Dodaj do ulubionych

Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biura...

IP: *.net.pulawy.pl 25.10.04, 19:22
> Wieszają się systemy informatyczne, w oddziałach tasiemcowe kolejki.
Niektóre banki nie podołały naporowi inwestorów...

Media nie po raz pierwszy wzmagają psychozę. Nie należy przesadzać i
generalizować. Kupiłem dziś bez problemu akcje w POK CDM PEAO SA w 60-
tysięcznym mieście. Ruch nieco większy (między 10.00 a 14.00), ale do
tasiemcowych kolejek (np. jak po lokaty prywatyzacyjne) to jeszcze bardzo
daleko...
Obserwuj wątek
    • Gość: tourist ZYSKU NIE BEDZIE- ANALIZA IP: *.dscomm.com 25.10.04, 19:47
      przy takim popycie chcialbym napisac ze tych akcji jest tylko za 1mld Pln,
      czyli grosz!!!. Przypomne ze tyle samo bylo w lokatach prywatyzacyjnych tylko
      tam nie bylo redukcji. Sam na szczescie zakupilem dwie i udzialu w tej ofercie
      juz nie wezme. podam tu krotki przyklad dlaczego nie oplaca sie brac udzialu w
      tej ofercie. Maksymalne zlecenie to 500 000 PLN, czyli tylko 2000 pelnych
      zlecen i wszystko oddane. Naturalnie bedzie redukcja powyzej 90%(to pewne jak w
      szwajcarskim banku). Wlasnie o to powyzej cala gra sie rozchodzi. znalazlem
      punkt w ktorym wychodzimy na zero!. Oto droga jak do niej doszedlem. Przy
      kredycie rzedu 500 000 PLn prowizja dla banku (najlepsza na rynku 0.25%) to
      1250 pln. Pomijam prowizje za zlecenie(zrealizowane) i odsetki za dwa dni
      kredytu. Mozna to wytlumaczyc tym ze klienci beda mieli wklad wlasny okolo 15%
      wiec prowizja bedzie odrobine mniejsza. Analitycy roznej masci przewiduja ze
      zysk wyniesie 10 - 15% ja przyjme srednio 13%.wtedy musielibysmy zakupic akcji
      za okolo 10 tys PLn aby wyjsc na zero(1300 pln zysku pokrywa koszty prowizji
      kredytu). Tutaj od razu widac ze skladajac zlecenie za 500 000 pln wychodzimy
      na zero przy redukcji rzedu 98 %. wszystkie redukcje ponizej beda zyskowne
      (oczywiscie jesli debiut bedzie conajmniej owych 13%astepnie aby redukcja 98%
      miala miejsce klienci musieliby zlozyc zlecenia o wartosci 50 mld pln. kupa
      forsy nieprawdaz? ale jak sie ta kwote podzieli na 500 000 zlotych(max
      zlecenie) wychodzi ze takich zlecen wystarczy 100 000 tys. To tez spora liczba
      klientow, ale nie niemozliwa. Pewnie zlecen bedzie wiecej tylko nie kazde na
      pelna kwote. Przypomne ze w ofercie lokat prywatyzacyjnych wzielo udzial 70 tys
      osob a obeszlo sie smakiem conajmniej drugie tyle. Pozostaje pytanie ile osob z
      obecnych kolejkowiczow wspomaga sie kredytem. Jak znam zycie to czesc z nich
      idzie kupic akcje dlatego bo wszedzie sie o tym mowi. Zalozy taki sredni
      smiertelnik konto , wplaci 30 tys pln , nie wezmie kredytu i wtedy kupi sobie
      akcji 6!! i co dalej panie kowalski!!! Ta prywatyzacja to jest biznes ale tylko
      dla biur maklerskich. Same prowizje od kredytow (przyjme tutaj ze udziela tych
      kredytow na 25mld) wyniosa bagatela 75mln PLN (srednia na rynku 0.3%), do tego
      znaczki skarbowe a w niektorych biurach oplaty za otwarcie czy prowadzenie
      rachunku "inwestycyjnego". pozdrawiam leszczy i zycze aby redukcja byla ponizej
      98% a to tylko dlatego abyscie sie na samym poczatku nie zrazili do GPW. Ja sam
      osobiscie zlozylem zlecenie na rynku pierwotnym ale na oferte z "cienia"
      czyli.... pozdrawiam jeszcze raz i do zobaczenia pierwszego notowania.
      oczywiscie cena za PKO BP to 20.5 PLn i 4%(tutaj jest spory zysk, hehe
      • Gość: Richardo Re: ZYSKU NIE BEDZIE- ANALIZA IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.10.04, 20:00
        Ja też odpuściłem PKO i zainwestowałem w debiut z "cienia"
        ;)))
        całkiem sensownie piszesz, popieram
        • Gość: baby Jedno drobne pytanko. Ponieważ wszyscy będą IP: 194.146.248.* 25.10.04, 22:42
          chcieli sprzedać akcje PKO BP z dużym zyskiej zaraz po giełdowym debiucie, to
          kto je kupi?
          • Gość: AZ Nie znam się ale co za IDIOTA sprzedaje zbyt tanio IP: *.proxyplus.cz / *.warszawa.sdi.tpnet.pl 25.10.04, 23:01

Nie znam się, ale co to za IDIOTA sprzedaje bank zbyt tanio i komu do cholery
            za to niby przyjdzie zapłacić? Mam nadzieję że NIE MI, pytam jako podatnik bo
            mam rosnącą ochotę urwać łeb tym świniom które moim kosztem rozrzucają kiełbasę
            wyborczą bo coś mi tym śmierdzi:-(
          • Gość: jarek zagranica i fundusze IP: *.dsl.emhril.ameritech.net 26.10.04, 01:05
            one musza miec takiego giganta w swoim portfelu. po pierwszym miesiacu bedzie w
            WIG-20 wiec nie maja wyjscia
        • Gość: inna Re: ZYSKU NIE BEDZIE- ANALIZA IP: *.nyc.biz.rr.com 26.10.04, 16:33
          Co to jest debiut z cienia
      • Gość: NOWYGRACZ Re: ZYSKU NIE BEDZIE- ANALIZA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.04, 20:09
        SZCZEGÓŁOWE OBLICZENIA ZYSKÓW LUB ...MOZNA WYKONAĆ ZA POMOCA
        KALKULATORA DEBIUTU BEZ SZCZEGÓŁOWEGO CZYTANA POPRZEDNIEGO TEKSTU, KTÓRY RACZEJ
        POKRYWA SIE Z NADCHODZĄCĄ RED. ZLECEŃ I TYM SAMYM ZJEDZENEM ZYSKU PRZEZ
        PROWIZJE W PRZYPADKU KREDYTU
        www.bankier.pl/inwestowanie/gielda/ipo/narzedzia/kalkulator-debiutu/
      • Gość: mara Re: ZYSKU NIE BEDZIE- ANALIZA IP: *.sejny.jarsat.pl 25.10.04, 20:50
        W jakim zakładzie robisz tę analizę! Płakać czy się śmiać? Przecież to bzdety!
      • Gość: QDBS Re: ZYSKU NIE BEDZIE- ANALIZA IP: 5.4R1D* / 194.205.246.* 26.10.04, 09:48
        Niegłupie... hehehe
    • Gość: fred Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 20:00
      no to może zabawimy sie w typowanie?
      1. Kurs na debiucie:
      35zł
      2. Redukcja zleceń:
      99,4%
      • Gość: kajka Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: *.sejny.jarsat.pl 25.10.04, 20:51
        Nie!
        redukcja -90,1%
        na debiut -24,5 zł
        Zakładasz się?
        • Gość: Rozłucki Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: *.master.pl / *.master.pl 26.10.04, 16:00
          Redukcja 95,5 %
          Debiut - 19,0 PLN
    • Gość: NOWYGRACZ Re: Kalkulator debiutu giełdowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.04, 20:12
      www.bankier.pl/inwestowanie/gielda/ipo/narzedzia/kalkulator-debiutu/
      • Gość: mara Re: Kalkulator debiutu giełdowego IP: *.sejny.jarsat.pl 25.10.04, 21:43
        Oki, a gdzie są 4%?
    • Gość: ynwestor redukcja zleceń wyniesie 98-98,5%..... IP: *.net.autocom.pl 25.10.04, 20:14
      przy takiej redukcji cena debiutu, nawet zakładając wzięcie kredytu w Bossie
      (zdecydowanie najlepszy), musiałaby wynieść ok. 24 zł, żeby wyjść na ZERO!!!!!!
      Oczywiście po odliczeniu kosztów prowizji od wniosku, prowizji maklerskiej w 2
      strony, podatku giełdowego it. Ja na swoich 2 lokatach prywatyzacyjnych napewno
      zarobie (warto było jednak stać w kolejce). A WSiPa kupiłem siedząc sobie
      wygodnie w fotelu, klikając myszką :)))
      • Gość: kolo Re: redukcja zleceń wyniesie 98-98,5%..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 20:19
        na WSIP tez bedzie 95% redukcji.
      • Gość: NOWYGRACZ Re: redukcja zleceń wyniesie 98-98,5%..... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.04, 20:21
        JAK PRZEWIDUJESZ ZE WSIPEM /+,- /, ZASTANAWIAM SIE JESZE ILE W TO UTOPIĆ BO
        pko PRZESPAŁEM LICZĄC NA RED ZLECEN MAX 70%
        • Gość: mara Re: redukcja zleceń wyniesie 98-98,5%..... IP: *.sejny.jarsat.pl 25.10.04, 20:54
          On nic nie przewiduje! To debiutant -stacz, który nie gra, tylko liczy na
          drapane!
        • Gość: durnoik Re: redukcja zleceń wyniesie 98-98,5%..... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.04, 18:48
          kurs WSIP bedzie po 10,60zł na debiucie. Czyli około 24%, a redukcja 82%.
      • Gość: mara Re: redukcja zleceń wyniesie 98-98,5%..... IP: *.sejny.jarsat.pl 25.10.04, 20:52
        Słaby inwestor z ciebie! Debiut?
      • Gość: Weteran Re: redukcja zleceń wyniesie 98-98,5%..... IP: *.master.pl / *.master.pl 26.10.04, 16:06
        Inwestor nigdy nie mówi na pewno.Inaczej prędzej czy później zbankrutuje.
        To jest właśnie samospełniajaca się przepowiednia.
        Prawdopodobnie zarobisz na tej wystanej lokacie.Pytanie jest tylko jaka jest
        cena aby dać się zeszmacić ???
        Pozdro
    • Gość: Not Re: Szaleństwo IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.10.04, 20:38
      Pierwszy wyraz w tytule sporo wyjaśnia
    • Gość: Mariusz Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: *.vline.pl / *.rev.vline.pl 25.10.04, 21:16
      Przykre ale zaczeła się bessa na naszej giełdzie.Widać to po dzisiejszym
      notowaniu EURO do złotówki.
      Jutro bedzie ucieczka obcego kapitału.Wydaje mi sie że debiut akcji PKO wcale
      nie musi byc wiekszy od ceny emisyjnej.
    • Gość: obserwator2 Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.04, 21:18
      Złożyłem wniosek o pożyczkę przyjmując, że redukcja będzie nie większa jak 90%.
      Ale nim zadzwonili z Banku, by przyjść podpisać umowę, zorientowałem się, że
      będzie dużo większa. I zrezygnowałem.
      PKO chce 0,5% prowizji od całej "pożyczonej" wirtualnie sumy i jeszcze odsetki
      za tydzień czasu.!!
      Im więcej złożymy zleceń, tym on więcej zarobi bez kosztów i bez ryzyka. To
      zakrawa na kant. Temu powinien się przyjrzeć jakiś Urząd Antymonopolowy, czy
      coś podobnego.
      • Gość: Richardo Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 25.10.04, 21:29
        To rynek chłopie a nie gierka dla mazgajów... Polecam ci obligacje ;)) będziesz
        sobie spokojnie czekał w kapciach na zysk, a później jak go juz dostaniesz
        będziesz sobie pisał po urzędach ;))
        Dobranoc leśni ludzie... - DOBRANOC ROBIN HOODZIE ;)))
      • Gość: lodzermensh Jezu jakie debile!! IP: *.sttl.dial.netzero.com 26.10.04, 11:12
        Tak sie chlopkow rembie. Uzywaj muzgu a nie badz baranem w stadzie.
    • Gość: ynwestor "idż tam, skąd PRZYCHODZI tłum" IP: *.net.autocom.pl 25.10.04, 21:49
      jak widać stara giełdowa prawda zawsze się sprawdza. Czas pakować się w szorty,
      za parę dni to nawet w taksówce, albo u fryzjera będzie można usłyszeć o
      akcjach. Jak pamiętnej wiosny roku 2000 :))))
      • Gość: dziadek Re: "idż tam, skąd PRZYCHODZI tłum" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.04, 18:53
        ty pamietasz wiosne 2000, ja pamietam wiosne 1994. Dzieciak jesteś i srałes w
        gacie, jak ja w 1993 stałem po WBK. Wtedy byłem trzeci na liscie kolejkowej i
        gdyby nie nr2- jakis były towarzysz partyjny - sie nie zlitował, to bym nic nie
        kupił. Ale potem kurs poszybował, tam było chyba 2000%.
    • Gość: Zyczliwy Kupic to bys chcial... IP: *.ifm.liu.se 25.10.04, 23:00
      No coz troche mi ciebie zal, bo jeszcze nie kupiles nawet jednej akcji tylko
      sie ustawiles w kolejce po nie. Ciekawe ile dostaniesz tak naprawde 1% tego co
      bys chcial:) Wiem ze duzo sie nie myle, pozdrowienia inwestorze gieldowy :)
    • Gość: światłolubny Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: 62.233.188.* 25.10.04, 23:08
      O co chodzi z tym "cieniem" ????????????
      • Gość: smoq Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: 62.233.242.* 26.10.04, 07:41
        wsip
    • Gość: rr Wirtualny kredyt = oscylator Bagsika IP: *.toya.net.pl 26.10.04, 00:11
      Ciekawi mnie jedno: banki tak hojnie udzielają wirtualnych kredytów, że w
      przypadku zerowej redukcji zleceń straciłyby płynność finansową. Co na to
      instytucje nadzoru bankowego? Jeżeli ta zabawa w kredyty z założenia nie jest
      fikcją, nadzór bankowy, czy jakiś inny ważny urząd powinien zmusić banki do
      złożenia gotówki na giełdzie albo zarządzić wirtualne prowizje i oprocentowanie
      od takich pieniędzy.

Cel podgrzewania atmosfery jest jeden: jak najwięcej kredytów na zakup akcji.
      Wkład własny 20%, reszta na procent, a dla potencjalnych "akcjonariuszy PKO BP"
      przydział akcji dokładnie taki sam, jakby złożyli zlecenia na kwoty, jakimi
      faktycznie dysponują - jedynie potencjalny zarobek mniejszy.

Takie działania na wirualnych kredytach powinny zostać zabronione jako odmiana
      wyłudzania pieniędzy. Przerabiane to było na oscylatorze Bagsika.
      • Gość: gosc Re: Wirtualny kredyt = oscylator Bagsika IP: *.hrl.com 26.10.04, 01:36
        nie sadze ze banki siegaja po rezerwy zeby udzielac kredytow , tu bylby krach , ale jest jedno niebezpieczenstwo, te pieniadze sa bardziej zamrozone niz przy
        kredycie konsumpcyjnym lub inwest, gdzie dziala efekt mnoznika przy wymianie pieniadza za towar lub usluge, jezeli bedzie panika , powiedzmy sztuczne
        podkrecenie wartosci rynkowej akcji,i to bank zbankrutuje jezeli panstwo nie pomoze. Ale jest druga strona medalu . nie moge wyjsc z podziwu ze ludzie biora kredyt
        na zakup akcji, u nas sie mowi ze they play on margin, kupowac akcje za nie swoje pieniadze to duze ryzyko, nie ma na swiecie akcji ktore sa pewne poniewaz to e
        rynek reguluje cene a rynek jest nieprzewidzialny
    • Gość: Olek51 System internetowy w CDM Pekao SA IP: *.teleton.pl 26.10.04, 06:59
      Z moich doświadczeń wynika, że internetowy system składania zleceń w CDM Pekao
      SA nie działa od ok. 2 miesięcy, bo nie mogę złożyć zlecenia ani za
      pośrednictwem strony cdm.net.pl ani ze strony cdmpekao.com.pl. Czyli nie
      subskrypcja PKO BP jest winna. W CDM tylko dziewczyny z POKow są godne uwagi,
      reszta (Zarząd!!!) jest ok. 150 lat za Murzynami. Poza tym zmiana strony www
      CDM jest najlepszym dowodem na to, że lepsze jest wrogiem dobrego. Strona
      cdm.net.pl przez dobrych kilka lat jako tako działałs.
      • Gość: gość Re: System internetowy w CDM Pekao SA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.04, 09:38
        g........ prawda system chodzi prawie dobrze
        www.cdm.net.pl/cdm2/portalunsec
        • jme1 WĄTPLIWOŚCI CO DO ILOŚCI 26.10.04, 10:22
          Śmiem wątpić w te tłumy szturmujące biura maklerskie. Byłem w piątek w ING
          około godziny 12 i była przede mną jedna osoba. Spędziłem w banku około godziny
          ( co było zwiazane z zupełnie inną sprawą) i średnia kolejka do biura
          maklerskiego to 1-2 osoby. Nie można też powiedzieć ,że telefony się urywały.
          Dzisiaj też nie ma żadnego problemu z dodzwonieniem się.
          • Gość: klapciuch Re: WĄTPLIWOŚCI CO DO ILOŚCI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.04, 11:43
            bo ludzie idą do pko bp, pekao sa, bph i innych bardziej "rozpowszechnionych"
            biur maklerskich, nie wiedzą, że wszystkie biura maklerskie czy które zajęły
            się tym tematem, a co gorsza, ciekawe co będzie, gdy nastąpi "krach" i ludzie
            nic nie zarobią, bo 3/4 klientów w biurach maklerskich to babcie i dziadki,
            które mówią, że mają sporo kasy, żeby zainwestować (a mówi się, że w Polsce są
            takie głodowe emerytury), te dziadki często nie rozumieją co mówią do nich
            pracownicy biur maklerskich, podziwiam cierpliwość "urzędników" biur
            maklerskich, bo słyszałem na własne uszy, jak musieli starszym osobom tłumaczyć
            proste rzeczy łopatologicznie a oni i tak nie bardzo wiedzieli co się do nich
            mówi, np. taki dziadek nie widział o zgrozo co to jest nr NIP... No comments.
    • Gość: USA By zarobic musi byc wiecej kupujacych niz sprzeda- IP: *.sttl.dial.netzero.com 26.10.04, 11:07
      -jacych i firma musi miec zyski. Pierwszy warunek nie bedzie w Pl spelniony
      przez nastepne 10 lat bo wiekszosc tych naiwnych polakow mysli ze to
      gwarantowany zysk gdy beda chcieli sprzedac za dwa lata. Wynika to z totalnej
      nieznajomosci jak dziala gielda i z owczego pedu ktory im zostal po komunie.
      jak jest kolejka to trzeba w niej stanoc. Bardzo dobze ze NBP sie
      sprywatyzowalo teraz czas na przesiakniete komunistami koleje i zastopowanie
      czerwonego marszu.
      pozdrowienia dla milionerow
    • Gość: mkw SZAŁ IP: *.toya.net.pl 26.10.04, 11:29
      a teraz sobie wyobrazcie co by sie stalo gdyby nagle wybuchla wojna?
      wlasciciele sklepow poobrazaliby sie, wszyscy zaczeliby strajkowac lub
      szabrowac... a tu, a tu tylko swistki sprzedaja...
    • Gość: Olek51 Ślepy w karty nie gra IP: *.teleton.pl 26.10.04, 13:25
      Wartość PKO BP wcale nie polega na wysokim poziomie kultury korporacyjnej,
      doskonałym systemie informacyjnym etc. Po prostu jest to przedostatni lub
      ostatni bank na rynku, na którym jest możliwa akwizycja (to znaczy zakup i
      przejęcie akcji przez inny bank), a jest co najmniej kilka banków, które nie są
      reprezentowane na naszym rynku. Akwizycja istniejacego banku detalicznego nie
      jest wcale złym pomysłem, bo kupuje się przede wszystkim klientów banku. Uwazam
      inwestycję w PKO BP za całkiem sensowną, zwłaszcza w dłuższym horyzoncie
      czasowym. To czy ktoś bierze lewar, czy nie to jest kwestia jego oceny kosztów
      i ryzyka. Na marginesie, znaczącą część postów piszą ludkowie, którzy w życiu
      nie mieli 1 akcji kupionej za własne pieniądze, dzięki czemu najlepiej znają
      się na inwestycjach w papiery wartościowe.
      • Gość: max Re: Normalnie na rynku IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.10.04, 13:31
        Widzę że każdy z polaków chce zyskać jak to miało miejsce wcześniej z innymi
        bankami, sam uważam że redukcja bedzie 89% a cena akcji 22,5 pln Wczoraj byłem
        kupić akcję PKO i jakoś tłumów nie widziałem a maklerzy sami mówią że nie widać
        tych ludzi aż tylu,cena akcji pójdzie do góry dopiero po miesiącu i to tylko do
        27 pln a w styczniu do 32 pln i to przy dobrej koniunkturze na giełdach
        światowych.
    • Gość: Viking Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: *.elisa-laajakaista.fi 26.10.04, 17:24
      Oto w jaki sposob pieniadze zamiast zostac zainwestowane , trafia do czarnej
      dziury w budzecie :) ciekawe czy zastrzyk finansowy w czymkolwiek pomoze PKO BP.
      • Gość: irygator Re: Szaleństwo prywatyzacyjne PKO BP ogarnęło biu IP: *.infocoig.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.04, 21:03
        a ja złożyłem zlecenie zakupu akcji tylko za własne oszczędności, niewiele
        tego, jednak liczy się moje dobre samopoczucie, że chociaż spróbowałem
    • Gość: Zaniepokojony System do bani ? IP: *.zreo.compaq.com 27.10.04, 09:46
      Ciekawe, ze informacja o tym, ze kupili do bani system centralny jakos nie
      przedostala sie do publicznej informacji?
      www.pkobp.pl/index.php/id=komunik/akt_id=3328/zone=-1/section=ogol/layout=prywatyzacja

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka