Dodaj do ulubionych

Europa wzmaga presję. Grecja strajkuje przeciw ...

11.02.12, 02:08
Najwyższy czas, żeby Grecja opuściła strefę euro. Już dawno temu mówili o tym chociażby Nouriel Roubini czy David Harvey. I w końcu do tego dojdzie, więc po co zwlekać? Chyba niemieckie banki miały wystarczająco dużo czasu, żeby się na to przygotować.
Obserwuj wątek
  • blust Grecy maja racje - zamiast ciec powinni olac Euro 11.02.12, 05:13
   Papademos zainstalowany przez elity finansowe przewodzi rzadowi ktory nie ma zadnej legitymacji. Nalezy wycisnac z Grekow ostatnie Euro byle tylko niemieckie i francuskie banki mialy czas zrzucic Greckie obligacje na mniej ekonomicznie rozgarnietych.
   www.neweconomicperspectives.org/2011/06/it-became-necessary-to-destroy.html

   Grecja nie ma szans wyjsc z dlugow, kazdy finansista to wie. Powinna miec wlasna walute i moglaby miec duzo wiekszy dlug bez zadnych problemow, jak pokazuje Japonia. Kraje-importerzy w strefie Euro musza zbankrutowac, bo Euro to zly system. Mechanizm ktory teraz sie rozgrywa zostal przewidziany juz w 1992 jak podpisywano uklad Maastricht:
   www.neweconomicperspectives.org/2011/11/to-those-who-got-it-right-we-salute-you.html
     • nannek Najlepsze wyjście dla Grecji 11.02.12, 10:34
      Najlepsze wyjście dla Grecji i innych zrobić jak zrobiła Islandia
      -----
      NAJWIĘKSZA TAJEMNICA MEDIALNA XXI WIEKU- ISLANDIA!
      PDF | Drukuj | Email
      Problem dlugow? - ISLANDIA daje przyklad !

      Islandczycy sprawili, że rząd, który Aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Infonurt2:dodajmy że ten scenariusz "grecki" był i jest stosowany od 20 kilku lat w Polsce !! Rabunek Polski trwa!!


      Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
      Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.
      Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?
      Oto krótka chronologia faktów:
      • Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.
      • Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory.
      Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.
      W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.
      • Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
      • Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
      W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.
      W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25″ – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”.
      Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.
      Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust.
      Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
      (Źródło: Na podstawie artykułu Marco Pali „Storie di ordinaria rivoluzione…”
  • bleman Grecja strajkuje przeciw cięciom. Europa wzmaga... 12.02.12, 18:05
   Nie rozumiem dlaczego Grecy strajkują. Przecież, to między innymi przeciętny grecki wyborca jak i pracownicy budżetówki są winni aktualnej sytuacji Grecji.

   Greccy politycy jedynie spełniali roszczeniowe wymagania wyborców. Jakoś nikt pare lat temu nie protestował przeciwko premią za mycie rąk, czy rozbuchanej w swoich rozmiarach budżetówce i administracji. Jakoś nie słyszałem, o masowych demonstracjach przeciwko rozdawnictwu i socjalowi...
   Grecy chcieli państwa opiekuńczego ale jednocześnie w odróżnieniu od uczciwych Skandynawów nie mieli ochoty płacić podatków. Teraz płacą za własną głupotę. Jedyne kogo mi żal to greckich dzieci, bo ich rodzicie i rówieśnicy ich rodziców zniszczyli kraj swoją chęcią zycia ponad stan i pasożytniczym podejściem do życia.

   Dodatkowo:
   Wszyscy czepiają się banków, to tak jakby czepiac sie wlasciciela monopolowego, że sprzedaje tanie wino alkoholikowi. Winny jest pijak, a nie producent wódki.
   Tak tutaj banki, zaryzykowały, poniosą stratę i jak najbardziej maja prawo wymagać od Greków spłacenia długów, oraz oczekiwać od swoich rządów nacisków na grecje.

   Patrze na tutejsze wypowiedzi i widać, że zapominacie o jednym:
   Ludzie nauczcie się jednego, umowy są święte! To podstawa istnienia cywilizacji. Za nie splacenie długów winny jest dłużnik a nie wierzyciel!
  • porque Grecja jak Czechoslowacja '68 12.02.12, 19:12
   Grecja w dzisiejszej Unii jest jak Czechoslowacja w sowieckim bloku 1968 roku. Tylko metody poskramniania i zniewolenia Grekow stosowane przez brukselski rezim sa troche inne, ale skutki beda takie same badz jeszcze gorsze.
   • Gość: Gosc987 Re: Europa wzmaga presję. Grecja strajkuje przeci IP: *.pools.arcor-ip.net 13.02.12, 20:47
    Gość portalu: klakier napisał(a):

    > Najwyższy czas by Niemcy powróciły do marki.
    .....................................
    Klakier, najwyższy czas przesortować unię, przesortować też Brukselę jak i Strasburg, jak nie zrobi się tego, dzisiejsze kłopoty zawsze będą aktualne i będą ciągle wracać.

    Co chce Christine Lagarde z Evangelos Venizelos zrobić, przyłożyć mu jednego czy znokautować go, że aż Wolfgang Schäuble obserwując ich z dala śmieje się serdecznie z wydarzenia. Zobacz załączone zdjęcie.
    www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2012/01/Photo%20Caption%202.13.jpg
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka