Dodaj do ulubionych

Kolejna kadencja Putina pod znakiem gazowych wo...

06.03.12, 09:41
A co na to Komoruski, wielki przyjaciel prezydentopremiera z KGB ? A matołek Donald nic mądrego nie powie? On przecież wszystko wie najlepiej.
Obserwuj wątek
  • iwano19 Kolejna kadencja Putina pod znakiem gazowych wo... 06.03.12, 10:22
   Dziwi mnie ocenianie Rosji kryteriami"zachodnich cywilizacji".Dziwi mnie,że społeczeństwa dawnego ZSRR,dały narzucić sobie dyktatury lub przyszłe dyktatury przy minimalnym sprzeciwie,garstki oponentów.Kiedyś Gogol pisał,że w carskiej Rosji miejscowi bogacze przegrywali w karty całe wsie przy całkowitej obojętności przegranych.Rosja i rosyjscy ludzie, to zagadka.
  • aekielski Kolejna kadencja Putina pod znakiem gazowych wo... 06.03.12, 13:30
   Boli,strasznie boli ten rosyjski gaz i ropa. Taki majątek,a tu nie ma jak do niego się dobrać. Już raz się udało,ale ten car Rosji Putin bezprawnie go z powrotem dla Rosji przywrócił. Jaka to demokracja? Odpowiem,demokracja narodowa,której niestety w Polsce brak. Demokracja szeroko pojęta jest tylko jedna,zezwalająca kapitałowi na swobodne buszowanie po świecie. Czy taka demokracja jest potrzebna Polsce? Odpowiedź mamy już dziś, a przyszłość ją potwierdzi. Nie ma uniwersalnego pojęcia demokracji, gdyż taka demokracja jest dobra dla nielicznych, a wręcz zabójcza dla pozostałych. Mamy w Polsce kapitalizm bez kapitału. Jest jedna jaskółka, lekko bogaty pan Gudzowaty, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Wiemy,że w tym roku zapłacimy odsetki od długu w wysokości ok.42 mld.zł. Ile tego będzie za 10 czy 20 lat?
  • makar4 Kolejna kadencja Putina pod znakiem gazowych wo... 06.03.12, 14:21
   Redaktor Kublik-"ta rura nie powstanie" manipuluje faktami, żeby nie powiedzieć łże jak pies, aby wywołać u czytelnika określone nastawienie do tematu.
   Przypomnę, że Rosja nie zamykała kranu z gazem dla odbiorców w Europie.
   Ukraina kradła gaz, a jak została na tym przyłapana to aby wywrzeć nacisk na rosję wstrzymała tranzyt.
   To delikatnie mówiąc nie to samo.
   Gdyby było inaczej to Europa by tego Rosji nie odpuściła.

   Wysuwanie wniosków przy błędnych założeniach to bzdura.
   Jeżeli to niekompetencja, to pół biedy. Jeżeli propagandowe kłamstwo to co innego.

   I Gazprom, i Rosja to nie ideał.
   Jednak ocena i krytyka powinny się opierać na faktach i rzeczowych argumentach.
   • czyzyk331 Kolejna kadencjaTuska pod znakiem miedzi 06.03.12, 15:03
    W tym duchu...jaki interes ma KGHM w Kanadzie. Tusk inwestuje ponad 9 mld zł. w kanadyjskie tereny aby wzmocnić swoją pozycję w Europie i Świecie.
    -"KGHM zamyka transakcję przejęcia Quadry(aktl.)
    2012-03-06 12:39 Warszawa (PAP) # dochodzi relacja z konferencji prasowej KGHM ws. przejęcia Quadry # KGHM zamknął transakcję przejęcia Quadry FNX za 2,9 mld dolarów kanadyjskich (ok. 9,1 mld zł) i zmienił nazwę tej kanadyjskiej spółki na KGHM International. Akcje Quadry zostaną wycofane z obrotu na rynku regulowanym - podał KGHM w komunikacie.
    "KGHM International skupi się na budowie wartości poprzez doprowadzenia do produkcji projektów górniczych. Jednocześnie pozwoli nam na zbudowanie wehikułu inwestycyjnego. Nie wykluczamy, że w ciągu kilku lat KGHM International zostanie przygotowany do wejścia na giełdę w Toronto" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes KGHM Herbert Wirth.>>>>
  • singing6 rusofobki dwa 06.03.12, 15:40
   Wg Kublika to juz Gazprom nie ma prawa dochodzic swoich praw w sadach miedzynarodowych. To juz do tego prowadzi antyrosyjskie zacietrzewienie.
   Jesli chodzi o ceny gazu, to sa umowy zazwyczaj 20-letnie gdzie sposob wyznaczania ceny jest dokladnie zapisany w umowie. Jako regula cena gazu jest ustalana co trzy miesiace (lub co 6 miesiecy) w oparciu o srednie ceny ropy z ostatnich 9 miesiecy. To powoduje ze kazdy uaktualnia ceny gazu co jakis czas i czasem jest to mniej niz inni placa w danym dniu a czasem wiecej.
   • mcjarell Re: rusofobki dwa 06.03.12, 20:32
    Pieprzysz jak garbaty pod górę. Ruskie ustalają ceny gazu wg gęby.Czyja gęba się podoba ma inną,lepszą cenę.Ich żadne reguły nie obowiązują.Widziałeś u ruskich jakiekolwiek reguły?
    • 1stanczyk Regula jest prosta: okraglostolowe debile od 08.03.12, 17:25
     blisko już dwudziestopięcioleciu lat rządzące naszym krajem latami pajacowały "myśląc", że są nie do przeskoczenia, stawiały warunki by na przyszłym rosyjskim gazociągu nie straciła kradnąca rosyjski gaz i honorująca swoich wojennych bandytów, którzy w zwierzęcy sposób wymordowali przeszło sto tysięcy obywateli międzywojennej Rzeczypospolitej, Ukraina.

     Rezultatem tego ich pajacowanie będącego świadectwem ich skrajnego upośledzenia umysłowego jest gazorurka pod Baltykiem kosztująca Rosje kilkakrotnie drożej.

     Ktoś musi za ta gazrurkę musi zapłacić i zwyczajowo najlepiej niech płacą upośledzone umysłowo durnie.

     Czy to moja wina ze akurat jest to kraj w którym się urodziłem ?
     Czy to moja wina ze jest to kraj w którym żyje ?


     Re: rusofobki dwa
  • 1stanczyk Prawdziwiej byłoby "gazowych zwycięstw", 06.03.12, 20:23
   "Kolejna kadencja Putina pod znakiem gazowych wojen?"

   które między innym były sromotną i szalenie kosztowną dla naszego kraju przegraną rządzących nami okrągłostołowych uniwersyteckich "patriotycznych" debilów opętanych własnymi historycznymi fobiami.
   Uruchamiając gazrurkę po Bałtykiem z jednej strony ośmieszył ich brak polityczno ekonomicznego rozeznania a z drugiej postawił na dziesięciolecia monumentalny pomnik, który jest i będzie znakiem rozpoznawczym ich, naszych okrągłostołowych debilów, nieogarniętej głupoty.
   Pewnie jeszcze nasze wnuki spłacając długi warcholskiego pokolenie "opalaczy komuny" będą na widok gazrurki śmiały się przez łzy z tej zatrważającej "patriotycznej" głupoty swoich ojców i dziadów

   Kolejna kadencja Putina pod znakiem gazowych wo...
  • makar4 Re: Kolejna kadencja Putina pod znakiem gazowych 07.03.12, 05:26
   Chyba jednak cena gazu nie zależy od bilansu bo nie kupujemy w barterze (wymianie), a za pieniądze. Spokojnie sprzedając coś do Afryki możesz za te pieniądze kupić gaz u Rosji.
   Po to Fenicjanie wymyślili pieniądze.

   Wysoka cena gazu dla nas to wyłącznie sprawa naszych polityków.

   Gdybyśmy na przyład zastosowali opcję obniżki ceny na gaz w zamian za rezygnację z rozmieszczania u nas amerykańskich rakiet, zpewościa byśmy osiągnęli więcej i szybciej, niż strzępiąc gębę jacy to ruscy źli.
   Umiejętne bilansowanie to sól polityki, ale do tego trzeba polityków widzących interesy kraju, a nie naszych sługusów USA w stylu Sikorskiego.
   Człowiek, który mo fobie na tle Pałacu Kultury nie powinien być na tym stanowisku.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka