Dodaj do ulubionych

Gotówka nie tylko z bankomatu

IP: *.tpnet.pl 07.09.06, 21:58
teraz placac karta w sklepie bedziesz musial jeszcze zwrocic uwage czy ci nie sciaga ktos kaski z konta
Obserwuj wątek
    • Gość: trefi Gotówka nie tylko z bankomatu -nareszcie!!! IP: *.virnxx11.adsl-dhcp.tele.dk 08.09.06, 09:48
      To co u nas bedzie rewolucja jest juz powszechnoscia w innych krajach (jednak
      nie wszystkich).
      Mieszkam w Danii-tu mozna pobrac gotówke we wszystkich nawet najmniejszych
      kioskach i sklepikach rowniez w najmniejszych wsiach.
      Calkowicie bezplatnie!!!
      2 lata temu banki wprowadzily oplaty - TYLK0 12 groszy ale klienci sie
      zbuntowali i usluga jest znowu bezplatna!!!!
      Rodacy w kraju nie dajcie sie naciagnac na 0,50 gr lub 1 zl!!!!
      NIECH BANKI POZNAJA WASZA SILE!!!!!
    • Gość: tomeczek Skoro trzeba coś kupić by wyciągnąć gotówkę... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.06, 11:48
      ...to podawajcie przykłady _najtańszych_ atykułów. Nie wiem jak na stacjach
      benzynowych, ale w supermarkecie może to być np. jedna bułka za 20 groszy. Tylko
      czy można zapłacić za nią kartą?

Ale... Przykładowo:
      1/ Kupuję bułkę za 20 groszy i płacę kartą
      2/ przy tej samej transakcji wypłacam gotówkę np. 200 zł
      3/ moja podobizna ląduje w gablocie "Tych klientów nie obsługujemy"
      :)))
      • Gość: omlet Re: Skoro trzeba coś kupić by wyciągnąć gotówkę.. IP: *.cust.homechoice.net 08.09.06, 12:16
        Generalnie w dużych sklepach w UK można zapłacić kartą nawet za jedną bułkę. W
        niektórych aby skorzystać z opcji cash-back trzeba zrobić zakupy za min.5-10
        funtów. Ale np. w Tesco można wypłacić pieniądze płacąc za wspomnianą bułkę;-)
        Na marginesie, gratuluję polskim bankom pomysłowości. Nowa usługa więcod razu
        prowizja. Bravo Bravo...
        • ququ777 W ju-es-ej... 08.09.06, 13:10
          to placicsz karta i mozesz dostac cashback bez prowizji i bez konserwantow, a u
          nas to q-u-r-w-a chca cie wydoic, podatniku...Jesli tak banki stawiaja sprawe,
          to nie sadze,ze popyt na usluge bedzie..I jeszcze do tego taki bank z wielkim
          bananem na ryju opowiada,ze chce spopularyzowac usluge...Powodzenia!!! To tak
          jak z tymi oplatami za przelewy internetowe...No w Polsce, z tego co wiem, to
          coraz wiecej sie banki zastanawiaja nad podniesieniem prowizji od przelewow
          internetowych(sic!) No tu w Niemczcech to jest nie do pomyslenia..po to jest
          obsluga samodzielna i samodzielne robienie przelewu on-line,zeby nie trzeba
          bylo placic prowizji...

• Gość: milseog wiocha! IP: 217.153.159.* 08.09.06, 12:37
      ta akcja pokazuje tylko w jakiej cywilizacyjnej dziurze sie znajdujemy! taka usluge pierwszy raz widzialem
      w stanach w 98 r.! nie dosc, ze tak pozno, to jeszcze mysla, ze zarobia na prowizji!
      czy jest jakas granica tej zenady?
      • Gość: golem_t Re: wiocha! IP: 195.116.43.* 08.09.06, 12:54
        Granicą żenady są zyski właścicieli banków. A dokładnie rzecz biorąc to ich
        wzrost. W końcu np. Bardzo Pazerna Hiena zanotowała rekordowe zyski - to niby z
        czego one się wzięły - czy nie z prowizji za wszytko włącznie z powietrzem,
        którym oddychasz w ich oddziałach?
        A że Polska jest w ogonie wykorzystania płatności bezgotówkowych? Wcale mnie to
        nie dziwi - jak żyjesz od pierwszego do pierwszego to każda złotówka jest dla
        ciebie ważna. I po co ją zostawić w postaci prowizji w banku.
    • ququ777 1 ZL od Transakcji? Pogielo? 08.09.06, 13:05
      ...kiedy skonczy sie do q-u-r-w-y- nendzy ta pazernosc bankow. Po dwoch i pol
      roku od wstapienia do Unii Europejskiej nadal nie mozna wyslac przelewem
      pieniedzy z konta na zagraniczne konto i to za darmo...Ja z niemieckiego konta
      przelewam kaske na jakiekolwiek konto w UE (w tym do Polski) za darmoche,
      zadnej prowizji itd.a w polsce w bankach trzeba od transakcji placic 50-70!
      Popie-r-d-o-l-i-l-o kumpletnie!!!!!!

Ludzie, no to kiedy sie wezmiemy za te banki? Przeciez oni nas wydoja do
      reszty..i teraz chca jeszcze 1 ZL za CASHBACK..No paranoja..Przeciez nikt im
      nie kaze ustawiac bankomatow, ale to banki chca,zebysmy wydawali forse i ja
      trzymali w bankach...Ja moge nawet w mojej skarpecie...
    • Gość: pe66 Gotówka nie tylko z bankomatu IP: *.novartis.com 08.09.06, 14:22
      a mnie bulwersuje jeszcze jedna sprawa. Jak podaje artykuł banki
      chciałyby "ułatwić klientom dostęp do gotówki, ale i przyzwyczaić ich do
      częstszego używania kart w sklepach. Bo w tej dziedzinie wciąż wleczemy się w
      ogonie Europy". Tylko moim zdaniem ograniczenia w korzystaniu z kart wynikają z
      dwóch inny spraw. Po pierwsz czasami transakcje kartą przez terminal płatniczy
      trwają koszmarnie długo (i wolę wyciągnąć gotówkę, zapłacić i uciekać). Po
      drugie często mniejsze sklepy branżowe (inne niż sieci handlowe) np. sportowe,
      obuwnicze itp. uzależniają możliwość udzielenia rabatu przy zakupie od
      płatności gotówką - skutek jest taki, że idę do bankomatu, wypłacam kasę i
      płacę gotówką. Tak więc problem leży gdzie indziej i tak naprawdę banki powinny
      zacząć od poprawy jakości i kosztu płatności bezgotówkowych. Tak więc widać, że
      Polscy bankowcy to nie dość, że krwiopijcy to jeszcze bezmózgowce.
    • Gość: AW 3 x płacić za obsługę bankową IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.06, 14:28
      Najpierw w Multibanku zapłacę za przyjęcie gotówki w kasie (wpłatomat jak zwykle będzie zepsuty lub zapchany).
      Potem zapłacę za podjęcie gotówki przy kasie sklepowej.
      A na koniec bank skasuje mnie za prowadzemie konta.

To ja już wolę trzymać wypłatę w szufladzie.
      Miesięcznie wyjdzie mnie taniej raz wyjąć całość potrzebnych pieniędzy z bankomatu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka