chevron rozpoczął w Polsce wiercenia w poszuk IP: 207.102.122.* 02.11.11, 17:28
    te blazny z USA robia na Polakach pieniadze a Polacy sie ciesza
    to samo wydobycie gazu w Kanadzie bylo ciagle krytykowane przez rzad amerykanski jako zaraza ekologiczna - tylko dlatego ze Kanada go ma a USA nie
    a teaz hypokryci jado do Polski go wydobywac bo jezeli to brudne i niebezpieczne do i tak skutki tego zostana w Polsce a nie USA
    nastepna glupota rzadu ze sprzedaje Polske za grosze
  • kazynski Chevron rozpoczął w Polsce wiercenia w poszukiw... 02.11.11, 15:10
   "W wielu miejscach na świecie, zarówno w tych krajach, w których już eksploatowano gaz w ten sposób jak i w tych, w których nigdy tego nie robiono, zakazuje się eksploatowania złóż w ten sposób"- poza USA i Kanadą nie ma państw z wydobyciem gazu łupkowego na skalę przemysłową, nie wiem skad masz te informacje, z Faktu jak mniemam. Co do migracji metanu do wody pitnej, wydaje mi się że ewentualne ryzyko jest znacznie mniejsze niż w przypadku złóż konwencjonalnych ze względu na uwarunkowanie geologiczne w Polsce, jak robota jest dobrze wykonana, to przy żadnym wierceniu w ogóle nie ma takiej opcji. Większym problemem są szczelinowania dla okolicznych mieszkańców, bo mogą powodować wstrząsy i pojawia się problemem co robić z zanieczyszczoną wodą użytą do szczelinowania, a to co się z nią stanie, zależy od odpowiednich regulacji prawnych
  • Gość: panwiewiór Chevron rozpoczął w Polsce wiercenia - niestety IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.11.11, 23:29
   Podniecamy się wielkością złóż gazu łupkowego w Polsce, ale mało kto zdaje sobie sprawę jakie drastyczne zniszczenie środowiska powoduje szczelinowanie hydrauliczne (główna metoda wydobycia gazu ze skał). Dobry film dokumentalny na ten temat puszcza co jakiś czas TVP1 - Kraina gazem płynąca. Nadawany jest on późnych godzinach wieczornych, pewnie dlatego, żeby nie niepokoić obywateli domostw,w których pobliżu wykonuje się odwierty. Jeszcze nam ten gaz bokiem wyjdzie!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka