Dodaj do ulubionych

Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;(

08.11.09, 17:46
Byłam dziś na zakupach i zgadnijcie co kupiłam.
Nic! Zupełnie nic, chociaż miałam kupić sporo
ciuchów.
Przymierzałam ubrania, ale mama wszystko
krytykowała i w kłóko pytała o cenę!
Kurcze, nigdy nie było problemów z zakupami,
bo szczerze mamie mówiłam: Chcę to i koniec kropka.
Jeśli się bardzo sprzeciwiała, sama płaciłam,
ale często mówiła, że ona to zrobi.

Jak ja jutro pójdę do szkoły? Nie mam żadnych
pożądnych butów ani fajnej kurtki crying Co mam robić ?
Wam też mamy 'doradzają' w ten sposób?
Obserwuj wątek
    • olgx Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 17:52
      Ostatnio też jak byłam w Poznaniu to mama mi prawie nic nie chciala kupić,
      mówiła "przecież masz własne pieniądze" - to prawda ale nie lubie swoich wydawać
      ;P Byłam strasznie wkurzona, ale naszczescie kupiła mi sweter i buty ;D
      • kremowa.xd Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 17:57
        Te teksty mnie już dobijają... xD
        'Przecież za rok z tego wyrośniesz!'
        'Marnuj swoje pieniądze na takie szmaty!' xD
        'A gdzie w tym będziesz chodzić? Bo chyba nie do szkoły!'
        'Masz identyczną bluzkę, po co Ci druga?'
        'W tym sklepie niczego nie ma, chodź do jakiegoś sensownego!'
        'Kurde, jaką muzykę w tym sklepie puszczają... Wychodzę!'
        O lol big_grinbig_grinbig_grin
      • montanacyrus Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 17:57
        U mnie też jest podbnie. Żeby starzy kupili mi jakeiś ciuchy MUSZĄ TO ZAAKCEPTOWAĆ.
        Nie wiem po co bo przecież to JA w tym chodzę a oni nie. Jak chciałam kupić bluzkę,
        powiedzieli, że nie bo ma dekold za duży to ja to pójdziemy do krawca i dorobimy guzik, to
        oni że nie będą dodatkowo płcić i chodzić po krawcach.
        Rodzice mnie czasem dobijają sad((
        • kurczak569 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 19:14
          Ja takich problemów zazwyczaj nie mam. Jak jadę z mama to biorę swoja kasę i jak
          po długich namowach nie chce mi czegoś kupić, to sama idę, i to kupuje albo
          ogólnie sama(lub z kumpelą) jadę do sklepu ;p
        • karka99221 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 19:38
          ten okres u moich rodziców już przeminoł (naszczęśćie) bo jak chodziłam do
          podstawówki ciągle mam mi bręczała ,to ma za dórzy dekolt a to jets zbyt
          niestosowne , a to takie a to śmakie ale naszczęście teraz to jak chce se kupić
          jakiś ciuch to przedstwaim go w oczach mamy tak aby się spodobał a potem daje
          mi kase i sama se go kupuje ,a póżniej to nie ma już nic do gadania i też radze
          ci tak robić !!!smile
      • julka6655 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 17:58
        Znam to!

Ja muszę najczęściej kupować ciuchy za swoją kasę, a oni i tak najczęściej potem
        narzekają, że np. kurtka jest za cienka.
        Ale już się tym ie przejmuję, tylko kasy mi trochę szkoda, więc dobrze czasem
        wybrać się do babci i ponarzekać, że rodzice nie dają na ciuchy, zawsze coś
        skapnie.wink
      • pati_739 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 19:21
        U mnie na szczęśćie tak nie ma xD Chociaż zdarza się czasami... Ale przeważnie
        to jest tak, że mi i mamie podobaja sie te same rzeczy i nie ma problemu xD
    • pariska65 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:03
      omg znam ten ból ja zawsze muszę iść do sklepu z mamą a jak coś mi się podoba to
      jej albo się nie podoba ale nie bardzo ostatnio chodziłam w kurtce brzydkiej i
      wgl i dziwnie wyglądałam i musiałam w tej chodzić ona nie zawsze trafia w mój
      gust ostatnio zobaczyła takie jedne kozaki w reklamie i chciała mi kupić ale mi
      się nie podobały ;/ i jeszcze ma do mnie czasem pretensje że nic mi się nie
      podobauncertain
    • gabrielle97 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:03
      moja mama bardzo dobrze mi doradza
      i zawsze sb coś kupię nawet jeśli nie miałam takiego zamiaru big_grin
      nie wiem dlaczego twoja mama tak zareagowała.uncertain
    • mrs.brightside Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:06
      to powiedź, że będziesz chodzić nago.
    • polly__ Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:06
      Mam ten sam problem. x d
      coś mi się podoba i pokazuje to mamie. A ona : I gdzie ty to bedziesz nosić.? Niee, odłóż
      to.? I potem pokazuje mi jakaś wieśniacką szmatkę . ; / .
      I takie są nasze zakupy, zazwyczaj po, ja jestem wkurzona, mama też i tak się kończy . x
      dd
      Ale czasami udaję mi się kupić coś, co mi się podoba... A czasami sama jeżdzę z
      przyjaciółką na zakupkii . x d
    • hepsio Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:17
      ` niee ja nigdy nie miałam takich problemów. skoro coś mi się podobało nie miała
      nic do gadania, bo to ja będę to nosiła nie ona. musisz szczerze porozmawiać ze
      swoją mamą, jeżeli zrobisz to w łagodny sposób na pewno coś do niej dotrze i
      kupi ci to o co prosiłaś ( ;
    • charme ;** 08.11.09, 18:21
      Ja nie mam takiego problemu ponieważ zreguły to co mi się podooba podoba się też
      mojej mamie xD (np. kozaki,czy kórtki jeansowe,rurki,paski z wielkimi stylowymi klamrami
      itp.: ) Ale ja sądze,że powinnaś pogadać z mamą...jesli to nie jest dość wyzywający strój i
      nie kłóci się z twoją karnacją i kolorem oczu jest git xD
      • ladyy Taki mi ostatnio numer wycięła... 08.11.09, 18:32
        moja matka oczywiście

mówiłam jej pare razy że nie mam torebki, bo wszystkie są małe i nie włoże w nich książek
        a chodzę na dodatkowy angielski, a jedna mi się rozdarła druga jedna zadziecinna a ona
        uważa że jest bardzo fajna(ta torba jest ze snoopym!),
        No i przyjechała po mnie z angielskiego odebrać, siedzę w samochodzie a ona mi rzuca na
        kolana torebkę!. Taką tyciusieńką w którą ledwo zeszyt wejdzie! i mówi że ostatnio
        chciałam torbę! A to jeszcze nic patrzę na metkę a ta torba 69 zł! Mało co zawału nie
        dostałam normalnie! A widziałam o wiele ładniejsze i tańsze i większe ! A to jeszcze nie
        wszystko wiezie mnie do ccc i mówi że pokaże mi fajne buty ja do niej mówie że tu mi się
        nic nie podoba!, a ona mi pojkazuje buty jak dla wieśniaczki!, Normalnie płakałam ze złości
        przy kasie no bo jeszcze zobaczyłam jak grupa babek z mocherowymi beretami kupuje je
        sobie.

Teraz chodze po kałużach i próbuje te buty rozwalić!uncertainbig_grin
        Moja matka to mnie wkurza jej się nigdy nic fajnego nie podoba!
    • natalkaa. Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:26
      ejj nie przesadzaj wink napewno masz jakieś buty ;p
      wkoncu chyba nie chodzisz codziennnie w innych shock
    • dana12345 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:30
      i nie zawsze .czasami gdy to jest po prostu bez gustu i tyle. na zakupach mama
      mi na wszystko pozwala co chcę ,nie pyta sie o cenę bo mówi że wszystkie
      ceny są ,,przyzwoite"
      pozdrowionkawink
    • roahszana ;p 08.11.09, 18:31
      Moja mama jest bardzo wybredna... w stosunku do rzeczy.
      'Gdzie ty w tym wyjdziesz?'
      'Po co ci to? masz już chyba z sześc podobnych rzeczy'
      Dla tego rzadko jeżdżę z mamą na za kupy, jak już to z psiapsiółą albo tatą... on płaci^^
      i jak mama ma dobry humor.... chociaż jej gust mnie rozwala... xp
      • q. Re: . 08.11.09, 18:34
        mam gorzej i nie płaczę.
    • leyla Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:33
      nie mam tego typu problemów smile
      • zmierzchoomania Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:37
        a może spytaj jej dlaczego się tak zachowuje skoro wczesniej nie było podobnych
        problemów. Albo może ... no, macie w domu lekki kryzys ? bo wypadło Wam kupić coś
        ważnego albo np. jesteście po remoncie, to też może być tym spowodowane.

a najlepiej to składaj sobie swoją kase, ja tak robie i powiem Ci, że tak jest bardzo
        dobrze ;p wtedy sama jeżdżę co jakiś czas do sklepów i ewentualnie mówie mamie żeby mi
        dołożyła pare złorych i jade, najczęściej z koleżanką ;x

wink
    • esther77 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:35
      Ostatnio chciałam sobie taka fajna bluze kupić, ale wypatrzyłam sobie po pewnym
      czasie sweterek który był troche drozszy... Moja mama z początku nie chiała sie
      zgodzic, ale powiedziałam zeby mi to juz pod choinke kupiła big_grinbig_grin I kupiła mi ten
      sweterek... Za to pod choinke wyciagne kase na cos fajnego od kogos innego np.
      taty babci big_grinbig_grin
      • anja_ Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:43
        Jak coś potrzebuje np. kurtke, buty, czapke to Ok. mama mi kupi, ale jeżeli chodzi mi o kolejną bluzkę i następne dżinsy to już nic nie słyszy . Ostatnio sama sobie kupiłam bluzke za kieszonkowe, no bo przecież nie bd ciągle w tym samym chodziła . A co do kupowania z mamą to spoko . Jak mi sie coś nie podoba nie kupuje, jak jej sie coś nie podoba KUPUJE ;p .
      • mileyanddemi Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:48
        mam podobnie
        ,,No gdzie ty w tym pójdziesz?"
        ,,popatrz na cenę"
        ,,przecież to jest brzydkie"
        i jak sie zdenerwuje to wychodze ze sklepu z płaczem
        OIstatnio tak było kiedy chciałam sobie kupić trampki za 180 zł do szkołysmile
    • wise_p Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 18:51
      normalnie nie mogę czytać niektórych wypowiedzi. dzieci ile wy macie lat?
      jesteście okropnymi materialistkami. a mama ma czasem racje i nie ma co takich
      fochów strzelać. ja mam szczęście i zazwyczaj to co mi się podoba i mojej mamie
      przypada do gustu. aczkolwiek kiedyś było trochę inaczej. a określenia typu że
      coś jest wieśniacze to już w ogóle cios poniżej pasa. zastanówcie się trochę.
      dziewczynki! więcej empatii. proszę!
    • truskaweczka007 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 19:01
      mowie ci ja mam gorzej,mi kupuje raz na ruski rok,a jak zobaczyla ze mamkurtke do
      pepka,to mi wcale nie kupila w sklepie tylko pokims,takom wiesniackom brudnom,a moji
      starsi dwaj braciszki co majom po 16,17lat to przeciez somdorosli,a ja gowniara,co
      tydzieni nim kupuje nowe ciuch,na przyklad bluzka z lakosty to 500zl,i niej nie chcial
      ubrac,a ostatnio jak musialam z nimi byc na zakupach to myslalam zepadne,za nich dwoch
      za zakupy,1 pare butow,2 koszulki,i trzy pary spodni zaplacila 5000zl .mowie wammoji
      starzy som rypnieciconfusedsadsadcryingcryingdevildevil
    • paulinusia4 yyy.. 08.11.09, 19:10
      Nie denerwuj się..smile
      Moja mama też taka jest..
      Ciągle jej się coś nie podoba, bo gdzie w tym będziesz chodzić, a zobacz jaka
      cena..
      Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zabranie zamiast mamy - kumpeli na zakupy smile
    • kremowa.xd Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 19:28
      Heh, dzięki za pociechę wink
      Widzę, że jednak nie jestem sama.
      Ciekawe jak my będziemy kiedyś doradzały swoim dzieciom... big_grinbig_grinbig_grin
    • aitii pwff... 08.11.09, 19:29
      Jezu, ale wy jesteście głupie. Ciuchy to nie jest najważniejsza rzecz na
      świecie, może twojej mamy po prostu nie stać, żeby ci kupić kurtkę za 200 zł!
      A teraz te wszystkie nowe kolekcje są drogie. Niektórych ludzi nie stać na
      dom, jedzenie, a ty marudzisz, bo nie dostałaś nowych ciuchów indifferent
      • duuumi ; o . 08.11.09, 19:38
        w ewnym sensie popieram osobę nade mną.
        ale moim zdaniem ciuchy są tak troszkę ważne.
        tylko wiesz, tak nie ptrzesadzaj, ze chcesz to i koniec kropka.
        ja np. jak kupie sobie cos drogiego typu spodnie za 170 zł. to słuzy mi to b. długo i na
        nast. zakupy ide dopiero za miesiac ....

takze uszanuj mame ....
        moze z nia pogadaj i powiedz, ze ty chcialas sobie kupić właśnie to a nie to . xd
        .lol2. ale rade dałam < ;d
      • nikt. Re: pwff... 08.11.09, 19:45
        aitii, ale nie każdy pa takie problemy, że ich rodziców nie stać na jedzenie. niektórzy mają inne problemy, i nie muszą martwić się problemami innych, bo mają swoich wystarczjąco wiele. nawet tych najmniejszych, najgłupszych.

znam to.. jeżdżę to sklepu, oglądam sobie jakieś ciuchy, spodnie, bluzki, bluzy, swetry etc., i kiedy wracam, mówię mamie o nich, ile kosztują, jak wyglądają. w weekend, jak mają czas i ochotę , jedziemy do tego sklepu, pokazuję te rzeczy mamie, to ona mówi ; " Ja takiej szmaty ci nie kupię!" ; " Za ile ? 90 zł [sweter] ?! gdyby to kosztowało 40 czy 50, to bym ci kupiła!" i tym podobne.. w domu, kiedy jej to opisywałam, pokazywałam zdjęcia robione komórką, wszystko było dobrze, podobały jej się, ale potem niee! "Przecież masz 10 par spodni! "[ tak naprawdę, to mam 3, z czego tylko 1 nadają się do noszenia - jedne są za krótkie, a kolejne są mega znoszone.. ] a jak jej mówię, że to nie prawda, to od razu " nie pyskuj / dyskutuj ! " nawet się obrazić nie mogę, bo odrazu jakieś groźby, że "jak nie przestanę, to .. " ; \ albo jak jej coś odpowiem, to tata na to ; "wychodzimy, bo nie umiesz się zachować!" i tyle z zakupów. ; \ a mama m nawet nie chce wybrać ciuchów, żeby jej się w końcu podobały, bo nigdy nie ma czasu, ochoty, nogi ją bolą, i wszystko, broni się rękami i nogami..
        • majka04 Re: pwff... 08.11.09, 19:53
          Ja mam przeważnie tak że jak mi się coś podoba to mojej mamie nie , i odwrotnie
          . smile
          ale jakoś się udaję ale też cana jest ważna - dla mamy .
    • reden Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 19:38
      Słucham? Jak pójdziesz do szkoły? Nago idź, kurde.
      Ludzie mają gorsze problemy niż zamartwianie się tym,
      że nie mają modnej i fajnej kurtki.
      Normalnie masz taki wielki problem, że napisz do BRAVO
      albo się potnij. Nic tylko usiąśc w kąt i ryczec.
    • mileyka1 Re: Kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........ 08.11.09, 19:39
      Radziłabym ci poważnie porozmawiać z mamą, byś wytłumaczyła jej i zapewniła, że
      wybierając taką i taką rzecz - robisz to z rozsądkiem....po takiej dłuższej
      rozmowie, możliwe, iż mama zrozumie i w sklepach nie będzie już takich afer,
      aczkolwiek mama to mama one prawie zawsze takie są ; ))))
      Ja mam inną sytuacje, mamy nie mam. Na zakupy chodzę z tatą co prawda zawsze
      wyrazi swoje zdanie, ale na szczęście ja mam to ostatnie big_grinbig_grin
    • nulka_ Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 19:54
      'A gdzie w tym będziesz chodzić? "
      'Masz taką samą bluzkę, po co Ci druga? "
      Właśnie, tak wygladają zakupy z mamą. Więc zawsze ide na zakupy z kumpelami big_grin
      Mama na zakupach doprowadza mnie do szału [...] xD
      • kaila. Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 20:03
        mi tak samo ;/
        • gwiazdeczka36 Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 09.11.09, 16:45
          A u mnie jest super idę z mamą i tatą na zakupy. Chce coś sobie kupić mama mówi ;
          -,,a nie lepiej sobie kupić tej fioletowej bluzki . Fioletowy jest w tym roku
          modny ''
          Z MAMĄ MOGĘ CHODZIĆ NA ZAKUPY DORADZI NIE MARUDZI I MAM SPOKÓJ
          A z tatą jednym słowem masakraaaaa mówi do mnie i do siostry;
          -,,A nie lepiej sobie kupić tych dwóch bluzek ''
          my z siostrą patrzymy a tu dwie takie same bluzki masakra
          Dlatego teraz jak idziemy na rynek to moja mama idzie z nami a tata na jakieś
          narzędzie do kupienia . I MAMY SPOKÓJ xDD kisskisskisskisskisskiss
    • collage Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 20:04
      na szczęście nie .
      • britneyxd Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 20:41
        ej może porozmawiaj poważnie z mamą na temat zakupów...
        miałam podobne problemy, tyle że mama mi sama ciuchy kupowała angry

postanowiłam z nią pogadać i uzgodniłyśmy, że jak bede szła na zakupki to da mi kase i
        pójdę z friends tongue_out

i teraz już problemu ni ma... chodzę z przyjaciółkami i kupuję co chcę xD
        • saphirka Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 20:52
          Pocieszyłyście mnie że nie tylko ja ma takie problemy

Byłam dzisjaj w sklepie i owszem mama kupiła mi bluze ale dopiero po tym jak
          powiedziałam co myśle o tekstach typu "przeciesz masz swoje pieniądze to sobie kup', a
          bluza kosztowała 40 zł...
          ja się zastanawiam co bedzie z kupnem kurtki na zime, bo jak narazie chodze w cienkim
          płaszczu -.-
    • mandy_jonas Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 21:53
      Moja mama zdaje sobie sprawę, ze mam inny gust niż ona i akceptuje totongue_out Widzi
      jak się młodzież nosi, więc nie ma nic przeciwko kupowaniu mi rzeczy jakie mi
      się podobają...:] Ale ostatnio wolę chodzić sama na zakupy [albo z psiapsiółą]
    • michaelmontana Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 08.11.09, 21:58
      Ja jestem chłopakiem ale mój gust jest fantastyczny big_grinbig_grin ( skrommność)

Moja mama zawsze mówi : Mi się coś widzi, to dobrze, nie to nie...
      ;/
      Tylko że mojej mamie się podobają taie rzeczy że hej ;/;/ Wszystko brązowe albo
      kremowe, albo beżowe..... Nic niebieskiego ani przede wszytskim zielonego..;/
      Beznadzieja...
      Nic modnego ....
      Nie mogę kupować czego chcę nawet za swoją ciężko zarobioną kasę !!!!
      Nawet na scenę nie pozwala ubierać mi się jak chce!!

A sama kupiła buty spbie za 280 zł z frendzlami to obciełą sobie potem frendzle ;/
    • kremowa.xd Re: Mama nie pozwala mi kupować ubrań! ;( 09.11.09, 12:01
      Ej, spokojnie!
      Niech niektórzy nie biorą tego tak bardzo do serca! big_grin
      Rzeczywiście troszkę przesadziłam pisząc,
      że nie mam w co się ubrać do szkoły,
      bo byłam szczerze wściekła!
      Chodzę na zakupy co 2-3 miesiące,
      a jak już się wybierzemy to mam wrócić z pustymi rękami?
      To byłby chyba żart!
      Sory, ale jak osoby uważające, że ten problem jest głupotą,
      niech same poproszą o pomoc,
      a wtedy zobaczymy kto jest materialny!
      I bardzo dziękuję za wypowiedz nikt. !
      Przeczytajcie jej wypowiedz, a zobaczycie co czuję!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka