Dodaj do ulubionych

Dobre prognozy dla polskiej gospodarki

IP: *.riz.pl / 195.94.202.* 22.11.04, 15:37
WIADOMO ZE TRZEBA ROBIC DOKLADNIE ODWROTNIE NIZ TO CO MOWI MFW, WTEDY
GOSPODARKI SZYBKO SIE ROZWIJAJA A JEZELI SIE SLUCHA MFW TO SIE KONCZY JAK
ARGENTYNA
Obserwuj wątek
    • Gość: borek Re: niech IMF zostawi te rady dla siebie IP: *.cable.mindspring.com 22.11.04, 16:21
      nie ma na swiecie kraju, .ktoremu IMF nie doradza lub nie doradzal. dzila sie
      te kraje na dwie grupy. pierwsza to ta ktora sluchala i sa w wiecznych
      tarapatach i nie moze sie wydostac z nedzy tak jak kraje Ameryki Lacinskiej i
      Afryki. sa tez tacy, ktorzy maja IMF za nic tak jak Chiny i inne kraje azji i
      oni sie rozwijaja najszybciej.
      w polsce nie mozna dalej liberalizowac i prywatyzowac pod dyktando IMF bo w
      kraju nie ma zdolnych do przprowadzenia takich reform. skutek liberalizacji i
      prywatyzacji w stylu IMF to bankructwa, spadek sily produkcyjnej i wzrost
      bezrobocia. na takie zmiany i dalszy ciag gospodarczego szoku nie mozemy sobie
      pozwolic. zamiast sluchac rad z Waszyngtonu powinnismy przygladac sie Chinom i
      tam odbierac lekcje i dobrze na tym wyjdziemy.
      Caly ten IMF to jeden wielki przekret i sprzyja glownie zlodziejom i ich
      kolaborantom. Swietny pzryklad to Rosja, gdzie bogactwo naturalne, ktore
      nalezalo do Rosjan zostalo wykradzine w drodze tzw. "akcje za dlugi". gdzie
      premieer w rzadzie Jelcyna prywatyzowal co sie dalo i wszystko trzfialo w rece
      nowobogackich, przy udziale kapitalu wpompowanego przez IMF. Rosja zaciagala
      dlugi, gospodarka przestawala produkowac, ludzie tracili prace i kontrole nad
      wlasnoscia. IMF kontynulowal swoje doradztwo i ignorowal tragiczne w skutkach
      reformy. Rezultat jest taki, ze nowobogaccy przertansferowali gigantyczne sumy
      na swoje konta w zachodnich bankach, kontroluja przemysl ciezki, a placic beda
      zwykli obywatele. Ale IMF ma w dupie zwyklych obywateli i martwi sie tylko o
      zlodzieji.
      niech IMF doradza administracji Busha jak poradzic sobie z deficytem i niech
      sie nie martwi o Polske i inne rozwijajace sie kraje bo na tych ich radach to
      mozna sobie kark skrecic. Dzisiejszy wrost gospodarczy nie byl osiagniety
      dzieki wypelnianiu zalecen IMF i nadal trzeba IMF traktowac bardzo z dystansem.
      • Gość: borek Re: zanim kogos zwymyslasz IP: *.cable.mindspring.com 22.11.04, 16:33
        zanim kogos nazwiesz kretynem to pomysl troche.
        dlczego Chiny nie liberalizuja swojego rynku finansowego i nie uwalniaja kursu
        jena. To by bylo mazenie kazdego doradcy z IMF.
        Chiny tego nie robia i rozwijaja sie najszybciej na swiecie.
        Nie robia tego bo nie sa gotowi, dzisiaj skonczylo by sie to ogolnym
        rozgrabieniem i rozbrojeniem gospodarki Chinskiej i Chinczycy na to nie pozwola
        bo nie sa tacy naiwni. zlecialy by sie jak na darmowe zarcie wszystkie giganty
        finansowe i opanowaly by rynek chinski. zyski transferowane by byly na zachod
        itd. itd.
        ja wiem, ze IMF krytykuje chiny i dalej im zaleca. to jest juz jednak tylko
        arogancja. ktos kto nie potrafil nikomu pomoc, krytykuje tych ktorzy sami sobie
        pomogli. to trzeba bych z IMF.
        • Gość: borek Re: zwolennikom IMF polecam IP: *.cable.mindspring.com 22.11.04, 16:49
          nawet jesli jestes zatwardzialym zwolennikiem liberalizacji i prywatyzacji w
          stylu IMF to zawsze warto znac poglady drugiej strony. A jeszcze lepiej znac
          fakty.
          Ja osobiscie jestem zwolennikiem wolnego rynku i przywatnej wlasnosci jako
          fundamentow gospodarki. Jednak nie popieram metod dzialanie zalecanych przez
          IMF. Lepsze skutki mozna uzystac innymi metodami.
          Dla wszystkich zainteresowanych tematem polecam ksiazke:
          "Globalization and Its Discontents" napisana przez profesora uniwersytetu
          Columbia w Nowym Jorku, wieloletniego dyrektora Banku Swiatowego i laureata
          nagrody Nobla w dziedzinie ekkonomii Jossepha E. Stiglitza. Jesli po tym co
          napisalem myslisz, ze ja jestem krytyczny w stosunku do IMF to przeczytaj co ma
          do powiedzenia profesor Stiglitz.
          Niestety nie wiem czy pozycja byla tlumczona na polski. W angielskim zostala
          wydana przez oficyne wydawnicza Norton.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka