Praca aż do śmierci? Komornik, urzędnik będą mo...

IP: *.tauron-dystrybucja.pl 04.09.12, 08:38
Mając wysokie bezrobocie rząd chce zatrzymywać w pracy ludzi którzy mogą iść na emeryturę i zwolnić miejsca dla nowych młodych. Genialne. Jeszcze trochę takich posunięć i za raz paręnaście w kraju szkoły , przedszkola i żłobki będą zamykane bo cała młodzierz wyjedzie za chlebem.
    • astygmatyk Praca aż do śmierci? Komornik, urzędnik będą mo... 04.09.12, 08:41
      A widzieliście tych brzuchatych generałów z potrójnymi podbródkami? Porównajcie ich do sylwetkę dowódców z krajów starego NATO to zrozumiecie czym śmierdzi Polska armia.
      Wiekowym TŁUSZCZEM!!!
    • noel1 Praca aż do śmierci? Komornik, urzędnik będą mo... 04.09.12, 09:05
      A co kierownik poczty, pracownik poczty w wieku emerytalnym,nauczyciel, dyr szkoły,komisarz policji itp. itd. niejednokrotnie są lepsi od młodych pracowników, dlaczego nie mogą panie prof. Orłowski pracować dłużej. Tylko co niektórzy mają ten przywilej, co mają lepszy kod genetyczny? Przynależność do pewnej grupy zawodowej jeszcze o niczym nie świadczy.
      • sverir Re: Praca aż do śmierci? Komornik, urzędnik będą 04.09.12, 13:11
        Po pierwsze, to Orłowski akurat jest przeciwny tym ograniczeniom dla nielicznych zawodów.

        Po drugie, przywileju tutaj brak - wyjątek jest raczej w dół, nie w górę.

        Po trzecie, mówisz o nauczycielach i policjantach, czyli dwóch grupach społecznych, które w ostatnim czasie najgłośniej krzyczały o wydłużeniu czasu pracy do emerytury. Ich zatem zapytam o kod genetyczny.
    • aramba Praca aż do śmierci? Komornik, urzędnik będą mo... 04.09.12, 10:05
      Panie Wojciechowski, ekonomisto z SGH i Invest Banku, jasne reguły to byłyby wtedy, gdyby było ustalone i oczywiste, że ma Pan jeden etat - albo na uczelni, albo w banku. No, ale takie "cuś" się Panu w głowie przecież nie mieści i całego stada tych polskich świętych krów. Z Pana świetny specjalista jest, co w tym chorym kraju i według Pańskiego równie chorego przekonania, daje Panu prawo do siedzenia dwoma półdupkami na co najmniej trzech stołkach. Z Polski to jednak Kraina Cwanych Debili (KCD) - byle pod siebie, byle pod siebie... Róbcie tak dalej, niedługo nie będzie miał kto robić na te wasze ekstrawagancje.
    • Gość: gor a notariusze IP: *.wup.gdansk.pl 04.09.12, 15:03
      Dlaczego notariusze mogą pracować do 75 lat. Jakoś nikt o tym nie pisze.
      • aramba Re: a notariusze 04.09.12, 15:36
        Bo niektórym wolno ciągnąć kasę do oporu z raczej mało męczącej roboty polegającej głównie na odczytaniu dokumentu, złożeniu podpisu i przystawieniu stempla (pardon, stempel przystawia sekretarka), a że jako grupa zawodowa potrafią o siebie zadbać, to i mają co chcą. Dla niektórych wydłużenie wieku emerytalnego to przywilej, dla innych wręcz przeciwnie. Warto o tym pamiętać.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja