Dodaj do ulubionych

O ułatwieniach dla firm będę rozmawiał z każdym

IP: *.eranet.pl 14.06.07, 09:56
i co ze skrócenia maksymalnego czasu kontroli skoro i tak może ona być
przedłużana nieskończoną ilość razy
Obserwuj wątek
    • kolargolo i znowu ktos wykiwal Kluske 14.06.07, 10:00
      efekt jest taki jak przewidywalo wielu komentatorow: pakiet jest tylko tak go
      okroili zeby nic nie zmienil w sytuacji przedsiebiorcow, ktorzy przeciez nie
      glosuja na PiS. Poza tym zadaniem partii socjalistycznych jest zwiekszanie
      swoich wplywow w gospodarce, a tego nie robi sie ulatwiajac zycie
      przedsiebiorcom tylko urzednikom.
    • Gość: ja Mam pomysł !!! IP: *.n4u.krakow.pl 14.06.07, 11:54
      Mam świetny pomysł jak ułatwić życie przedsiębiorcom!:
      Niech posłowie rozliczają się jak przedsiębiorcy.
      Jeżeli po wygranych wyborach poseł, aby otrzymać dzisiejszą dietę poselską,
      miałby rozpocząć działalność gospodarczą (odbywać osobiste pielgrzymki do
      urzędów, rozliczać się jak każdy przedsiębiorca)...
      przepisy szybciutko pozmieniałyby się i prowadzenie firmy byłoby bajką...

--
      firmowy.blox.pl/html
      • Gość: roxi771 Re: Mam pomysł !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 14:41
        Znakomicie!!!

A urzednik w Ministerstwie Finansow powinien przez rok prowadzic dowolna dzialalnosc gospodarcza
        zgodnie z wszelkimi przepisami, po roku skladalby sprawozdanie finansowe i jesli zanotowalby zyski -
        moglby starac sie o prace w ministerstwie. Zgadnijcie jak wtedy zmienilyby sie przepisy!!!
      • szefunio1 Re: Mam pomysł !!! 14.06.07, 15:20
        Ja proponowałbym pójść jeszcze dalej:
        Niech przed wyborami taki poseł w ramach działalności gospodarczej publikuje
        umowę np (choć chyba lepej aby firmą była cała partia polityczna i to ona taką
        umowę przedstawiała):
        "Umowa pomiędzy X a Państwem Polskim.
        W trakcie 4-letniej kadencji zobowiązuję się do doprowadzenia do następujących
        wskaźników gospodarczych:
        - wzrost gospodarczy: ...
        - inflacja: ...
        - średnia płaca w gospodarce:...
        - bezrobocie:...
        Oprócz tego zobowiązuję się:..."

Umowę ta byłaby podpisywana po wygranych przez partię wyborach i działałaby na
        identycznych zasadach jak umowa pomiędzy dwiema firmami.
        Tj. jeśli np. jedna firma nie zbuduje zamówionego budynku w terminie, albo nie
        będzie on miał zadeklarowanych właściwości (bo np. dobrała sobie
        niekompetentnych pracowników, albo po prostu przeceniła swoje możliwości) musi
        zapłacić zamawiającemu odszkodowanie. Jeśli odszkodowania zapłaci (bo nie ma na
        to pieniędzy) to zarząd firmy trafia do więzienia.
      • Gość: gm Re: a co z ZUS? IP: 194.150.250.* 14.06.07, 13:45
        Likwidacja firmy to nie taka prosta sprawa , szczególnie gdy są środki trwałe
        lub magazyn. Poza tym w wiely wypadkach liczy sie ciagłość działania firmy.
        Likwidacja i rejestracja nie może być tożsama z możliwoscią zawieszenia
        działania firmy.Państwo jest tak pazerne ,że nie chce odpuścić nawet gdy firma
        nie ma przejściowo nie funkcjonuje.
    • Gość: KST Państwo dla Obywatela czy Obywatel dla państwa ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 13:30
      Ponoć najwyższym dobrem w obecnych państwach demokratycznych jest człowiek czyli
      Obywatel. Państwa z nazwy "demokratyczne" rozumieją to dobro w ten sposób, że
      Obywatel = niewolnik państwowy. Oczywiście Obywatel, który wybija sie ponad
      przecietność i próbuje załozyć własny PRYWATNY interes no to już jest DOJNA
      KROWA i WRÓG PUBLICZNY NR 1 !!! Takiego trzeba zadusić podatkami a najlepiej
      zrobić z niego przestępcę podatkowego !!! W tym celu niczym RAK rozwija się
      BIUROKRACJA państwowa, której jedynym celem jest UBEZWŁASNOWOLNIENIE Obywateli !
      Po co komu zatem takie państwa "demokratyczne" ???!!!
    • Gość: tomasso O ułatwieniach dla firm będę rozmawiał z każdym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 14:27
      "• młode osoby rozpoczynające działalność gospodarczą przez trzy lata zwolnione
      z podatków i składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne"

kto będzie przez 3 lata płacił za te młode osoby składki na ubezpieczenie
      społeczne i zdrowotne ??? musiałyby znacznie wzrosnąć obciążenia pozostałych
      grup społecznych (przecież ZUS jest corocznie dotowany z budżetu, a jaka jest
      kondycja służby zdrowia - każdy widzi)

" • firmy zatrudniające młode osoby, debiutujące na rynku pracy, zwolnione ze
      składki rentowej"

j.w., czyli konieczność obciążenia pozostałych, chyba że wyłączamy ich
      (młodych) z systemu ubezpieczeń, a więc, w razie wypadku, mają żebrać pod
      kościołem, albo żyć na koszt swoich rodzin.

"• wprowadzenie upadłości osoby fizycznej niebędącej przedsiębiorcą"

innymi słowy - tylko frajerzy płacą swoje długi. Lepiej ogłosić upadłość i
      zadłużać się na nowo, a wierzyciele moga nam naskoczyć.

• Gość: Gaius Pytacjusz krytykowac mozna, byle rozumiec co IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 14:53
        > kto będzie przez 3 lata płacił za te młode osoby składki na ubezpieczenie
        > społeczne i zdrowotne ??? musiałyby znacznie wzrosnąć obciążenia pozostałych
        > grup społecznych (przecież ZUS jest corocznie dotowany z budżetu, a jaka jest
        > kondycja służby zdrowia - każdy widzi)
        placic bedzie Panstwo, bedzie to inwestycja w mlodych przedsiebiorcow,
        inwestycja bardzo oplacalna w dluzszym okresie, kiedy to oni i pracownicy ich
        firm zaczna placic wszystkie mozliwe podatki, tym samym zwracajac z nawiazka to
        co zainwestowlo w nich panstwo

tzw "zus" w wiekszosci krajoe jest dotowany. perpetum mobile jeszcze nie wymyslono

kondycja sluzby zdrowia - sprywatyzowac, wprowadzic ubezpieczenia medyczne,
        zmneijszyc obciazenia podatkowe zeby obywatele mogli sami oplacic to
        ubezpieczenie, a nie zeby po drodze 50% ginelo w urzedniczej przepasci

>
        > j.w., czyli konieczność obciążenia pozostałych, chyba że wyłączamy ich
        > (młodych) z systemu ubezpieczeń, a więc, w razie wypadku, mają żebrać pod
        > kościołem, albo żyć na koszt swoich rodzin.
        a jak chcesz zachecic mlodych ludzi do aktywnosci i samodzielnsoci?

> innymi słowy - tylko frajerzy płacą swoje długi. Lepiej ogłosić upadłość i
        > zadłużać się na nowo, a wierzyciele moga nam naskoczyć.
        nikt nikomu nie kaze byc frajerem, prawo bedzie rowno traktowac wszystkich wiec
        nikomu nie bedzie w tym zakresie trudnej.
        poczytaj wiecej o upadlosciach, dowiesz sie, ze to ma na celu zmniejszenie strat
        ktore w koncowej fazie pokrywamy wszyscy

widze ze krytykujesz czesc zalozen pakietu
        co wiec zaproponujesz zamiast tego?
        • Gość: tomasso Re: krytykowac mozna, byle rozumiec co IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 15:15
          czyli przez 3 lata wszyscy podatnicy mają się zrzucać na składki dla przyszłych
          biznesmenów.

Całkiem niedawno znacznie obniżono (na 2 lata) ZUS dla osób zakładających po
          raz pierwszy firmę. Dzisiaj mają w ogóle przestać płacić przez pełne 3 lata.
          Ciekaw jestem jak np. drobny sklepikarz czy fryzjer ma konkurować z sąsiadem
          zwolnionym z ZUS-u przez tak długi okres? Żeby było zabawniej, sam, ze swojej
          wysokiej składki, musi finansować konkurencję. (jakby komuś przyszło do głowy
          uznać, że przez 3 lata fryzjer powinien się juz dorobic sieci salonów to niech
          weźmie zimny prysznic i pomysli o polskich realiach)

Co do upadłości, to właśnie czytałem projekt ustawy o upadłości konsumenckiej.
          Trudno o lepszą zachętę do olewania wierzycieli. Prosze przypadkiem nie mylić
          pomysłów naszych posłów z instytucją upadłości konsumenckiej funkcjonująca w
          krajach Zachodnich.

Co do moich propozycji to przypominam, że nie ja sie rwałem do władzy obiecując
          złote góry i nie ja biorę miesięcznie kilkanaście tys. zł (dieta + utrzymanie
          biura) za opracowywanie dobrych ustaw.

Zaczną mi płacić, to zacznę nad tym myśleć ;)

• Gość: Gaius Pytacjusz duzo racji masz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 15:29
            > Zaczną mi płacić, to zacznę nad tym myśleć ;)
            ale krytykujesz gratis? :)

> czyli przez 3 lata wszyscy podatnicy mają się zrzucać na składki dla
            przyszłych biznesmenów.
            przedsiebiorcow. to slowo lepiej oddaje opisywane zagadnienie

> Całkiem niedawno znacznie obniżono (na 2 lata) ZUS dla osób zakładających po
            > raz pierwszy firmę. Dzisiaj mają w ogóle przestać płacić przez pełne 3 lata.
            > Ciekaw jestem jak np. drobny sklepikarz czy fryzjer ma konkurować z sąsiadem
            > zwolnionym z ZUS-u przez tak długi okres? Żeby było zabawniej, sam, ze swojej
            > wysokiej składki, musi finansować konkurencję.
            rozumiem, ze nei podasz inego lepszego rozwiazania, ktore proponujesz w zamian?

> (jakby komuś przyszło do głowy
            > uznać, że przez 3 lata fryzjer powinien się juz dorobic sieci salonów to niech
            > weźmie zimny prysznic i pomysli o polskich realiach)
            a gdzie ktos cos takiego napisal/powiedzial?
            btw - sieci juz sa, teraz czas na franszyznobiorcow

> Co do upadłości, to właśnie czytałem projekt ustawy o upadłości konsumenckiej.
            > Trudno o lepszą zachętę do olewania wierzycieli. Prosze przypadkiem nie mylić
            > pomysłów naszych posłów z instytucją upadłości konsumenckiej funkcjonująca w
            > krajach Zachodnich.
            czytales ta ktora prawdopodobnie nie przejdzie przez TK (bo przez sejm to nawet
            g**no przejdzie)
            ta ktora w ostatecznosci przyjmeimy bedzie musiala uwzgeldniac przepisy
            europejskie i bedzie (oby) zblizona do tych obowiazujacych w UE
            na tyle na ile je znam, ma to sens
            i dziala w interesie spolecznym

> Co do moich propozycji to przypominam, że nie ja sie rwałem do władzy
            > obiecując
            > złote góry i nie ja biorę miesięcznie kilkanaście tys. zł (dieta + utrzymanie
            > biura) za opracowywanie dobrych ustaw.
            a byles przynajmniej glosowac? :)
            • Gość: tomasso Re: duzo racji masz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 15:56
              krytykowanie to od wieków nasza narodowa pasja. A ja przecież nie mogę odcinać
              się od korzeni, przodkowie by sie w grobach poprzewracali ;)

co do obniżki (kolejnej) składki ZUS-u dla przedsiębiorców jestem sceptykiem. O
              wiele bardziej przemawia do mnie pomysł Gilowskiej by wszystkim obciąć składkę
              rentową, a nie tworzyć kolejną kastę uprzywilejowanych. Oczywiście koszty sa
              olbrzymie, ale jak nie dzisiaj (przy wysokim wzroście) to kiedy?

O zaletach franszyzny proponuje podyskutować ze współpracownikami McDonalds'a -
              sporo mogliby opowiadać.

co do staw o upadłości konsumenckiej - jak zobaczę sensowny projekt to uwierzę.
              Same dobre chęci nadają się głównie do brukowania piekła.

Pewnie że głosowałem :)
              • Gość: Gaius Pytacjusz no wiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 16:03
                > Pewnie że głosowałem :)
                no, tym samym nabrales prawa do narzekania i krytykowania :)
                przodkowie moga byc z Ciebie dumni

co do skladki rentowej - pelna zgoda, i 3 pytania:
                - czy przeglosuja
                - czy koalicja przetrwa
                - czy zyta zrezygnuje

(przewiduje: nie, tak, nie)

> ale jak nie dzisiaj (przy wysokim wzroście) to kiedy?
                chwalimy sie wzrostem panie blizniak, to kiedy dac lekarzom, nauczycielom,
                emerytom i innym jak nie teraz?
                a trzeba sie bylo chwalic? :)

• Gość: raf von thorn Re: no wiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.07, 16:13
                  "Pewnie że głosowałem :)
                  no, tym samym nabrales prawa do narzekania i krytykowania :)"

Nie masz racji, niegłosujący także mają prawo do krytyki, choćby ze względu na
                  powód niegłosowania -> żaden ze startujących nie miał dla nich
                  oferty. Niska frekwencja jest wyrazem niskiego zaufania do klasy politycznej.
                  Dodam, że ja głosowałem w każdych wyborach.
    • Gość: bobrek p. Kluska jest bardzo niewygodny dla POpaprancow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 16:50
      Kluska - biznesmen, ktory wzbogacil sie ciezka, uczciwa praca, skromny,
      prowadzacy dzialalnosc charytatywna... zupelne przeciwienstwo esbeckich
      pseudoprzedsiebiorcow symatyzujacych z PO. Esbecja chciala Kluske zniszczyc,
      ale ten sie nie dal. Wielokrotnie mowil o patologiach w gospodarce III RP i o
      potrzebie lustracji biznesu. Teraz firmuje swoim nazwiskiem reformy PiSu, co
      bardzo boli POpaprancow, bo pokazuje, ze sprawny, niezlomny biznesmen popiera
      PiS, ze PiS ma wiele do zaoferowania przedsiebiorcom (uczciwym i pracowitym).
    • Gość: myk Re: O ułatwieniach dla firm będę rozmawiał z każd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.07, 21:39
      "Nie udało się wprowadzić możliwości zawieszenia działalności w każdej firmie,
      tak aby mogła ona nie płacić składek na ubezpieczenie czy podatków, gdy nie działa.

Ale przedsiębiorcy mogą z tego wybrnąć. Wpisaliśmy bowiem możliwość bezpłatnej
      rejestracji firmy. Będzie więc można np. wyrejestrować firmę i np. po dwóch
      miesiącach znów ją bezpłatnie zarejestrować."

Czyli zamiast ucywilizować prawo kochana władza będzie nas uczyła jak je
      obchodzić, przy okazji narażając się na kłopoty z interpretacjami przepisów
      przez US. Moje gratulacje panie Kluska. Jeszcze jakieś durne pomysły czy ten był
      najdurniejszy ?
    • maruda.r Przedsiębiorca gawędziarz 15.06.07, 00:07

- Na temat ułatwień dla firm będę rozmawiał z każdym, nawet z PO. W przyszłym
      tygodniu mam spotkanie z organizacjami przedsiębiorców, chcę rozmawiać o ich
      propozycjach.

Kluska najwyraźniej jeszcze nie zauważył, że jest tylko słupem bez znaczenia.
      Gilowska jest MF, a jej propozycje (te sensowne) nie przechodzą. Dlaczego więc
      miałyby przechodzić propozycje Kluski? Ba! nawet ustalenia z towarzyszem
      premierem nic nie znaczą, bo towarzysz premier nie zwykł dotrzymywać słowa.

PS. Całe zadęcie w sprawie Kluski sprowadza się do tego, że został pokrzywdzony
      za czasów SLD. Sporo tych, którzy potknęli się o Optimusa, uważa to za wyraz
      sprawiedliwości dziejowej.

• noyle Regon i inne utrudnienia 15.06.07, 12:20
      Widzę że Pan Kluska chciał jakoś wypełnić swoja listę. Bo akurat REGON to żadne
      utrudnienia dla firm. Nic nie kosztuje , wydają od ręki, nawet można zostawić
      wniosek w ewidencji działalności w urzędzie miasta lub gminy, a numer statystyka
      wyśle pocztą.
      Natomiast w dobie gdzie informacja jest podstawowym towarem, pozbycie sie
      rejestru, który jest baza nie tylko mierzenia zjawiska jakim jest
      przedsiębiorczość, ale i podstawą do wszelkich badań (np rachunków narodowych),
      wydaję się być przejawem totalnej ignorancji. Każdy rozsądny człowiek wykorzysta
      informacje do planowania i prowadzenie biznesu, zarządzania miastem lub
      państwem. Wiara Pana Kluski w to ze urząd skarbowy, który obsługuje, bazę NIP,
      porzuci kontrole i zajmie sie statystyka wydaje sie mocno nieodpowiedzialna.
      Poza tym Regon obejmuję inne podmioty niezwiązane z NIP-em np gospodarstwa
      rolne, stowarzyszenia czy rożnego rodzaju wspólnoty, które również tworzą
      otoczenie biznesowe a mogły by być pominięte.
      W Polsce wcale nie ma trudności w zakładaniu firmy ( pomijam spółki ),
      problemy są później,
      licencje pozwolenia, adaptacja lokali ( przepisy budowlane, sanitarne)
      to nieraz trwa miesiące.
      ZUS któremu trzeba płacić zbójecki haracz, i może ci zrobić sprawę w sądzie bo
      wysłałeś kopię a nie oryginał jakiegoś tam druku.
      Wg przepisów prawie nie ma czegoś takiego jak spółka cywilna, każdy z
      przedsiębiorców ma swój wpis do ewidencji i generalnie jest traktowany jako
      samodzielny przedsiębiorca.
      Ale ZUS jakoś kroi na ubezpieczenie zdrowotne z każdej spółki,
      a tak by ludzie wchodzili z nowymi pomysłami i rożnymi innym przedsiębiorcami w
      nowe biznesy.
      Można jeszcze napisać o największym kuriozum jakim jest opłata za możliwość
      płacenia podatku (vat-7).
      Duży problem jest w sposobie i kosztach zakładania np spółki zoo.
      powinno to być maksymalnie uproszczone.
      Powiedzmy ja i ty gdzieś tam pracujemy lub mamy swoje biznesy, i teraz jest
      pomysł, ja daje dychę ty dychę i robimy firmę np sklep internetowy.
      ja prezes ty prezes ale pracujemy za darmo mając na uwadze powiększenie majątku
      jakim jest ta spółka.
      A teraz moi drodzy spróbujcie zarejestrować taka firmę.
      Kilka miesięcy wyjęte i również kilka tysięcy zł wyrzucone na początek
      pisze tu tylko o rejestracji.
      A dalsze dodatkowe ZUS-y , koszty pełnej rachunkowości, obsługa prawna itd to
      już inna bajka.
    • Gość: mendoza Kpina w urzedach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.07, 17:58
      Firma nasza (spzoo) sprzedała wczoraj samochód i w dniu dzisiejszym z wszystkimi
      dokumentami wysłalem pracownika do urzedu marszałkowskiego wydz komunikacji w
      celu zgłoszenia tego faktu, otrzymania pieczatki na dokumencie tego zgłoszenia
      ktory musimy przedstawic w PZU aby nas nie scigali ze skladkami. Urzednik po
      kilku godzinach stania naszego pracownika odeslal go z kwitkiem bo nie miał
      upowaznienia odemnie do przeprowadzenia tej operacji SIC!. Nota bene ten moj
      pracownik wystawiał okazywana fakture vat na sprz. tego samochodu. Pracownik
      wrocil do biura i szybka wystawilem jako prezes upowaznienie do dokonania tej
      operacji!!! Okazalo sie ze znowu po 2 godzinach stania odeslano nas z kwitkiem
      bo na upowaznieniu nie bylo nre rej sprzedawanego samochodu i nr VIN. Do
      k..nedzy. Mielismy w firmie tylko jeden sam. tej marki i go sprzedalismy, Jak
      to jest zem moj pracownik ktory ma prawo wystawiac fvat musi miec dodatkowe
      upowaznienie do zgloszenia tej sprzedazy w wydz komunikacji? To jest chore. 17
      zł oplaty skarbowej 2 razy wyjazd po ok 16 km caly dzien starty 1 człowieka i
      nic nie zalatwione. Ten pieprzony urzedas nic nie produkuje, oplacany jest z
      tego co my odprowadzamy do budzetu i jeszcze ma czelnosc utrudniac zycie. to
      jest sol ziemi. to sa pieprzone problemy tego kraju a nie 2 % mniejsza skadka
      rentowa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka