Dodaj do ulubionych

"GP": Wyższe ceny prądu i specjalne taryfy dla ...

IP: *.bedzin.enion.pl 05.02.09, 11:24
Wpisz na googlach "cena prądu" a zobaczysz...
Prąd jest tani. Godzina palenia żarówki 40W to koszt tylko ok. 2
grosze!
Sprawdź sam. To jest wzór.
Koszt = Moc (kW) x Czas (h) x Cena (zł/kWh) = 0,04kW x 1h x
0,51zł/kWh = 0,02 zł
Obserwuj wątek
      • Gość: 20latek Re: APEL IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.09, 12:57
        Na taka akcje to Ci może energetyka da dotacje.
        Firmą energetycznym zależy na jak najmniejszej sprzedaży prądu.
        Pamietam jak byłem młody, chodziłem na dni otwarte do zakładu energetycznego
        (rozdawali długopisy, cukierki itp) i już w wieku 10 lat dziwiło mnie że było
        tam stoisko Philipsa/żarówek energooszczędnych. Fakt jest taki że Energetycy
        chcą abyśmy kupowali mało a płacili tyle co teraz. Oni mają koszty stałe i
        obojętnie ile zużywać będziemy oni muszą z rynku sciągnąć tyle pięniedzy aby te
        koszty stałe opłacić. Tak samo jest z gazem i wodociągami.
        Takie życie. Poza tym ja wolę dać zarobić Energetykom niż gazownikom, którzy gaz
        faszerują (mam termę w łazience i widzę różne kolory spalania gazu - rzadko
        kiedy jest czysty niebieski kolor)
    • Gość: m. "GP": Wyższe ceny prądu i specjalne taryfy dla .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.09, 13:31
      ZEnek niech sobie rozświetli w głowie ja mam małe przedsiębiorstwo i 2 gr od
      punktu świetlnego jest dużo , płacimy o 100% więcej za energię niż odbiorcy w
      mieszkaniach, nie wiem czy lepsza podwyżka czy zwolnieni przez nas ludzie na
      zasiłkach a później bezrobotni. Pieczywo podrożeje i to będzie następny z cudów
      iPO sprawie , sprzedajcie jeszcze rzeki i wiatr w Polsce , będziemy mieli tańszą
      energię!!!!!!!!!!! ale się wk......
      • Gość: rodman110 Re: "GP": Wyższe ceny prądu i specjalne taryfy dl IP: *.tvk.torun.pl 07.02.09, 20:12
        "iPO sprawie"
        nie chciałbym psuć Tobie humoru ale za taki kształt energetyki podziękuj min
        PIS-owi bo to oni tak a nie inaczej skonsolidowali energetykę. Chodź tak na
        marginesie każdy rząd po 1990 roku dokładał swoją cegiełkę do tego co się teraz
        dzieje na rynku energii elektrycznej. Po drugie energetyka nie jest
        sprywatyzowana bo odliczając RWE Stoen i Vattenfall reszta czy to elektrowni czy
        spółek obrotowych albo dystrybucyjnych jest własnością Skarbu Państwa więc o
        jakim sprzedawaniu biadolisz ??
        Ale wracając do tematu, ja wiem że populizm jest w modzie i fajnie jest marudzić
        o czymś o czym nie ma się zielonego pojęcia niemniej jak jest się niejako
        zmuszonym kupować prąd po 220-230 zł za MWh (bo elektrownie niżej nie sprzedają)
        a sprzedawać po 150-160 zł (bo URE ma takie widzimisie) to pokażcie mi w którym
        miejscu energetyka robi interes ?? Słusznie ktoś wyżej napisał że najlepsze dla
        firm obrotowych byłoby jakby gospodarstwa domowe zużywały jak najmniej prądu
        albo i w ogóle go nie zużywały :)
        Zresztą czy tak naprawdę URE robi dobrze ?? śmiem wątpić co z tego że
        wspaniałomyślnie pozwoli zaoszczędzić 10-12 zł miesięcznie w kieszeni jak w
        skutek tych "oszczędności" dostanie się a właściwie już dostało firmom, a tym
        samym wzrosną ceny ich produktów czy usług i w rozliczeniu końcowym okaże się że
        URE robi wszystkim "niedźwiedzia przysługę" bo znaczenie więcej kasy zostawimy
        np w sklepach za produkty których cena podskoczyła w wyniku podwyżek cen energii
        niż jakby trzeba było płacić wyższe rachunki energetyce.
        I tak na koniec polecam zestawienia GUS-owskie z których wynika że rachunki za
        prąd stanowią od 3,6 % do 5 % miesięcznych wydatków konsumpcyjnych
        statystycznych Kowalskich - nie neguje że każdy grosz się liczy ale więcej w tym
        wszystkim krzyku i powtórzę się raz jeszcze populizmu niż to wszystko jest warte.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka