Dodaj do ulubionych

Ceny gazu spadają z powodu ciepłej zimy

24.01.12, 10:39
U nas spadło "spożycie" gazu a na zachodzie Europy spadły ceny gazu dla konsumentów

Czekam na konferencje prasową rządu, gdzie ministrowie z premierem będą mnie zapewniać jakim to szczęśliwym człowiekiem dzięki nim powinienem być
Obserwuj wątek
    • Gość: Piotr Re: Ceny gazu spadają z powodu ciepłej zimy IP: *.183.129.24.dsl.dynamic.t-mobile.pl 24.01.12, 11:04
      Ceny gazu w Polsce - 450 USD
      w USA - 85 USD
      Jaki powinienem dostać rachunek za grudzień? Przyszło 550 PLN a zima ciepła. Już nie wiem jak oszczędzać aby mniej płacić. Bardziej się nie da chyba, że zdecydujemy się marznąć. A PGNIG jeszcze w listopadzie składało wniosek o "dwucyfrową" podwyżkę ceny, urząd zablokował bo dwucyfrowa była zapewne bliżej 20 niż 10%. PGNIG ponownił wniosek ale również zapowiada podobnie i pewnie dostanie zgodę zatem przysolą nam na wiosnę z 10-15% a od 2013 r zgodnie z "wytycznymi" z Unii do ceny gazu doliczona zostanie akcyza. Toż to towar luksusowy! Trzeba skoroić rodaków, niech zakładają swetry, do pieców wrzucają stare opony. Gaz to luksus bez którego można się obejść.

Ja się zastanawiam czy my Polacy mamy jeszcze swój rząd? Czy to może jacyś najemnicy z Unii?
      • czes.tor Re: Ceny gazu spadają z powodu ciepłej zimy 24.01.12, 11:25
        Gość portalu: Piotr napisał(a):
        > Ceny gazu w Polsce - 450 USD
        > w USA - 85 USD
        > ... Ja się zastanawiam czy my Polacy mamy jeszcze swój rząd? Czy to może jacyś naje
        > mnicy z Unii?

Ludzie, przestancie pieprzyc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Oplata za pobyt dziecka w przedszkolu w Toronto to ponad 1200 dolarow miesiecznie.
        A w Polsce ile ?!
        Czy ja rowniez mam prawo "pytac", czy my Kanadyjczycy mamy jeszcze swoj rzad? Czy to moze to jacys najemnicy z USA?
      • monop2 Re: Ceny gazu spadają z powodu ciepłej zimy 24.01.12, 14:01
        > Jaki powinienem dostać rachunek za grudzień? Przyszło 550 PLN a zima ciepła. Ju
        > ż nie wiem jak oszczędzać aby mniej płacić.

A w tym 550 zł jest niedopłata za listopad...o czym wiesz, ale wolisz zrobić wrażenie okłamując ludzi.
        A ilość powierzchni do ogrzania oraz sposób izolacji budynku nie ma wpływu na rachunek - wg ciebie, skoro nie uznałeś za istotne tego podać.
      • nannek Re: Ceny gazu spadają z powodu ciepłej zimy 24.01.12, 14:09
        Gość portalu: ARKA napisał(a):
        >I znowu ceny w górę a mieszkańcy ogrzewaj
        > ący gazem będą zamarzać we własnych domostwach,bo nie udźwigną tych cen.

Już do dawna cen nie mogą udźwignąć i przymarzają
        Już 4 lata temu aż 20% nie było stać
        Dziś Ponad 30% jutro połowa.

praca.wp.pl/title,Wiekszosci-Polakow-nie-stac-na-wakacje,wid,11870121,wiadomosc.html
        ""Z tych danych za rok 2008 wynika, że 20% Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie""
    • Gość: adamski Ceny gazu spadają z powodu ciepłej zimy IP: 92.22.152.* 24.01.12, 14:58
      Piszę z Europy Zachodniej, konkretnie z Anglii i oświadczam że żadnej obniżki ceny gazu nie zanotowałem, odwrotnie, niedawno była podwyżka o 15-20% (w zależności od dostawcy).

Na ogrzewanie domu (ogrzewam przez 4 miesiące w roku) wydaję ok. 10% dochodów (płacę przez cały rok, rachunki są uśrednione), drugie tyle na prąd i wodę, trzecie na podatek od nieruchomości, 30% na czynsz, czyli samo utrzymanie domu na tym bogatym zachodzie pochłania 60% dochodów.
    • art.usa Ceny gazu spadają; ciepła zima i dość dostawców. 24.01.12, 17:20
      Francja zamroziła ceny Energi do Lipca 2012.
      Pisałem, kij ma dwa końce.
      Gaz jest na świecie co raz więcej, i tym samym będzie tańszy.

Polski gaz łupkowy nie może być tańszy, bo jego wydobycie przez wiercenia 5 km,
      i pompowanie wody z chemią, są kosztowne.

Czyli Polak będzie znów drożej płacił za gaz jak inni.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka