Dodaj do ulubionych

Kto wierzył w niższe podatki?

10.03.06, 23:16
Czy ja wierzylem w zauwazalna obnizke podatkow ?
Zdrowy rozsadek nie pozwalal mi wierzyc ani przez moment.
Ale caly czas mialem nikla nadzieje, ze sie myle.
Ze mnie zaskocza.
Ze nie mam racji, ze choc nie glosowalem na PiS, i nigdy sympatia ich nie
darzylem, to opluwacze PiS-u troche przesadzaja, i ze a noz czyms milym
zaskocza,i pozwola myslec powaznie o szansie powrotu do kraju za jakies 4-5
lat.
Ale mialem racje.
Niestety.
Jeszcze 3 lata i moge sie ubiegac o obywatelstwo brytyjskie.
I coraz realniejsze sa szanse, ze bede.
Obserwuj wątek
    • mariuszet Kto wierzył w niższe podatki? 10.03.06, 23:18
      Już premier coś wymyśli, żeby wyszło, że wszystkiemu winna PO, a rząd pracuje
      genialnie. Niedawno stwierdził, że projekt ustawy o obniżeniu podatków,
      który chce zgłsić PO, a oparty na obitnicach PiS z kampanii wyborczej, to
      oczywisty dowód, że to PiS miał rację. Oczywiście zupełnie się nie zająknął o
      zaniechaniu takich podatków przez PiS w najbliższych latach. Oni są po
      prostu uczciwi inaczej.
    • Gość: ox niższe podatki? IP: 82.160.123.* 10.03.06, 23:18
      A tymczasem skladka na ubezpieczenie zdrowotne wzrosla o 0,25%. Mnie to w
      ciagu tego roku bedzie kosztowalo ok 50zl - jedna wizyta u dentysty.
      Oczywiscie za dentyste i tak bede musial zaplacic jeszcze raz z wlasnej kieszeni.
    • Gość: shaq-u pis niezdolny do poświęceń dla polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 23:22
      Po co kolejne zmiany i tworzenie nowych, zawiłych przepisów, które będą
      dostarczać kłopotów podczas rozliczania się podatnikom? Na uproszeczenie
      przepisów nie potrzeba tak wiele czasu. Tylko jest jedno pytanie. Czy PiS
      naraziłby się na koszty niepopularnych, ale bardzo korzystnych ustaw, które
      swoje niekorzystne efekty pokazywałyby podczas najbliższych wyborów do
      parlamentu, zakładając, że parlament nie zostanie rozwiązany przedterminowo?
      Czy PiS jest w stanie poświęcić się dla Polski? Wątpię.
      • Gość: Grzesiek nie caly PiS IP: .1P3D* / 194.75.37.* 11.03.06, 00:49
        niestety bracia Kaczynscy nigdy nie pokazali ze zalezy im na Polsce. Zawsze za
        to pokazywali jak zalezy im na odegraniu sie na swoich wrogach. Pewnie sie
        odegraja. Szkoda ze tylko na tym sie znaja. Mysle ze duza czesc poslow PiS nie
        zdawala sobie sprawy jak beda wygladaly rzady braci, ze tak naprawde to oni nie
        rozumieja gospodarki, nie chca jej rozumiec a tych bardziej wyksztalconych w
        tym polu uznaja za "antypolskie elementy ukladu".
          • lukasito niestety masz rację 11.03.06, 11:57
            Jeśli w tej partii są jeszcze porządni ludzie, to ich innercja wskazuje, że nie
            rozumieją sytuacji... Okularczyk zrozumiała, reszta być może boi się zemsty
            kaczek, gosiewskich, kurskich itd., bo wie, że PiSuar nie cofnie się przed
            niczym, żeby zniszczyć myślących samodzielnie...
      • Gość: Optymista Re: Kto wierzył w niższe podatki? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.06, 07:40
        Spoko-będą niższe podatki.
