Dodaj do ulubionych

Jukos ofiarą hiszpańskiego gangu?

IP: *.ny325.east.verizon.net 13.03.05, 19:36
Putin to umie porzadek zaprowadzic,ze az milo.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kacap Re: Jukos ofiarą hiszpańskiego gangu? IP: *.p11.col.ru 14.03.05, 00:19
      A GW niech jeszcze napisze ze Jukos to spolka walczaca o "demokracje", jest
      najleprza, sa tam tylko Super Panowie, ktore jak znajda na ulicy 100$ odniosa
      je na policje, a jeszcze obowiazkowo za swoj koszt dadza ogloszenie o
      znalezionym...

Jukos jest winen. Pral pienedzy. I jusz to wiadoma. Oczywiszcze ze powiedza ze
      nic nie wiedza. A co miali powiedziec?

A ja sie zastanawiam - czy nie finansuja GW? przeczez sa jednej narodowoszczi...
        • kacap_z_moskwy Re: Jukos ofiarą hiszpańskiego gangu? 14.03.05, 03:27
          Po-pierwsze - nie trzeba rownac Bialorusi i Rosji. Mamy w Rosji napewno inny
          system rzadow.
          Po-drugie, jest durzo bardzo bogatych obywateli Rosji, ktore dorobilisie kasy
          ucztiwie. Nikt ich w narodzie nie oskarza, mimo lansowanych przez GW tezy ze
          nie lubimy bogatych. I jest ich wiecej - niz tych, do ktorych jak by zechciac,
          mozna stosowac po 20 ustaw kryminalnych.

Panstwo dalo zarobic. Ale uczciwie. A jak kradli, zabijali konkurentow, dawali
          lapowki, a potem mowia -"Wszystcy tak robili"- czy to prawidlowo? Nie. Drugi
          problem jak zrobic tak, ze wszystcy byli odpowedni, ale nie wyborczo.

Tu sie okazalo ze jest jusz czas na zamkniecze spraw. mamy wedlog ustawy 3
          lata, po ktorych nie morzna oskarrzac o przestempstwa podatkowe. Dlatego
          Chodorkowski ma tylko za trzy lata oskarzenia. O przestempstwa oszukania jest
          chyba 10 lat czasu do oskarzenia. Dlatego jusz nie moga wielu zlapac za reke.
          naprzyklad Berezowskiego. Ktory jest oskarzony, i tylko o male przestempstwa.
          Bo durze jusz maja czas na zamkniecza.

A po poczatku sprawy Jukosu, wszystcy durze koncerny nieoczekiwanie same
          znalezli ze zapomnialy, lecz albo pomylilisie w podatkach. I zaczeli za trzy
          lata placzic! I nikt z nich nie morze jusz byc oskarzony. Taka to sprawa.

Ja sie zgadzam ze czesto musza sluchac Kremla (w wiekszoszczi ropowicze i
          Gazprom). Ale nie sa tak uzaleznione jak sie wydaje. Frydman (Alfa grupp)
          otwarcze finansowal Juszczenko na Ukrainie i walczy z kolegami Putina o Megafon
          (telefonia komurkowa). I jakos nic mu sie nie dzieje. A tez finansuje Niemcowa
          i SPS. I takich jest durzo.

Jest o bardziej wszystko inne niz czesto tu sie podaje. Czeszczej chodzi o
          gospodarke niz o polityke.
      • Gość: ten z hiszpanii Re: Zapraszam do Hiszpanii - nic nowego!!! IP: 62.37.220.* 14.03.05, 10:47
        Zapraszam do Hiszpanii,szczegolnie na Costa del Sol, jestem pewien, ze w 48
        godzin bedziesz dokladnie wiedzial o co chodzi nauczysz sie sam "prac".

Nic nowego, ze odkryli "nowa" pralnie. Jukos, inni,wszyscy piora w Hiszpanii
        (Costa del Sol) - Marbella i okolice jest wielka pralka, wszyscy o tym wiedza.
        Rzad Hiszpanski robi wszystko aby uciszyc opinie publiczna na ten temat.
        Wzgledy sa rozne, proponuje ksiazke Wensley Clarkson "Costa del Crime" -
        scoring Coke, Hustling Cash and getting laid - the true story of Spain's
        hottest Coast.
        Ksiazka jest tylko po angielsku, 25.12.2004 bylo spotkanie z autorem. Ksiazka
        zniknela z polek w ciagu tygodnia, bedzie drugie wydanie w kwietniu.<<<<<

W zasadzie nie jestem partyzantem przesadzania faktow, ale "pranie" na Costa
        del Sol przechodzi wszelkie oczekiwania. Codziennie czyta sie w lokalnej prasie
        ze "zlapali" sedziego, policjanta i ich kumpla trafikanta.

Dla mnie to nic nowego, tego typu "okrycia" sa poprostu NORMALKA.

• maksimum Re: na czym to polega 15.03.05, 20:08
        Gość portalu: gosc napisał(a):

> Moze ktos mi wyjasni na czym polega pranie brudnych pieniedzy
        > Mowie powaznie
        > Slysz eod lat ten termin ale nigdy nie przeczytalem na czym to polega

Generalnie polega to na tym,ze jak zarabiasz pieniadze,to powinienes zaplacic
        podatki.Sa tez takie transakcje jak sprzedaz narkotykow i masz kupe kasy z
        nielegalnych zrodel i nie mozesz jej wplacic do banku,bo bank sie spyta:Gdzie
        pracujesz i przynies czek z pracy jak chcesz zalozyc konto.
        No wiec posrednik bierze od ciebie lewa kase i placi ci 70 centow za dolara,ale
        juz masz kase w banku.Pozniej poprzerzucasz ja pare razy do roznych innych
        bankow w innych krajach i nikt nie wie skad ta kasa,a dla Ciebie wyglada na
        legalna.Oczywiscie wszystkie transakcje bankowe mozna przesledzic i dojsc do
        zrodla i wtedy paka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka