Dodaj do ulubionych

Latająca Włoszczowa Gosiewskiego

22.12.06, 02:16
mrzonki i banialuki jakie opowiada Liliput Gosiewski biorac marzenia i sny za
realnosc reasumuje polityke PiSzczkow w poemacie jaki im dedykuje na Boze
Narodzenie z okazji Swiat:

Nadchodzi zima, a ciepełka ni ma!

Nasypało tero liści,
sznurek wity z nienawiści
do pałacu im szeleści.

Usypało sterty liści,
a w nich pewnie terroryści,
łżeukłady, komuniści.

Poszła anty im brygada
na spieprzajże, bij, goń dziada,
niech o wodzach dobrze gada.

To wyborczy czas zawiści,
Sypną tobie łgarstw jak liści.
Czekaj czy ci radny ziści.

Bezradni w liście skakanki,
obiecanki, cacanki,
ani pracy, ni lepianki!

Łżesukcesami omami.
Dzięki nim słońce nad nami,
lecz ciepełka ani, ani!

Sypnie biało, monotonnie,
moher czarny kadzi wonnie,
odurza na bogobojnie!

Z zimą sukcesy przywialo
śniegiem czarne zasypało,
choć dalej czarno, jest biało.

Jeśli pragniesz mieć korzyści,
pośród łgarzy, mrozu, liści
głosuj tam, gdzie specjaliści!

WESOLYCH I ZDROWYCH SWIAT USMIECHU NA TWARZY CHOC NIE MA POWODU NADZIEI
NA "JUTRO-LEPSZE JUTRO" WSZYSTKIM "NORMALNYM I SYPMATYCZNYM FOROWICZOM "
babette663

Obserwuj wątek
      • hamsterek Ludzie przestańcie pieprzyć ... 22.12.06, 09:08
        o tym czym nie macie pojęcia !!

Tylko mieszkańców i Prezydenta Kielc! Gosiewski tylko się podpiął od niedawna i
        pomaga. I przestańcie pieprzyć tutaj o tym jako to wymysł PiSu. Temu regionowi
        jest potrzebne lotnisko. Najbliższe jest w Krakowie to 130km od Kielc. Mamy 2
        pod względem wielkości miedzynarodowe targi w tym targi zbrojeniowe na ktorch
        nawet pokazów lotniczych zrobić nie można bo nie ma w okolicy odpowiedniego
        lotniska innat sprawa to transport ludzi i sprzetu na dziesiatki rodzjów targów
        jakie odbywają sie co roku, mamy europejskiej klasy stadion najnowoczesniejszy w
        Polsce i jest problem z organizowaniem meczow z druzynami zagranicznymi poniewaz
        port lotniczy Balice jest za daleko i przpisy UEFA nie zgadaja sie na dowóz
        piłkarzy autokarem tyle kilometrów, inwestorzy przyjeżdżający do Kielc pytają
        się gdzie jest lotnisko i jak słysza ze 130 km stąd to robią zwrot w tył i tyle
        ich widzieliśmy, mozna mnożyć powody dlaczego JEST KIELCOM TO LOTNISKO
        POTRZEBNE. Tak więc nie pieprzcie
        głupot z nienawiści do PiSu którego ja też nie lubię i nie słuchajcie gazet i TV
        która nie przepuści żadnej okazji żeby dołożyć PiSowi bo to jest nasza
        regionalna sprawa na której sfinansowanie chcemy przeznaczyc nasze regionalne
        środki oraz pieniądze z Unii.
        • Gość: Zychu Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... IP: *.be.jnj.com 22.12.06, 09:15
          Hamster(ek) nie żałuj ludziskom pieprzenia... Jasne, że na targi zborjeniowe
          przyleci cała Polska bo wiadomo parę granatów w domu i Kałasz się przyda.
          Zresztą każdy jak słyszy targi zborjeniowe to migiem w samolot i leci ...a tu
          kuźwa zaskok - nie ma gdzie lądować. Cieszy mnie Twój lokalny patriotyzm ale
          raz na rok zleci się kilka tysięcy ludzi na targi a co później. Zapewne peron
          we Włoszczowej też cool. Może niech dojeżdżają z Włoszczowej? Strasznie
          napinamy się na okoliczność takich chybionych inwestycji. Dla mnie jest
          chybiona - lepiej inwestować w drogi i ludzie byliby zadowoleni. Ja bym chciał
          kosmodrom w Pruszkowie bo do ciotki na Księżyc by się w łykend poleciało no ale
          chyba zadzwonie do Przemka Edgara to coś zaradzi... ;-)

Odsunąć takich bubków od władzy - marnują nasze pieniądze...

Zdrowych i Wesołych Świąt, przepraszam Szczęśliwych bo Wesołe już są...
        • l_echec Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... 22.12.06, 09:16
          To nie jest tylko wasza regionalna sprawa, bo załatwia wam to urzędnik rządowy
          zobowiązany do uczciwości wobec całego państwa, a który uprawia prywatę za
          państwowe właśnie pieniądze. A PIS, cóż PIS firmuje jego poczynanie i umożliwia
          działania niemiożliwe w normalnym demokratycznym systemie. I jako obywatele
          tego państwa mamy prawo wyrażać oburzenie, gdy ktoś sięga do naszego portfela,
          aby zrobić prezent krewnym i znajomym królika
        • Gość: luk Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.06, 09:17
          POPIERAM!!

Niestety, ale mało z wypowiadających się tutaj jest ze świętokrzyskiego, mało ma
          pojęcie o tym regionie. A niestety jeszcze mniej osób jest zorientowana w
          planach budowy lotniska.

O lotnisku mówi się już od kilku lat, na poważnie zainteresowano się nim podczas
          ostatniej kadencji prezydenta Kielc - p.Lubawskiego. Powstały jakieś tam plany,
          lokalizację wybrano już z rok temu! Na kieleckim forum Gazety pisano już z wiele
          razy o lotnisku...

Więc nie wiem skąd naraz takie oburzenie i skąd się tylu ekspertów na raz wzięło
          na forum. Chyba tylko dlatego, że zobaczyli Gosiewskiego na zdjęciu to znaczy,
          że trzeba zacząć krytykować...
          • l_echec Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... 22.12.06, 09:23
            Powtarzam, dlatego, że sięgacie po państwowe pieniądze, żeby zaspokoić chore
            ambicje lokalnych kacyków, których choryzont kończy się na granicy waszego
            miasta. Polska, to nie jest dodatek do Kielc. Przejedźcie się po kraju,
            zobaczcie, że brakuje dróg, linie kolejowe podupadają, Warszawa stoi w korkach.
            Pan Gosiewski ma mentalność sołtysa, a nie męża stanu.
            • Gość: luk Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.06, 09:36
              Ale jesteś odkrywczy... dróg brakowało, brakuje i będzie brakować i lotnisko nie
              ma tu nic do rzeczy. Kolej to jest kilka spółek i rozbudowa linii nie jest
              finansowana przez państwo. A równie dobrze co całą Polskę obchodzi, że Warszawa
              stoi w korkach??? Ludzie żyją w całej Polsce... Ja mieszkam, uczę się i pracuję
              w świętokrzyskim, tu płacę podatki i chcę rozbudowy, rozwoju i inwestycji w
              świętokrzyskim a korki w Warszawie obchodzą mnie jak zeszłoroczny śnieg.
              Warszawa ma metro, tramwaje, autobusy więc korków wcale być nie musi.
                • Gość: ella Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... IP: 83.238.72.* 22.12.06, 11:20
                  no właśnie - kogo spoza warszawy obchodzą korki w warszawie?
                  > Warszawa - 2 miliony mieszkańców - Polska prawie 40.
                  > 38 milionów Polaków nie obchodzą korki w Warszawie.
                  > Bez jaj - i tak na warszawę idzie od dawna kupa forsy z budżetu.

W Warszawie są korki, bo ściagają tu ludzie z całej Polski do pracy.
                  W tym sensie jest to problem całej Polski...
                  Nie mówiąc, ze to jest stolica, wizytówka całego kraju.
                  Nie mówiac, że wilel osób korzysta z tych dróg nie mieszkajac w Wwie, o choćby
                  przyjeżdżając na lotnisko, załatwiając sprawy w urzędach, handlując.

A jak ktoś podniesie krzyk, od razu powiem :TAK Warszawa jets najważniejszym
                  miastem w POlsce. Zaraz po niej Wrocław, Kraków i Trójmiasto, no i jeszcze
                  Poznań. A o najważniejsza miasta trzeba dbać najbardziej.
                • helmigm Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... 22.12.06, 11:24
                  Taki mądry jesteś? Warszawa wielkokrotnie więcej w postaci podatków wpłaca do
                  budżetu niż z niego dostaje na inwestycje. Niby jest to sprawiedliwe, bo trzeba
                  się dzielić. Ale obrzydliwe jest, że jak przychodzi do przydzielania pieniędzy
                  z budżetu na metro, obwodnicę (której nie ma i pewnie długo nie będzie) to
                  trzeba żebrać o każde 10 milionów. Więc Jeśli tak sprawiasz sprawę, to
                  proponuję wydzielić Warszawę z systemu finansów publicznych. Z pewnością
                  utrzyma się sama, tyle że wtedy nie będzie skąd brać pieniążków na Heathrow II
                  pod Kielcami...

PS. Gwoli ścisłości: Cała aglomeracja warszawska ma jakieś 2,5-3 mln, a jak do
                  tego doliczyć tych, co tu mieszkają bez meldunku wyjdzie jakieś 3,5-4 mln, co
                  przy 38 (po wyjeździe miliona, czy więcej osób za granicę, nadal w Polsce
                  zameldowanych jeszcze mniej) daje koło 10%, a to już jest wartość znacząca.
                  • Gość: gość Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... IP: *.atman.pl 22.12.06, 12:56
                    Ale ty głupi jesteś, "Warszawa sama się utrzyma", to tak, jak kiedyś mówili
                    "partia sama się wyżywi". Prawie cały "dochód" rzekomo wytwarzany w Warszawie to
                    są zyski wypracowane w całej Polsce i "wpłacone" do "centrali", która
                    najczęściej mieści się w Warszawie.

Warszawa nikogo nie utrzymuje, tylko jest utrzymywana przez cały kraj. Również
                    dzięki państwowej administracji, która ma swoje siedziby właśnie w Warszawie i
                    jest jednym z większych "pracodawców". A wokół tego "największego pracodawcy"
                    kręci się cała masa firm-pijawek, realizujących różne "państwowe zamówienia" i w
                    ten sposób wytwarzających "dochód". Np. rozmaite kosztowne "systemy
                    informatyczne", robione na potrzeby państwowych instytucji, finansowane za
                    publiczne pieniądze, pochodzące z podatków ludzi z całego kraju. Mam pisać
                    dalej, czy już kumasz skąd się bierze ta "kasa" w Warszawie?
              • l_echec Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... 22.12.06, 15:04
                I widać jak punkt siedzenia determinuje punkt widzenia.
                Ciebie nie obchodzą korki w Warszawie, a mnie tak. Ale to nie mieszkańcy
                Warszawy przenoszą się do Kielc, ale na odwrót. Podobnie jak zresztą ludzie z
                całej Polski. Czy trzeba Ci tłumaczyć, że tu są wszystkie urzędy, centrale firm
                i tu przyjeżdzają górnicy i pielęgniarki protestować pod parlamentem. A ja
                tylko chcę dojechać do pracy i z pracy, moje dzieci do szkoły, czasem na
                spacer. Korki są naszym codziennym utrapieniem.

Mieszkając w Warszawie widzi się czy się chce, czy nie więcej niż z perspektywy
                Kielc. Przykro mi. Jak już zafundują Ci Twoi posłowie stolicę w Kielcach, to
                zrozumiesz, a ja odetchnę z ulgą ;)
        • Gość: łodzianin Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... IP: 83.16.165.* 22.12.06, 09:42
          Słuchaj no człowieczku my tu w Łodzi od kilku lat nie dostajemy kasy na
          rozbudowę lotniska (nie liczę marnych groszy). Rząd zawsze ma inne wydatki a to
          na rozbudowę Okęcia bo już nie wyrabiają się i nie mieszczę z obsługą itd
          zawsze jesteśmy pomijani a Łodź to drugie miasto pod względem ludności plus
          jeszcze całe województwo Piotrków Trb., Bełchatów, Tomaszów Maz i inne. I my
          wszyscy musimy jechać 120 km na Okęcie zeby gdzieś poleciec (nie licze Londyny
          i Dublina - bo takie połączenia mamy - rewelacja prawad!)a teraz słyszę ze rzad
          bedzie robił lotnisko gdzies "w polu" (nie obrazając nikogo) po prostu komuna
          to mało !!!
        • Gość: zyzionow Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... IP: *.acn.waw.pl 22.12.06, 11:12
          a ja wole zeby pienieadze z Unii i z budzetu szly na rozbudowe stolicy
          moze by tak kto Dworzec Centralny wyremontowal,
          wiecej pociagow szybkich dostarczyl,
          podmiejskie linie zmodernizowal dla mieszkancow wszystkich satelitarnych
          miejscowosci, tunele i wiadukty poremntowal bo sie sypia
          budowe Terminala II dokonczyl, coby na odprawy nie trzeba bylo przyjezdzac na 2h
          przed wylotem, stac w gigantycznych kolejkach do odprawy a potem w rownie
          wielkich po glupia kawe....
          rozbudowal metro choc o te druga linie...
          jakies dwa mosty wiecej postawil, zeby Warszawa codziennie w korkach nie tonela
          obwodnice zaczal porzadna budowac, zeby slynne tiry nie rozjezdzaly i tak
          kiepskich drog,

i mozna tak wymieniac i wymieniac,

jesli kazde miasto wielkosci Kielc zazada lotnisk, autostrad, obwodnic itp, to
          bedzie naprawde niezly burdel.....

I nie pieprz ty kolego, bo pieniadze nie beda tylko z samorzadu i z dotacjii
          Unii ale rowniez z budzetu....

a ja nie chce, coby moje podatki szly na zachcianki Edgara i mu podobnych

argument o 130 km do lotniska uwazam za smieszny, wziawszy pod uwage usytuowania
          chocby Heatrow czy Shippol..... nawet tam na lotnisko sie dojezdza.
          lepiej popros Edgara o lepsza droge, cobys w godzine do lotniska dojechal i
          lepszy transport publiczny....
        • Gość: liberau Re: Ludzie przestańcie pieprzyć ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.06, 17:44
          > która nie przepuści żadnej okazji żeby dołożyć PiSowi bo to jest nasza
          > regionalna sprawa na której sfinansowanie chcemy przeznaczyc nasze regionalne
          > środki oraz pieniądze z Unii.

"Wy" to kto? Bo samorząd ma zdaje się inne priorytety, a Gosiewski forsuje swoje
          chore fantasmagorie wbrew samorządowi, czyli brew "Wam" właśnie. No chyba, że
          "Wy" to nie "Wy"?
          • Gość: Wk..ny Kielczanin Re: koniecznie. wiesz, burkina faso, gabon itd. IP: 193.24.202.* 22.12.06, 13:14
            To co się dzieje ostatnio przechodzi moje pojęcie! Całe media najeżdżają na Gosiewskiego za Włoszczowę i to odbija się też na jakiejkolwiek inwestycji, która miałaby powstać w Kielcach! Otórz uświadamiam Was, że pomysł na kieleckie lotnisko pasażerskie był już bardzo dawno i to nie pan Gosiewski go wymyślił, tylko prezydent naszego miasta, ale jak widzę co by się teraz w Kielcach nie działo to jest zasługa Gosiewskiego... A prawda jest taka, że Warszawa i Kraków boją się o swoje lotniska, bo otwarcie lotniska w Kielcach obniżyłoby im dochody - do Kielc przylatuje bardzo dużo gości z polski i z zagranicy na Międzynarodowe Targi Kielce - drugie z największych w Polsce i to głównie z myślą o targach i turystach ma powstać to lotnisko. Nasze miasto ostatnio bardzo szybko się rozwija i lonisko jest niezbędne, ale jak widać chcą nam w tym przeszkodzić bo to się komuś nie podoba... Ja mam nadzieję, że ci zawistni ludzie, któzy chcą by Kielce się nie rozwijały i stały w miejscu nie dopną swego i gdzieś w 2010 roku odleci pierwszy samolot z naszego portu Kielce Obice... Dodam jeszcze, że jestem zasmucony tak nieżetelnymi artykułami, bo prości ludzie wierzą we wszystko co im jakiś beznadziejny pismak napisze, choć to ma się tak z prawdą jak... Ehhh, szkoda gadać...
    • Gość: patriota2222 Re: Latająca Włoszczowa Gosiewskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.06, 02:31
      Teraz port bedzie obsługiwał dwie wsie, poprzednio nowy dworzec z którego
      skorzystały 2 osoby (minister, i konduktor) obsługiwał tylko jedną. Jest pomysł
      wybudowania jeszcze w Kielcach stacji kosmicznej, Rafinerii, oraz nowego budynku
      Parlamentu, i coś na podobizne wierzy Eifla, tylko wyższe. Inwestycja na śląsku
      mogą poczekać, co tam krzywe tory tramwajowe, dziurawe drogi, ludzie bezdomni,
      biedne dzieci, skoro kielce nie mają jeszcze lotniska. Super sprawa, przecież
      skoro z włoszczowy do warszawy jedziemy pociągiem AŻ półtorej godziny, to
      samolotem damy rade szybciej.