        Uchwali się jakąś pierdułe na koniec kadencji parlamentu. Niech obowiązuje już
        inną frakcję-bo nikt przy zdrowych zmysłach nie spodziewa się takiej ilości PiS
        w nowym parlamencie. Dlatego tak odległe terminy.
        Wszystkie ustawy socjalne zawsze zgłasza opozycja-ma to na celu uszczuplenie
        finansów rządzących.
        Pamietacie hasło Tanie Państwo?? Bo się nie było u koryta-a teraz trza się
        nachapać - i kto by to nie był: SLD, PO, inne kundelki - zawsze trza obsadzić
        synekury-nagromadzić kasy na wybory za 8 lat (więc kawał czasu trzeba
        przeczekać o chlebie i wodzie-jeszcze żadna partia nie zdobyła podobnej liczby
        głosów w następnej kadencji) i znowu skok na karuzele.
        A na razie będą wyższe- w ciągu najbliższych trzech lat-szczególnie pośrednie.
        Wali mnie PIT, martwi akcyza-benzyna, gaz-wydumane koszty przesyłowe
        energii...do podatkow od dochodów już przywykłem.
        • Gość: iga Re: Kto wierzył w niższe podatki? IP: *.kolonianet.pl 11.03.06, 08:19
          Śmiem twierdzić, że potężna część wyborców PiS to biedota i bezrobotni, klienci
          socjalu, emeryci i renciści, którym i tak podatki dyndają. Tymi nie ma się co
          zajmować. Moją ciekawoścc budzi ta wykształcona, światła, jakoś tam obyta w
          rzeczywistości grupa, która się autentycznie nabrała na program PiS. Niby
          wiedzą, że nigdzie na świecie na dają darmowych pieniędzy, a jednak uwierzyli,
          że akurat w Polsce cud się zdarzy. No i zagłosowali przeciw "liberałom". Mogą
          cociaż podziękować swojemu premierowi, że im umożliwił wyjazd do Hiszpanii na
          roboty.
        • Gość: pola Re: Kto wierzył w niższe podatki? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 09:01
          Masz rację w tym co piszesz. Ja jednak myślę że to jedynie część prawdy. Jak
          dotąd PiS przebił zdecydowanie wszystkich poprzedników w próbach zawłaszczania
          państwa a trzeba zaznaczyć że rządzi zaledwie cztery miesiące. Taki mały
          przykład: dużo wrzasku było na komisji sejmowej w sprawie Orlenu że były jakieś
          ustalenia Kwaśniewskiego i Millera odnośnie obsady władz spółki. Należy
          zaznaczyć że byli to ówcześni ,prezydent i premier. Tymczasem obecnie
          J.Kaczyński przygotowuje ( z jagiego mandatu ,nie bardzo wiadomo) listę
          dotyczącą obsady władz praktycznie wszystkich istotnych spółek skarbu państwa i
          sprawa przechodzi w zasadzie bez echa.
    • Gość: Emeryt Re: Kto wierzył w niższe podatki? IP: *.telsten.com / *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.06, 08:20
      Ja sie ciesze,ze dotad nie podwyzszyli jeszcze podatkow od osob fizycznych.Moja
      emerytura i tak jest mizerna.Spodziewam sie jednak,ze tego nie unikniemy.Po
      podwyzszeniu VAT-u na materialy budowlane i zniesieniu ulgi budowlanej panstwo
      zyskalo ogromny zastrzyk finansowy.To jednak napewno nie wystarczy dla
      obnizenia deficytu.Utrzymywanie ceny walut na absurdalnie wysokim poziomie to
      tez zrodlo dochodow skarbu panstwa.Jak historia uczy tak dlugo to nie wytrzyma
      i peknie banka mydlana.Boje sie,ze to juz zaczyna sie.Wojna z Balcerowiczem to
      moga byc dzialania zaczepne,pozniej galopujaca inflacja.Jedyny ratunek to
      wprowadzenie euro,waluty niezaleznej od PiS-u,ale oni to wiedza i dlatego nie
      chca.
      • kixx Re: Kto wierzył w niższe podatki? 11.03.06, 13:22
        jesli myslisz ze nie podwyzszyli to sie grubo mylisz
        nie jest to co prawda bezposrednia zasluga PiS-u ale przepisy sa po to zeby je
        zmieniac jesli sie je uwaza za niesluszne-tymczasem PiS na ten temat o ktorym
        zaraz napisze sie nawet nie zajaknal
        chodzi mianowicie o skladke na ubezpieczenie zdrowotne,ktora placa
        wszyscy,takze eemryci.skladka ta jest co roku podwyzszana o 0,25% i tych
        podwyzek nie mozna odjac ani od podatku(tak jak skladek do wys 7.75%) ani nawet
        od dochodu.
        w ten sposob co roku placimy o 0,25% wyzszy podatek dochodowy-w tej chwili nie
        mozna juz odpisac 1%-a tych skladek a docelowo ma to byc,o ile znow czegos ktos
        nie wymysli 1,25%.w ten prosty sposob przez wiekszosc ludzi nawet
        niedostrzegany podstawowa stopa podatku dochodowego wynosi w Polsce 20%(a nie
        19% jak to sie wydaje przy lekturze ustawy o podatku dochodowym),a w przyszlym
        roku zostanie zwiekszona do 20,25%-a.
    • Gość: Krociech Zaraz mnie wykreślą IP: *.sm-rozstaje.pl 11.03.06, 08:25
      ale trzeba to jasno powiedzieć:
      PiS to śmierdząca, załgana kupa śmieci.
      I nawet wykreślenie wpisu przez moderatora tego nie zmieni.
      Podobnie jak jeden z przedpiszców miałem nadzieję,
      że zostały im resztki honoru i nie kłamią, wiedzą, co mówią.
      Tymczasem to zwykłe było polityczne, które nawet własne słowa ma za nic.
      • lukasito To co powiedziałeś jest delikatne... 11.03.06, 11:11
        Admin musiałby być przewrażliwiony, żeby Cię wykreślić. Inna sprawa, że
        obserwując PiS od zarania jego działalności, tj. także obserwując kariery i
        wypowiedzi poszczególnych jego członków od 1989 r., wiem co to za 'materiał
        ludzki'. To ludzie, którzy zawsze z gębą pełną frazesów o Polskiej Racji Stanu
        i Interesie Narodowym, nie cofali się przed kłamnstwem, oszczerstwem,
        szantażem, aby uzyskać zamierzony efekt. To stąd ich organiczna nienawiść do
        kolegów z dawnej opozycji, którzy starali się postępować niezależnie i
        obiektywnie. Tych ludzi PiSowcy nienawidzą bardziej niż dawnej PZPR i SB.
        Widziałem jak prePiSowcy niszczyli porządnych ludzi, zawiązywali koalicje i
        mówiąc wprost - spiski - w celu ich wyeliminowania. Stąd była ich organiczna
        niechęć do ludzi bezpartyjnych, działaczy Unii Wolności, a teraz PO. Nie
        twierdzę, że w tych środowiskach wszyscy byli święci, ale przynajmniej
        próbowali działać dla dobra ogółu nawet kosztem utraty władzy i popularności. W
        PiSie takiej skłonności do poświęceń nie widzę.
      • Gość: gg nic nieboj to GW , Gazeta Wudu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 12:24
        zero obiektywizmu jak za komuny tylko nawalaja na PIS ,PO jest tu swiete .
        mnie to wali ale od podobno wolnych mediow oczekiwalbym info obiektywnych a nie
        ciaglej nagonki.

ta gazeta to taka trybuna,tam tez jedni sa czarni a drudzy czerwoni.
        tutaj ci co niewlaza w d... unii europejskiej sa feeee ,tylko ze ta zach europa
        juz wkrotce bedzie nalezec do arabow i afrykanczykow .jeszcze ze 30 lat i to
        wszystko padnie bo nieznaja oni demokracji i liberalizmu ,

kto sie wysadzal w londynie ? brytyjczycy
        kto palil paryz ? francuzi
        a madryt ?

to dopiero poczatek mlode pokolenie rosnie ,a was liberalowie malo .co najwyzej
        jedynak.wazniejsze sa pieniadze .
        szlachcie francuskiej pieniadze niepomogly
    • Gość: koper Re: Kto wierzył w niższe podatki? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 08:48
      Pan Barszcz gdyby był człowiekiem honoru to podałby się do dymisji. Podobnie
      jak to zrobiła prof. Okularczyk. Ale pan wicecpemier woli wstawiać ludziom
      opowieści kiedy i dlaczego określonych zmian podatkowych się nie dokona. Jest
      to dosyć wygodny rodzaj oportunizmu- światlejsza część społeczeństwa zdawała
      sobie sprawę już w trakcie kampanii wyborczej że PiS opowiada bzdety zaś
      moherowe berety i tak nie mają o tym pojęcia.
    • lukasito Ja od początku nie wierzyłem PiSowi, jednak... 11.03.06, 10:58
      Ja od początku nie wierzyłem PiSowi, jednak łudziłem się, że jak się podrażni
      ich ambicję, to będą chcieli wykazać, że jednak potrafią coś zmienić na lepsze.
      I tak czekam, czekam, czekam... Moje złudzenia się rozwiewają i powoli staje
      się jasne, że PiS odkrył jak wygodnie rządząca partia może się urządzić, gdy
      system fiskalny, co ja mówię, gdy cały budżet jest nieprzejrzysty, gdy można
      obsadzić swoimi rozmaite struktury i fundusze i przeprowadzać takie zmiany,
      które utrudnią kontrolowanie posunięć polityków i ich wspólników... Gdyby PiS
      chciał cokolwiek zmienić na lepsze, to zacząłby od odpolitycznienia stanowisk
      związanych z budżetem i skarbem państwa. Możnaby obok ustawy kominowej (która
      jest i tak obchodzona i była złym lekarstwem na zło w urzędach i spólkach
      skarbu) wprowadzić przepis, iż osoba sprawująca stanowiska kierownicze w
      omawianych sytuacjach, musiałaby być bezpartyjna; wzorem służby cywilnej i
      sądów. Wiem, iż zalatuje to utopią, tym bardziej, że PiS teraz się zabrał za
      wyeliminowywanie i osłabianie, i tak już słabego, korpusu służby cywilnej...
      Ale nie chcę się godzić na życie w PRLu bis i łudzę się dalej, że coś drgnie w
      dobrą stronę...
      Inaczej będziemy wspominali okres 1989-2005 tak samo jak wspominamy 20-lecie
      międzywojenne:(
    • palandia Re: Polski narodzieNAIWNY 11.03.06, 11:34
      KLAMSTWO OBLUDA KLAMSTWO I OBLUDA to HASLA WYBORCZE.Kampania trwa licza znow na
      CIEMNE STARE MOZGI 70 LETNIE ZA POMOCA RYDZYKA I KOSCIOLA.mali ludzie
      ZACZNIJCIE MYSLEC O PRZYSZLOSCI SWOICH DZIECI WNUKOW PRAWNUKOW NAM JUZ NIE
      WIELE ZYCIA . ZEJSC Z TEGO SWIATA JAK P. HANKA BIELICKA Z YSMIECHEM BO JA
      KOCHALISMY ZA CO /? ZA MADROSC NIE POZWALALA SOBIA MANIPULOWAC SZANOWALA
      POGLADY LUDZI MLODYCH PIELEGNOWALA TO.czemu nasze spoleczenstwo nie potrafi
      myslec o przyszlosci,tylko wysluchuje opinii dzialaczy PISU i ulega ich
      klamstwom chamstwu wulgaryzmu ,braku poszanowania innych. Nawet ksieza zdarzaja
      sie oszusci i ich tez bronicie WY JESTESCIE DWULICOWI.Zazdroscicie ze ktos ma
      wjeksza emeryture to PROSTE sa wyksztalceni maja dorobek naukowy zamiast
      uzywac TARY to uzywacie do prania PRALKI,wiec czemu wszystkim po rowno.Tak
      bardzo popieraliscie BECIKOWE a ci go poparli to CIEMNE MOZGI NIE ZNALI
      PRZEPISOW I NA WSI KOBIETY DOSTAJA PO 4-RY TYSIACE GDZIE W MIESCIE 1 TYS.wIEĆ
      CI WASI PRZYWODCY KTORZY DZIELA NAROD ZASLUGUJA NA SZACUNEK ZASTANOWCIE SIE NAD
      TYM CZY UDA WAM SIE PRZEZYC JESZCZE LATA KTORE MACIE ZASADZONE Z TYM RZADEM Z
      TYMI MOZGAMI PARTYJNYMI NAPEWNO NIE.A KTO WAM REKE PODA MLODZI NIE BO
      WYJEZDZAJA I NA WAS PRACOWAC NIE BEDA BO ZDRADZILISCIE ICH IDE I SZANSE NA
      ZYCIE W2OLNE PELNE USMIECHU I RADOSCI ZE SA POLAKAMI I ZYJA W SWOIM KRAJU.NIC
      DODAC ,Z OBSERWACJI CO BEDZIE DALEJ TO KROMKA SUCHEGA PIECZYWA WAS CZEKA.
    • Gość: ula :-( IP: *.wl.sggw.waw.pl 11.03.06, 11:43
      W tym kraju wystarczy mowic co ludzie chca slyszec by byc wybranym do rzadzenia.
      Jednak bez pracy nie ma kolaczy...ale to brzmi zle.
      Tylko demokraci.pl staraja sie mowic prawde i dlatego przegrywaja.
      ula
        • wojtekws Re: Kto wierzył w 15 % ? ,ciekawe jak to PO 11.03.06, 13:04
          Ja nie mialem zludzen. Obserwuje i sledze scene polityczna od lat 15.
          Wiedzialem dosc dokladnie, czym groza rzady Kaczynskich. Kiedys Walesa madrze
          sie wypowiedzial, ze oni sa dobrzy do walki, nie do pracy. Zgadza sie co do
          joty. Do konca kadencji - miejmy nadzieje, ze skroconej - bedziemy mieli
          komisje sledcze, wojny na gorze i na dole, lustracje i dekomunizacje, itd,
          itp. Gospodarka ich nie interesuje, nie maja dobrych kadr, no chyba, ze do
          takich zaliczymy doktora Cezarego Mecha. A poza tym, zeby obnizyc podatki,
          trzeba ciac wydatki, a tego predko nie bedzie, chyba ze rzad bedzie mial "noz
          na gardle" w postaci zagrozonych progow deficitu i dlugu publicznego.
          Tak naprawde, wszystkich swoich znajomych probowalem ostrzegac przed rzadami
          Kaczynskich, ale sie nie udalo. Niektorzy dali sie nabrac, no i teraz niech
          maja do siebie pretensje. Dodam, ze za granica PiS jest klasyfikowana jako
          typowa partia populistyczna, i nie ma w tym przesady.
          Ten rzad jest chyba drugim po 1989 r. ktory przejal wladze kiedy byl solidny
          wzrost gospodarczy i dobra okazja na reforme finansow - pierwszy to SLD w
          1993. I jedni, i drudzy wybrali krotkoterminowe korzysci. Ale SLD przegral
          nastepne wybory, bo obietnicami i rozdawaniem nie da sie dlugo rzadzic.
          Niech sie nikt nie obraza na demokracje, tylko wiecej niech nie glosuje na
          populistow.
          Jedyna nadzieja to to, ze beda wczesniejsze wybory i Kaczorki sie przelicza.
          Bo poza gospodarka, moga jeszcze sporo napsuc w prawie (wzmocnienie wladzy
          prezydenta, jakies komisje ds monitorowania mediow, urzad nadzoru finansowego,
          etc.)
          Nie bojmy sie wczesniejszych wyborow, bo to wg mnie bylo by mniejsze zlo.
          Pozdrawiam - Wojtek
          • Gość: gosc Zgadzam sie z Toba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 13:09
            tez probowalem pokazywac tlumaczyc ale jednak postkomunistyczne nalecialosci zrobilly swoje homo sovieticus jak to ktos dobrze powiedzial... a wiec ten gatunek czlowieka uwaza ze jakis uklad jest winny jego biedzie i glosuje na tych co obiecuja rozprawe z tym ukladem.
            za granica zachodnia ludzie nie byli uszczesliwiani jak u nas i nie wierza w bzdety ze im ktos cos da za darmo. oni nie sa zaczadzeni socjalizmem jak u nas jeszcze.
            • ryback chodzi o to ze i PO nic nie da 11.03.06, 13:39
              psze panstwa oni juz byli kilka razy mieli szanse cos naprawic tak jak na
              slowacji i co ? geniusz balcer ,no chyba jednak nie ?
              nic bo dopuki wazniejsze bedzie np UNICREDITO niz kowalski tak tu bedzie
                  • Gość: gg tak my sie osmieszamy ? a niemcy nie francja nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 19:02
                    my sie osmieszamy broniac resztki polskiej gospodarki,OK
                    francuzi zablokowali ostatnio potezna fuzje z wlochami i im sankcje
                    niegroza ,malo tego nieboja sie osmieszac .
                    co chodzi o wolnosc gospodarcza francuzi wlosi niemcy ,maja zamkniete rynki
                    pracy przed nami i maja gdzies czy sie osmieszaja czy nie itd itd

a tak na marginesie to gdzie sie lepiej pracuje u siebie czy u kogos ?
                    i kto wiecej zarabia wlascicie firmy czy pracownik ?

najlepiej sprzedac wszystko i tylko obcym bo my nie umiemy .
                    a co do geniuszu POwcow ktorzy prywatyzowali nie jedno .sprzedac cos co
                    przynosi zysk lub latwo uzdrowic taka firme jest bardzo latwo.ale czy
                    ci 'GENIUSZE' uzdrowili jakas firme upadajaca ? prosze o przyklady
      • Gość: wanat Re: Kto wierzył w 15 % ? ,ciekawe jak to PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 16:43
        Dużo mixu jest w tym co napisałeś więc wyszła z tego mieszanka dosyć
        niestrawna. Za całość spraw związanych z becikowym odpowiedzialność ponosi PiS.
        Przecież to oni zaczęli całą sprawę ,a trzeba wiedzieć że jak się otworzy taką
        puszkę pandory to wiele złego z niej może wylecieć. Warto więc było zaczynać?
        Ponadto PiS miał możliwość odwrócić całą sprawę w Senacie gdzie ma
        przygniatającą przewagę ale nie chciał tego zrobić. Na koniec tej sprawy
        pytanie: jak się nazywa prezydent który tą ustawę podpisał? Czy nie był to
        czasami L.Kaczyński? Czy instytucja veta to zapis martwy? Wszak L. Kaczyński
        zapowiadał aktywną prezydenturę. Co do podatku liniowego to sprawa wygląda
        zupełnie inaczej.To co piszesz jest demagogią czy może nawet głupotą. Nie mam
        zamiaru rozpisywać się na ten temat gdyż zajęłoby to zbyt dużo czasu. Proponuję
        prześledzenie sytuacji w państwach w których ten podatek wprowadzono.Sam miałem
        możliwość sprawdzenia tego w prztpadku Słowacji.Rewelka! Kto ma wątpliwośći
        propouję sprawdzić osobiście a najlepiej pogadać ze Słowakami.Komu na czym
        zależy to nie wiem. Mnie zależy na poszanowaniu prawa. Przy czym prawo
        własności powinno być święte.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka