Dodaj do ulubionych

Przedsiębiorcy chcą 15 i 20 proc. stawek PIT

IP: *.local.sp / *.powiat.klodzko.pl 02.09.04, 13:04
Jednej rzeczy nauczyłem sie w naszej rzeczywistości politycznej wlasnego
zdania popartego otaczającą rzeczywistością. Zadaniem sprawujących władzę
jest poprawa warunkow życia obywatelom państwa, ktorym zarządzają. Dlatego
jestem zwolennikiem liberalizmu spolecznego, ale napewno nie gospodarczego.
Przedstawiona tu opinia Pani Bochniarz jest typowym poglądem broniącym kasy
bogatych, co prawda nie jestem za metodą Janosika dystrybucji dochodów, ale
nie może być tak żeby tylko liberałowie najlepiej wiedzieli co państwu
potrzebne w gospodarce. Oni wiedzą co jest im potrzebne, żeby być bogatszymi.
I jak zwykle niewiele ich interesuje przeciędny biedny członek tej
społeczności będący w większości i nie mający jak żyć od pierwszego do
pierwszego. Już jednego, ktory ma wybitny wpływ na polską biedę mamy nazwywa
sie Balcerwoicz, przez niektorych uważany za świetnego ekonomistę, co ciekawe
bardzo popieranego przez bezideowego i bez skrystalizowanych poglądów
Prezydenta Kwaśniewskiego, także gracza dla siebie i dla wladzy.
Obserwuj wątek
      • Gość: TReneR Re: Przedsiębiorcy chcą 15 i 20 proc. stawek PIT IP: *.austriamicrosystems.com 02.09.04, 14:04
        To nie przejdzie (i bardzo dobrze!) poprzez niezgodnosc z konstytucja! Kadego
        obywatela Polski obowiazuje taka sama skala podatkowa. Skoro zwalnia sie z
        placenia podatku osoby zarabiajace mniej niz placa minimalna (i dobrze! czyli
        bezrobotnych, niepracujacych bogaczy itp.) co jes defakto kwota wolna od
        podatkow a szarej masie zabiera sie teze kwote wolna od podatku; to gdzie jest
        rownosc?! Czy nie prosciej jest wprowadzic kwote wolna od podatku w wysokosci
        placy minimalnej? Zaraz ktos powie ze w ten sposob zmaleja wplywy budzetu;
        niekoniecznie! Jezeli polaczy sie to ze zmniejszeniem obciazen socjalinych
        pracownikow duza czesc szarej strefy ujawni swe dochody, bo juz nie bedzie sie
        oplacalo ryzykowac ukrywania ich - co zwiekszy dochody budzetu!

TReneR

ps. jak to jest ze najbogatsze kraje swiata maja najnizsze na swiecie podatki i
        dalej sa najbogatsze... to nie zmiesci sie w glowie zadnemu socjaliscie!

• Gość: KB Re: Przedsiębiorcy chcą 15 i 20 proc. stawek PIT IP: *.sympatico.ca 02.09.04, 16:24
          Ktory to z 7 najbardziej bogatych krajow swiata ma najnizsze podatki?

Moja stopa podatkowa w Kanadzie (Ontario) ksztaltuje sie nieco ponizej 50%.
          Mieszkajac na Florydzie (brak podatku stanowego) placilem ok. 33% podatku (tyle
          chcial ode mnnie INS). Moj kolega mieszkajacy w Kaliforni jest w strefie na
          poziomie 40%.

Takze, jakie to bogate panstwo maja nizsze podatki od polskiego, gdzie ponad
          94% Polakow jest w pierwszej grupie podatkowej 19% placac po uwzglednieniu ulg
          nieco ponad 15% podatku?

Czyzby to byla Japonia, Szwecja czy Norwegia?

PS. Pomijajac podatek wymienilem Kanade, Szwecje i Norwegie jako panstwa, ktore
          co roku sa w czolowce krajow okreslanych jako najlepsze dla zycia, gdzie poza
          poziomem podatku liczy sie rowniez opieka zdrowotna, dlugosc zycia, umieralnosc
          niemowlat, poziom przestepstw, poziom oswiaty, itp.
          • komentator Krajowe barany 03.09.04, 22:57
            Gość portalu: KB napisał(a):

> Ktory to z 7 najbardziej bogatych krajow swiata ma najnizsze podatki?
            > Moja stopa podatkowa w Kanadzie (Ontario) ksztaltuje sie nieco ponizej 50%.
            > Mieszkajac na Florydzie (brak podatku stanowego) placilem ok. 33% podatku >
            (tyle chcial ode mnnie INS). Moj kolega mieszkajacy w Kaliforni jest w strefie
            >na poziomie 40%.

No wlasnie. A krajowe barany nie wiedza jeszcze na dodatek o porzadnych
            podatkach od nieruchomosci, kosztach opieki medycznej, kosztach na ksztalcenie
            dzieci. Bo oni by chcieli podatki w okolicach zera a te inne rzeczy maja byc
            darmowe!
    • Gość: pawel-l Re: Przedsiębiorcy chcą 15 i 20 proc. stawek PIT IP: 213.17.165.* 02.09.04, 15:06
      Gość portalu: Leszek z Kłodzka napisał(a):

> Jednej rzeczy nauczyłem sie w naszej rzeczywistości politycznej wlasnego
      > zdania popartego otaczającą rzeczywistością. Zadaniem sprawujących władzę
      > jest poprawa warunkow życia obywatelom państwa, ktorym zarządzają.

Skąd spadłeś człowieku ?
      Zadaniem sprawujących władzę jest utrzymać władzę kosztem społeczeństwa. A
      obiecanki są do tego najlepszym celem.
      • Gość: b z i k Re: Przedsiębiorcy chcą 15 i 20 proc. stawek PIT IP: *.local.pl / 195.117.123.* 02.09.04, 16:30
        > Gość portalu: Leszek z Kłodzka napisał(a):
        >
        > > Jednej rzeczy nauczyłem sie w naszej rzeczywistości politycznej wlasnego
        > > zdania popartego otaczającą rzeczywistością.

Co to za brednia. Kulfon zdaniowy. Kompletny logiczny bezsens.
        Jak można się "nauczyć własnego zdania" ? Może ci chodziło o to, że w końcu
        wydaje ci się że masz własne zdanie i .....
        chociaż z tego co piszesz - to raczej - wątpię.
        Ale próbuj dalej..;-)))
    • Gość: r. Re: Przedsiębiorcy chcą 15 i 20 proc. stawek PIT IP: *.sint.pl 02.09.04, 16:32
      Leszku z Kłodzka. Nie wiem, czy wiesz, ale drugi i trzeci próg to raptem około
      5.5% ogółu podatników, za to przynoszą oni 48% przychodów z tytułu podatków.
      Zatem zarżnij tę kurę, niech wszyscy mają nic. I jeszcze jedno. Pamiętaj że to
      ci, którzy siedzą w drugim i trzecim progu zakładają miejsca pracy.

No i taki drobiazg na koniec. Czy mi się wydaje, czy interwencjonizm państwa
      zawsze kończy się przerostem biurwokracji, zmarnowanymi pieniędzmi i rosnącą
      korupcją?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka