Dodaj do ulubionych

Felieton: Grupy interesu w natarciu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.06, 11:08
a może mniejszości mają rację. Dlaczego interes górników nie jest zgodny z
interesem kraju. Już Platon pisał, "że najgorszą własnością jest własność
prywatna, która powoduje że na jednym biegunie jest zbyt wiele ubogich a na
drugim są nieliczne grupy bagatych. Bogactwo rozleniwia a nędza prowadzi do
zbrodni". Dlaczego tylko prywatyzacja ma nas uszczęśliwić.
Obserwuj wątek
    • wan4 Re: Felieton: Grupy interesu w natarciu 27.02.06, 13:23
      > Dlaczego tylko prywatyzacja ma nas uszczęśliwić.

Bo państwowe, znacjonalizowane, kolektywne już próbowało i ZBANKRUTOWAŁO
      Nie wiem czy zauważyłeś ale państwa o ustroju tzw. socjalistycznym z
      nieprywatną gospodarka nie istnieją (poza wyjątkami - Kubą i Koreańską
      Republiką Ludowa z wiadomymi efektami). Nie ma już ZSRR. Nie ma PRL, choć
      PiSuary bardzo się staraja, by zreanimować trupa, zamieniając czarnym co
      niegdyś było czerwone.
    • Gość: gobi Grupy interesu w natarciu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.06, 13:25
      mysle ze nieraz dobro pewnej grupy (np. gornikow) oznacza zarazem dobro społeczenstwa.
      A co do własnosci prywatnej - bogactwo nie rozleniwia, to fałsz! Już starożytni wyróżniali różne temperamenty: energicznych choleryków, dokładnych melancholików, elastycznych flegmatyków i towarzyskich sangwiników (oraz mieszanki tych typów), i zauważyli że ich zalety ujawniają sie w szczegolnych okolicznosciach.
      Każdy może byc pracowity, gdy warunki temu sprzyjają. Skrajnie niesprzyjające warunki to te, w których nie można korzystać z owoców swojej pracy, np. jak robię koszyk i dowiem się, ze nie jest moj bo należy do społeczenstwa.
    • Gość: Tomasz. Re: Sejm poprzedniej kadencji podniósł płacę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.06, 13:57
      "Sejm poprzedniej kadencji podniósł płacę minimalną, co pogorszyło sytuację
      milionów bezrobotnych, a także podatników..." Cóż za piękne matactwo oprawione
      w stosowną ideologię. Miliony ludzi w Polsce żyje poniżej minimum socjalnego.
      Pensje jakie otrzymują są często uwłaczające ludzkiej godności ale wg
      GW i bratniej Konfederacji (niekoniecznie)Polskich Pracodawców - LEWIATAN,
      Sejm zaszkodził innym milionom. To takie prostackie i bezczelne szczucie
      i napuszczanie ludzi na siebie ale gdy Ziobro chce się dobrać do najbardziej
      uprzywilejowanej kasty prawniczej, a Wasserman do UB-eków z WSI, to następuje
      wściekły atak.
      • ariam7 Re: Sejm.., ale mylicie się 03.03.06, 15:51
        może łańcuch ekonomiczny jest zawiły, jednakże podniesienie minimalnej i
        najniższej (bo są dwa takie określenia i różnią się nieco w wielkościach)
        skutkuje pozytywnie dla wszystkich. uważam jednak, że człowiek (oby nie mówić
        tylko polak) jest z natury leniwy i łatwiej wyciągać rękę po datki i "należną"
        pomoc bo np.mam rodzinę wielodzietną (ale ta rodzina to czyjaś decyzja, nie
        nasza i nie państwa. Państwo ma obowiązek wobec swojego narodu, abyśmy mogli
        powiedzieć, że to moja ojczyzna, jeden z wazniejszych - zadbać o pracę i
        tworzyć miejsca pracy dla narodu. wiąże się to z wieloma ciekawymi sprawami -
        ścigać nieuczciwych prywaciarzy i monopolistów, lożyć na szkolenie dzieci i
        młodzieży, aby była fachowa kadra pracowników, łożyć na podnoszenie
        kwalifikacji i szkolić tych, którzy pracują, a postęp idzie szybkim krokiem (u
        mnie w średniej szkole internet i komp to był cud techniki, ale nie było w
        zakresie nauczania, bo i kto, albo na czym, a moje dzieci traktują to jako
        normę ).I wtedy wszystkim robi się jaśniej i cieplej. pozdrawiam.
      • franck Re: Sejm poprzedniej kadencji podniósł płacę 05.03.06, 18:59
        Przestań uprawiać tutaj demagogię i wypisywać jakieś mityczne pierdoły o
        milionach Polaków żyjących poniżej minimum socjalnego (a co to wogóle jest?).

Witek ma rację. No ale jak nie ma się pojęcia od ekonomii i gospodarce to się
        takie bzdury wypisuje. Jak chcesz biednym pomóc i daj im ze swojej kasy anie
        zmuszaj mnie do płacenia wysokich podatków do utrzymywania nierobotnych, co to
        każdą złotówkę z socjalu przepijają.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka