Dodaj do ulubionych

chińska ekspansja w światow gospodar.czym to grozi

14.02.21, 23:24
www.money.pl/galerie/artykul/wejscie-smoka-czyli-20-firm-ktore-trafily,172,0,2200748.html
www.chinskiraport.pl/blog/chinskie-marki/
- mi to wygląda że jesteśmy świadkami wielkiego globalnego przesilenia końca jednej epoki i początkiem kolejnej. Kończy się powoli era zachodu Europy i USA pax americana a nadciąga pax china... rozpoczęli inwazje na polu gospodarczym , wpierw nadganiali zapóźnienia, pozornie otworzyli się na świat wpuścili do siebie obcy kapitał ale nic mu nie sprzedali. Podpatrzyli co i jak a następnie zaczęli kopiować naśladować podrabiać . Kolejny krok to stworzenie własnych marek i ulepszanie tego co wykradli zachodowi. Oczywiście zachód się cieszył że Chiny postawiły na kapitalizm, myśleli że znów sobie Chiny podporządkują . tymczasem zadbali o to by idee zachodu nie dotarły do Chińczyków, stworzyli własny zamknięty obieg informacyjny w mediach w necie, stworzyły własny internet własne portale, kolejny krok to gospodarcza inwazja w Afryce i Ameryce łacińskiej, brali wszystko co się da, kiedy wybuchł w 2008 kryzys finansowy zaczęli przejmować zachodnie fabryki banki wszelkie firmy z hi tech na czele w końcu rzucili rękawicę USA i całemu światu puszczając w obieg (trochę za wcześnie, ale skoro to się stało to nie zrobili nic by temu przeciwdziałać )coronavirusa który w 2 miesiące sparaliżował cały świat u siebie zdusili zarazę metodami typowo komunistycznymi. w zalinkowanych art jest podana lista firm na zachodzie które przejęli Chińczycy.. cóż, żegnaj demokracjo żegnaj wolny czasie i żegnaj urlopie.. witaj kieracie praco ponad siły w sprinterskim tempie za przysłowiową miskę ryżu...
Obserwuj wątek
  • oszol-lom-z-rm Re: chińska ekspansja w światow gospodar.czym to 14.02.21, 23:31
   do listy przejętych firm należy dodać port morski w greckim Pireusie..i w kilku innych państwach gdzies na świecie. Za otęgą gospodarczą teraz Chiny zaczęly inwestować w swoją armię.. od 2017 działa baza wojskowa w afrykańskim Dżibuti oraz w w Pakistanie w budowie jest kilka kolejnych baz w Kambodży w Tanzanii czy w Angoli..
   Chiny inwestują też w technologie kosmiczne, cel_ panowanie w kosmosie. chcą pierwsi dotrzeć na Marsa!..dyktatorzy mają znów swój czas..(Chiny chojnie takich sponsorują - Sudan, Dem Rep Konga itd)
  • truten.zenobi Re: chińska ekspansja w światow gospodar.czym to 30.05.21, 16:25
   make many not war!
   :P

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka