Dodaj do ulubionych

lista 10 najlepszych anime!!

• hinari Re: lista 10 najlepszych anime!! 07.12.11, 18:40
      Jeej!!
      Jest kolejna osoba,która lubi One Piece big_grin
      Osobiście uważam,że jest najlepszym tasiemcem z pośród 'Wielkiej Trójki'.Bleacha też czytam ale jednak powinien się zakończyc po walce z Aizenem.Plusem na pewno jest kreska ,którą osobiście uwielbiam * . *
      Co do Naruto nie potrafię określic swojego zdania.Z jednej strony jest to jedno z moich pierwszych anime/mang ale nie mogę wybaczyc jak twórca zeszmacił serię : c
      Iii na koniec One Piece.Kocham,uwielbiam,szanuję za fabułę,bohaterów,kreskę ( tą nowszą),ogólnie za całokształt.Bohaterowie są zróżnicowani,każdego można pokochac.W sumie Bleach prowadzi jeśli chodzi o bohaterów ale wolę One Piece.
      Czytałam Psyren i Doubt.Psyren nie ma za ładnej kreski ale wciąga.Minus jest taki,że ma tyle tomów.Doubt z kolei też nie jest arcydziełem ale ma swoje plusy.W ankiecie zagłosowałam na Doubt,ponieważ mam i tak za dużo tasiemców na rynku.Chociaż chciałabym aby Psyren został wydany w Polsce ale nie teraz.Może za 2-3 lata kiedy wydawnictwa trochę ogarnia tytuły i terminy.
      Właśnie skończyłam oglądac najnowszy odc. Bakumana 2 : D
      Seria mnie nigdy nie zawodzi.Piękna i dopracowana fabuła.Każdy fan a&m znajdzie coś dla siebie.Seiyuu do anime bardzo dobrze wybrali,chociaż nie mogłam sie przyzwyczaic do głosu Eijiego.Eiji to moja ulubiona postac.Jest taki orginalny i w ogóle.Raczej nie znajdzie się drugiego takiego.Miury nie lubię,wkurza mnie.Mashiro i Takagiego lubię ale są momenty kiedy mnie wkurzają.Też ubolewam nad tym jak zostały przedstawione postacie damskie.Tylko Miyoshi daję radę,chociaż przestaję ją lubic.Aoki i Azuki są strasznie wkurzające.
      Oglądaliście/czytaliście może Kimi ni Todoke lub Ano Hi Mita Hana no Namae o Boku-tachi wa Mada Shiranai?
      Osobiście bardzo lubię obydwie serię.Kimi ni Todoketo jeden z moich ulubionych romansów.Sawako jest taka słodka * . *
      A Kento jest świetny.Rozbraja mnie jego uśmiech big_grin
      Ano Hi Mita Hana no Namae o Boku-tachi wa Mada Shiranai jest to bradzo wzruszający tytuł.Jak można nie płakac na końcówce?
      • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 07.12.11, 19:01
        Chyba muszę w końcu zabrać się za One Piece. Chciałam już kiedyś chociażby dlatego, że Tohoshinki śpiewali do niego endingi, ale kreska kompletnie mnie odrzuca. Wszędzie jednak widzę tylko same pochlebne komentarze o tej mandze i anime, więc zapewne warto. Jak się w końcu przełamię to może będzie to kolejny tasiemiec do mojej kolekcji. Niestety nawet jeśli jest lepsze niż Naruto, to i tak nie zepchnie go u mnie z piedestału XD
        Prawdę mówiąc, oprócz Kimi to boku, Deadman Wonderland i Sekaiichi Hatsukoi nie potrafię znaleźć dla siebie takiego anime, które by mi się spodobało. Wciąż czekam na takie, które mnie wbije w ziemię, a wychodzą same gnioty.

PS: Czy ktoś jeszcze oprócz mnie, ogląda Czarodziejkę z księżyca na TV4?
        • hinari Re: lista 10 najlepszych anime!! 07.12.11, 19:23
          Moja rada.Jeśli chcesz zabrac się za One piece to lepiej mangę poczytaj.Niestety nie ma rozdziałów na internecie do 71,więc lepiej pooglądaj anime do jakiegoś 40 odc. a potem przeżuć się na mangę.No chyba,że chcesz kupić 8 tomów w ciemno w Empiku lub w Matrasie.Ja kupiłam około rok temu w ciemno 1 tom One Piece i bardzo mi się spodobało i tak się zaczęła moja przygoda z OP. Lepiej czytać mangę,ponieważ anime raczej ci się nie spodoba,bo do 200 odc. jest średnio a w mandze jest wszystko lepiej przedstawione big_grin
          Akurat piszę tego posta i oglądam najnowszy odc. One Piece " . "
          Ja nie oglądam Czarodziejek z księżyca,ponieważ nie mam czasu a chciałabym crying
          A jakie gatunki preferujesz ?
          Bo znam dość dużo tytułów i mogę ci coś polecić smile
          • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 07.12.11, 20:47
            @hinari: jak można Miyoshi nie lubić? ona jest taka przeurocza, podoba mi się w niej to, że walczy jak tygrysica o szczęście swoich przyjaciół. cieszy mnie też, to że wyszła za mąż za Takagiego (choć po tym jak podejrzewała go o "zdradę" to... ugh, na szczęście wszystko skończyło się dobrze. nie znoszę tej Iwase, działa mi jej osoba na nerwy - ten sam problem mam z Aoki i Koogym).
            no właśnie głos Eijiego jest najlepszym co mogło przytrafić się temu anime! nie sądzę aby inny seiyuu wypadł tak rewelacyjnie jak robi to Okamoto Nobuhiko! nie dziwię się, że Miura cię wkurza. jest totalnym przeciwieństwem Hattoriego - tego drugiego o wiele bardziej ceniłam, jego nastawienie do tworzenia mangi przez Ashirogi Muto podoba mi się, to jest coś, co nawet i mnie popychałoby do większej pracy.
            Kimi ni todoke widziałam, uwielbiam Sawako i Kazehayę - jedna z najbardziej uroczych par w animandze ever. Miura Kento jest moją ulubioną postacią drugiego sezonu (mam straszną słabość do jego seiyuu Miyano Mamoru - jego rola w Ouranie, Durarara!! czy w Gundamie = ♥ ) co do AnoHana, to widziałam. piękne anime, wzruszająca historia (Jinta był moim ulubieńcem, chyba dlatego, że mogę w pewnym stopniu się z nim utożsamić; poza tym jego seiyuu, Irino Miyu jest naprawdę dobry)
            a ja mam takie pytanie odnośnie Kimi to boku.: czy tylko mnie niemiłosiernie irytuje Masaki? w tym dziesiątym odcinku była tak bardzo nie do zniesienia, że myślałam, że wyłączę ten odcinek. jedynie Chizuru (coraz bardziej się do niego przekonuję), Yuta jako królewna śnieżka, Yuki z tą swoją orgazmiczną fryzurą i Kaname w tej peruce (jego teraz coraz bardziej lubię) przekonali mnie do tego, żeby tego nie robić. aczkolwiek ubolewam, że reżyser i scenarzysta tego anime omijają Kouichiego i Akirę (tzn. mogliby jako odcinek dać ten rozdział o Kouchim i Akirze, nieco by to wtedy wyjaśniło. bo przecież osoba, która nie zna tej mangi, nie ma zielonego pojęcia kim jest Akira. a tak, jego postać mogłaby zostać naświetlona), poza tym, widać że twórcy idą sezonowo - myślę, że ostatni odcinek będzie z rozdziałem o świętach, miło. czekam na drugi sezon i liczę na to, że pojawi się tam odcinek kiedy bohaterowie znajdują się w tym przedszkolu do którego sami chodzili - zabawa w dom z dzieciakami i ten moment kiedy ten mały chłopczyk (Ken-chan bodajże) popchnął Kaname, a ten wpadł na nauczycielkę Kaori. jego mina była bezcenna!)

@chudazonie: z tegorocznych anime to na pewno bardzo pozytywnie wyróżnia się Chihayafuru - naprawdę dobre anime o grze karuta, o sympatiach i miłości. polecam. kolejnym anime, które mogę polecić to Mawaru penguindrum, chociaż nie każdemu się ono może spodobać. ale warto je zobaczyć dla przeuroczych pingwinów i samej tej historii. jeśli ktoś lubi takie pokręcone historie, to się spodoba.
            ogólnie tegoroczny jesienny sezon mnie bardzo rozczarował, nie liczę że coś zaskoczy mnie pozytywnie w zimowym (choć nie mogę doczekać się Natsume Yuujinchou Shi)
          • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 13.12.11, 15:35
            @hinari No więc, dałam radę obejrzeć tylko 4 odcinki...prawdę mówiąc, nawet kreska nie odrzuciła mnie tak bardzo jak się tego spodziewałam, ale jakoś ta cała historia o piratach mnie nie kręci. Jeszcze się dobrze nie zaczęło, a już mnie zniechęciło.
            Gatunki, które lubię...hmm, głównie shonen i fantasy. Nie lubię mecha, romansów, haremówek i ecchii. Ogólnieto wolę, kiedy głównym bohaterem jest facet, a nie kobieta.
    • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 07.12.11, 20:50
      tak z innej beczki: Kto zna jakąś fajną mangę/anime z gatunków: komedia, romans, shounen?
      Coś w stylu mangi Yankee-kun to Megane-chan.
      Ostatnio wzięła mnie wielka ochota na te gatunki, ale co szukam to nie mogę znaleźc nic dobrego.
    • hinari Re: lista 10 najlepszych anime!! 10.12.11, 21:45
      @noruwei: nie powiedziałam,że nie lubię Miyoshi tylko mnie czasami troszkę irytuję.Chociaż i tak jest najlepszą damską postacią /._. /
      Właśnie obejrzałam 10 od. Kimi to boku i rzeczywiście w tym odcinku Masaki była taka nie do zniesienia,że mnie chyba szlag wtedy trafi.O od początku za nią nie przepadałam chociaż starałam się do niej przekonac ale teraz to wgl. jej nie cierpię.
      Hihihiihhihihhi chyba nasz blondyn się w niej zakochał ._.
      Moim zdaniem nawet pasują do siebie.Uwielbiam duet Yuki&Yuta <3
      Zdecydowanie oni są największym plusem tej serii.Chizuru nawet lubię chociaż nie mogę się przyzwyczaic do jego krótkich włosów ale są ładniejsze.

O matko boska.Właśnie zaczęłam oglądac Ao no Exorcist i szczerze mówiąc nawet niezłe ale wolę mangę.Potem wezmę się za Last Exile,bo od dawna miałam w planach oglądniecie serii.
      A wy co teraz oglądacie/czytacie ??
      • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 10.12.11, 21:59
        @hinari: aaaaaaach gomen gomen! tak oto kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem :c
        Yuki & Yuta = uwielbiam ten moment (to chyba było w ósmym odcinku), kiedy Yuki skoczył bratu na barana i powiedział coś o randce, dokładnie nie pamiętam, ale to było przeurocze ♥
        i tak pozostając w temacie Kimi to boku: seiyuu anime > seiyuu drama cd wg mnie

Mawaru Penguindrum! jeszcze tylko dwa odcinki do końca, a historia robi się jeszcze bardziej ciekawa. i dalej twierdzę, że Kanba umrze (mało brakowało aby umarł w dwudziestym drugim odcinku, ale patrząc po jego pingwinie, to były to tylko ciężkie ale niezagrażające życiu rany uf), chociaż i tak pewnie Himari definitywnie umrze, jej pingwinka do połowy stała się przezroczysta.
        nad Ringo też biją powoli dzwony śmierci: odzyskała część pamiętnika Momoko, Tabuki umarł (buuuuuuuuuuu ;_; już nie usłyszę cudnego głosu Ishidy Akiry) i jak dla mnie to Yuri mogłaby umrzeć ugh nie znoszę jej, wredne babsko.
        Ikuhara jest niezły, połowa obsady umarła, właściwie z ważniejszych postaci zostali tylko Shouma (mój bb, jest mi go najbardziej szkoda, poza tym O CO CHODZIŁO Z TĄ SCENĄ POD KONIEC ODCINKA WTF SHOUMA W JAKIEJŚ KLATCE?!), Kanba, Himari, Masako i Ringo.. Sanetoshiego pomijam bo to duch.
        Pengindoramu to chyba jedyne anime które potrafi we mnie wzbudzić tyle sprzecznych emocji o boże. obwiniam za to Ikuharę Kunihiko.

Ao no Exorcist jest nawet niezłe, aczkolwiek razi mnie to, że jest jakby to powiedzieć: kolorowe? no zbyt jaskrawe dla mnie. ale tak czy siak ubóstwiam Mephisto Phelesa.
    • kasiula1828 Re: lista 10 najlepszych anime!! 25.12.11, 11:16
      Odpowiednie pytanie dla mnie XD
      -Fairy Tail
      -Shugo Chara!
      -Kuroshitsuji
      -Death Note
      -Mermaid Melody
      -Tokyo Mew Mew
      -Tantei Opera Milky Holmes
      -Code Geass
      -07-Ghos
      -NO.6
      -sailor moon
      -pokemon
      I wiele innych których nie pamiętam XD
      • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 06.01.12, 19:37
        o chłopcu który tak jak jego babka, widział youkai/ayakashi. manga jest rewelacyjna, anime również - i nie zgadzam się z opiniami innych, że Natsume Yuujinchou San (trzeci sezon) był najsłabszym z dotychczasowych.
        pomijając to, to czekam na Nisemonogatari (ach ja i ta moja miłość do Kamiyi Hiroshiego *.*), Black Rock Shooter i Danshi Koukosei no Nichijou - ale niestety muszę stwierdzić, że i obecny sezon jakoś tak niczym nie zachwyca, pomijając kilka tytułów..
        • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 06.01.12, 20:41
          Aaaaaa! Już wiem!
          Tak właśnie jakoś manga Nurarihyon no Mago mi się z tym kojarzyła i nie wiedziałam dokładnie dlaczego *.*
          A jeżeli chodzi o Nure to zaczęłam czytac dopiero niedawno (chociaż cały czas miałam pod ręką, kilka razy nawet zaczynałam czytac, ale przestawałam) i muszę przyznac, że długo już takiej dobrej mangi nie widziałam... Świetne, a Rikuo Nura w postaci youkai jest kawaii :3
          Poza tym wzięłam się za czytanie romansów (takie natchnienie) i znalazłam kilka tytułów, które mnie zaciekawiły.
          - Kimi ni Todoke
          - Koko Ni Iru Yo (piękna i wzruszająca manga)
          - Bokura ga ita (dopiero teraz ;d)
          - Magico
          - Toradora
          • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 06.01.12, 20:57
            jedyny romans jaki lubię to Kimi ni todoke - nie przepadam za tym gatunkiem, odpychają mnie wszelkie tego typu twory.
            ja odłożyłam Nurarihyon no Mago na później, a jak tylko będę mieć więcej wolnego czasu (sesja się zbliża brrrrrrrrrrr) to będę kontynuować czytanie.

natomiast ja jestem w klimacie Sayonara Zetsubou Sensei - jestem na etapie OVAs i jedno mogę powiedzieć: UWIELBIAM TO ANIME. Itoshiki Nozomu to mój ulubiony bohater anime (obok Izayi Orihary i Takashiego Natsume - oh wait, wszyscy Ci bohaterowie mówią głosem Hiroshiego Kamiyi *fangirl*)
            poczucie humoru i sposób patrzenia na świat przez Itoshikiego jest wręcz identyczny jak mój!
            • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 06.01.12, 21:10
              Właściwie prawdę mówiąc ostatnio też nie przepadałam za samymi romansami. Ale według mnie w każdej mandze powinno byc trochę miłości :3 W takim Naruto jest ledwo zauważalny wątek miłosny i takie coś mi właśnie najbardziej pasuje. Trochę tej miłości, ale nie za wiele : ) (sorki za powtórzenia)
              I jeżeli chodzi o moje ulubione postaci męskie, to zdecydowanie uwielbiam tych narwanych idiotów *.* Nigdy nie przepadałam za takim Kaname z Vampire Knight czy Zero... A takiego Ogę, Charliego (blood lad), Nurę, Natsu KOCHAM. Za ten ich humor i brak rozumu ;d
              • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 06.01.12, 22:07

dla mnie tym lepsza manga gdy nie ma wątków miłosnych - poza tym lubię gdy bohater/bohaterka jest dość nietypowa, tj. ma właśnie nietypowy sposób patrzenia na świat lub gdy coś ją wyróżnia.
                ja na przykład w ogóle nie rozumiem co ludzie widzą w Vampire Knight.. przecież to jest tak słabe...zdecydowanie wolę Junketsu + Kareshi.
                • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 13:03
                  ta.. Vampire Knight było oklepane, to fakt. I jeszcze ta Yuki... Wrrr... Nienawidzę takich nieudolnych bohaterek, które wszystko psują, myśleniem, że mogą pomóc. I tu dobrym przykładem jest taka Sakura z Naruto.
                  Też lubię nietypowych bohaterów. Nie wiadomo czego się po nich spodziewac. Np. Train (Black Cat), Megane (Yankee-kun to Megane-chan), Charlie (Blood Lad), i oczywiście Oga (beelzebub).
                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 14:40
                    o, tu się zgodzę! w ogóle cały ten hajp na Vampire Knight jest tak denerwujący, że to głowa mała. są naprawdę o wiele lepsze mangi/anime o wampirach.

fdvhjksdjsdhjddashj o boże Nisemonogatari!!!! jak ja się stęskniłam za Arararararagim i jego żyjącym własnym życiem czubkiem włosów na głowie.
                    sam odcinek r e w e l a c y j n y! Senjougahara jak zwykle "znęca" się nad Araragim, Araragi jako lolicon... ohhhhhh drugie anime z tego sezonu, które jak na razie mnie nie zawiodło!
                    a jutro drugi odcinek Natsume Yuujinchou Shi - już nie mogę się doczekać. cieszy mnie fakt, iż Matoba i Natori będą częściej pojawiać się w tym sezonie, bo jednak w trzecim bardzo mi ich brakowało.
                    w ogóle Natsume Yuujinchou jest chyba jedynym anime, które potrafi mnie tak wzruszyć, że aż normalnie prawie że wpadam w depresję. uwielbiam atmosferę tego anime, ciepłe kolory, sam fakt, iż opowiada o youkai/ayakashi i o chłopcu, który jest samotny (tak jak ja, ogólnie mamy dużo cech wspólnych)..
                    ech, powinnam uczyć się do sesji, a nie oglądać anime.. /wzdycha
                    • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 15:00
                      Nisemonogatari? A przypadkiem pierwszy sezon nie nazywa się Bakemonogatari? Nie oglądałam, ale słyszałam o tym anime i miałam się za nie zabrac w ferie. Teraz moja lista anime do obejrzenia zrobiła się taka długa, że nie wiem jak ja to wszystko ogarnę -.- Jeszcze miałam przeczytac jakąś lekturę na jutro, ale uznałam, że to może poczekac... Przeczytam na przerwie streszczenie : ) Anime ważniejsze.

To mamy coś wspólnego, jeżeli chodzi o bycie samotnym. Jakoś wokół mnie nie ma osób, które interesują się anime/mangą, same pokolenie fejsbuka.
                      Ha! Też lubię anime o youkai. Ogólnie lubię taką tematykę duchy/demony. Dlatego zamierzam się zabrac za oglądanie Ao no Exorcist. Czytałam mangę, ale w necie jest mało rozdziałów z tej serii. I dlatego też lubię Beelzebuba. Świetna komedia, piękna kreska, demony, gangi, czyli to co lubię wink.
                      • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 15:30
                        Nisemonogatari to sequel Bakemonogatari; w tym roku ma się jeszcze pojawić Kizumonogatari (nie mogę się doczekać!~!)

u mnie nawet na lektoracie z japońskiego z ludźmi nie da się pogadać o anime i mandze.. ech, muszę się przyzwyczaić do tego, że wokół mnie nie ma ludzi z takimi zainteresowaniami..
                        oglądałam Ao no Exorcist - na początku mi się podobało, ale jak drugi raz sobie obejrzałam, to pierwsze pięć odcinków jest świetne, odcinki mające akcję w szkole są nudne, a te kiedy *spoiler* Yukio staje się demonem są przecholernie udziwnione. już prędzej wolę mangę, ale widok Mephisto Phelesa w anime był bezcenny - uwielbiam go, jest fantastyczny.
                        • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 15:45
                          Znam ten ból *.* Powiedz komuś, że lubisz oglądac anime to Cię wyśmieje, że oglądasz bajki... Ech...Czyli czasem lepiej milczec.

Aaaaaa! Normalnie wcześniej nie wiedziałam, ale dzisiaj patrzę na kreskówki.fani.pl i widzę w ostatnio dodanych odcinkach "Fate/Stay" Moja pierwsza reakcja "eee?", wchodzę na google, szukam i wpadam w euforię. Prequel mojego kochanego anime "Fate/Stay Night" !! Co prawda bez Shirou, ale on był nudny i monotonny, więc nie rozpaczam, najważniejsze, że będzie moja kochana Saber *.* Wielbię ją. Jedna z najsilniejszych i najtwardszych postaci żeńskich z wszystkich obejrzanych przeze mnie anime.
                          Teraz zaczęłam czytac mangę "Melty Blood" tylko dlatego, bo jedna z głównych bohaterek skojarzyła mi się właśnie z Saber.
                          • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 15:51
                            *dopisuje [i]Fate/Stay i Fate/Stay Night do listy anime, które ma zamiar obejrzeć*
                            takie znane anime, a ja go nie widziałam ech, muszę to jak najszybciej nadrobić.
                            dobra, ja chyba po raz miliardowy zacznę oglądać Zoku Natsume Yuujinchou i najbardziej wzruszający odcinek ever, kiedy to Natsume dostaje "propozycję" mieszkania z małżeństwem Fujiwara.. coś cudownego, głos Hiroshi Kamiyi kiedy mówi "Chciałbym spróbować z wami zamieszkać.. Czy mogę? Czy mogę?", ten głos na granicy płaczu.. nic dziwnego, że Kamiya od kilku lat jest uważany za seiyuu numer jeden. fantastyczny facet, jego głos ma coś w sobie tak hipnotyzującego i przekonującego.. ponadto, mimo, że jego bohaterowie mogą brzmieć na pierwszy rzut oka tak samo, to jednak tak nie jest.
                            ach, ja w ogóle chyba mam niezdrową obsesję na punkcie seiyuu *chowa się*
                            • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 16:58
                              Tak, tak! Dopisuj, dopisuj!
                              Anime jest świetne i niesamowicie wzruszające.
                              Tak zachwalasz Natsume Yuujinchou, że aż w ferie poświęcę animacji chwilę, żeby zobaczyc, czy jest tak dobra jak manga.
                              Jeżeli chodzi o seiyuu to wielbię Fukuyame Yun'a. Między innymi właśnie dlatego zdecydowałam się obejrzec Code Geass, bo słyszałam, że on tam podkłada głos. Ale i tak poprzestałam na pierwszym odcinku. Nie podobało mi się.

A jeżeli chodzi o wzruszające anime/mangi to ryczałam czytając Deep Love - Ayu no Monogatari. Boże... tak przeżywałam tę mangę, że wpadłam w straszliwego doła.
                              Dlatego właśnie wolę komedie.
                              • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 17:41
                                FukuJun był rewelacyjny jako Shinra w Durarara!!, jego głos idealnie kontrastował z charakterem tego bohatera!
                                naprawdę? cieszę się, bo uważam, że Natsume Yuujinchou jest trochę niedoceniane, nawet w samej Japonii.. aczkolwiek na live evencie było dość dużo ludzi, więc już sama nie wiem jak to jest.
                                poza tym, anime jest równie doskonałe jak manga, choć wersja anime Natsume różni się tylko jednym szczegółem od wersji mangowej/artbookowej (w mandze ma srebrne włosy, a w anime blond. ale to w sumie nie jest problemem :3)
                                Code Geass jest baaaaardzo nudne jak na mechę przystało (odezwała się fanka Mobile Suit Gundam 00) i w ogóle jakoś mnie nie porwało, postacie były zupełnie nijakie a nawet niekiedy irytujące, brrrrr.
                                • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 17:55
                                  Zaczęłam oglądac Durarara!, ale tak jakoś mnie nie wciągnęło i skończyłam w połowie drugiego odcinka. No, ale kiedyś się przemogę i obejrzę do końca (chociaż na razie się na to nie zabiera)
                                  Ech... Często tak jest, że te genialne mangi są niedoceniane i to mnie boli. Bo za takim Kuroshitsuji, Code Geass, Vampire Knight wszyscy szaleją, a żaden z tytułów jakoś bardzo mi nie pod pasował (Lubiłam Kuroshitsuji, ale jakoś mi zbrzydło od kiedy wszyscy zaczęli się tak podniecac Sebastianem).
                                  Taa... Na Code Geass to ja usypiałam, a kreska zdecydowanie mnie odrzucała. No, ale ja za mechami nigdy nie przepadałam. Może znalazło by się kilka tytułów, które mnie zaciekawiły, ale i tak nie zajmują wysokiej pozycji na mojej liście.
                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 18:19
                                    ja nawet lubię Kuroshitsuji (ale to pewnie ze względu na OnoD, seiyuu Sebastiana ahahah~), ale np. żałuję że kupiłam mangę przetłumaczoną na polski. dlaczego? bo jest w niej mnóstwo błędów, no i niektóre kwestie zostały dość dziwacznie przetłumaczone..brrrr, dwadzieścia złotych wydane w błoto.
                                    ja kocham Mobile Suit Gundam 00 (pairing Tieria x Lockon = OTP), to właściwie jedyna mecha która jakoś przypadła mi do gustu. ogólnie mecha ma to do siebie, że podoba się tylko baaaardzo wąskiemu gronu odbiorców, ale w sumie takie jest życie. jedne gatunku są mniej lubiane, drugie bardziej (nigdy nie zrozumiem fenomemu ecchi i haremówek; chociaż odwrócone haremy to nawet nawet lubię).
                                    • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 19:59
                                      Ecchi nie są takie złe. Fairy tail ma w sobie trochę ecchi, a to jest jedna z mang/anime które naprawdę lubię.
                                      Haremówek też nie lubię. Wszystkie opierają się na tym samym prostym schemacie.
                                      Ale romanse to co innego, jeżeli manga z wątkiem romantycznym jest dobra to potrafię się nią podniecac przez miesiąc.
                                      Romanse są takie słodkiee :3 I kocham mangi Motomi Kyousuke (Beast Master, Dengeki Daisy) Po prostu cudne !
                                      • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 08.01.12, 21:18
                                        ecchi nie są takie złe? ekhm.. no tak, kwestia gustu. mi ten gatunek wybitnie nie leży, to samo z shoujo - nie wiem, albo jestem uprzedzona co do romansów, albo żadnego dobrego jeszcze nie znalazłam/tudzież znalazłam, ale się nie przekonałam.
                                        jedyna haremówka którą jestem w stanie znieść to Starry Sky (ale nie mogę wybaczyć Japończykom, że z tak dobrej i wciągającej otome game zrobili taaaaak słabiutkie anime :c - aczkolwiek już to, że plejada seiyuu się tam pojawia + Suzuya i Miyaji ♥ ratuje to anime; ale jednak moje serce należy do gry)
                                        o ooo, to jednak czytałam jakieś shoujo! tj. Dengeki Daisy!! no nie powiem, podobała mi się, główna bohaterka była przeurocza :3
                                        • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 09.01.12, 14:25
                                          Nie no źle się wyraziłam. Mangi z elementami ecchi nie są najgorsze, da się czytac, jeżeli tego ecchi nie jest za dużo.

Dengeki Daisy jest rzeczywiście świetne (chociaż wolę Beast Master) i teraz będzie wydawane po Polsku : )
                                          Ale nawet Dengeki Daisy to nic przy moim kochanym Hanatsuki Hime - niecodzienna, wzruszająca historia, świetna kreska, demony. I bardzo mi się podobają elementy baśni wplecione w tę mangę.

Aa! Bym zapomniała: Akuma to dolce! Ta manga też była świetna (niestety autorka zawiesiła pracę nad nią).
                                            • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 10.01.12, 14:47
                                              a ja sie właśnie zorientowałam, że prequel anime "Fate/stay night" nie nazywa się Fate/stay tylko "Fate/zero"
                                              tak właśnie coś mi nie pasowało... ;d

Ach... Wyszedł nowy rozdział Beelzebuba i mały Beel ząbkuje! haha ;d A Oga wydoroślał *.* Po prostu uwielbiam tę mangę.
                                              • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 11.01.12, 21:43
                                                muszę się w końcu zabrać za mangę Beelzebub, bo tyle razy to sobie obiecywałam i zawsze o tym zapominam.

uguuuuuu drugi odcinek Natsume!! jeśli cały sezon będzie tak dobry jak te dwa pierwsze odcinki, to ja nie mam słów. Omori Takahiro wie jak reżyserować anime! ten odcinek był tak wzruszający.. ten moment kiedy Matoba próbuje zabić Nyanko-senseia i kiedy Natsume go osłania, kiedy Matoba mówi, że po ich ostatnim spotkaniu dowiedział się co nieco o nim, kiedy to wszystko mówi...kiedy proponuje Takashiemu aby dołączył do klanu Matoba... jezu, to anime jak żadne inne mnie potrafi wzruszyć i zdołować jednocześnie!
                                                teraz czekam na trzeci odcinek, bo będzie naprawdę przeuroczy; chociaż żądam aby jak najszybciej pojawił się Shuuichi Natori!! brakuje mi tego jego głosu, przekomarzania się z Natsume i Nyanko..(plus, zamiast kupować trzeci tom Kuroshitsuji kupię sobie trzy tomy Natsume i wcale a wcale nie będe tego żałować)
                                                • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 12.01.12, 21:15
                                                  Muszę się wreszcie wziąc, za te anime *.*
                                                  Ale ostatnio ciężko mi się zabrac za coś nowego... Ale teraz zaczynają się ferie i wreszcie się zmobilizuję :3
                                                  A ja sobie muszę kupic pierwszy tom manhwy "Legend" bo mam 2 i 3. Ale chyba nie doczekam się 4, gdyż ostatni tom wyszedł w 2007 roku ; (
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 12.01.12, 22:11
                                                    a ja zaczęłam oglądać Brave 10 - pierwszy odcinek nie jest zbyt interesujący, no ale... Ono Daisuke użyczający głosu głównemu bohaterowi.. ponadto Kakihara Tetsuya, Sakurai Takahiro, Nakai Kazuya i Kamiya Hiroshi... jeśli w jednym anime jest tyle tak znakomitych nazwisk, to chyba to anime nie będzie aż takie złe!
                                                    aczkolwiek ja bardzo lubię historyczne klimaty (*odezwała się fanka Sengoku Basara*) i każde anime o takiej tematyce przyjmuję z radością.
                                                  • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 13.01.12, 15:50
                                                    Ja też zaczęłam je oglądać. Zerkając na tytuły tegorocznych anime, postanowiłam zerknąć sobie na mangę Brave 10 i przeczytałam pierwszy chapter. Nawet fajne, aczkolwiek na pierwszym chapterze poprzestałam, bo jestem w trakcie powolnego ogladania Sengoku Basara właśnie i wkurza mnie, że powtarzają się imiona postaci, chociaż doskonale wiem, że wzorują się na historycznych odpowiednikach.
                                                    Lubię ninja klimaty, trochę nawet kojarzy mi się z Samurai Champloo, więc może przypadnie mi do gustu. Chociaż pierwszy odcinek mnie trochę zwiódł wyglądem głównej bohaterki, bo przyznam, że nie podoba mi się zestawienie kolorów jej włosów i oczu. Spodziewałam się czegoś lepszego.

Właściwie to chyba jedyne anime z tego roku, które zaczęłam oglądać, wciąż nie widzę tytułu, który by mnie jakoś bardziej zainteresował.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 13.01.12, 16:00
                                                    Sengoku Basara jest niesamowite (aczkolwiek gra bije anime na głowę); aczkolwiek nie mogę przyzwyczaić się do wyglądu Yukimury (wolę go z Basary). anime będę śledzić, bo obok Natsume i Nisemonogatari wydaje się jednym z ciekawszych tytułów w tym sezonie.
                                                  • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 16.01.12, 15:11
                                                    Właśnie jestem w trakcie oglądania drugiego odcinka Brave 10 i aż muszę to napisać. Za każdym razem jak widzę Isanami, to najpierw marszczę brwi w irytacji, a potem wpadam w śmiech, bo jej włosy przypominają mi mopa do podłogi <.<"
                                                    Wiedziałam, że jak już trafię na ciekawe anime, to pojadą po schemacie i wrzucą irytującą panienkę, której na krok nie będzie można odstąpić, i która nie będzie zdawać sobie sprawy, że jest w posiadaniu jakiejś mocy... i dziwnym trafem, bo przecież nie można było się tego spodziewać, w kryzysowej sytuacji rozgromi wszystkich wrogów. =____=
                                                    Muszę powiedzieć, że czułam się jak czasami podczas oglądania horroru... "Tam jest coś strasznego", "Chodźmy sprawdzić, może czeka na nas jakiś zabójca, czy coś..."
                                                    Z całego serca współczuję Saizou i wciąż dziwię się, że z irytacji nie rzuciłam tego anime w cholerę w połowie drugiego odcinka...no ale cóż, zżera mnie ciekawość odnośnie innych postaci ^^
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 23.01.12, 20:03
                                                    nie dziwię się, bo to jeden z lepszych bohaterów w tym anime (jego spodnie są takie... UNF boże)
                                                    jak na razie jest nieźle, Isanami już przestała mnie denerwować, ALE GDZIE DO CHOLERY W TRZECIM ODCINKU PODZIAŁ SIĘ OPENING Z ONOD I KAKIHARĄ?! ten był jakiś dziwny.
                                                  • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 18:19
                                                    Nie zauważyłam, po przewinęłam opening. Ten z różowymi włosami *____* (nie pamiętam imienia, ale mam nadzieję, ze się jeszcze pojawi).
                                                    OMG, mój yaoistyczny mózg bardzo ciekawie interpretuje związek Rokuro i Yukimury XDD
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 18:29
                                                    i to właśnie mi się nie podoba, że ludzie doszukują się w tym anime tego niby "związku" pomiędzy Rokuro i Yukimurą.
                                                    jak na razie Kamanosuke nie zaskarbił sobie mojej sympatii. poza tym, wygląda jak dziewczyna więc...

a jutro Chihayafuru, aaaaach, nie mogę się doczekać. to anime i Natsume potrafią mnie wzruszyć i zdołować jednocześnie.
                                                  • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 18:36
                                                    Ja się nie doszukuję "tego" związku, tam gdzie nie jest on wyłuszczony. Mój mózg po prostu działa w tę stronę i jakoś nic na to nie poradzę smile
                                                    Mi się spodobał ten cały Kamanosuke i powiem szczerze, że pewnie dlatego, że poznęcał się trochę nad Isanami (nie mogę jej przegryźć).

W ogóle to wczoraj z ciekawości zerknęłam na drugi chapter mangi i aż mi oczy na wierzch wyszły. Połowa jej będzie ocenzurowana XD I tak już zrobili Isanami mniejsze piersi, w dodatku jakoś w mandze wydaje się "przyjemniejsza" i przyznam, że nie wyszło im przeniesienie jej do anime.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 19:01
                                                    rozumiem rozumiem, ja po prostu nie lubię gdy niektórzy doszukują się yaoi pairingów w seriach w których te pairingi raczej nie mają prawa bytu, ale to tylko takie moje nic nieznaczące zdanie.

Brave 10 będzie ocenzurowane? manga Shimotsuki Kairi będzie ocenzurowana? o ludzie, co to się porobiło... ale w sumie, nie żeby mi to przeszkadzało.
                                                    [tak poza tym, przez ten cały szum związany z ACTA jakoś świat anime i mangi powoli zaczął się ode mnie jakby to ująć...oddalać?]
                                                  • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 19:07
                                                    Nie tylko co ocenzurowane, właśnie czytam 5 chapter i powiem, że to jakaś masakra jak poprowadzili anime. Rozumiem, że nie można wszystkiego umieścić, ale historia idzie zupełnie inaczej. Jest kilka rzeczy, które się zgadzają, ale nie wiem, czy czytając dalej mangę, jestem tak zadowolona z anime jak na początku. uncertain

Taa, ACTA daje popalić. Zwłaszcza nam, ludziom, którzy wszelkie anime, mangi, dramy i inne azjatyckie produkty mogą znaleźć TYLKO w internecie, bo taki Bleach na Hyperze nie zadowoli nikogo. Oraz kilka mang w sklepie to zdecydowanie za mało. Nie mówiąc już o opóźnieniu.
                                                    Będziemy skazani na mainstream, który robi wodę z mózgu jeżeli po ratyfikacji ACTA wejdzie w życie.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 19:19
                                                    ja nie czytam mangi, tj. czytałam ją przed wznowieniem i jakoś anime dalej mi się podoba.

co do tego ACTA to już sama nie wiem co o tym myśleć, nie oglądam anime w telewizji (pamiętam, że do Polski miała dotrzeć stacja Animax gdzie leciałoby tylko same anime, ale to były tylko plany, niestety).. nie stać mnie na kupowanie dvd z ulubionymi seriami anime, nie stać mnie na kupowanie mangi dajmy na to co miesiąc... niestety rząd pozbawia większość fanów anime i mangi pasji, często czegoś z czym ludzie wiążą swoje życie.
                                                    strzelili sobie samobója, oszukiwali nas w tej sprawie od samego początku. jeśli tak dalej będzie, to wątpię, że poparcie dla "szanownego" pana Tuska wzrośnie. chciałabym, aby ten rząd wyleciał z hukiem, mimo tego że dość niedawno został wybrany.
                                                    od początku było wiadomo, że Tusk kompletnie nie nadaje się na premiera, podpisuje każdą ustawę nawet jej nie czytając i z tego wychodzą takie kwiatki. a potem się wszyscy dziwią, dlaczego na całym świecie się śmieją nie tylko z nas i z naszego rządu
                                                  • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 19:34
                                                    To też wina tego, jak ustawa została przedstawiona pod szyldem "Rolnictwa i rybołówstwa", gdzie niby dlaczego w ogóle miała mieć coś wspólnego z Internetem. Wyszło szydło z worka i widać jak bardzo troszczą się o społeczeństwo i ich zdanie na temat tego wszystkiego, przeforsowując ustawy cichaczem i zaklejając narodowi usta.
                                                    Bo przecież nie będzie to na nas miało żadnego wpływu, nie ma co się martwić, przecież tylko wolność słowa na tym ucierpi.
                                                    Nie wspominając o tym, że nastąpi swego rodzaju monopolizacja, bo biednych firm nie będzie stać na branie odpowiedzialności i bronienie swoich praw w wielu przypadkach. Niewinni ludzie mogą zostać ciągani po sądach już za same przypuszczenia, bez dowodów popełnienia przestępstwa. Co to w ogóle ma być? Powrót do czasów komuny?
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 19:48
                                                    [nie muszę nic dodawać, bo wszystko zostało już powiedziane]

tak czy siak, ja przed podpisaniem ACTA ściągam na potęgę, dobrze że jeszcze torrenty funkcjonują uf.
                                                    chyba zabiorę się za Nisemonogatari, już jest trzeci odcinek, a ja go wciąż nie widziałam
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 24.01.12, 20:17
                                                    Tutaj też o acta? Wszędzie teraz o tym gadają - i dobrze.

Ja już zaczęłam przygotowania. Właśnie mi się ściąga 16 odcinków Soul Eater, a tak mi się przez to komputer muli, że porażka.
                                                    Nie wiem jak ja się wyrobię. Mam tyle anime na liście do obejrzenia, że będzie ciężko ściągnąć to wszystko nim nam się dobiorą do neta.

Ale wciąż żywię nadzieję, że tego nie podpiszą... Jakby mi zabrali mangę i anime to to byłby koniec..
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 25.01.12, 19:55
                                                    kurczę, zupełnie się nie spodziewałam, że szesnasty odcinek Chihayafuru to będzie recap/filler..
                                                    aczkolwiek, był dość ciekawy, motyw z koszulkami Nikumana był fantastyczny! + chciałabym, żeby Chihaya jednak była z Aratą (jego akcent kansai-ben = ♥ ), uwielbiam Długorzęskiego, tj. Taichiego, ale jakoś nie pasuje mi on do Ayase.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 11:26
                                                    Chihayafuru! Świetne anime, ale na razie je zawiesiłam. Tyle pozycji na mojej liście a do końca ferii 4 dni...

uhuh obejrzałam kolejny odcinek Soul Eatera. Wreszcie Soul zagrał na pianinie :3 I dalej uważam, że świetnie wygląda w garniaku *.*
                                                    Bardzo mi się podoba też wątek z tym demonem siedzącym "w nim".
                                                    A Kouki Uchiyama jako seyiuu spisał się świetnie.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 11:46
                                                    i już niedługo koniec Chihayafuru... nie wiem co pocznę bez tego anime, naprawdę. tak jak to było z Mawaru Penguindrum. aczkolwiek mam nadzieję, że jeśli będzie to tylko jednosezonowe anime, to wyjaśni się sprawa z kim będzie Ayase i że pokażą moment *spojler* w którym Taichi zrywa ze swoją dziewczyną *koniec spojlera*

i Kouki Uchiyama to ogólnie niezły seiyuu, już w Kimi to boku to pokazał. tak pozostając w temacie seiyuu, to ostatnio bardzo polubiłam Hosoyę Yoshimasę, głównie za Aratę (ten jego akcent o boże), jako Nezumi z NO.6 też był świetny. podoba mi się to, że potrafi dobrze śpiewać, co jest teraz rzadkością w świecie seiyuu.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 11:54
                                                    Nie cierpię tego uczucia, gdy ulubione anime się kończy.. Przez cały tydzień mam doła i normalnie czuję pustkę w sercu (tak wiem, dziwna jestem). I ciężko mi się wziąć za nowy tytuł, bo myślę sobie "to na pewno nie będzie takie dobre jak tamto anime".
                                                    Ech cała ja.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 12:04

nie martw się, mam dokładnie to samo i obawiam się, że gdy skończą się te cztery anime, które teraz śledzę, żadne inne mnie nie zainteresuje na tyle, żeby się w nie tak emocjonalnie zaangażować.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 12:17
                                                    Jeżeli chodzi o mnie to naprawdę nie trzeba wiele, żeby sprostać moim wymaganiom, a i tak potrafię przeszukać 200 tytułów i nic.
                                                    Ja wymagam tylko ładnej kreski, oryginalnych postaci, humoru i małej dawki romansu. Nawet fabuła nie musi być jakaś genialna. Ale najlepiej, żeby to był shounen. Nie wiem, mam jakąś obsesję na punkcie shounenów.

I dlatego tak się jaram Soul Eaterem. Spełnia wszystkie moje wymagania. Oryginalne postaci - są, humor - jest, mała dawka romansu - no cóż... normalni przyjaciele nie zachowują się jak Soul i Maka, więc jest oczywistym, że tych dwoje musi do siebie coś czuć.

A i lubię kiedy głównych bohaterów łączy silna więź, tak silna, że są zdolni za siebie życie oddać (patrz wyżej). To jest wzruszające.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 12:32

a ja właśnie jestem bardzo wymagająca jeśli chodzi o anime, nie zadowolę się byle czym, byle jaką kreską/animacją, byle jakim gatunkiem
                                                    kurczę, czy mi się wydaje, czy teraz nie robi się już dobrych shounenów? ubolewam nad tym, bo jeszcze rok czy dwa lata temu było zupełnie inaczej
                                                    a i jak się skończą te anime, to pewnie będę oglądać po raz któryś tam z kolei jakieś wcześniej przeze mnie oglądane, albo na jakiś czas porzucę świat anime, no już sama nie wiem.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 12:39
                                                    Masz rację. Teraz dobry shounen to rzadkość. Z tych nowszych jedynie Belzeebub mi przypadł do gustu (parę innych tytułów może by się znalazło). Ale i tak nie przepadam za ekranizacją Beelzebuba. Oceniam ją na 6, za to manga jak najbardziej zasługuje na moją 10.
                                                    Oczywiście mnie też nie zadowoli byle jaka kreska. Kreska to podstawa. Jeżeli kreska jest zła, to automatycznie zaczynam czuć niechęć do danej mangi.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 13:41
                                                    ja mam słabość do pięknie narysowanych mężczyzn (np. lubię jak Takarai Rihito rysuje facetów w Seven Days albo Hana no mizo shiru), choć ogólnie lubię ładną kreskę - obecnie przepadam za kreską z Chihayafuru, Suetsugu Yuki bardzo ładnie rysuje Aratę
                                                    (ale i tak moim ukochanym mangaką jest Asano Inio, nikt tak jak on pięknie nie rysuje kobiet i nie wymyśla tak prostych, poruszających historii. marzy mi się, żeby w Polsce zostało wydane Oyasumi Punpun)
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 14:59
                                                    To witaj w klubie.
                                                    +10 dla mangi, jeżeli spodoba mi się jakaś postać męska.
                                                    Ale zauważyłam, że mam trochę inny gust niż wszyscy. Gdzie bym nie spojrzała wszyscy zachwycają się Kaname z VK, Sebastianem z Kuroshitsuji, a oni mi zwyczajnie nie pasują. Nie podobają mi się ani trochę, nie mój gust.

Ja największą uwagę zwracam na oczy - to priorytet. Uwielbiam kiedy narysowany mężczyzna ma taki rozleniwiony, arogancki wzrok.
                                                    Ważną rolę odgrywa u mnie też charakter. Nienawidzę takich ciapowatych lalusiów. Wolę tych "niegrzecznych" <lol2>. Kurde nie wiem jak to opisać. Na przykładzie Ogi. Z pierwszej strony sprawia wrażenie nieczułego, obojętnego i brutalnego. No... brutalny jest, ale nie w tym rzecz. Ale później ukazuję się jego druga, lepsza strona. Ostatnio zaczął nawet zachowywać się jak prawdziwy ojciec!

• noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 16:54
                                                    mi tam Sebastian się podoba, ale to chyba tylko ze względu na jego seiyuu (tak, dziwna jestem, potrafię tylko lubić bohatera, gdy jego seiyuu ma ładny/ciekawy głos)
                                                    Kaname z VK to przykład najbardziej nieudanego i przereklamowanego bohatera anime/mangi ever. ja się do tej pory zastanawiam co widzą w nim te wszystkie fanki Vampire Knight, to samo tyczy się Zero.

to ja teraz porozprawiam sobie o Chihayafuru, nikt nie chce tego czytać, wiem, ale nic na to nie poradzę.
                                                    bo znowu odświeżyłam sobie odcinek, kiedy Taichi i Ayase przyjeżdżają do Fukui i znów chce mi się płakać, kiedy widzę takiego Aratę. ten moment kiedy kopie i rozrzuca karty do karuty, mina Ayase, wściekłość Taichiego.. a później odcinek piąty z urodzinami Chihayi, btw. CZY TYLKO JA MAM DRESZCZE KIEDY TAICHI ZJADA TEN KAWAŁEK TARTY AYASE SPRZED NOSA? I KIEDY SĄ TAK BLISKO SIEBIE? mimo, że uwielbiam pairing Ayase x Arata, mam tak zwany "soft spot" dla Taichiego, bardzo go lubię, naprawdę w niektórych momentach mi imponuje (kiedy zagrzewa swój zespół do walki, kiedy niejako zachęca Komano do przyłączenia się do klubu - mogłabym wymieniać w nieskończoność) i kiedy przekazuje telefon z mailem od Araty, robi mi się go szkoda.
                                                    wiem, że w mandze nie jest jasne z kim Chihaya będzie (i raczej się tego nie dowiemy), ale jest mi szkoda Taichiego, bo widać, że on kocha Ayase, mimo tego, że ma dziewczynę (i którą oczywiście rzuci... przez telefon, co jest jak dla nieco nieeleganckie) i mimo tego, że Ayase oczywiście nie domyśla się/nie widzi uczuć swojego przyjaciela. podobał mi się też odcinek, kiedy Ayase zasłabła i kiedy Taichi w nieco teatralny sposób powstrzymuje ją przed upadkiem, podobało mi się też, że w obliczu takiego wydarzenia postanawia grać dalej z resztą zespołu. jak dla mnie prawdziwy prezydent i szczerze mówiąc, nie widzę Ayase w roli prezydenta, jest zbyt roztrzepana na to stanowisko.
                                                    chciałabym przed zakończeniem anime zobaczyć jeszcze raz pojedynek między Ayase (już jako królową karuty) i Aratą (jako meijinem), bo to byłoby naprawdę coś. ich style są zupełnie różne, ale w pewnych momentach tak podobne, że aż się to ogląda z przyjemnością.
                                                    i nawet, muszę się przyznać, że nabrałam ochoty na grę w karutę. będę niedługo sobie szukać kart do kupienia (na pewno na amazonie albo rakutenie) i zobaczymy jak to będzie.
                                                    OCH, ALE SIĘ ROZPISAŁAM! PRZEPRASZAM I JUŻ ZNIKAM ZE SWOIMI NUDNYMI I NIELOGICZNYMI MONOLOGAMI.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 18:01
                                                    Do Chihayafuru wrócę najprawdopodobniej po feriach, bo szkoda marnować tak dobrego anime.
                                                    Ach.. Szkoda tylko, że będę miała do czynienia z trójkątem miłosnym. Po przeczytaniu ostatniej książki, mam ich dość *.*

Skończyłam oglądać 42 odcinek Soul Eatera. (Będę wam robiła sprawozdanie z każdego odcinka muhahah).
                                                    Ach.. Biedna Maka przechodzi załamanie nerwowe! Nie dziwię się dziewczynie, w końcu tyle rzeczy się teraz wydarzyło w jej życiu. A Soul idiota, zamiast jej pomóc, przytulić ją (marzenie) to zachowuje się tak jakby miał ją w dupie. Ale ja widzę jak on jej się przygląda za każdym razem gdy wygląda na smutną! I wiem, że to tylko takie na pokaz, bo tak naprawdę chłopak się o nią martwi. I bierze sobie do serca wszystko co ona powie. (wskazują na to ostatnie chapki mangi. Maka, jak to Maka, narzekała, że nie mówi do niej "aniołku" *dłuższa historia* i stwierdziła, że woli być w parze z Oxem, bo on się tak zwraca do Kim. Soul jak to Soul, na początku ją wyśmiał, a za chwilę czepiał się, że niepotrzebnie strzela "fochy", ale parę chapterów później, podczas walki, powiedział do niej "aniołku", na co ja zaczęłam jak głupia chichotać.) I oczywiście martwi się o nią jak sam to przyznał w którymś tam chapterze. Bo głupia Maka zaufała głupiej Medusie, a on ją przed nią ostrzegał i ona uznała, że się czepia, a on powiedział, że się o nią martwi.
                                                    Ja wiem jestem głupia. We wszystkim doszukuję się miłości.
                                                    No, ale to jest takie słodkie i naprawdę uwielbiam wątki miłosne w tych dłuższych mangach.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 18:05
                                                    albo będzie z tego trójkąt miłosny, albo autorka pójdzie na łatwiznę i będą oni tylko przyjaciółmi.
                                                    kurczę, kiedyś zaczęłam oglądać Soul Eatera, ale nie skończyłam. czas się za to wziąć..
                                                    to później, bo zajęłam się szukaniem animangowych opowiadań, ciężko na dobre znaleźć (tj. takie które byłyby po polsku). chyba sama się wezmę za pisanie, a co mi tam.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 18:32
                                                    O tu się zgodzę w 100%. Znaleźć dobre opowiadanie o animandze to tak ja znaleźć igłę w stoku siana...
                                                    Dzisiaj szukałam czegoś ciekawego, ale znalazłam same gnioty...
                                                    Pamiętam tę udrękę gdy szukałam opowiadania o Naruto. Spośród pięciuset (co najmniej) znalazłam DWA dobre.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 20:10
                                                    Myślę identycznie.
                                                    Szukam, szukam aż wreszcie "Cholera sama coś napiszę". Ostatnio zapisałam 50 stron w wordzie (kiedy przez 3 miesiace nie mialam neta). I nagle moja siostra postanowiła sformatować dysk, a moje opowiadanie diabli wzięli.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 21:07

dlatego ja je zawsze zapisuję na pendrive'a czy coś w tym stylu.

dobra. obejrzałam trzy odcinki Another i chcę więcej! uwielbiam takie klimaty, plus nie obchodzi mnie to, że to anime jest nieco fabularnie podobne do Higurashi no naku koro ni, jest tak dobrze, że aż nie mogę doczekać się czwartego odcinka!
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 21:17
                                                    Obejrzałam pierwszy odcinek przedwczoraj i najbardziej do gustu przypadł mi opening. Mnie takie anime przybijają, są w takich szarych barwach. No, ale Misaki jest śliczna :3

Cholera, no! Codziennie do listy dochodzą mi nowe tytuły -.- Jutro prawdopodobnie nic nie obejrzę poza ostatnimi odcinkami Soul Eatera, bo przewiduje, że złapie mnie straszny dół.
                                                    Mam jeszcze się zabrać za Toaru Majutsu no Index , bo manga mi się podoba. Tylko zauważyłam, że na animeon to jest od 18 lat i nie rozumiem czemu.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 21:28

mnie opening niemiłosiernie irytuje, taka słaba kopia Kalafiny.
                                                    ja ubóstwiam takie anime, ogólnie lubię takie klimaty (kto by pomyślał?), kolory ma przecudne, przepadam za Kouichim (gdy się odzywa, tylko nasuwa mi się na myśl Moritaka z Bakumana) choć zadaje zbyt dużo pytań, Misaki jest cholernie intrygująca, mogę nawet powiedzieć, że mnie pociąga. no nie mogę doczekać się następnego odcinka, trzeci narobił mi strasznej ochoty!
                                                    a teraz chyba odświeżę sobie Yojouhan shinwa taikei, ach te karabinowo szybkie monologi Watashi.. (+ opening ASIAN KUNG-FU GENERATION ♥ )

[zamiast się uczyć na trzy bardzo ważne egzaminy, to ja siedzę i oglądam anime. ech]
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 21:44
                                                    ASIAN KUNG-FU GENERATION - uwielbiam! I prawda jest taka, że znam ich dzięki Naruto. Haruka Kanata <3 Przecudowna piosenka. Nastrajająca i wpadająca w ucho.
                                                    A w Soul Eaterze jest ending wykonania ASIAN KUNG-FU GENERATION. Piosenka Resonance :3

Bakuman, czy to nie jest manga, tego samego mangaki, który stworzył Death Note? Tak mi się obiło o uszy. Miałam nawet zacząć czytać, ale kreska mnie odpychała.

A ja chyba dokończę czytać Code Breaker. Mimo, że wygląd głównego bohatera mnie irytuję, to coraz częściej mnie korci, by powrócić do tej mangi.
                                                    + chcę wreszcie przeczytać Ubel Blatt, bo utknęłam przy pierwszym rozdziale.. Mimo, że początek mnie lekko ekhm... zszokował, to nie odpuszczę. Totalnie nie moje klimaty, ale spróbuję.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 21:48

Ajikan to mój najukochańszy zespół azjatycki! i taka jest prawda, że mają o wiele lepsze piosenki niż te które akurat są openingami/endingami różnych anime, ale zespół jest rewelacyjny, nigdy mi się nie znudzi.
                                                    tak, Bakuman to manga autorstwa "ojców" Death Note'a - manga dobra, ale sposób przedstawienia w niej kobiet jest dość powierzchowny i ubogi.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 26.01.12, 21:57
                                                    A ja uwielbiam zespół Flow i nie wstydzę się przyznać, że poznałam go również dzięki Naruto.
                                                    W dodatku opening do Beelzebuba ich wykonania jest Ś W I E T N Y.
                                                    Ale pozostałe piosenki też mają niesamowite.

Muszę się psychicznie przygotować do jutrzejszego doła. Już sobie wyobrażam moje chodzenie po domu i narzekanie, że życie jest okropne i że ja chcę do świata anime.

Nie no czas przystopować, bo jeszcze trochę i naprawdę oszaleję -_-
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 27.01.12, 20:32

Flow? obiła mi się ta nazwa o uszy, ale przyznam się, że żadnej piosenki nie słyszałam.

dzisiejszy dzień upłynął mi pod znakiem Yojouhan shinwa taikei i żałuję, że to tylko jedna seria. ja chyba naprawdę lubię dziwne, pokręcone anime.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 11:01
                                                    Dziwne, pokręcone anime nie są złe, ale strasznie ryją mózg.

Jeżeli oglądałaś początki Naruto chociażby na Jetixie to musiałaś słyszeć jedną ich piosenkę.
                                                    Skończyłam oglądać Soul Eatera... i się zawiodłam jak cholera. Normalnie nie ma słów, które opisywałyby to zakończenie. Twórcą anime chyba po prostu zabrakło pomysłów i poszli na łatwiznę.
                                                    Ja już zacierałam rączki, myśląc "oho szykuje się dobra walka", a tu taki zonk. Ok, na początku było nieźle. Ale Shinigami zawiódł, Kid zawiódł i BS zawiódł. Myślę sobie "co oni zrobią w takim razie?"
                                                    Wchodzą Soul i Maka "O no tak, zapomniałam o nich, dadzą radę, pewnie nauczą się jakiegoś hiper-super ataku, który rozwali Kishina".
                                                    No, ale atak zawiódł, a w dodatku Soul padł broniąc Maki (ekhem, znowu!).
                                                    No to zbrakło mi pomysłów. Ale sobie myślę "Pewnie ich ktoś uratuje, to jedyne wyjście".
                                                    Nie, nie stało się tak... Maka dostała nagle jakiegoś POWERA, rzuciła gadkę o odwadze i takich tam, strzeliła Kishina w mordę i Kishin padł...
                                                    Wrrr wkurzyłam się jak nie wiem. No, ale dzięki Bogu jest manga, a w mandze takich scen nie było i (mam nadzieję) nie będzie!
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 13:57
                                                    ja właśnie lubię jak jakieś anime ryje mi mózg, naprawdę.

widziałam Naruto, ale to było dawno temu, więc już mogę nie pamiętać tego openingu. ale poszukam go i odświeżę sobie, może zespół mi się spodoba, kto wie?
                                                    dobra, lecę oglądać ostatni odcinek Thermae romae - szkoda, że to anime jest takie krótkie.
                                                  • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 18:38
                                                    Głupio tak się Wam wtrącać w rozmowę... ale w końcu wyszedł nowy chapter Deadman Wonderland i jestem normalnie w siódmym niebie, zwłaszcza, że przez chwilę Toto się w nim pojawia, chociaż postać do znienawidzenia.
                                                    No i jest Senji, który kurcze nie daje o sobie zapomnieć ile razy słyszę (przeczytam) jego imię. No i co z tego, że teraz trochę wybrakowany, wciąż ma w sobie to coś.
                                                    Swoją drogą w anime pominęli trochę rzeczy i postaci. No ale skończyło się w takim miejscu, że powinien (musi!) wyjść drugi sezon. Pomimo tego, że główny bohater mnie irytuje.
                                                    Zdecydowanie jednak manga jest bardziej wciągająca od anime i dopóki nie przeczytałam wszystkich 50 chapterów, nie odeszłam od komputera.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 19:09
                                                    nie głupio, dobrze, że ktoś się dołącza!
                                                    nie czytałam mangi, ale anime Deadman Wonderland wcale mi się nie podobało, zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tą serią.
                                                    a dzisiaj czwarty odcinek Nisemonogatari - trzeci (kiedy Senjougahara pojawia się na ekranie, wymiękam) narobił mi takiego smaka, że to aż po prostu jest niemożliwe!
                                                  • chudazonie Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 19:17
                                                    W porównaniu do mangi, anime było naprawdę słabe i idzie się zirytować głównym bohaterem. W mandze nie odczuwa się tak tej jego nieudolności. Poza tym, pozbyli się niektórych postaci, widocznie nie przeszły cenzury, a według mnie, są dosyć ciekawe i sprawiają, że bohaterowie są bardziej zróżnicowani.

Tak czytałam Waszą dyskusję i powiem, że kompletnie jestem nie w temacie. No może obejrzałam ze 30 odcinków Soul Eatera... XD
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 19:24
                                                    ja widziałam Soul Eatera tak dawno, że już praktycznie nic nie pamiętam, ech. mam wrażenie, że te nieco starsze anime odchodzą u mnie w zapomnienie (mam słabą pamięć, potrafię zapamiętać tytuły, ale fabułę to już niekoniecznie)
                                                    no to teraz mam dodatkowy powód, żeby zabrać się za mangę Deadman Wonderland!!

/dobra, znikam, znalazłam stronę z light novels - same moje ulubione Monogatari, Durarara!!, Shinrei Tantei Yakumo, Eden of the East... woah, jeśli jeszcze są przetłumaczone na angielski to... olewam egzaminy i czytam!
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 19:45
                                                    Im nas więcej, tym lepiej ;d

A ja rozpoczynam czytanie Code Breaker (mimo, że kiedyś już czytałam, ale niewiele pamiętam)
                                                    Wiem, że główna bohaterka niemiłosiernie mnie irytowała i miała na imię chyba Sakura (każda Sakura doprowadza mnie do furii!)

Shinrei Tantei Yakumo! Ach pamiętam jak w wakacje zawaliłam nockę, tylko po to, by do końca obejrzeć to anime (a ja nie cierpię wstawać niewyspana). W dodatku uwielbiałam głównego bohatera i jego oczy :3
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 20:07
                                                    oczy Yakumo są najbardziej pociągającą rzeczą ever.. ogólnie lubię to anime, Haruka jest przeurocza (jedna z niewielu bohaterek które mnie nie irytują), seiyuu Yakumo jest fantastyczny (i tak najlepsza jego rola to Heiwajima Shizuo z Durarary!!)
                                                    o, właśnie Durarara!! - chyba zarwę sobie noc i obejrzę to jeszcze raz. nikt tak jak ja nie kocha Orihary Izayi, i guess. najlepszy anime bohater ever, utożsamiam się z nim w większości (tak, oboje jesteśmy socjopatami, choć on trochę "większym"), no i te jego pokręcone filozofie..
                                                    [chciałabym drugi sezon Durarara!!, wiele wątków zostało pominiętych, tyle bohaterów jest do wprowadzenia - Aoba, Vorona.., wiele bohaterów zostało spłyconych - Shiki i całe Awakusu-kai; chcę więcej Shizuo, Izayi, Anri, Celty.. ugh)
                                                    :3
                                                    brakuje mi tej atmosfery animowej Ikebukuro. nawet jeśli kiedyś pojadę do Japonii, zrobię sobie wycieczkę śladami Durarara!!.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 20:19
                                                    Ja tam nigdy nie potrafiłam zrozumieć, dlaczego wszyscy mają pretensję do biednej Haruki. Ja tam ją lubiłam. Liczyłam nawet, że rozwinie się mały wątek miłosny, ale nie...

Orihara Izaya... czy to nie on zabijał samobójców? (czy jakoś tak, nie pamiętam, strasznie pokręcone to wszystko było ;d) Wiem, że ludzie organizowali takie spotkania na których razem popełniali samobójstwa...? Kojarzy mi się coś, ale niewiele. Mangę czytałam w sumie nie tak dawno, ale kompletnie już jej nie pamiętam.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 20:34
                                                    jezu, jakbym czytała siebie o_____O też liczyłam na wątek Yakumo x Haruka, ale może w sumie dobrze, że go nie było?

czy Orihara zabijał samobójców? czytałam mangę i większość light novel, ale pamiętam, że pod pseudonimem Nakura (ach, ileż on miał tych pseudonimów) mailował z Kamichiką Rio (koleżanką z klasy Kidy). otóż, jak to było?
                                                    Rio była nieszczęśliwa, chciała umrzeć, bo myślała, że nie pasuje do rodziny, że miała już dość tych zwykłych, prozaicznych czynności typu przesłodzone jedzenie matki, rozmowy rodziców przy stole. dodatkowo goryczy dodał fakt, iż jej ojciec wdał się w romans.
                                                    Nakura, tj. Orihara wykorzystał chwilową słabość Rio i namówił - tudzież raczej narobił jej fałszywych nadziei, że razem popełnią samobójstwo. no, ale tak się nie stało, po odejściu Orihary skoczyła z budynku, ale Celty ją uratowała.
                                                    manga jest dobra (rewelacyjne rysunki Yasudy Suzuhito), ale light novel bije ją na głowę.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 20:49
                                                    Ja to wszędzie widzę wątki miłosne :3 I dalej jestem przekonana, że oni coś do siebie czuli. Pamiętam tę wzruszającą scenę na dachu (chyba na dachu!), kiedy Haruka powiedziała, że oczy Yakumo są piękne, a on był pewien, że będą ją przerażały (ja nie wiem jak jego oczy mogą kogokolwiek przerażać, według mnie są cudowne).

A no może to tak było. Jestem pewna tylko tego, że tam była kobieta bez głowy!
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 20:53
                                                    tak tak, to była scena na dachu!! chyba jedna z moich ulubionych z całego anime!

kobieta bez głowy, tj. dullahan jest chyba moją ulubioną bohaterką z Durarara!! i mam nadzieję, że jeśli będzie sezon drugi, to będzie pociągnięty wątek jej skradzionej głowy. chciałabym, aby wszyscy dowiedzieli się, że jej głowę ma, nie kto inny, jak Orihara Izaya.
                                                    ten wątek byłyby wg mnie głównym, no i wątek z Aobą i Mikado jako liderem Blue Squares.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 21:06
                                                    Ta scena była taka śliczna... :3 Aż naszła mnie taka ochota, by odświeżyć sobie to anime. I bym sobie jeszcze przypomniała Hakuouki Shinsengumi Kitan, mimo, że były momenty, gdzie wiało nudą, ale ja lubię anime o samurajach.

Jeżeli chodzi o Orihare Izaye, to pamiętam, że miał fajny wzrok :3 Ach dobija mnie moja obsesja na punkcie oczu.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 21:25

wzrok jak wzrok (Heiwajima Shizuo miał nieco ładniejsze oczy - i mówi to osoba, która ma świra na punkcie brązowych oczu o____O; chociaż jak teraz odświeżam sobie pamięć, to Shizuo też chyba miał brązowe oczy, tylko nieco jaśniejszy odcień), ale mnie zawsze fascynowało w nim to, w jaki sposób posługiwał się tym swoim scyzorykiem (vide odcinek trzeci, kiedy w zupełnie niezauważalny sposób przecina ramiączko torby jakiejś brzydkiej gyaru, która zaatakowała Anri), no i że jakim cudem on tak bez szwanku wychodzi z każdej potyczki z Shizuo. normalny człowiek po "dostaniu w głowę" maszyną z napojami już miałby roztrzaskaną głowę, a tu za każdym razem udaje mu się wykaraskać z tego obronną ręką.
                                                    ale właściwie fascynuje mnie jego charakter, jego stosunek do ludzi (i do Shizuo też), to jak potrafi manipulować ludźmi, a ludzie tańczą mu tak, jak on zagra. jego sposób myślenia (wysublimowany a zarazem nieco pompatyczny) mi bardzo imponuje, normalna osoba nie ma takiego poglądu na świat, na ludzi, na rzeczywistość. nie ukrywam też, że zawsze chciałam być taka, od dość dawna nudzi mnie bycie dobrą (dziwnie to brzmi, ale to prawda), ale i czuję, że mam wiele rzeczy wspólnego z Oriharą, aż sama nie chcę w to do końca wierzyć, choć taka jest prawda.
                                                    [plus ubóstwiam jego seiyuu, Kamiyę Hiroshiego nad życie, nie wyobrażam sobie innego seiyuu w tej roli; choć Johnny Yong Bosch w anglojęzycznym dubie wypadł świetnie - jego śmiech o______O creepy as hell; w kategorii "przerażający śmiech" uplasowałby się na podium wraz z Miyano Mamoru jako Raito z Death Note]
                                                    no i muszę się przyznać, ale uwielbiam czytać opowiadania o pairingu Shizuo x Izaya - a jeszcze bardziej lubię takie gdy któryś z nich jest OOC - mój absolutny faworyt to Izaya chcący popełnić samobójstwo. w sumie to jest nie podobne do Orihary i do jego patrzenia na świat, filozofii, ale aż mi się inaczej w środku robi gdy o tym pomyślę.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 21:38
                                                    Wzrok jest najważniejszy! Według mnie przynajmniej :3
                                                    Jeżeli bohater posiada aroganckie, pewne siebie, leniwe spojrzenie, natychmiast się do niego przywiązuje, nieważne jaki by był. No chyba, że kompletnym nieudacznikiem.

Ach ile razy ja narzekałam na swój charakter. Ciągle chciałam być jak jakaś postać mangi/anime aż w końcu doszłam do wniosku, że jestem jaka jestem i trudno. Ta... dzięki anime/mandze bardzo zmieniłam swój pogląd na wszystko.

Orientujesz się może co to za anime Zombie Loan? Przeczytałam opis i przypadł mi do gustu, ale wolałabym tak na ślepo niczego nie zaczynać.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 28.01.12, 21:51
                                                    ZGADZAM SIĘ W STU PROCENTACH!!

Zombie Loan? nic mi ten tytuł nie mówi ;; ale zerknęłam sobie na listę seiyuu (zawsze to robię /wstydzi się) i widzę Sakurai Takahiro, Suzumura Kenichi, Suwabe Junichi (hnnnng Matoba ♥ ) i moja ulubiona Saito Chiwa.. chyba aż w wolnym czasie zerknę sobie na to anime z ciekawości.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 29.01.12, 07:41
                                                    Boże... Gdybym ja miała tak zapamiętywać wszystkie te imiona i nazwiska tych seiyuu to bym oszalała ;d Ja z tytułami ma problem, często sobie nawet sprawdzam, czy dobrze je piszę, żeby się nie pomylić.

Hmm... Przeczytałam jeden rozdział Zombie Loan i może pokuszę się na następne :3
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 29.01.12, 13:10
                                                    ja akurat mam zadziwiająco dobrą pamięć jeśli chodzi o imiona i nazwiska seiyuu oraz tytuły czy to anime, mang czy dram.

ja na razie czekam na poniedziałkowy odcinek Natsume i wtorkowy Chihayafuru - poza tym czwarty odcinek Brave 10 (uwielbiam jak Japończycy wymawiają ten tytuł ♥ ) w wersji raw hula już po torrentach, ale wolę poczekać na wersję z napisami. tym czasem zagłębiam się w Risou no musuko, dramie japońskiej którą obecnie śledzę (fhjsdhjd chcę już napisy do trzeciego odcinka!)
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 29.01.12, 15:54
                                                    Brave 10 zapowiada się super :3

Wreszcie obejrzałam 50 odcinek Beela! Tyle czekałam na tę akcję z zamianą ciał... Beeluś w ciele Ogi to było dopiero coś hahahaha. I mina Kuniedy, kiedy Beel się do niej przytulił, a ona myślała, że to Oga - powalająca. Taniec budyni, budyni :3 hahahah.
                                                    A co do mangi to nareszcie wyszedł 141 chapter. Hilda z amnezją normalnie mnie przeraża o.o. Niech przywrócą jej te wspomnienia wreszcie, bo za bardzo przymila się do Ogi (A mi się to n i e podoba, jako, że Oga ma być z Kuniedą).
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 29.01.12, 19:33
                                                    czwarty odcinek Bureibu 10 cdbhjsahjashjfjh ;;
                                                    Date Masamune w wersji białowłosej z głosem Koyasu Takehito < Date Masamune z engriszem i z głosem Nakai Kazuyi tbh
                                                    ale zrobiło mi się żal Isanami, kiedy wreszcie dotarło do niej że to ona zabiła wszystkich ze świątyni Izumo. zaczynam ją jeszcze bardziej lubić, naprawdę.
                                                    za to Yuri się pojawił!! i to w takim momencie kiedy najmniej się go spodziewałam! Saizou jak zwykle badass pełną gębą - ubóstwiam go, OnoD odwala kawał zajebistej roboty - choć jak go słucham, mam przed oczami Shizuo (to samo tyczy się Rokuro - tutaj Izayę), ale..jeśli Bureibu 10 będzie tak dobre, jak jest dotychczas, to ja nie mam słów.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 29.01.12, 19:46
                                                    Ech... szkoda, że ja teraz nie mam tytułu, którym mogłabym się tak zachwycać :<
                                                    Przeczytałam w s z y s t k i e 92 rozdziały Soul Eatera i teraz normalnie nie mam czego czytać! (a na kolejny rozdział mam czekać miesiąc... =.=)

Dzisiaj zaczęłam czytać Ga-rei, Black Bird, Witch Hunter i mimo, że te mangi nie są złe, to to wciąż nie to samo... Dobra! Jutro przekopię się przez całe manga-lib (jako, że na centrum mangi są problemy z readerem), żeby znaleźć coś co mnie zainteresuje.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 13:41
                                                    coldprincess napisał(a):

> Ech... szkoda, że ja teraz nie mam tytułu, którym mogłabym się tak zachwycać :<
                                                    ja tam tylko zachwycam się Natsume i Chihayafuru - reszta to tylko tak dla zabicia czasu haha
                                                    dobra, jest już nowy odcinek drugiego sezonu Bakumana, zabieram się za oglądanie.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 14:05
                                                    Boże... pierwszy dzień w szkole po feriach - okropny.

Hmmm.... manga Buster Keel! zapowiada się nieźle, chociaż kreska prawie identyczna jak w One Piece, Fairy tail. Trudno, mi tam to nie przeszkadza, ważne tylko, żeby było ciekawe.
                                                    Ok przeczytam to i do nauki (hahahahahahah).
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 14:34
                                                    dasz radę!! szybko ten drugi semestr zleci - chociaż u mnie to inna sprawa, tylko sześć [!] dni ferii i później drugi semestr to będzie jakaś masakra, aż się boję.

chyba zacznę czytać sobie Sayonara Zetsubou Sensei - ubóstwiam Itoshiki, ubóstwiam całą klasę, ubóstwiam ten humor, studio SHAFT mnie nigdy nie zawodzi.
                                                    i nie obejrzałam jednak tego Bakumana, włączyłam Nisemonogatari ale wyłączyłam po kilku minutach, nie mogę się jakoś zebrać żeby to obejrzeć.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 14:44
                                                    Oby. Naprawdę nie cierpię szkoły. Gdybym się postarała, miałabym oczywiście dużo lepsze oceny, ale, że mi się nie chce to dostaje same tróje o.o No trudno.

Sayonara Zetsubou Sensei - obił mi się o uszy ten tytuł, ale nie czytałam.
                                                    Może słyszałaś o mandze Princess Resurrection?
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 15:08

polecam SZS - fantastyczny, nieco abstrakcyjny humor, nie każdy go rozumie, ale warto. warto zobaczyć to anime tylko dla frazy "zetsuboushita" i dla piosenki o nauczycielu z Sayonara Zetsubou Sensei Zan - niektórzy seiyuu naprawdę ładnie rysują.
                                                    Princess Resurrection? obiła mi się ta nazwa o uszy, ale nie czytałam/nie widziałam anime
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 15:30

ma trzy sezony + pięć OAVek (Zoku i Zan Bangaichi) - nie ważne w jakiej kolejności się ogląda, bo każdy odcinek to zupełnie odrębna historia.

a dzisiaj Natsume!! już nie mogę się doczekać, bo to omake, jedno z najładniejszych w całej kolekcji mangi, naprawdę. lubię wstawki o przeszłości Natsume. mam ochotę go wyściskać przez ten monitor, szkoda że nie żyję w anime ;c
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 18:22
                                                    taaaaaa fajnie by było tak żyć w anime :3 Ojejej nawet nie potrafiłabym wybrać do którego chciałabym trafić.
                                                    Ale szkoda, szkoda, że zamiast anime żyję tutaj :< Za ludźmi nie przepadam (nie wszystkimi, ale większością), do szkoły chodzę z przymusu, a najlepiej by było gdyby wszyscy zostawili mnie w spokoju i mogłabym usiąść i do końca życia oglądać anime. Ach.. ambicji to ja nie mam.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 20:40
                                                    napiszę tylko tyle: KOCHAM NATSUME MIŁOŚCIĄ GORĄCĄ I BEZGRANICZNĄ
                                                    nie rozumiem dlaczego ludzie go traktują, wiem, że nie widzą on ayakashi/youkai, no ale... dzisiejszy odcinek mi to właśnie dobitnie pokazał (dobrze, że pojawiła się taka Yuriko ;; )
                                                    jest mi go szkoda, do pewnego czasu "przechodził" z rąk do rąk aż trafił do najwspanialszego małżeństwa świata, do Fujiwarów, nikt go nie rozumie, mało kto widzi ayakashi.. pomimo tego potrafi się uśmiechać, podziwiam go i uwielbiam.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 20:55
                                                    Właściwie ja sama nie wiem jakbym zareagowała, gdyby ktoś mi powiedział, że widzi demony i duchy. Na pewno nie traktowałabym tej osoby pogardliwie, ale ciężko byłoby mi uwierzyć. Chociaż ja, która obejrzałam 16784638637 filmów/anime, przeczytałam tyle samo mang/książek o podobnej tematyce, jeszcze mogłabym to jakoś przyjąć. Ba! Nawet bym była zafascynowana, jeżeli okazałoby się to prawdą :3

Hm, a czytałaś może Bleacha? Tytuł na 100% znasz, ale wiesz o czym jest? Właśnie się zorientowałam, że ten tasiemiec też jest o tym, że chłopak potrafi widywać duchy. Pamiętam tylko tyle, że ratował zabłąkane dusze? Jakoś tak, nie jestem pewna. No, ale sam Bleach nie jest zły (przeczytałam z 40 rozdziałów), ale teraz nie mam czasu, by się zabierać za tak długą mangę.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 21:06

ja bym to zaakceptowała. w sumie to nie jest takie złe, tylko nieco trochę inne.
                                                    z Natsume sprawa się ma tak, że nawet jeśli by im powiedział, to trudno byłoby im to zaakceptować, a to jest najgorsze.
                                                    no ale, gdybym żyła w anime/mandze Natsume Yuujinchou to chciałabym się z nim zaprzyjaźnić, bo on zasługuje na wszystko co najlepsze.

czytałam Bleacha - rzuciłam po kilku rozdziałach i więcej do tego nie wrócę. ten tytuł ma coś w sobie co mnie zdecydowanie odpycha i nawet nie potrafię tego określić.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 30.01.12, 21:21
                                                    A ja polubiłam Bleacha ze względu na Rukie i jeżeli kiedyś wrócę do tej mangi to tylko dla niej :3
                                                    Ostatnio coraz częściej spotykam się z podobną tematyką. Manga Black Bird chociażby. Mimo, że shoujo ostatnio mi się jakoś przejadło (za dużo tego!) to to było świetne.
                                                    "Swiat jest przepełniony dziwnymi rzeczami, których nikt nie dostrzega, za wyjątkiem pewnej istoty... szesnastoletniej uczennicy liceum - Misao. Dziewczyna nieustannie doświadcza cierpienia, ma pecha, ale stara się prowadzić normalne życie, jak to przystało na licealistkę. Kiedy była młodsza często odwiedzała swojego sąsiada, który podobnie jak ona dostrzegał te same rzeczy. Jednak chłopak musiał wyjechać. Żegnając się powiedział "Kiedyś po ciebie wrócę". Czy dotrzyma słowa? (Yunnie)"

Ojejej odświeżyłam sobie dzisiaj mangę Akuma to dolce. Taka na zabicie nudy, niezbyt wysokich lotów, ale mi bardzo przypadła do gustu. Beaut jest świetny! O takim łakomym demonie to ja jeszcze w życiu nie czytałam :3
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 31.01.12, 20:17

nie mogę się doczekać kiedy Waneko wyda pierwszy tom Battle Royale ;;
                                                    ubóstwiam film (druga część jest słabsza tbh), jest fantastycznie nakręcony. nie mogę doczekać się aby zobaczyć Battle w wersji mangowej
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 31.01.12, 20:31
                                                    Battle Royale? Pierwsze słyszę ;d

Huhu nadrobiłam dzisiaj ostatnie chapki Fairy Tail i jestem w ogromnym szoku.
                                                    Erza i Jellal! Ojejej <3 Tyle na to czekałam! Wiedziałam, że oni kiedyś będą razem i wiedziałam, że ona go kocha suspicious
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 01.02.12, 18:59
                                                    Czyli będę musiała wykupić nowy transfer na chomiku. No trudno.

Dzisiaj się zorientowałam, że jest manga Shinrei Tantei Yakumo! :3 I szczerze mówiąc bardziej podoba mi się od anime.
                                                    Koko Ni Iru Yo! Ojej... dawno shoujo mnie tak nie wzruszyło. Piękne.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 01.02.12, 19:24

są dwie wersje mangi Shinrei Tantei Yakumo; jedna jest rysowana przez Suzukę Odę, a druga przez Miyako Ritsu (wersja Ody o wiele lepsza, ładniejsze rysunki)
                                                    i może to dziwne, ale nie lubię oglądać anime z polskimi napisami, ot takie zboczenie.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 01.02.12, 21:07

moja opinia = nic, więc radzę się nią nie sugerować. obie mangi dobre, ale rysunki Ody są jak dla mnie przyjemniejsze dla oka. i Yakumo z jej wersji jest bliższy swojemu anime odpowiednikowi.
                                                    ja tak dobrze nie znam (taaaaaa, B2 haha), ale wolę oglądać po angielsku. mangi też wolę czytać po angielsku.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 01.02.12, 21:35
                                                    Jeżeli jakaś manga przypadnie mi do gustu, zdarza się, że czytam po angielsku (jeżeli nie wszystkie rozdziały są przetłumaczone). Jednak muszę to robić z translatorem, bo co chwila trafia się jakieś słowo, którego nie znam.
                                                    Może byłoby lepiej, gdyby w szkole przez 9 lat na angielskim nie uczyli tego samego.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 02.02.12, 11:28

ja wczoraj zakończyłam maraton z Durarara!! - i znów zakochałam się w Izayi i Shizuo, damn.
                                                    moim marzeniem jest cosplay Nakury - damskiego wcielenia Izayi, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego futrzanego płaszcza i odpowiedniej peruki ;c
                                                    [plus cosplay Itoshiki lub Tsunetsuki z Sayonara Zetsubou Sensei.. ahhh, chciałabym zacząć cosplayować, ale nie mam z kim.]
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 02.02.12, 11:40
                                                    Haha ja też chciałabym cosplayować, ale nie wiem czy na te wszystkie rzeczy dostałabym kasę. I przede wszystkim nie wiedziałabym gdzie to wszystko znaleźć.
                                                    Kiedy byłam w 5 klasie chciałam wyglądać jak Eve z Black Cata, bo ona była taka słodziutka i lubiłam ją najbardziej z całego anime :3
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 02.02.12, 11:58

najszybciej ciuchy i akcesoria do cosplaya można znaleźć na ebayu lub taobao (mają tam naprawdę świetne peruki..), ale to krocie kosztuje. zazdroszczę ludziom, którzy z cosplaya uczynili najważniejszy punkt w swoim życiu, też bym tak chciała choć na chwilę wcielić się w ukochanego/ulubionego bohatera anime.
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 02.02.12, 13:35
                                                    No może czasem Isanami mnie wkurza, ale i tak ją lubię. Mi się wydaje, że ona po prostu robi dobrą minę do złej gry. Bo żadna dziewczyna po takich przejściach nie mogłaby być taką optymistką. Sądzę, że ona po prostu boi się, że Saizou ją zostawi.
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 02.02.12, 13:55
                                                    i może temu anime wyszłoby na dobre, gdyby Saizou w końcu ją zostawił. bo przecież ona ma tą spinkę na włosach, myślę, że dałaby sobie radę.
                                                    mogłaby pokazać, że jest badass, a nie taka słabiutka niewiasta [Isanami kojarzy mi się z Oichi z Sengoku Basara]
                                                  • coldprincess Re: lista 10 najlepszych anime!! 02.02.12, 14:06
                                                    Ta... rzeczywiście mogłaby w końcu coś pokazać i nie polegać ciągle na Saizou. Przesadza z tym uratowaniem życia. Jestem pewna, że gdyby wtedy jej nie pomógł, sama, by ich pozabijała.
                                                    Ale to i tak nie zmienia faktu, że jest słodziutka :3
                                                  • noruwei Re: lista 10 najlepszych anime!! 02.02.12, 14:21

a prawda, jest słodziutka. bo przynajmniej pokazuje, że w tych zepsutych czasach (kto mi nie powie że ta era nie była taka), był ktoś, kto był "normalny".
                                                    ale w sumie gdybym była na jej miejscu, to też bym tak była wiecznie "przyklejona" do Saizou, tylko dlatego, żeby tylko słuchać jego głosu (chociaż wolałabym Rokuro haha)