Dodaj do ulubionych

Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka

09.01.07, 01:05
Kompromitacja. Kaczory niszczą państwo w sposób, o który nawet ich najwięksi
wrogowie nie podejrzewali.
Obserwuj wątek
    • Gość: użytkownik forum Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.thebestmedia.pl 09.01.07, 01:06
      Prawdziwy fahowiec (przez wyjątkowe małe "f" i skromniutkie ce-ha)
      • frant3 Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka 09.01.07, 10:03
        Fachura: jak pieniędzy zabraknie, to się dodrukuje.
        Ekolog: a lasów nie szkoda?
        Fachura: to się plastikowe zrobi.
        Ekolog: lasy?
        Fachura: nie, pieniądze!

--
        Frant - nic nowego
        • zyks Jaki problem? Skrzypek zatrudni spirytystę na etat 09.01.07, 13:09
          doradcy, i współpraca z Wendersem pójdzie gładko ! !
          • Gość: ZX Skrzypek sie dziś zdyskwalifikował ! Kto uważa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 14:19
            inaczej powinien wziąć zimny prysznic i wrócić do kl. 3-ciej szkoły powszechnej.
            • Gość: Tak tylko pytam Czy człowiek który nie odpowiada na pytania może IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 14:29
              być urzędnikiem ? A prezesem banku narodowego ? Wpadka za wpadką ...
              • antygo Re: Czy człowiek który nie odpowiada na pytania m 09.01.07, 19:25
                Według Kaczynskich prezesem NBP moze byc nawet osiol.Pod warunkiem,że bedzie
                miał poparcie koalicjantów.TKM-kaczory.I nie damy sie odepchnąć od koryta!
          • Gość: ere Vive le Nouvel PDG de la Banque Centrale! IP: *.icpnet.pl 09.01.07, 19:37
            surement! myślę, ze się skutecznie dogadają i bedzie wporzo

Vive le Nouvel PDG de la Banque Centrale!
    • Gość: Bardman Mam nadzieję, że te 50 pkt procentowych to ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 01:11
      ...kwestia przejęzyczenia, a nie braku znajmości matematyki.
      • Gość: K Re: Mam nadzieję, że te 50 pkt procentowych to .. IP: *.adsl.inetia.pl 09.01.07, 07:29
        Może się nie przejęzyczył, bo chciał w ten sposób odpowiedzieć na pytanie jakie powinny być. Właściciele nieruchomości na kredyt, chyba będziecie musieli spakować walizki...
        • Gość: roger45 Czy Tusk sie nadaje na premiera ?? IP: *.acn.waw.pl 09.01.07, 08:30
          nie zna angielskiego ; to samo juz kompromituje mlodego czlowieka w polityce, bo
          znaczy ze jest leniem. a jednak jakby zostal premierem nikt by sie nie dziwil
          • askazbielan Skrzypek tez nie zna angielskiego 09.01.07, 08:34
            Pan Skrzypek tez nie zna. Podobno teksty tlumaczy mu sekretarka. To moze
            sekretarkę na prezesa NBP? Dziewczyna po ekonomii, 2 języki obce...W USA Pan
            Sławomir skończył jedynie 5 miesięczne szkolenie zwane szumnie MBA i
            uczestniczyl w cyklu wykładów...Praktyki w biurze kongresmena....tia
            • Gość: scubabe Re: Skrzypek tez nie zna angielskiego IP: *.gre.pl 09.01.07, 09:45
              Niestety nie zna angielskiego dziennikarze zaraz to pokaza, kurs ktory skonczyl
              byl prowadzony przez polskich wykladowcow bo przeciez byl wlasnie stworzony dla
              europy srodkowej, jestem oburzona ze jego kurs trwal tylko 5miesiecy a moj
              2lata i mamy ten sam tytul MBA i do tego co gorsza ja robilam go w Sydney
              University i jak go w Polsce nostryfikowalam czekal mnie opszerny egzamin, Pan
              Skrzypek dzieki Kaczorom nawet niemusial pisac egzaminu.
            • Gość: jacek.sygula "Skrzypek na dachu" - "Skrzypek i mo(r)że" IP: *.devs.futuro.pl 09.01.07, 09:46
              PIS się topi - bul, bul, bul ...

Jarek - kapitan Nemo - żółtej (bezklamkowej) łodzi podwodnej

"zero do kwadratu też równa się zero"
              "biedna ta Polska,
              przetrwała rozbiory,
              teraz klejnot w Koronie
              rozdziobią Kaczory ...
              ciemno wszędzie, głucho wszędzie
              co to będzie, co to będzie ?
              ... a ostatni będziesz Ty
              zgasisz światło w ciemnej wsi"

• Gość: Yes, yes, yes ! Za to Kaziu Ostronosy zna ! Na prezesa go ! A co ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 14:30
              .
          • Gość: hardy Re: Czy Tusk sie nadaje na premiera ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 21:20
            Ani premier ani Prezydent też nie znają i co, to Ci nie przeszkadza?? (tylko nie
            rozśmieszaj mnie, że znają - konferencja w Brukseli, ta z czerwonym, pokazała
            wszystko)
        • Gość: st Re: Mam nadzieję, że te 50 pkt procentowych to .. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 11:01
          Z jego wyliczeń wynika w Polsce jest inflacja na poziomie 52 %. No to ja wiem
          już dlaczego PiS chce zeby Balcerowicz przestał być prezesem. Ale na prawde jet
          minej niż 2 % i wie to każdy "student" ekonomi, finansów, zarządzania itp
      • Gość: zwierzak Tragedia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 13:22
        ten człowiek się totalnie skompromitował
        myli fakty
        na pytania nie odpowiada
        przeciesz temu właśnie służy przesłuchanie przed komisją finansów; a na czym
        niby oni mają sobie wyrobić o nim pogłąd?
        sukcesy inwestycyjne w Wa-wie? jako warszawiak odpowiadam: to chyba jakaś
        kpina
        dorobku naukowego żadnego
        wykształcenie wątpliwe

a na marginesie dodam, że wykładowcy rozpoznają marne przygotowanie studentów
        właśnie po tym, że mylą oni fakty

• Gość: re_mail Skrzypek w piwnicy.. IP: 213.192.75.* 09.01.07, 01:12
      fajne, powinien doradzać Marcinkiewiczowi.
      • Gość: demos Re: Skrzypek w piwnicy.. IP: 80.54.108.* 09.01.07, 16:32
        Nie doradzać, tylko dogadzać...:) Jak na zdjęciu. Taki słuzalczy wygląd...;)
    • mike.wazowski Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka 09.01.07, 01:12
      I to taki człowiek będzie odpowiadał z złotówkę? Ale pozostaje sie cieszyć, bo
      z najbliższych współpracowników braci Kaczyńskich, tylko kot Jarosława nie
      dostał jeszcze żadnego stanowiska.
      Już się nawet nie chce śmiać z tego co PiS z przystawkami wyczynia.
      • premier.z.krakowa GW już wszystkich sposobó używa 09.01.07, 01:34
        aby skompromitować i oczernić człowieka.
        Czepia sie każdegosłowa i przjęzyczenia.
        Czy ktoś z was lewackie i pseudoliberalne gamonie słuchał wystapień Balcerka albo madrali z TVN24?
        Posłuchajcie a potem zacznijcie sie czepiać.
        Balcerek w co drugim zdaniu myli pojęcia albo popełnia błędy ale wtedyjest ok.
        Jak słucha się reporterów TVN24 którzy przekazująć jakieś informacje bredzą to też jest ok.
        Ostatnio w TVN usłyszałem ze policja zatrzymała jakiegoś bandziora na 3 miesiące.

mike.wazowski napisał:

> I to taki człowiek będzie odpowiadał z złotówkę? Ale pozostaje sie cieszyć, bo
        > z najbliższych współpracowników braci Kaczyńskich, tylko kot Jarosława nie
        > dostał jeszcze żadnego stanowiska.
        > Już się nawet nie chce śmiać z tego co PiS z przystawkami wyczynia.
        • wujaszek_joe Re: GW już wszystkich sposobó używa 09.01.07, 01:39
          to nie jest przejęzyczenie tylko ignorancja
          kolega kaczynskich balcerowiczowi do pięt nie dorasta
          • antygo Re: GW już wszystkich sposobó używa 09.01.07, 19:38
            Bardzo dziwię się internautom,którzy tak zajadle krytykuja Kaczynskich i ich
            niedorajdow tudziez przestepcow na kluczowych stanowiskach w Polsce.Przecież
            trwa to juz ponad rok i powinniście sie przywyczaic do ich metod destrukcji
            panstwa,do głupoty,bezczelności i porażającej niekompetencji.Sami tecgo
            chcieliści.Zarowno ci na nich (kaczorow)glosowali jak i ci co na wybory nie
            poszli aby zgłosowac na inna parie i zapobiec bezprecedensowemu zawłaszczania
            panstwa przez Kaczńskich.Nawet PZPR I SLD nie byly tak chamsko bezczelne.
            • Gość: u święte słowa panie kolego ... i co z tego? IP: *.crowley.pl 10.01.07, 16:07
        • sisius.monachomachijski premierze, w ... 09.01.07, 01:46
          pisdowie możecie sobie ekonomicznie pieprzyć i nieudolnych mianować. Wypada tak
          eksperymentować w Polsce?...
          "Balcerek w co drugim zdaniu myli pojęcia albo popełnia błędy ale wtedyjest ok"
          ...nie macie tam aby to()arzysze lepszych pissarzy?...przecież to podpoziom
          • hecer Re: premierze, w ... 09.01.07, 12:27
            ja sie caly czas zastanawial nad tym jak mozna sobie wpisac w CV ze sie jest
            magistrem nauk ekonomicznych SGH i nie byc na zadnym wykladzie w SGH...????

• hecer Re: premierze, w ... 09.01.07, 13:10
              ...chociaz majac dyplom mgr sgh ktory na mocy prawa europejskiego jest zdaje
              sie ekwiwantem dyplomu the london school of economics...moglbym sobie wpisac do
              CV ze mam MBA LSE...

...i kandydowac na szefa bank of england... w koncu obecnie jest tam szefem
              prof tej uczelni a skoro u nas Balcerowicz jest prof sgh i zostaje zastapiony
              przez mgr to ja tez mam jakas szanse...:)
        • Gość: marek-jankowski Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.chello.pl 09.01.07, 02:03
          Premciu-z-lajkonikowa - zanim zabierzesz się do pisania poczytaj, albo
          posłuchaj. Nie ma potrzeby kompromitować ani oczerniać kaczylizantów, bo oni
          sami to robią lepiej, sprawniej i skuteczniej, niż ich najzacieklejsi wrogowie.
          • Gość: mw Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:35
            Masz gorzej niż rok temu? Tylko nie pisz, że to Belka.
            Nie można tych waszych dyskusji prowadzić merytorycznie?
            Ilu mamy w Polsce fachowców od banków centralnych?
            Może niech trochę Skrzypek popracuje, a potem będziecie psioczyć.
            • Gość: paq Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: 217.153.60.* 09.01.07, 09:03
              Mamy całkiem sporo kompetentnych fachowców, którzy mogliby być dobrymi
              Prezesami NBP.

Prof. Andrzej Sławiński, Prof. Andrzej Wojtyna, Prof. Edmund Pietrzak, ktoś z
              byłych członków RPP, albo obecnych wiceprezesów. To tylko niektóre typy.

• Gość: mw Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 09:48
                Tylko trzeba widzieć czy oni po Balcerowiczu chcą.
                • Gość: scubabe Juz fotyga dostala sznse ... IP: *.gre.pl 09.01.07, 09:55
                  od Polakow i co zrobila nawet duby laskawie nie ruszy na spotkanie ambasdorow w
                  Brukseli po przeciez wszytko z Polski mozna zalatwic, A Pan Skrzypek niewiedzac
                  na samym starcie kto jest prezesem EBC to tylko swiatczy o jego kompetencjach
                  • az100 Re: Juz fotyga dostala sznse ... 09.01.07, 10:02
                    Gość portalu: scubabe napisał(a):

> od Polakow i co zrobila nawet duby laskawie nie ruszy na spotkanie ambasdorow
                    w
                    >
                    > Brukseli po przeciez wszytko z Polski mozna zalatwic,

Bo przecież "tanie państwo" miało być to kobitka oszczędza.
                • Gość: paq Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: 217.153.60.* 09.01.07, 09:58
                  To co, tylko Skrzypek taki odważny?

Bez przesady.
                  • Gość: mw Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:01
                    Może nie odważny, tylko krótkowzroczny. Nie ma chłop dorobku, nie ma co stracić
                    to się pcha.
                • az100 To przecież wina Balcerowicza 09.01.07, 09:59
                  który celowo, z wrodzoną sobie arogancją doprowadził do takiej sytuacji, że
                  żaden sznujący się ekonomista nie będzie chciał z nim "konkurować" jako
                  następca na tym stanowisku. A przecież Balcerowicz to miernota i do pięt nie
                  dorasta Panu Skrzypkowi.
                  A PO poprzez haniebne odrzucenie wspaniałomyślnej propozycji PiS o wejściu do
                  koalicji zmusiło Pana Prezydenta do wskazania właśnie takiego kandydata i
                  zmusiło Pana Premiera do zaakceptowania propozycji na wiceprezesów z NBP od
                  koalicjantów.
                  • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:02
                    Oceńmy Skrzypka po koncercie.
                    • Gość: wirtuoz Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:03
                      Może lepiej po instrumencie.
                      • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:05
                        Po instrumencie to można ocenić lutnika lub mężczyznę.
                        • Gość: wirtuoz Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:06
                          To Skrzypek nie jest mężczyzną?
                          • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:11
                            Nie wiem, nikt w sejmie go o to nie pytał. Idąc twoim tokiem myslenia
                            Gronkiewicz bez "instrumentu" podobno sprawdziła się na tym stanowisku, ale ona
                            miała Ducha Świętego za pazuchą.
                            • Gość: wirtuoz Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:26
                              Gość portalu: mw napisał(a):

> Nie wiem, nikt w sejmie go o to nie pytał.

No to może powinni. Bo za chwilę wyjdzie kolejna afera i znów wstyd na pół
                              świata.
                        • Gość: scubabe Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.gre.pl 09.01.07, 10:08
                          Ja bede go oceniac po fakcie bo mam kredyt, a juz slyszalam ze kaczorki
                          stwierdzili ze trzeba polakom troche ukrucic kredyty bo w zyciu sa wazniejsze
                          rzeczy niz pieniadze.
                          • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:12
                            Bredzisz. To Balcerowicz, dla dobra banków utrudniał dostęp do kredytów we
                            frankach.
                            • Gość: WM Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:21
                              Czyli w najbliższym czasie należy spodziewać się zniesienia tych ograniczeń?
                              Jakoś tego p. Skrzypek nie wymienił jako swojego celu. Podobnie jak nie
                              wymienił jeszcze kilku innych rzeczy, które Balcerowicz podobno robił źle. Co
                              więcej zprawiał wrażenie jakby nieudolnie chciał kontynuować jego politykę
                              monetarną.
                            • Gość: paq Re: To przecież wina Balcerowicza IP: 217.153.60.* 09.01.07, 10:26
                              Dla dobra banków? Chyba dla dobra i bezpieczeństwa tych co trzymaja depozyty w
                              bankach.

Dla banków te ograniczenia to akurat kłopot - dla nich kredyty to przecież
                              biznes, nieważne czy we frankach czy w złotych.

Poza tym nie sam Balcerowicz. Komisja Nadzoryu Bankowego podejmuje decyzje
                              kolegialnie.
                              • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:34
                                No to czemu wszyscy za tym Balcerowiczem, a nie za radą, która go przeważnie
                                przegłosowywała? Jakie jego zasługi w zakresie obecnej kondycji złotówki?
                                • Gość: paq Re: To przecież wina Balcerowicza IP: 217.153.60.* 09.01.07, 11:08
                                  Teraz nie wiem, czy chodzi ci o KNB, czy o RPP. To dwa różne ciała.

Moim zdaniem rola Balcerowicza jako szefa NBP jest przeceniana. Był jednym z 10
                                  głosujacych w RPP. Ale był dobrym szefem NBP. Pomijając jego paskudny charakter
                                  i zdolność antagonizowania ludzi. Godnie NBP reprezentował i przydawał mu
                                  prestiżu w kraju i zagranicą. Poza tym stawał w obronie zasad i był
                                  autentycznie niezależny od wszytkich (taki ma charakter i poczucie misji) -
                                  patrz casus Unicredito -BPH.

Natomiast absolutnie ma wielkie zasługi dla ustabilizowania złotego i
                                  wprowadzenia normalniej gospodarki na początku lat 90 tych. Wtedy nie było
                                  czasu na analizy - trzeba było dziłać, wykazac się silną wolą kompetencjami,
                                  determinacją i odwagą. Dzisiaj można gadać różne bzdury , ale każdy kto pamięta
                                  jak wyglądała polska gospodarka jesienią 1989 r. musi to przyznać.
                                  • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:02
                                    Tak, ale wyjście z zapaści kosztowało mnie młodego, biednego kilkadziesiąt
                                    tysięcy złotych (i to tych z początku 89 roku) - diabli je wzięli, lub jak
                                    mówią niektórzy, wspólnicy Balcerowicza (ale to oczywiste insynuacje). Wiem, że
                                    tak musiało być, ale nie każdy mógł ukraść pierwszy milion, tylko wybrani.
                                    • Gość: paq Re: To przecież wina Balcerowicza IP: 217.153.60.* 09.01.07, 12:11
                                      A ja młody biedny wykształciuch, przynajmniej dostałem szansę, że w normalny
                                      sposób mogę do czegoś dojść, a nie przez protekcje,załatwiania itp. Za komuny
                                      nie miałem żadnych szans na nic.

Ja tez wtedy straciłem, bo nie zaufałem Balcerowiczowi i przywiezionej w 1990
                                      r. ze stypendium zagranicznego waluty nie wymieniłem na złote i nie wsadziłem
                                      do banku.
                                      • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:18
                                        Bo nie miałeś kolegów, którzy wiedzieli i mogli ci doradzić co robic z
                                        pieniędzmi.
                            • Gość: tom Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.crowley.pl 09.01.07, 13:18
                              Ktos tu rzeczywiscie bredzi!Dla dobra bankow?A co bedzie jesli zmienia sie stopy
                              i kurs franka?Jak komornicy beda wywalac ludzi z mieszkan, to oczywiscie tez
                              winny bedzie prof. Balcerowicz?
                              • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 13:56
                                Nie, winni będą komornicy. Zadaj mądrzejsze pytanie.
                    • Gość: mafjmafj Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.crowley.pl 09.01.07, 10:16
                      To może weź dowolnego przedszkolaka i posadź go za kierownicą autobusu
                      szkolnego?
                      • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:36
                        Chyba sam widzisz, że przeginasz z porównaniami.
                        • Gość: mafjmafj Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.crowley.pl 09.01.07, 14:09
                          chyba jednak nie przeginam
                          sprawdzić to się może chłopak na wfie grając w piłkę
                          ale jak odpowiada za setki miliardów złotych milionów ludzi to to nie jest
                          zabawa.
                          To się nie daje kogoś żeby się sprawdził, tylko kogoś sprawdzonego.
                          Tym bardziej, że nie ma tutaj okresu próbnego. Będzie urzędował 6 lat.
                          • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 14:18
                            Kto mówi, że on odpowiada za setki miliardów złotych milionów ludzi? Przecież
                            mamy do groma sejm, senat, rząd, prezydenta. Nie róbcie z Balcerowicza
                            nadubowca, który o wszystkim decydował i teraz jakiś Skrzypek ma o wszystkim
                            decydować. Przecież to zakrawa na paranoję.
                            • Gość: paq Re: To przecież wina Balcerowicza IP: 217.153.60.* 09.01.07, 14:58
                              Ale oni akurat niech się zajma ustawami, wzrostem gospodarczym, walką z
                              bezrobociem, przestępczością, itd itp. A NBP z Prezesem na czele niską
                              inflacją. Od tego właśnie jest. Taki podział pracy.

niestety nie tylko tobie ale i politykom to się myli - tyle że w drugą stronę i
                              chcą NBP obardczyć odpowiedzialnością za wzrost gospodarczy i walkę z
                              bezrobociem.
                              • Gość: mw Re: To przecież wina Balcerowicza IP: *.crowley.pl 09.01.07, 20:00
                                Ja nic nie chcę, tylko uważam, że Balcerowicz to współczesny Dyzma i tyle.
                                Każdy tylko nie on. Ale to moje zdanie.
                • Gość: as Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.era.pl 10.01.07, 09:18
                  Raczej nie chcą z Kaczorami.....
              • Gość: mw Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 09:56
                Może specjalista od wszystkiego Łączkowski.
                • Gość: paq Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: 217.153.60.* 09.01.07, 09:59
                  Jego akurat nie miałem na myśli
                  • Gość: mw Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:04
                    A szkoda, pewnie by się też sprawdził. To może Wasiliewska-Trenker wybitna
                    specjalistka w zakresie makroekonomii.
                    • Gość: paq Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: 217.153.60.* 09.01.07, 10:31
                      Z Wasilewskiej-Trenkner bym nie żartował. Ona akurat z makroekonomią miała
                      trochę do czynienia i z racji wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Poza
                      tym sprawowała wiceministerialne funkcje. I jest członkiem RPP.

Na pewno ma tu nieporównanie większe kompetencje niż Skrzypek. Nie można ich w
                      ogóle porównywać
                      • Gość: mw Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:35
                        Zwłaszcza w zakresie frakcjonowania osocza.
                        • Gość: paq Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: 217.153.60.* 09.01.07, 11:11
                          Uderzasz poniżej pasa
                          • Gość: mw Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:03
                            Nie ja, tylko prokuratura.
              • antygo Re: GW już wszystkich sposobó używa 09.01.07, 19:44
                Typem to jest Skrzypeki jego mocodawcy.Ludzie,ktorych wymieniłes to fachowcy.
            • antygo Re: GW już wszystkich sposobó używa 09.01.07, 19:43
              Masz ochotę pokryc koszty jego "pracy" z wlasnej kieszeni?Prosze bardzo.Ja nie
              mam ochoty,ale będę musiał, bo zawsze wszyscy podatnicy placa za głupote swoich
              wybrancow.
            • Gość: fachman Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.07, 00:26
              Mi dajcie szansę przed Skrzypkiem! Mam maturę, skończyłem technikum, widziałem
              nieraz na własne oczy banknoty, nawet te dwustuzłotowe. Jak trochę popracuję i
              okaże si, że nie daję sobie rady, to już niech będzie ten cały wybitny Skrzypek.

Oto kacza rzeczpospolita...
        • Gość: zdzisiek Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: 212.160.172.* 09.01.07, 08:58
          Tragedia polega na tym, że nikt nie musi go kompromitować. Sam się facet
          kompromituje, razem ze swoimi wodzami.
        • perro69 profesora Balcerowicza chamie z krakowa 09.01.07, 09:08
          profesora a nie byle inżyniera po kurso-konferencji!!!!!
        • Gość: Tubylec Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: 64.236.188.* 09.01.07, 14:03
          To jest kandydat na szefa NBP nie na jakiegoś obsikanego ministerka czy szefa
          departamentu. ten czlowiek nie ma prawa sie mylić w podstawowych kwestiach jak
          "punkty bazowe" - ten gośc niby pracowal w banku ale jako kandrowiec od
          lustracji. chyba powieniem być na spolke z Macierewiczem likwidatorem WSI a nie
          szefem ostatniego niezaleznego urzedu w panstwie.

KANDYDATURA TEGO PANA TO JEST KPINA. JAK PRZY ZDROWYC ZMYSLACH MOZNA PROPONOWAC
          NA SZEFA NBP GOSCIA KTóRY NIE ZNA SIE NA POLITYCE PIENIEZNEJ I MAKROEKONOMII ??
          NA KURSY TERAZ POJDZIE ? Prezydent powiedzial ze daje mu szanse na sprawdzenie
          sie...o to jest dopiero odpowiedzialnośc za kraj, to jakby za kierownice
          autobusu pelnego pasazerow posadzić goscia bez prawa jazdy i wyslac w trase po
          europie. "nie martwcie sie pasazerowie, on co prawda nie ma prawa jazdy ale jest
          taki uczciwy..." BANDA MATOLOW z PREZYDENTEM na czele.

zlote myśli kandydata " wejdziemy do strefy euro jak to sie bedzie nam oplacac"
          Pacan jeden - takie slowa idą w eter i znajdą sie we wszystkich waznych
          dziennikach ekonomicznych europy i swiata, przeciez to jest kompromitacja.

Ale KACZORY tego nie kumają - i czego tu sie spodziewac od ludzi którzy za
          granice, nawet do bulgarii na wczasy nie jezdzili i nie maja zadnego punktu
          odniesienia co uchodzi a czego sie nie mowi zeby uniknąc blamazu.
          Po prostu banda prowincjuszy i matolow.

• Gość: mw Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 14:23
            Uważasz, że powinniśmy robić rzeczy, które nam się nie opłacają? Sprzedałeś się?
            • Gość: hardy Re: GW już wszystkich sposobó używa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 21:30
              Uważasz, że się nie opłacają? Sprzedałeś się? Za ile rubli?
      • Gość: Kaczoland Atakuje Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka! IP: *.dhcp.embarqhsd.net 09.01.07, 03:09
        Skrzypek... ksywa "betonowy most" prezesem NBP? Kaczynscy coraz
        skuteczniej osmieszaja Polske i chyba nawet nie zdaja sobie
        z tego sprawy. Nedzne, malutkie duchem ludziki!!!
        • Gość: Euzebiuisz Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 15:18
          Kaczynscy coraz
          > skuteczniej osmieszaja Polske i chyba nawet nie zdaja sobie
          > z tego sprawy. Nedzne, malutkie duchem ludziki!!!
          ===================================================================
          rzeczywiście, KAczyńscy to nędzne, malutkie ludziki które spowodowały, że cały
          ubekistan juz sika ze strachu i jego szczekanie zamieniło sie w dzikie wycie. To
          już nie zwykłe ujadanie tylko ponure wycie sfory otaczanej ze wszystkich stron,
          taki Stalingrad ubekistanu
      • Gość: zdzisiek Weź nie przeginaj z tym kotem IP: 212.160.172.* 09.01.07, 08:56
        bo wykraczesz ;)
        W końcu jeszcze zostało parę stanowisk do obsadzenia, a kot Jarosława ma
        idealne kwalifikacje. Jest spoza układu i miauczy na komendę ;)
        • tukot ale o cym wy mówicie? to kot stoi za tym 09.01.07, 09:30
          całym burdelem. wiem co mówię.

tu kot (inny)
        • Gość: dix A ten kot to jeszcze zyje ?? IP: 195.217.52.* 09.01.07, 12:24
          Nie wypadl przypadkiem z okna czas jakis temu ?

Ale bedzie niezle - historia kolem sie toczy. Pewien znany cesarz mianowal
          wierzchowca senatorem, Jarek mianuje kota prezesem NBP.
    • Gość: jan32 Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.globalconnect.pl 09.01.07, 01:31
      jaki pan ( Irasiad ), taki kram ( Skrzypek, Szczygło, Kruk )
      • Gość: Pink Floyd Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.4web.pl 09.01.07, 02:14
        Nie jestem zagorzałym przeciwnikiem obecnej sytuacji w Polsce, ale z dnia na
        dzień dochodzą do mnie takie wieści, że chyba zamknę pozycję na akcjach i zajmę
        short na kontraktach na W20. :-) Ciekawe co teraz zrobią fundusze akcji? :)
        • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:36
          Popłaczą się z żalu za Tobą.
          • Gość: Pink Floyd Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.4web.pl 09.01.07, 13:10
            Gdybym nie dodał tego ostatniego zdania pewnie nie wiedziałbyś jak to
            skomentować. No ale tak to bywa.
            • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 13:12
              Rynki spokojnie przyjęły Skrzypka
              (ISB, Efix Polska, GPW, Rzeczpospolita, aj/ 09.01.2007, godz. 10:59)

• Gość: Pink Floyd Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.4web.pl 09.01.07, 14:24
                Pożyjemy - zobaczymy. Zresztą, tak jak wyżej pisałem, ja nie jestem cięty na
                Skrzypka. To zwykła miernota-karierowicz, który bez umocowania politycznego nic
                nie znaczy. Szkoda czasu na rozprawianie o kimś tak małym.

Pozdrawiam
                • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 14:26
                  Tu się zgadzam.
                • Gość: hardy Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 21:33
                  Problem w tym, że załatwili mu posadkę na 6 lat... chłopak będzie miał czas się
                  wykazać... pewnie sprzątaczka nawet zostanie zlustrowana...
    • Gość: zle sie dzieje katastrofa!!! IP: *.acn.waw.pl 09.01.07, 03:00
      katastrofa. :(((((((((((
      • Gość: mw Re: katastrofa!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:37
        Co katastrofa? Ty katastrofa?
        • Gość: ontos2 Strofa kata NBP. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 09:47
      • Gość: mw Re: katastrofa!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:58

• Gość: zwierzak Re: katastrofa!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 13:37
          rynki, a ściśle fundusze spekulacyjne nie są symptomami wczesnego ostrzegania;
          wbrew temu co się o nich mówi nie reagują spontanicznie (wielu myli
          spontaniczność z gwałtownością)

czekają na przesilenie
          radze przyjrzeć się mechanizmowi powstawania kryzysu walutowego
          • Gość: mw Re: katastrofa!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 13:58
            Jeden Skrzypek wywoła kryzys finansowy? Za słaby jest. Balcerowicz by mógł,
            gdyby chciał, ale nie chce przecież - tylko dobro Polski.
            • grosz-ek Re: katastrofa!!! 09.01.07, 21:24
              A czy Ty swoje oszczędności w PLN zamieniłeś na walutowe ?
              A kredyt hipoteczny przewalutowałeś na złotówki ?
              Jeśli nie, to teraz jest najwyższy czas ... Bo jeśli nic się nie stanie -
              będziesz w plecy tylko o opłatę manipulacyjną. Ale jeśli coś się wydarzy ze
              złotówką ... Brrr ...
    • Gość: elba Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: 212.180.147.* 09.01.07, 03:23
      porażające, jak wspaniale działają "układy". Tym razem braciszkowe. Brakuje
      ludzi światłych, mądrych i uczciwych w polityce. I to przykre, że z każdej
      strony. Tylko prywata, prywata , stołki i byle do siebie.
      • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:38
        A kogo Ty widzisz na tym stołku, jak sam piszesz, ze brakuje ludzi? Może jakieś
        nazwisko?
        • Gość: paq Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: 217.153.60.* 09.01.07, 09:08
          Chętnie, Prof. Andrzej Sławiński, Prof. Andrzej Wojtyna, Prof. Edmund
          Pietrzak, ktoś z byłych członków RPP, albo obecnych wiceprezesów. To tylko
          niektóre typy. Wymieniałem tylko tych nie kojarzonych politycznie z poprzednimi
          rządami.

• Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 09:59
            Tylko trzeba widzieć czy oni po Balcerowiczu chcą.
            Spamujemy :)))
            • Gość: paq Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: 217.153.60.* 09.01.07, 10:01
              OK. Więcej nie będę
    • drbob20 Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka 09.01.07, 04:10
      teraz dopiero kartoflaki zaczna rozdawac! becikowe, pierdzikowe, itp itd.
      powrot polszczy! mizerne gnomy!
      • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:39
        Jeśli będą rozdawać, będzie to znaczyć, że mają co. Martwi Cię to, że Polska
        będzie bogata?
        • plugawy_len Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka 09.01.07, 08:22
          Gość portalu: mw napisał(a):

> Jeśli będą rozdawać, będzie to znaczyć, że mają co. Martwi Cię to, że Polska
          > będzie bogata?

stary ty jestes taki glupi, czy ci za to placa?
          jedyne co kaczory maja swojego, to domek na zoliborzu na spole z mamusia...
          a pierdzikowe bedzie z pieniedzy podatnikow
          • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 08:31
            Mają jeszcze masę biedoty w kraju, która została po ministrowaniu Balcerowicza
            i która ich wybrała. Chyba dobrze, że jacyś politycy nie dorobili się na
            polityce? Wolisz bogatych synów biednych ludzi pegeerów lub ubogich krawców
            Kwaśniewskiego i Millera?
            • Gość: WM Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:16
              Ja bym wolał, żeby nami rządzili ludzie mądrzy a nie ci co się dorobili lub nie
              dorobili na polityce. A tych mądrych coraz mniej widać.
              Wyjaśnij mi dlaczego wg ciebie tylu mądrych ludzi odmówiło LK kandydowania na
              prezesa NBP. Nie wzbudza ten fakt u ciebie nawet odrobiny niepokoju?
              • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:18
                Wcale im się nie dziwię. Po guru Balcerowiczu każdy się zbłaźni, bo case go
                będzie pilnowało aż miło.
                • Gość: MW Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:31
                  Ja też im się nie dziwię. Wątpię jednak aby to był strach przed case. To raczej
                  strach przed politycznymi nadaniami pryncypała i ewentualną presją na "ręczne
                  sterowanie" stopami procentowymi. Balcerowicz wyszedł z tego obronną rękę
                  jeszcze w czasach don Millerone.
                  • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:52
                    Co tak wszyscy z tym strachem? Sądzicie po sobie? Przecież nie ma siły na
                    zdjęcie prezesa NBP w trakcie kadencji. Chodzi wam o to, że Skrzypek może
                    skłaniać się za linią pisu, którą poparło społeczeństwo w ostatnich wyborach?
                    Demokracja się nie podoba? Mnie też, bo idioci i inni degeneraci mogą głosować.
                    • Gość: mafjmafj Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.crowley.pl 09.01.07, 11:01
                      Wybór prezesa to nie tylko wybór jego osoby.
                      To będzie twarz Polski na arenie międzynarodowej w najbardziej znaczących
                      środowiskach.
                      To również zmiana kilkudziesięciu albo i więcej urzędników w samym NBP. Z
                      doświadczonych, kompetentnych na partyjne miernoty.
                      Na podstawie ich analiz, decyzji i wypowiedzi przedsiębiorcy i inwestorzy
                      podejmują plany na przyszłość, decyzje inwestycyjne. Banki uchwalają stawki itp
                      tip.
                      Jeśli to wszystko będzie nieprzewidywalne to NBP straci swoją pozycję. Rynek
                      prawdopodobnie jakoś to zniesie i się samowyreguluje bocznymi arteriami. Ale
                      straty będą liczone w obecnych miliardach jak i przyszłych - to optymistyczny
                      scenariusz.

• Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:11
                        Teraz pewnie Balcerowicz (liberał) napisze książkę na temat roli banku
                        centralnego w gospodarce rynkowej i dojdzie do wniosku, że jest ona ogromna
                        (rola). A w USA bank centralny jest prywatny i jakoś żyją.
                        • Gość: paq Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: 217.153.60.* 09.01.07, 12:48
                          No nie, mieszasz strasznie. Co ma piernik do wiatraka? Fed jest normalnym
                          bankiem centralnym bez względu na formę organizacyjną.
                          • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:55
                            A nasz jest nienormalny? Już, czy uważasz, że będzie?
                            • Gość: paq Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: 217.153.60.* 09.01.07, 15:10
                              Nasz jest jak najbardziej normalny. Ale z dnia na dzień nie tworzy się
                              nowoczesnego banku centralnego, u nas trwało to i tak wyjatkowo krótko jak na
                              standardy światowe. To nie jest tak, że ktoś przychodzi z ulicy i już. Nie ma
                              drugiego banku centralnego w Polsce - a bank centralny to zupełnie co innego
                              niż bank komercyjny. Tam się zajmuje zupełnie czym innym.

Dlatego boję się, żeby Skrzypek nie zaczął tego rozwalać. Już powiedział, że
                              nie ma co dyskutować o euro zanim nie zrobi się analizy kosztów i korzyści, a o
                              takiej bardzo dobrej analizie przygotowanej przez rok przez kompetentnych ludzi
                              w NBP stwierdził, że jest niewystarczająca. To wróży dość kiepsko.
                    • Gość: paq Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: 217.153.60.* 09.01.07, 11:19
                      oto właśnie chodzi żeby Prezes NBP nie "skłaniał sie za żadną linią" , bez
                      względu na poparcei społeczeństwa i wyniki wyborów. NBP ma właśnie taki mandat
                      zapisany w konstytucji i ustwaie o nBP. troska o niską inflacje nie da się
                      pogodzić z realizacją innych celów politycznych.

NBP ma tylko jeden instrument - stopy procentowe. Nie da się przy pomocy tego
                      jednego instrumentu zapewnić niską inflację i jednoczęśnie w warunkach
                      wymienialnego złotego wpływac na kurs, dbać o wzrost, bezrobocie i cholera wie
                      o co jeszcze. To jest po prostu sprzeczne.

manipulowanie przy tym polityków jest dużo groźniejsze niż sama osoba Skrzypka.
                      • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:12
                        Będzie nowa ustawa to pogadamy. Teraz to będą mogli skoczyć - rada jest rada.
                        • Gość: ciekawy Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.gdynia.mm.pl 09.01.07, 12:18
                          obywatel ma tyle do powiedzenia co Skrzypek, czyli nic. gratuluję intelektu.
                          widział Obywatel suszoną śliwkę? tak będzią wyglądać rynek pieniężny pod rządami nieudaczników i zakomleksiałych mądrali.
                          • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:28
                            Rynek pieniężny, jak sama nazwa wskazuje, jest rynkiem i żaden Balcerowicz (w
                            szczególności), ani żaden Skrzypek nie jest mu potrzebny.
              • Gość: paq Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: 217.153.60.* 09.01.07, 10:38
                Po pierwsze skąd wiadomo, że odmówili ?

Po drugie, Ja myślę, że jeśli odmówili to niewykluczone, że bali sie nacisków
                politycznych. Może warunkiem było przydzielenie "politycznego komisarza", który
                zajął by się "odzyskiwaniem" NBP ?
            • adas313 Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka 09.01.07, 14:16
              > Wolisz bogatych synów biednych ludzi pegeerów

Przecież ktoś w tym rodzaju jest w rządzie.
              Poczytaj sobie oświadczenia majątkowe posłów SamooBrony.
              • Gość: mw Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 14:19
                i jesteś ich zwolennikiem? Gratuluję wyboru.
                • adas313 Re: Nieżyjący prezesem ECB partnerem Skrzypka 09.01.07, 14:35
                  A gdzie to napisałem?

PS.
                  Sam sposób w jaki napisałem nazwę tej bandy powinien Ci dać do myślenia...
    • Gość: Wojtek Może "ciemny lud" to kupi, ale nie bankierzy IP: *.server.ntli.net 09.01.07, 04:55
      międzynarodowa finansjera zje nas w kaszy. tam są tacy wymiatacze, że jeśli
      poślemy im tam Skrzypka, to się będa ładnie uśmiechać, ale nie będą się go bali.
      Moze to jest dobry kandydat dla Kaczora ale nie dla opinii publicznej. Groza.
      • noelkabat Re: Może "ciemny lud" to kupi, ale nie bankierzy 09.01.07, 05:08
        Zawsze twierdzilem, ze najlepszym kandydatem na prezia NBP bylby komisarz
        Arturek Zawisza (a propos: gdzie on sie podziewa ostatnio, czyzby sie szykowal
        na Prezesa PKO BP, bo Marcinkiewicz nie ma komu "doradzac").
        Skrzypek srednio sie spisal jak buchhalter Lechujarka w stolicy - czy spisze
        sie lepiej jako straznik naszej forsy?
      • Gość: mw Re: Może "ciemny lud" to kupi, ale nie bankierzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:40
        Piszesz to z Tworków? Co ma strach do rzeczy?
        • Gość: gość Re: Może "ciemny lud" to kupi, ale nie bankierzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:46
          co ma strach do rzeczy?..heh śmieszne pytanie! wszystko - jak człowieka nie
          szanuja to nie będą współpracowac młotku..
          • Gość: mw Re: Może "ciemny lud" to kupi, ale nie bankierzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:53
            A o jakiej współpracy Ty piszesz? O takiej jak za początków Balcerowicza -
            sztywny kurs i oprocentowanie lokat dewizowych i zmienne lokat pln, co
            skutkowało wyprowadzeniem z Polski setek milionów dolarów? Ja dziękuję za taką
            współpracę.
      • Gość: mw Re: Może "ciemny lud" to kupi, ale nie bankierzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:59

• Gość: autoidea Zadziwiajace wyksztalcenie p. Skrzypka IP: *.twmi.res.rr.com 09.01.07, 06:40
      P. Skrzypek ukonczyl studia podyplomowe (MBA) w USA, ktorych wymogiem przyjecia
      jest ukonczenie studiow podstawowych, ktorych p. Skrzypek nie mial. Jakie
      studia podstawowe podal wiec p. Skrzypek w swojej aplikacji ?
      Patrz wymogi uniwersytetu w USA:
      www.uwlax.edu/BA/graduate/Admission.htm
      • Gość: mw Re: Zadziwiajace wyksztalcenie p. Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 07:42
        Przyjęli go, choć nie mogli? Nie bredź.
        • askazbielan Re: Zadziwiajace wyksztalcenie p. Skrzypka 09.01.07, 08:38
          "To nie były studia, tylko forma 5 miesięcznego stażu dla przyszłych liderów z
          Europy Wschodniej. Byli z nim razem Szczygło i Kruk. Pan Skrzypek kiedy
          wyjeżdżał do USA był inspektorem NIK w Katowicach i był w trakcie studiów
          budowy mostów na polibudzie (to chyba zaocznie robił, jak równocześnie
          pracował???)W USA uczył się angielskiego i historii USA."
          • Gość: mw Re: Zadziwiajace wyksztalcenie p. Skrzypka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 08:42
            Więc mogli go na to przyjąć? I tak ma lepsze wykształcenie niż były prezydent.
            • Gość: Artur Re: Zadziwiajace wyksztalcenie p. Skrzypka IP: 195.85.249.* 09.01.07, 08:51
              Co ma do tego były prezydent? Rozmawiamy o pacjencie który ma byc szefem NBP.
              Którego indolencja i brak wiedzy wylazła na pierwszym spotkaniu. Zaczyna się
              nieźle...
              • tukot zaczyna się źle a będzie gorzej 09.01.07, 09:33
                • Gość: mw Re: zaczyna się źle a będzie gorzej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 10:08
                  Gorzej, po 45 latach komunizmu i 16 latach Balcerowicza, już być nie może, może
                  być tylko lepiej.
                  • Gość: Renifer Lopez Re: zaczyna się źle a będzie gorzej IP: *.fizyka.umk.pl 09.01.07, 11:37
                    Bredzisz, przez 45 lat komunizmu moich rodzicow nie stac bylo na kupienie sobie
                    mieszkania i samochodu - nie mieli wystarczajacych plecow. by dostac asygnate, a
                    i zarobki na poczcie nie byly na tyle wysokie, zeby kupic cos po owczesnych
                    cenach rynkowych. Dzieki Balcerkowi mogli sobie kupic (na kredyt, oczywiscie) i
                    samochod i zbudowac dom, wiec nie bredz jak banda rzadzacych kretynow, ze Balcer
                    byl Mengele polskiej gospodarki.
                    • Gość: mw Re: zaczyna się źle a będzie gorzej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:15
                      A co Balcerowicz dał im pieniądze? Chyba trochę upraszczasz obraz
                      rzeczywistości. Mnie akurat oszczędności na samochód i mieszkanie za
                      Balcerowicza jako ministra ukradziono.
                      • Gość: ciekawy Re: zaczyna się źle a będzie gorzej IP: *.gdynia.mm.pl 09.01.07, 12:28
                        .. a odpowiedzialni za twe życie siedzą na Księżycu i jedzą same banany !
                        Twoje pieniądze twój problem, rób wszystko aby mieć ich więcej i nie szukaj winnych w materii której nie rozumiesz. Im więcej niedouczonych, przemądrzałych polityków w gospodarce tym, gwarantuję ci, będziesz miał mniej szans na godne jutro. Ta nominacja to typowy TKM ze wszystkimi przywarami i zagrożeniami.
                        Do kaczorów ogródka musi ktoś wprowadzić lisa,
                        by ten kurnik rozgonił.
                        • Gość: mw Re: zaczyna się źle a będzie gorzej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:30
                          Przecież będą wybory. Mówisz Tusk, myślisz lis?
                      • r306 Wirtualne pieniadze na wirtualny samochod... 09.01.07, 12:29
                        Cala Twoja rzeczywisctosc jest wlasnie wirtualna.

Moi rodzice przez 25 lat pracy w komunie nie dorobili sie niczego - byli
                        nauczycielami. Po przelomie 89 - "za balcerowicza" w ciagu 3 lat skonczyli
                        budawac dom, do dnia dzisiejszego wymienili juz trzeci samochod (pierwszy
                        kupili u "schylkowego Mazowieckiego") i spokojnie zyja teraz na emeryturze.
                        Ja bez problemu dorobilem sie samochodu w ciagu 4 lat i ciulam realne pieniadze
                        na realne mieszkanie. Siostra po 8 latach wymienila 2 samochod i postawila dom.
                        To sa raelia.
                        • Gość: mw Re: Wirtualne pieniadze na wirtualny samochod... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:33
                          Co ty piszesz? Ja też jeżdżę którymś z kolei samochodem i nie jestem biedakiem,
                          co nie znaczy, że w trakcie transformacji nie zgarnięto mi sporo kasy.
                          • r306 Na mily Bog - jakiej forsy?? 09.01.07, 12:39
                            Na co chciales te swoje miliony zlotych polskich wymienic? Przeciez te liczby
                            nie mialy pokrycia w niczym!!!
                            Co straciles? Jedynie jakies wirtualne cyfry na lokacie lub w skarpecie. Polska
                            zlotowka byla NIEWYMIENIALNA. Obsluga dlugu zagraniczenego pozerala KROCIE.
                            Inflacja 740%. Jak Ty przy tej inflacji chcialec w jakikolwiek sposob oszacowac
                            to "co masz"?????? W ktorej sekundzie?
                            • Gość: mw Re: Na mily Bog - jakiej forsy?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.07, 12:51
                              Nie słyszałeś o kantorach? Teraz złotówka jest wymienialna? Na co? Inflacja
                              740% to jeszcze nic. Oprocentowanie lokat na 140%, przy sztywnym kursie dolara
                              to było to.
                              • r306 Bhehehehehehe 09.01.07, 13:12
                                > Nie słyszałeś o kantorach?
                                Nooo - i jak bylo z dostepnoscia dolarow wowczas? :)
                                W tych 'kantorach'? :)
                                Rozumiem,