Dodaj do ulubionych

Rząd obcina fundusze, bezrobotnym trudniej znal...

IP: *.access.telenet.be 29.05.12, 01:22
piep...o szopenie
zlikwidozac urzedy pracy , juz oszczednosc, a ludzie prace to sobie znajda
swoja droga ciekawe dlaczego Ja moge zapieprzac fizycznie za granica od kilkunastu lata a oni nie
tak bardzo kochaja swoja ziemie ojczysta???
i prosze Mi tu nie mowic o np nie znajomosci jakiegos obcego jezyka, bo jak sie chce to mozna, sie nauczyc
Ja nie jesetm humanista, kalecze i mowie potwornie, ale jakos sobie radze
nie znosze jeczacych i marudzacych jak im zle
choc Wiem, ze sa ludzie ktorym trzeba pomoc bo sobie nie radza, ale to jest bardzo mala grupa, a reszta chce po prostu dostac wszystko na tacy
inna sprawa, ze jak bysmy wszyscy raptem do kraju wrocili o by donek zawalu dostal
bo by mu bezrobocie skoczylo z nastu do ponad 20 procent
Obserwuj wątek
  • us-rn Rząd obcina fundusze, bezrobotnym trudniej znal... 29.05.12, 04:07
   Wreszcie ktos zrozumial ze Rostowski robi szkolne bledy ekonomiczne? Podniusl VAT, podniusl akcyze na paliwa, podniosl akcyze na papierosach, podniosl podatek od likat, podniosl skladke rentowa, podniosl, PIT, podniosl ZUS trzy rzy w tym roku a RPP podniosla stope procentowa. Efekt? Zubozenie spoleczenstwa, ograniczenie konsumcji zahamowanie wzrostu ekonomicznego. Bezrobocie 13% a powinno malec na wiosne, inflacja 4%, obligacje sie sprzedaja za tyle co zbankrutowanej Hiszanii a gielda w maju stracila 7%. Przeciez to debil!
  • us-rn Debile! 29.05.12, 04:23
   Miniserstwo pracy chce wpompowac wiecej pieniedzy, przeciez ministerstwo nie ZARABIA pieniedzy. Sciaga z podatnika salej go zubozajaci z przedsiebiorcy ktory mogl by te pieniadze przeznaczyc na zatrudnienie i rozwoj. MINISTERSTWO PRACY MA OBNIZYC KOSZT ZATRUDNIENIA. ZUS wzrosl trzy razy w tym roku, skladka rentowa o 7% podniosl sie VAT, akcyza na paliwa, placa minimalna, PIT. RPP na dodatek podniosla stopy procetowe powodujac drozszy kredyt i mniejsza konsumpcie i inwestycie. Wszystko by utrudnic zatrudnienie przez pracodawce. Co by bylo jak by 2 miliony Polakow wrocilo z zagranicy? Bezrobocie bylo by 26%. Co bedzie jak sie skoncza inwestycie na Euro? Co bedzie jak zachod przykreci kurek z gotowka? STRACH POMYSLES. Dobrze ze od 25 lat mieszkam w kraju gdzie ludzie mysla i ktory wychodzi skutecznie z kryzysu.
  • kaktuskowo Rząd obcina fundusze, bezrobotnym trudniej znal... 29.05.12, 07:35
   Był "obóz" z silnie pilnowanymi granicami. To spowodowało, że napięcia wewnętrzne rozp....y socjalizm, a wraz z nim gospodarkę. Następujące zamieszanie w szambie spowodowały wypłynięcie g....a dotąd zalegającego na dnie. Obecnie to g...o jako nawóz zastosowany w polityce powoduje przerosty: administracji, nepotyzmu i, jak to w przyrodzie, wszelkiego chwasta.
   Od zawsze wiadomo, że najłatwiej dokopać: leżącemu, dziecku, kalece, kobiecie i nieporadnemu. To powoduje, że na g...e wyrośnięte chwasty kopią co się da i rosną.
   Konkludując: potrzebny jest silny kosiarz oraz środki antychwastowe. I tutaj problem narasta. Problemem jest fakt wyjazdu za granicę większości Polaków zdesperowanych zachwaszczonym polem, państwowe firmy i administracja wynagradzana jest sowicie, a pozostali Polacy w zasadzie są słabi, nie zorganizowani i bezsilni. A nie każdy wyjechać przecież może.
   Witamy w 4-tej,,,,, eeee, ,,,w 4-tym świecie.
  • mobisek A ja jestem za! 29.05.12, 08:04
   Ja jestem za.
   Staże i praktyki to wszystko to jest w przeważającej części pic na wodę. Sami mieliśmy w naszej firmie takich "stażystów" - niby praca za niby pieniądze. Większość nie doczekała do końca - odchodzili zaraz jak tylko znaleźli inną okazję - albo przestało im się chcieć. A kto został, to był balast dla firmy a nie pomoc.
   Natomiast to "zakładanie firm" przez młodych to już jest w ogóle porażka! Człowiek zaraz po studiach wymyśla jakąś niesamowitą duperelę - byle tylko dostać na to szmal od urzędnika - jest więc i "nowatorsko", i "nowocześnie". Potem wydaje te otrzymane za darmo 20 tysiaków na różne śmieszne rzeczy i bawi się w podtrzymywanie wirtualnego bytu swojej firmy przez określony przepisami czas, byle tylko nie oddawać kasy. Wartość dodana dla gospodarki: ZERO. Trochę lepsze statystyki. Choć moim zdaniem lepiej byłoby od razu podpisać umowę z gostkiem, żeby za 20 tys. wypisał się na dwa lata z rejestru bezrobotnych. Byłoby i taniej, i szybciej, i uczciwiej.
  • kadmos.europa Rostowski strzela sobie w stopę 30.05.12, 23:09
   Komisja Europejska przyjęła dziś rekomendacje dla państw członkowskich. Wszyscy skupili się oczywiście na zaleceniach skierowanych do swoich krajów, ale dla polskiego rządu na przykład lektura zaleceń skierowanych do Czechów mogłaby się okazać bardzo pożyteczna na przyszłość. Komisja skrytykowała dziś Czechy za ich politykę na rynku pracy i za krótkowzroczne oszczędności. Podobne do tych, jakie narzuca Rostowski. Nieliczenie się ze skutkami gospodarczymi i społecznymi bezrobocia to krótkowzroczna polityka. kadmos-europa.blogspot.com/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka