Dodaj do ulubionych

Po co Euromark reaktywuje Alpinusa

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.04, 18:57
syf nie sprzęt!!! jakość tego typu sprzętu wyznacza Patagonia czy North Face,
reszta to podróbki do biegania w dobą pogodę na mieście!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Tasior Szkoda Alpinusa .... :-( IP: *.kabaty.2a.pl 14.10.04, 19:05
      Szkoda, że taki los spotkał tą firmę.
      Robili bardzo dobre jakościowo produkty.
      Proste porównanie; koszulkę Alpinusa
      kupiłem w 2000 roku i chodzę w niej do
      tej pory. Nie widać śladów większego
      zużycia. Natomiast spodnie marki Wrangler
      kupilem około dwóch miesięcy temu i już prują
      się przy kieszeniach. Tandeta taka, że ręce
      opadają. Najgorsze jest to, że nie mam wyboru
      bo dżinsy BigStara czy Levisy to ten sam chłam :-(
      • slon2002 sprzet od Alpinusa to syf dobry na idealna pogodę 15.10.04, 16:08
        • slon2002 tandetne podróby, musiałem wyrzucic buty za 450 zł 15.10.04, 16:09
    • Gość: swat minus dla alpinusa IP: 217.168.192.* 14.10.04, 19:11
      alpinus najczesciej nie byl warty pieniedzy jakie za niego zadali, pod
      sztandarem euromark nie bedzie lepiej - campus to syfna marka.
      • Gość: dobra jakosc Re: minus dla alpinusa IP: *.acn.waw.pl 14.10.04, 21:02
        mam kilka plecakow alpinusa, korzystalem z nich bardzo duzo, w roznych warunkach i po dobrym doswiadczeniu mam bardzo dobra opinie o tej marce. ceny tez byly bardzo konkurencyjne.
    • Gość: misio pysio nieprawda, liczy sie tylko BMW i Mercedes IP: *.aster.pl 14.10.04, 21:39
      sam mam dres BMW, i bardzo sobie chwale

Och ach ale sie znasz na markach outdorowych.
    • Gość: johnny rep racja alpinus to komercyjny syf IP: *.me.emse.fr / 195.68.104.* 14.10.04, 22:07
      choc dawno temu gdy jeszcze szyli dla vaude to byla klasa
      a co do klasowych firm obecnie to slyszales wasc o Lowe Alpine, Millecie czy
      Eiderze? o Mammuciku nie wspominajac
      pozdro
      • Gość: e Moze chca przejąć Milo? IP: *.zabrze.net.pl 14.10.04, 22:51
        Co sadzicie o Milo?
        • Gość: Imac Re: Moze chca przejąć Milo? IP: *.chello.pl 15.10.04, 04:04
          daleki jestem od idealizowania alpinusa, ale po prostu lubilem ich. Mam dwa
          plecalki bardzo intensywnie uzywane i sprawdzaja sie rewelacyjnie, jeden z nich
          zostal naprawiony za darmo w 3 lata po gwarancji (wymiana ekspresu) i nie
          zapomne im tego gestu.
    • Gość: ABC Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: 195.117.144.* 15.10.04, 08:48
      Alpinus kupowało się raczej dla marki niż dla jakości, choć ta najgorsza nie
      była. Daleko jej jednak do Karrimora, Salevy czy LaFumy. Niemniej szkoda
      Alpinusa. A Campus jest dobry co najwyżej dla szkolnych wycieczek.
    • Gość: leo Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: *.polkomtel.com.pl 15.10.04, 09:53
      No coz Alpinus sukcesywnie sprzedawał rzeczy coraz niższej jakości, ale nabycie
      tej marki przez Euromark będzie już gwoździem do trumny. Ich Campus posiada w
      ofercie produkty wyjątkowo MARNEJ JAKOŚCI, niestety doświadczyłem tego kiedy
      rozwalił mi jeden z produktów tej marki. Na domiar złego dealer Campusa jak i
      sam Euromark są zupełnie obojętni, sprawa obecnie znajduję się w Inspekcji
      Handlowej.
    • Gość: komandos Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: *.proxy.aol.com 15.10.04, 10:12
      GOWNO PRAWDA! Jeszcze jeden 'expert' zakochany w amerykanskiej tandecie.
    • Gość: dede Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: *.11.15.vie.surfer.at 15.10.04, 10:44
      Ja mam plecak Alpinusa juz ponad dziesiec lat - eksploatowany byl strasznie,
      ale wciaz sie trzyma ( nie liczac sladow po takich historiach jak np.
      konfrontacja z pociagiem:). Co prawda przemaka (ma prawo po tylu latach) ale
      jest wygodnieszy w noszeniu od karrimora ktory mam od ponad roku. Natomiast
      kurtka North Face sie nie sprawdza (przemaka na szwach). Peniw ALpinus nie jest
      najlepsza marka na swiecie ale mam do niej sentyment.
      • Gość: johnny rep Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: *.me.emse.fr / 195.68.104.* 15.10.04, 11:54
        no i wszystki sie zgadza kupiles wczesnego alpinusa z czasow kooperacji z VauDe
        te plecaki byly naprawde dobre -
        zeby zobaczyc obizne jakosci musialbys kupic cos co zrobili pare lat pozniej
        pozdr
    • Gość: wasik Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.04, 11:02
      Alpinus? Jesli to bedzie takiej jakosci, jak bylo poprzednio, to szybko upadna.
      Nie znam firmy, ktora robilaby podobny syf. I to za jakie pieniadze! Mialem
      kiedys kurtke, moi znajomi mieli mnostwo innego sprzetu. Niestety stracilismy
      na tym kupe pieniedzy. Pamietacie polary 300, ktore faktycznie byly 100, albo
      pekajace membrany hydro-tex, czy buty z pekajacymi podeszwami? A spiwory,
      ktorych deklarowany zakres temperatur i tzw. komfort byly brane z sufitu? Nigdy
      nie kupie sprzetu Alpinusa (alpenisa) i nie zycze tego nikomu.
    • Gość: Barka Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: *.speed.planet.nl 15.10.04, 12:54
      Ceny produktow "Alpinusa" byly porownywalne z cenami producentow tego typu
      sprzetu na swiecie, a Polacy jak zarabiaja wiadomo. Poczatki byly super, ale
      potem. Ehhhhhhh...........
    • Gość: ws Alpinus - tanie podroby markowych produktow IP: 212.160.172.* 15.10.04, 13:40
      Zgadzam sie - alpinus to na miasto. W teren to Karrimor, Berghaus, Meindle,
      North Face. Z polskich firm dobry sprzet robi chyba tylko Yeti.

Alpinus padl bo sadzili, ze dajac ceny takie jak produkty z gornej polki trafia
      do bardziej wymagajacych klientow. Nie zwrocili uwagi na to, ze wyzsza cena
      tak, ale tylko za lepsza jakosc.
    • Gość: goska Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.04, 13:46
      ubierałam siebie i dzieci tylko w Alpinusie, ponieważ mieli najlepszą jakość.
      Ich rzeczy były praktycznie nie do zdarcia. Firma na poziomie, często kilka lat
      po gwarancji wszywali mi nowe zamki do kurtek - bezpłatnie!!! Twórcy Alpinusa -
      wielkie dzięki, żal, że Was już na rynku nie będzie.
      • Gość: zeb Re: Po co Euromark reaktywuje Alpinusa IP: 213.77.21.* 15.10.04, 14:56
        Rozumiem gtości, którzy znają się na sprzęcie.
        Lecz nie rozumiem ich wypowiedzi. Sa nie na temat.
        Tak, ze sprzęt może macie dobry lecz iloraz inteligencji na poziomie .....
        Co do sedna sprawy.
        Przejecie Alpinusa jest "wrogim przejeciem" terminologia chyba znana.
        Smutne tylko to ze przejmuje firma produkująca rzeczy dużo gorsze od Alpinusa.
        Ale tak to już w biznesie niekiedy bywa.
    • joly.roger O jakosci... 15.10.04, 17:20
      Czytam te opinie o jakosci i oczom nie wierze.
      Czy niektorzy sadza ze firma X czy Y szyje rzeczy wyzszej lub nizszej jakosci,
      dlatego ze umie albo nie? HAHAHA ale macie pojecie o zarzadzaniu strategicznym
      firma. To wszystko zalezy w jaki segment rynku sobie ona ZAPLANUJE sie wbic.
      Jak na wyzsza polke, do wysoka cena i jakosc, jak na rynek masowy to nizsza. To
      jest dokladnie od poczatku zaplanowane, a nie 'bo tak wyszlo'.
      Ktos pisal ze nowy Alpinus to bedzie kicha, bo Campus tej samej firmy jest
      slaby. No to proponuje przeczytac jeszcze raz artykul. Wyraznie jest napisane
      ze Alpinus to ma byc wyzsza polka niz Campus. Oczywiscie ze mogliby robic
      lepsze rzeczy rowniez pod szyldem Campusam, tylko to bylby absurd z
      maketingowego pkt widzenia. Bo nikt by nie zaplacil znacznie wiekszych
      pieniedzy za rzecz z napisem Campus (nawet wysokiej jakosci), skoro ta marka
      juz jest kojarzona jako tania. Cos do rzeczy ma tu snobizm :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka