Dodaj do ulubionych

UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od morza...

IP: 80.55.5.* 14.06.05, 01:11
jak zwykle ... Obcy sie bogaca naszym kosztem a Polacy musza w smietnikach
grzebac ... O take Polske ...
Obserwuj wątek
    • Gość: wito_ a co ma z tego Polak Szarak? IP: *.poczta.okay.pl 14.06.05, 07:38
      a mnie interesuje czy wreszcie te laczone banki beda rzeczywisice jednym
      bankiem!, tzn.jako klient PKO SA bede mogl wyplacac gotowke z bankomatu w Roma
      czy Berlinie bez prowizji? czy nie beda mi przeliczac euro na pln biarac za to
      prowizje i stosujac niekorzystne przeliczniki? czy pracujac za granica bede
      mogl podac nr konta banku w Polsce i na to konto otrzymywac dutki i korzystac z
      nich natychmiast w Polsce? ino to mnie interesuje, reszta to sa wewnetrzne
      sprawy laczonych bankow i niech se lby pourywaja!
        • Gość: gosc sztucznie wysokie zatrudnienie w duzych bankach IP: *.dip.t-dialin.net 14.06.05, 14:21
          to sie skonczylo ta kolo 2002 roku po restrukturyzacjach, teraz to jes koncentracja dzialanosci w centralach za granica, to jest wojna o to czy jestesmy producentami instrumentow finansowych czy tylko ich dystrybutorami. A ograniczenia w kosztach ttez tu nie zostana, one w 95% pojada za granice, a w najlepszym razie zostana na rachunakch prezesow, ktorym zaplaci sie za to, ze ladnie potrafia lobbowac u politykow korzysten rozwiazania. To nie jest 95 rok, kiedy zagraniczne firmy motywowaly do konkurencji, tylko 2005, kiedy one kosza konkurencje. A my nie mam y zadnych mechanizmow obrony. Spojrzcie na regulacje bankowe w USA, czy oni sobie pozwalaja na takie nierone traktowanie roznych gorzej rozwinietych obszarow i mniejszych firm.
        • Gość: adam dokładnie IP: 83.238.200.* 14.06.05, 18:05
          dla nas to lepiej!
          a u nich i tak za jakiś czas to jebnie bo nie można trzymać na stanowiskach
          ludzi którzy nie są potrzebni... w dobie informatyzacji banki powinny zwolnić
          dużo bab siedzących przy biurku i pijących kawkę
    • strzygacz Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor 14.06.05, 08:51
      Gość portalu: "Boom Hit vol. 9" napisał(a):

> jak zwykle ... Obcy sie bogaca naszym kosztem a Polacy musza w smietnikach
      > grzebac ... O take Polske ...

Byly pracownik banku grzebiacy po zwolnieniu w smietnikach!! Stary, normalnie
      geba mi sie taaaaak rozesmiala, juz dawno takiego fajnego abstrakcyjnego dowcipu
      nie slyszalem.

A tak wogole, szanowni komentatorzy to czytajac was mam dwie propzycje: albo
      emigrujcie, albo popelnijcie wreszcie samobojstwo z rozpaczy, tylko przestancie
      jojczyc, bo juz sie nie da czytac. Co jakas informacja ekonomiczna to wpisy z
      potepienczymi jekami. Normalnie jak w Niemczech :-)))
      • Gość: Max Hol Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: 193.170.134.* 14.06.05, 09:10
        Wiadomo, skoro coś nie jest zabronione, to jest dozwolone. Jak czytamy w
        artykule, w żadnym kraju fuzja tych banków nie stworzy banku o ponad 20% udziału
        w rynku.
        Ale zastanówmy się trochę:
        Jaki my w tym mamy interes? Ja osobiście nie widzę żadnego, tylko straty:
        wzrasta konsolodacja w Polsce, co zabija konkurencje. Zostaną zwolnieni
        pracownicy i jestem pewien, że nie skończy się na 2 tyś.. Pekao daje rade, ma
        zyski i BPH też, a HVB straty, czymś to trzeba pokryć. Siłą rzeczy forsa
        wypłynie za granicę.
        Myśląc logicznie, czy nie lepiej by było dla nas gdyby te banki działały osobno?
        Podajcie mi jeden pozytyw tej konsolidacji dla mnie jako obywatela.
        • strzygacz Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor 14.06.05, 11:44
          Zgadza sie, Max Hol. Ale fuzji nie robi sie dla dobra klientow, tylko zeby ich
          efektywniej strzyc. Innym pytaniem jest czy teraz masz w Polsce konkurencje
          miedzy bankami. Moim zdaniem nie.

Ale to jeszcze nie powod zeby wpadac w histerie i plakac o tlustych tylkach we
          Frankufurcie i odgrzewac "grzebanie po smietnikach" (Copywright - L. Miller,
          2001). Za emocjonalna reakcja.
        • Gość: Mimi Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 14.06.05, 12:06
          Taka fuzja wbrew pozorom jest korzystna dla potencjalnych klietow banku (i
          niestety niekorzystna dla jego pracownikow). Jakie korzysci? Chociazby takie, ze
          fuzja pomoze obnizyc koszty dzialania, polaczony bank bedzie mogl swiadczyc
          dotychczasowe uslugi po nizszych cenach, oferowac lepsze oprocentowanie lokat -
          na pewno bedzie staral sie w ten sposob przyciagnac klientow. Polski rynek
          bankowy jest bardzo specyficzny - jest bardzo rozdrobniony, wiec fuzja 2 duzych
          bankow paradoksalnie zwiekszy konkurencje - zmusi inne banki do zatrzymania
          swoich dotychczasowych klientow. W Polsce zywkle oplaty za prowadzenie konta sa
          gigantyczne, uslugi nieprzystosowane do potrzeb klientow, komputeryzacja na
          niskim poziomie... No i bankowcy to zwykli gangsterzy, jak mawial moj ulubiony
          wykladowca!
          • Gość: kloss Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 12:32
            nie jest korzystna. monopolista zawsze dyktuje warunki.
            Ogromny bank ma ogromne pieniądze na reklamę i ogłupianie mas, by te w swej
            prostocie poszły i płaciły opłaty, marże, odsetki od kredytów na kolosalnych
            poziomach, bo nie wiedzą co czynią...
            Małe banki nie wytrzymają konkurencji, bo sprzedawanie po cenach poniżej rynku
            jest kosztowne...
            Duże na to stać. Najwyżej zwolni się jeszcze 500 osób, a reszta w strachu
            będzie siedziała po 2 zmiany...
            Te banały o komputeryzacji, o dbaniu o klienta :-)
            Trzeba czytac uważnie - zwłaszcza te fragmenty o zysku jaki zamierza osiągnąć
            właściciel...
            • Gość: Mimi Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 14.06.05, 19:40
              Zgadzam sie ze monopolista dyktuje warunki, ale czy Pekao i BPH beda monopolista
              na polskim rynku po tej fuzji? A dbanie o klieta to zaden banal - mam
              doswiadczenia w roznych bankach. BPH akurat to mnostwo formalnosci i zawracania
              glowy, otwarcie konta trwa godzine nie mowiac o uruchomieniu bankowosci
              elektronicznej. Cale szczescie ostatnio to sie zmienia na lepsze. Jakis rok temu
              zakladalam konto w Deutsche Banku i co? 15 minut formalnosci, wszystko od reki,
              aktywacja bankowosci elektronicznej przez telefon. A wiec jednak mozna. A co do
              komputeryzacji, to nie rozpedzalabym sie zbytnio- sa specjalne stanowiska tylko
              do bezmyslnego klikania, bo nie ma odpowiednich programow, caly czas awarie
              systemu, wolna obsluga... W zeszlym roku mialam praktyke w firmie ktora
              zajmowala sie komputeryzacja PKO BP - wlos sie jezy!!! Nie uwierzylabym ze w
              takim duzym banku panuje az taki balagan.
              • Gość: tidudidu Tak mi się właśnie wydawało. Studentka... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 22:47
                Piszesz:
                "... ale czy Pekao i BPH beda monopolista
                na polskim rynku po tej fuzji?"
                SA/BPH do spółki z BP będą mieć 40% rynku.
                Nie wiem, co musiałoby się zdarzyć, żeby nie próbowały zmowy.
                To naprawdę jest tańsze od konkurowania.
                I działa. I to jak pięknie - spójrz na operatorów telefonii komórkowej.
                Wprawdzie komentatorzy od czasu do czasu wykrywają "wojny cenowe" na tym rynku,
                ale jakoś tak się składa, że w relacji do dochodów klientów usługi polskich
                operatorów są wciąż piekielnie drogie.
                Wiem, w telefonii jest tylko trzech graczy.
                Ale w bankowości mniejsi będą musieli przyjąć warunki dyktowane przez tę parę
                wielkich, która powstanie. A nie odwrotnie (co sugerowałaś w innym poście).

A "studentka" w tytule nie ma wydźwięku pejoratywnego.
                Po prostu nie mogę sie powstrzymać - to wpływ tego szczególnego, rozczulającego
                idealizmu, który prezentujesz.
              • Gość: kloss Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.05, 07:04
                1. komputeryzacja = rachunek kosztów. Jeżeli się da jeszcze pracować tak jak
                teraz (czyt. papierki do kasy, papierowe rozliczenia na wydrukach i odpisywanie
                na nich operacji - jak 20 lat temu na przykład w pekao) no to ... Jeżeli system
                i wdrożenie go, zakupienie sprzętu, przeszkolenie ludzi, a to wszystko bez
                zamykania oddziałów będzie opłacalne - bank to robi.
                2. Dba się o klienta, na którym się zarabia. Dlatego jest privet banking,
                doradcy VIP , internet i okienka bankowe ze sporymi opłatami od transakcji...
                żeby ludzie sami robili to, co do tej pory robili dla nich ludzie w okienkach.
                Ale przede wszystkim dba się o własny zysk.
                3. Nie zawsze to co widzisz w reklamie - że świetne i za darmo takim jest.
                Pozdrawiam
          • Gość: tidudidu Mimi, Kloss ma rację. Agentura wie, co mówi. ;-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 13:50
            Piszesz:
            "polaczony bank bedzie mogl swiadczyc dotychczasowe uslugi po nizszych cenach,
            oferowac lepsze oprocentowanie lokat"
            To prawda - będzie mógł. Ale czy będzie musiał?
            To o czym piszesz, oznacza bardziej agresywną politykę i niższe zyski w krótkim
            okresie czasu. Problem w tym, że centrala nowego banku będzie potrzebować w
            krótkim okresie czasu WYSOKICH zysków.
            Żeby sanować HVB, a mówiąc precyzyjnie - żeby jakoś zapłacić za agresywną
            politykę prowadzoną przez HVB w przeszłości.
            HVB już za nią zapłacił - utratą niezależności. (Pamiętaj, że mniejszy łyknął
            większego.)

"na pewno bedzie staral sie w ten sposob przyciagnac klientow" - a tu już mnie
            rozbroiłeś. Naprawdę.
            Takich rzeczy to nawet Jeff Sachs nie opowiadał w czasach, kiedy jeszcze nie
            nawrócił się na racjonalizm.
            • Gość: gosc Tak na poczatku moze i bedzie tanio IP: *.dip.t-dialin.net 14.06.05, 14:00
              kredyt bez odsetek przez pierwsze dwa lata, a potem, czy bank to jest non-profit organization??? Chyba powariowaliscie. Jak ktos kto ma firme zazdrosci, ze ktos tam moze i dobrze zarabial na posadzie to niech lepiej pomysli, ze jak ten z posady straci pracy to Ty z mety tracisz klienta. To jest konsolidacja sklepow osiedlowych. To jest konsolidacja organizacji globalnych. One posadza jeden oddzial w powiecie, moze bedzie drugi jakiegos innego banku i szybko sie zorientuja, ze nie warto konkurowac. Wyrywanie klientow bedzie trwalo rok, a potem ich dojenie. Czy sadzisz, ze ktos wyklada kase na kampanie marketingowa, zeby dolozyc. Czy myslisz, ze skala zwolnien w Polsce jest wieksza niz w Niemczech i Wloszech, bo ich banki sa efektywniejeze??? To bzdura, nie sa, maja gorsze wyniki i gorsza obsluge (ja sam na uruchomienie obslugi konta przez internet czekalem 2 tygodnie)? Nie to tylko dlatego, ze o takie ruchy tu bedzie wiekszy dym, a czesc klientow powie, ze ma w dupie taki bank. My niestety polecimy na niby nizsze oprocentowanie. Polecimy tam pracowac na stanowiska wywalonych, bo u nas nie sposob przezyc za 300 PLN zasilku, a tu za 1000 EUR juz sie da. Bo u nas zaden sad sie nie upomni o Ciebie chocby Cie dymali latami, a jak da odszkodowanie to 25 tys. Zadna strata dla duzej firmy. Oni to zorbia w Polsce bo my jestesmy frajerami, ktorzy uciesza, ze sasiad ktory zarabial 500 zeta wiecej stracil robote, zamiast martwic sie, ze jutro nie kupi u nas bulki w sklepie, czy innych gaci, za to kupi je Frau Bauer spod Kolonii.
        • vinogradoff Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor 14.06.05, 13:05
          Fuzja bankow jest korzystna glownie dla zarzadu, rady nadzorczej i
          akcjonariuszy. Zarzad ia rada skorzysta na zachowaniu pensji, wzroscie,
          akcjonariusze zyski z akcji. Nic na tym nie zyskaja klienci, a zwolnieni
          pracownicy z dublujacych sie stanowisk oczywiscie tylko straca, moga bowiem
          predko, a nawet w ogole nia znalezc pracy w bankach. Przeciez prawie zawsze i
          prawie wszedzie klient jest tylko parawanem, narzedziem wykorzystywanym
          instrumentalnie przez spryciarzy i im wiecej i glosniej oni krzycza , ze idzie
          o dobro klienta tym mniej jest to wiarygodne. Ot taki wspolczesny marketing i
          przemyslowa pralnia mozgow. Pocieszajace jest to , ze za chwile ktos wiekszy
          ich wchlonie i niektorzy z dzisiejszych zarzadow ( po fuzji) tez straca prace.
        • Gość: tidudidu "Podajcie mi jeden pozytyw tej konsolidacji ..." IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 13:23
          ... dla mnie jako obywatela.

Kolego, problem w tym, że mówisz o prywatnej własności.

CUDZEJ prywatnej własności.

Legalnie nabytej cudzej prywatnej własności. Nabytej legalnie od prawomocnych,
          demokratycznie wybranych władz Rzeczpospolitej Polskiej.

Mówisz o cudzej własności, która ma służyć WŁAŚCICIELOWI.

Niezależnie od tego, jaki kraj wystawił jego paszport.
      • mike-great Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor 14.06.05, 11:12
        Co robisz, i z czego żyjesz, że cię śmietniki nie obchodzą?

strzygacz napisał:

> Gość portalu: "Boom Hit vol. 9" napisał(a):
        >
        > > jak zwykle ... Obcy sie bogaca naszym kosztem a Polacy musza w smietnikac
        > h
        > > grzebac ... O take Polske ...
        >
        > Byly pracownik banku grzebiacy po zwolnieniu w smietnikach!! Stary, normalnie
        > geba mi sie taaaaak rozesmiala, juz dawno takiego fajnego abstrakcyjnego
        dowcip
        > u
        > nie slyszalem.
        >
        > A tak wogole, szanowni komentatorzy to czytajac was mam dwie propzycje: albo
        > emigrujcie, albo popelnijcie wreszcie samobojstwo z rozpaczy, tylko
        przestancie
        > jojczyc, bo juz sie nie da czytac. Co jakas informacja ekonomiczna to wpisy z
        > potepienczymi jekami. Normalnie jak w Niemczech :-)))
    • tadeuszosinski48 Czy H.Bochniarz i CASE dostały już zlecenia tychże 14.06.05, 09:09
      czy Heńka Bochniarz=prezes NicomConsulting i Ewka Balcerowicz=wiceprezes CASE
      dostały już wielomilionowe zlecenia od tychże banków,na ekspertyzy,analizy etc?
      Pewnie J.K.Bielecki b.nijaki premierIII RP,gdzie Heńka Bochniarz była chwilowym
      ministrem,a jej firma otrzymywała zlecenia rządowe-prezes PeakoSA i główny
      ekonomista BPH,Rysio PETRU,pupilek Balcerowicza Leszka,szefa NBP,męża
      wiceprezes CASE(CASE otrzymuje granty od NBP)już się postarają o zlecenia dla
      koleżanek.A sami co będą robić? Są wybitni,pewnie zostaną,ale na jakich
      posadach? A zwykłych pracowników nikt tam z zarządów się nie martwi.Zwalniani
      pracownicy już otrzymali darmowe akcje prywatyzowanych banków,nie mogą więc
      narzekać,po wtóre otrzymaja odprawy gotówkowe,mówi się o średniej 120 tyś,także
      i w tym przypadku nie mogą narzekać.Akcjonariusze zaś się ucieszą,bo zyski w
      perspektywie będą pewniejsze i wyższe.Wszyscy zatem,po krótki szumie będą
      zadowoleni.A że budżet państwa polskiego nic na tym nie zarobi - no cóz,już
      dawno zyski tych i nie tylko tych banków są wyprowadzane dalej niż jurysdykcja
      naszego państwa.Tyle.
    • widok9 Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor 14.06.05, 09:57
      No cóż, niektórzy z forumowiczów zauważają, że obcy kapitaliści kolejny raz
      zwalniają polskich pracowników. Ale tak to właśnie wygląda przy połączeniach.
      Przypomnieć należy ilu pracowników innych banków i Towarzystw przejmowanych
      przez PEKAO SA było zwalnianych. Nie ma się co denerwować. Jako Klienci banków
      należy mieć tylko nadzieję, że będziemy lepiej obsługiwani i otrzymamy lepsze
      oferty. Kiedy Klient banku traci pracę, to bankowcy nie krzyczą na cały Kraj,
      że krzywda się w Polsce dzieje. A poza tym, jak mówił zadowolony Icek "jeżeli
      zwalniają - to niedługo znowu zaczną przyjmować". Życzymy Bankom miłego dnia!
      • Gość: MaxHol Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: 193.170.134.* 14.06.05, 10:30
        No ale mimo wszystko powiedz mi, skoro Pekao i BPH maja zyski, to czemu muszą
        zwolnić ludzi? Czemu trzeba będzie zrobić nową kampanie marketingową połączonych
        banków, skoro teraz BPH się trasznie promuje? Znowu kasa na nową markę, bo nie
        wierze, że nawet jeżeli zostaną przy którejś ze starych, to nie zrobią nowej
        super kampanii. Czemu znowu okazuje się, że jak jest dobrze, to jednak jest źle?
        Pomyśl sobie, pracujesz w banku, cały czas Ci mówią, że bank się rozwija, ma
        zyski, jest dobrze, a następnego dnia Cie wywalają. Coś mi tu nie gra.
        • Gość: salmon Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.tkchopin.pl / *.tkchopin.pl 14.06.05, 10:46
          > No ale mimo wszystko powiedz mi, skoro Pekao i BPH maja zyski, to czemu muszą
          > zwolnić ludzi?
          wiele stanowisk w centrali bankow bedzie sie pokrywac, siec detaliczna tez sie
          pokrywa. to chyba oczywiste ze razem z fuzja ida w parze zwolnienia.

> Czemu trzeba będzie zrobić nową kampanie marketingową połączonych
          > banków, skoro teraz BPH się trasznie promuje?
          bph teraz promuje sie dla siebie. 5ta kampania zostala zaplanowana duzo
          wczesniej, nie ma nic wspolnego z fuzja. a po fuzji bedzie to najwiekszy bank w
          polsce i nawet jesli teraz nie ma ponad 20% udzialu w rynku to efekt synergii
          spowoduje ze pewnie szybko go przekroczy - i nastepna kampania polaczonych
          bankow bedzie miala to na celu.

> Znowu kasa na nową markę, bo nie wierze, że nawet jeżeli zostaną przy którejś
          ze starych, to nie zrobią nowej super kampanii.
          zrobia.. i zgarna spory kawalek rynku w dosyc szybkim czasie.

> Czemu znowu okazuje się, że jak jest dobrze, to jednak jest źle?
          zycie jest dynamiczne, natura nie lubi przestojow. jesli nie lubisz zmian
          pojedz do...nie wiem.. afryki moze.

> Pomyśl sobie, pracujesz w banku, cały czas Ci mówią, że bank się rozwija, ma
          > zyski, jest dobrze, a następnego dnia Cie wywalają. Coś mi tu nie gra.
          tak. i to jest najgorsze. oni nie bede tworzyc nowych miejsc pracy np. w
          spolkach zaleznych, nie beda zapewne pomagac w znajezieniu nowej pracy. po
          prostu dadza ci marne 120 tys zl (bo co to jest tak naprawde 120 tys. dla osoby
          tracacej prace - to taka przecietna kwota, a dla banku to juz wogle pikus)i
          radz sobie dalej sam, my o tobie zapominamy.
    • domk1 BĘDĄ CIĄĆ KOSZTY...HA, HA, HA.... 14.06.05, 10:47
      Zwolnią kasjerki, zmniejszą ilość okienek - a stojącym w coraz dłuższych
      kolejkach powiedzą, że trzeba obniżać koszty. I oczywiście sobie podniosą
      kilkudziesięciotysięczne pencje na jeszcze wyższe.
      Przecież to supermenedżerowie są.
      Potem się okazuje, że dyrektor polskiego oddziału na pensję wyższą od swojego
      odpowiednika w Niemczech czy Francji.
      A płaci za to klient - oraz państwo polskie, które nieudaczni zarządcy
      zadłużają coraz bardziej emitując kolejny pakiet obligacji.... Obligacje
      oczywiście kupują banki - i trudno im się dziwić - pewny zysk - zapłaci
      podatnik...
      I karuzela się kręci - kasa jest coraz większa....
      Tylko kiedy ten nadmuchany balon wreszcie pęknie?
      Szef (chyba to było Millenium) ma 500 tys na miesiąc. I mówi, że to mało.
      Przy jego wyjątkowych zdolnościach.....
      Koń by się uśmiał....
    • Gość: Obserwator Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 14.06.05, 11:06
      Mam troche schadenfreude jak czytam skowyt warszawki po miedzynarodowej
      konsolidacji instytucji typu TPSA, Pekao SA. Przeciez one wszystkie mają już za
      sobą (często kilkakrotne) konsolidacje krajowe. TPSA w postaci np.
      restrukturyzacji i centralizacji wielu departamentów, Pekao w postaci połączenia
      4 banków regionalnych. W każdym z tych przypadków tracone były przede wszystkim
      miejsca pracy na prowincji bo co się udało wyrywała warszawka. Panowała cisza,
      prowincja musiała to znieść a zwolnieni ludzie odnaleźć się na dramatycznie
      trudnym rynku pracy. Potem wkroczyli giganci międzynarodowi i miejsca pracy
      poszły za granicę. Wtedy dopiero zaczął się ryk w mediach ogólnopolskich i
      zrodziła się powszechna świadomość problemu. Warszawiacy, nasz naród ru..y
      jest w ten sposób od 15 lat, patrzyliście na to i w dupie mieliście. Więc teraz
      cierpicie, bo wszyscy już się zorientowali (choć było to wiadome od dawna), że z
      Polakami można zrobić wszystko i nie będą w stanie godnie zareagować.
    • Gość: Ango Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 12:03
      Kochani, pracowałem w Pomorskim Banku Kredytowym przez 10 lat. Poleciałem przy
      połączeniu 4 banków w PEKAO. Najpierw sam zwalniałem ludzi, potem mnie
      zwolniono. Teraz obawiam się, że poleci moja żona, która mając 50 lat jest
      najstarszym pracownikiem w Oddziale PEKAO. I nawet jakby dostała 120 tys. (w co
      wątpię)to co to zmieni. Klienci i tak będą olewać ten bank bo jest drogi i w
      oddziałach coraz mniej ludzi do obsługi. To jest chore.
      • Gość: Obserwator Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 14.06.05, 12:20
        Haha, skąd to znam ? Moja małżonka pracowała w PBKS (potem Pekao) chyba z 7 lat
        po czym dostała z buta na fali reorganizacji wymuszanej przez włochów.
        Zapewniam, że poszukiwanie pracy w Szczecinie jest bardzo szczególnym
        przeżyciem. Zreszta równie osobliwym przeżyciem byłoby pozostanie w Pekao, który
        przestawił się był chyba na doprowadzenie możliwie wielu pracowników do
        spontanicznej rezygnacji. Dobrze, że sam nie mam z bankowością nic wspólnego.
      • Gość: puk Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.sinus.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.05, 12:32
        To trzeba było nie zwalniać. Dyrektor Półtorak z IV Oddziału PBKS w Szczecinie
        postawił się i odmówił zwalniania, więc sam musiał się przejść na wcześniejszą
        emeryturę. Gdybyśmy wszyscy się wtedy postawili może nie byłoby radosnej
        działalności warszawki i Włochów w okresie późniejszym. Wygląda na to, że lepiej
        nawet odejść niż dać się zgnoić. A spolegliwość wobec kierownictwa (na każdym
        szczeblu)nie gwarantuje bezpieczeństwa. Może to będzie jakaś nauka dla obecnych
        pracowników Pekao S.A. i BPH S.A.
        • Gość: warszawka Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 12:40
          W jak to nazywasz Warszawce króluje prowincja.
          Lublin, Białystok, a najwięcej drapieżnych managerów z Łodzi.
          Nieugiętych, rządnych sukcesu. :-)
          Wpadają tu na dwa lata, spalają się i na bruk.
          To przez taki motłoch dzieje sie to, co się dzieje, za złotówkę sprzedaje się
          swoich kolegów...
          Zwalnia, najlepiej w taki sposób, by zaoszczędzić i dostać bonus...
          Dla wycieczki, dla plecaczka...
          Gdybyście się postawili, to na Wasze miejsca był już gotów wskoczyć cały szereg
          innych szczurów.
          Gnojenie ludzi zawsze kończy się tym samym.
          Zostajecie sami ze swoim sumieniem.
            • Gość: warszawka Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 22:00
              nie denerwuj się, to nie jest wątek "przyjezdni... itp"
              To taka umowa - jest stolica i prowincja. tyle.
              Taka jest rzeczywistość. Okrutna, bolesna, zła.
              Negatywne nie jest to, że z Lublina, negatywne jest, że za wszelką ceną, że za
              tysiąc złotych ktoś kogoś poniża.
              Jakiś wredny "profesjonalista" bez sumienia.
              Taki, co to sumienie zamienił na bonus, a moralność na plan.

A Wancer, Bielecki.. a co mnie to obchodzi?
              A Mediolan i Monachium mniejsze od Warszawy... ;)
              To na polskich oddziałach im zależy, bo zarabiają wyciskając ludzi jak cytryny.
        • Gość: Ango Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 12:52
          Półtorak mógł sobie na to pozwolić, bo miał wiek, a ja miałem lat wtedy 45,
          nagrabione u PEKAO-wców bo powyciągałem im wczesniej klientów (dużych), to
          robilem to co mi przekazali w kopercie (do otwarcia w pociagu powrotnym z
          Warszawki). Trzeba było s...alać i zachaczyć się gdzieś, bo jeszcze wtedy było
          można. A ja do końca stałem na mostku. Idiota.
        • gniewek.113 Re: To w większości wysokiej klasy fachowcy 14.06.05, 13:39
          > zawiść, złość, nienawiść.. czego zazdrościsz?

Nie zadroszczę Ci niczego z wymienionych. Nie wiem, co w mojej wypowiedzi
          wzudziło w Tobie tyle agresji. No i ten "głupek"(?).. Czy Wy wszędzie musicie
          doszukiwac się niechęci i zawiści?
          Załóż i prowadź własną firmę i wtedy wrócimy do licytacji, kto ma bardziej
          przechlapane. Ja nawet nie wiem, co to weekend, a o urlopie mogę jedynie
          pomarzyć.
          Życzę powodzenia, utrzymania się na stołku i więcej życzliwości dla ludzi.

• Gość: ~K DOSYĆ !!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 14:28
      Mozna by wreszcie powiedziec dosyc. Jesli nie potrafia tego zrobic organy rzadu
      i w tym przypadku NBP to moze bojkot konsumencki tych przedsiebiorstw i bankow,
      ktore zwalniaja pracownikow.
      Wtedy nikt nie bedzie lekcewazyl polskich pracownikow, bo bedzie ryzykowal
      utrata rynku
      • Gość: gosc otoz wlasnie IP: *.dip.t-dialin.net 14.06.05, 14:32
        dobre odprawy??? Najlepsze o jakich slyszalem to 6 pensji, to przezyj za te 6 pensji, ciekawe czy uda Ci sie znalezc prace w 6 miesiecy, a jak zarabiasz troche wiecej i trafisz w koniec roku to jeszcze urzad skarbowy Ci przywali i wyjdzie gorzej nizbys siedzial na posadzie. Czy wy myslicie, ze wszyscy w banku zarabiaja tyle co slynny prezes kott??? A tego jak spuszcza do kibla to zeby nie narzekal na salonach dostanie pensyjke co najmniej za dwa lata i dalej bedzie zasaidal w radach nadzroczych. Czy wy myslicie, ze tu placa nie wiadomo jakie kokosy?????
        • Gość: Bella Re: otoz wlasnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 20:35
          Nie mogę uwierzyć że ktoś przy zdrowych zmysłach pisze o 120 tysięcznych
          odprawach. Przestańcie siać plotki. Niby po co mieliby tyle dawać? Im się to po
          prostu nie opłaca - zgodnie z kodeksem dadzą 3 lub 6 krotność pensji i cześć
          pracy. A tych którzy piszą o spokojnej pracy w banku przy kawce - zapraszam z
          drugiej strony lady. Niewiele firm tak się zmieniło organizacyjne w ostatnich
          latach jak banki - w Pekao po kilkuletnim programie zwolnień z pewnością nie ma
          zbędnych pracowników. Po prostu będziemy teraz zasuwać jeszcze dłużej
          spoglądając na zdjęcia dzieci w portfelu żeby sobie przypomnieć jak wyglądają.
          Zacznijcie też odróżniać pensje pracowników w banku od pensji kadry
          kierowniczej. Bo to jest zdecydowana różnica.
      • ws21 Re: DOSYĆ !!!!!!!!! 14.06.05, 17:46
        Gość portalu: ~K napisał(a):

> Mozna by wreszcie powiedziec dosyc. Jesli nie potrafia tego zrobic organy
        rzadu
        >
        > i w tym przypadku NBP to moze bojkot konsumencki tych przedsiebiorstw i
        bankow,
        >
        > ktore zwalniaja pracownikow.
        > Wtedy nikt nie bedzie lekcewazyl polskich pracownikow, bo bedzie ryzykowal
        > utrata rynku
        Tylko nie przesadzaj. Jeśli ci pracownicy są zbędni muszą zostać zwolnieni.
        Socjalistyczna gospodarka nauczyła niektórych, że należy zatrudniać dla samego
        zatrudnienia. Ja zamiast naburmuszonej panienki w bankowym okienku wolę
        samoobsługą w internecie. Bo taniej. A tą panienkę trzeba utrzymać. Kolejki
        przed okienkami to zacofanie. Dziś króluje bankomat, karta płatnicza i internet.
        Przykro mi, ale panienka musi poszukać sobie innej pracy.
    • Gość: adam im mniejsza biurokracja tym lepiej! IP: 83.238.200.* 14.06.05, 17:55
      to dotyczy też firm prywatnych... zapewniam was że pracownicy z niemieckich i
      włoskich oddziałów tych banków też za max 2 lata stracą pracę... oczywiście
      jeśli siedzą na niepotrzebnym etacie i biorą kasę za półtorej godziny
      efektywnej pracy dziennie i 7 godzin wciskania dupy w krzesło

to jest skandal do jakiego stopnia bolszewizm niszczy nas i naszą gospodarkę
    • Gość: bezradna Re: UniCredito po fuzji z HVB zbuduje bank od mor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 22:38
      Dokąd zmierza nasza gospodarka po zwolnieniach w orbisie 1.500 osób teraz kolej
      na banki 2.500 co mają robic ludzie bez pracy, coraz większe bezrobocie i coraz
      większa bieda, czy ludzie mają wyjść na ulicę i domagać się pracy i chleba,
      teraz to napewno nie będą to demonstracje, bo rozgoryczenie jest coraz większe
      a człowiek głodny a za chwilę bez dachu nad głową doprowadzony jest do
      desperacji a takich ludzi jest z każdym dniem więcej, dlaczego jesteśmy bierni
      i pozwalamy rozkradać nasz majątek cwaniakom i złodziejom. Co to za kraj się
      zrobił i dla kogo? Wszysczy myślący powinni zbojkotować wybory bo ci co
      kandydują już nakradli i robią to dalej w imię dobrobytu tylko dla kogo?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka