Dodaj do ulubionych

Jaka jest u was religia ?

12.11.11, 22:42
Jak był taki wątek to sorry .

Chodzi mi o to czy na religii robicie jakieś zadania czy są sprawdziany,kartkówki , branie do odpowiedzi czy po prostu tylko pogaduszki ? I koniecznie napiszcie do której klasy chodzicie .

Ja jestem w 3 klasie gimnazjum i niby rozmawiam z koleżankami , śmieje się i wygłupiam na lekcji to z religii jest sporo nauki .

Bardzo często są zadawane prace domowe typu coś napisać w zeszycie , niestety do odpowiedzi też się chodzi to różnie bywa czy na każdej lekcji czy nie to zależy jaki temat ale głównie na każdej lekcji nauczyciel bierze kogoś do odpowiedzi . Sprawdziany i kartkówki też bywają zwykle dwa razy w jednym półroczu . I często na lekcji nauczyciel daje nam najwięcej z 6,7 pytań na które odpowiadamy korzystając z podręcznika a na koniec lekcji zbiera zeszyty i to ocenia zwykle czekam aż moje koleżanki znajdą w podręczniku odpowiedź na pytanie smile
I muszę przyznać ,że nauczyciel ocenia nisko często stawia 3+ za jakieś prace w zeszycie a jeśli chodzi o chłopaków to im ciągle 2 stawia z tego co mi wiadomo .
Z religii na koniec roku miałam 4 . Raz się zdarzyło,że miałam 3 to było w 1 kl gim w I semestrze.
A jak jest u was ? Uczy was religii ksiądz czy katecheta ?
Mnie katecheta .
Obserwuj wątek
    • myszqa13 myszqa13 12.11.11, 23:31
      u mnie jest bardzo fajnie.Od początku 3 klasy gimnazjum mam księdza(w 1 i 2 miałam katechetke ale to zawsze u mnie tak jest w gimnazjujm) który jest świetny.Jasne robi nam kartkópwki i jak ktoś go wkurzy na lekcji to pyta ale jakiś surowy nie jest...nie zawsze mamy lekcje z podręcznika(ba!on nawet nam nie kazał ich kupować bo powiedział że są denne) a zazwyczaj mamy jakieś kalambury,gry itd. oczywiście powiązane z tematem na lekcji...np.: Być sobą to robiliśmy jakieś zadania,relacje międzyludzkie-chłopak musiał smarować dziewczynie ręce kremem,dziewczyna dziewczynie i chłopak chłopakowi...i potem mówiliśmy gdzie było najprościeuj i wogóle...lekcje są mega zabawne...a ksiądz jest młody(ma 26 lat chyba) i np dzisiaj byłam na spotkaniu z nim w szopie(była impreza i on zaprosił wszytskich uczniów)...więc religii nie mam nudnej big_grin

• kawaiikimie Kawaii 13.11.11, 18:22
        Mnie uczy katechetka, jestem w 3 klasie gimnazjum.
        Lekcje są ok, tak jak Ty piszemy kilka pytań pod tematem- i samy szukamy odpowiedzi, potem razem sprawdzamy. Jest jeden sprawdzian w półroczu. Pani nie pyta, była jedna kartkówka z tajemnic i sprawdzian. Była też jedna praca- napisać czy grzechy są naszą osobistą sprawą i to było na ocenę. Tak to mamy wszystko zapowiedziane i lekcje są raczej rozmową z panią. Są dosyć ciekawe i czasem oglądamy jakiś film o JP II. smile
    • demetria_ Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 12:27
      Jestem w 1 kl. gimnazjum i nas religii uczy ksiądz.
      Ogólnie to fajnie jest na tej lekcji, ksiądz coś gada ,my udajemy że słuchamy,i bardzo dużo gadamy na lekcji a wtedy ksiądz 20 razy na lekcji miłym tonem odpowiada "ciszej".Nie zadaje nam prac domowych (od początku roku mieliśmy tylko jedną pracę domową której i tak nie sprawdzał).Może dla tego 5 razy z rzędu został wybrany "nauczycielem roku" .wink
    • ocenzurowanoxd szósta ;) 13.11.11, 13:04
      ja tam uwielbiam naszą religię , cały czas gadamy , chodzimy po sali ,a pani tylko krzyczy a my ją i tak mamy w dupie ;D co jakijś czas jest sprawdzian na który wszyscy mają ściągi surprised i jeszcze piszemy między sobą esy i rysujemy
    • pinkax3 Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 13:20
      U mnie na religii głównie gadami. Czasami się zastanawiam po co nam podręczniki i zeszyty . Często zagadujemy panią o takie rzeczy paranormalne (demony,duchy) ,albo o egzorcyzmach i wtedy są najlepsze lekcje tongue_out
      • bella.leighton Re: Jaka jest u was religia ? 18.11.11, 18:24
        U mnie jest tak
        Na początku odpowiadamy na pytanie "Co dziś robimy "
        Np do odpowiedzi pod tytułem "Zmartwychwstanie Pana Jezusa "
        To ksiądz najpierw tłumaczy
        Apotem jest "setka" pytań na ten temat
        Zostaje nam 10 min do dzwonka to piszemy krótką notatkę

PS: Zawsze na końcu i na początku się modlimy

Ale czasami jest że rozmawiamy o Papieżu człowieku i itp
        tongue_out
    • cyna18 Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 13:34
      Chodze do 6 klasy i mam nudną religie...połowa osób nie pisze w zeszytach bo gada lub rysuje... a kiedy katechetka mówi że będzie zbierać zeszyty to wszyscy pożyczamy zeszyty od kujonów wink Mamy czasami kartkówki zapowiedziane ,ale i tak prawie wszyscy śćiągają;D Katechetka u nas łagodnie ocenia u nas są dzieci które nic nie robią a miały 3 na koniec!!! Poprostu na tych lekcjach śpimy...big_grintongue_outsmilesuspicious
    • jonas_lover nie jest źle. 13.11.11, 13:56
      uczy nas katechetka, ale nawet spoko jest ta babka. wszyscy zwykle rozmawiają, śmieją i nie piszą w zeszytach, ale i tak ją lubią. czasem potrafi zaciekawić i dokładnie odpowiada na wszystkie pytania. to miła odmiana po nauczycielach, którzy olewają uczniów tylko po to, żeby mieć swięty spokój. robi kartkówki co parę lekcji, robi dwa spr w półroczu, ale łatwo u niej jest starac sie o 6. ja miałam zawsze 6 z religii. xD
    • charlotte__ Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 14:01
      U nas religia wygląda bardzo fajnie. Dużo rozmawiamy, czasem na temat, czasem nie. Owszem mamy kartkówki, odpowiedzi i sprawdziany ale bardzo rzadko. Nas uczy ksiądz, który jest bardzo fajny. Potrafi rozmawiać z młodzieżą i ją rozumie. Może dlatego, że jest dopiero po święceniach (ma 26 lat) i wie jak to wygląda. Lepszego księdza nigdy nie mieliśmy. Dwa tygodnie temu byłam z nim i z moją przyjaciółką na koncercie (oczywiście religijnym wink), zawiózł nas bo miał wolne miejsca w aucie. Na koncerie siedzieliśmy koło siebie i dużo rozmawialiśmy. Po koncercie zaprosił mnie i przyjaciółkę do restauracji, dużo gadaliśmy i wgl. a potem odwiózł nas aż pod sam dom ;] Tak więc, na księdza nie narzekam. Jest całkowicie inny niż ten którego mieliśmy rok temu. To był istny koszmar, nie umiał się z nami dogadać, oceniał patrząc na ilość i wgl. Tamten rok był straszny, nikomu tego nie życzę. Miał rozmowy z dyrektorką, wszyscy na początku starali się mu pomóc a on sobie nic z tego nie robił. Ale na szczęście te czasy mam za sobą i obecnie mamy dobrego księdza, z którym da się pogadać, ale też mam pewność, że czegoś mnie nauczy ;p
    • lara12 Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 14:14
      3 gim - zwykle pani czyta w książce temat, czasem zadaje jakieś pytanie, na które trzeba odpowiedzieć w zeszycie i sprawdza, a potem całą lekcję rozmawiamy, nawet oglądamy jakieś filmy (ale bardzo rzadko) i tyle. kiedyś, w młodszych klasach mieliśmy jakieś kartkówki czy sprawdziany (np. napisać 10 Przykazań czy wszystkie stacje Drogi Krzyżowej), no i jak szliśmy do bierzmowania, ale teraz już nie, chyba za starzy jesteśmy. katechetka jest spoko, można z nią porozmawiać na wiele tematów, więc lekcja jest ok wink
    • juanka . 13.11.11, 14:48
      jestem w drugiej klasie gimnazjum, uczy mnie katechetka. mamy sprawdziany, kartkówki i odpowiedzi ustne, ale się na nie nie uczę. najnormalniej w świecie brakuje mi czasu.
      mimo to, dostaje zazwyczaj 4-5 z odpowiedzi, powymyślam, posłodzę i mi zalicza.
    • pauliska1212 Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 16:34
      ksiądz niby prowadzi lekcje, ale nikt go nie słucha, każdy gada, odrabia lekcje itd
      jestem w 2 gim.

w tamtym roku miałam takiego księdza który tylko siedział, nie dawał sobie z nami rady, wszyscy biegali, darli się, dzwonili, pisali smsy, bili, wychodzili z lekcji, siedzieli w łazience, darli sie na całą szkołę, czasem nauczyciele z sąsiednich klas przychodzili żeby nas uspokajac, super było, ale niestety ksiądz dostał zawału i już nie uczy ;d
      • milusia22 Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 16:43
        no więc, czasem ksiądz nas pyta, a teraz piknik się skończył. 2 gim i zaczynają się przygotowania do bierzmowania. więc przerabiamy pytania z takiego specjalnego katechizmu. czasem oglądamy jakieś filmy. różnie jest big_grin
          • manii ;P 18.11.11, 19:42
            w 1 i 2 kl gimnazjum miałam katechetkę i bardzo dużo od nas wymagała zadawała sporo zadań itd. a teraz jestem w 3 kl i mamy księdza i jest wprost zajebisty ; ) jest tak strasznie lajtowy że magia na początku lekcji daje nam zawsze obrazek do pokolorowania haha wiem jakby w przedszkolu xd . no i za to wstawia nam 6. potem dyktuje nam krótką notatkę do zeszytu i to sprawdza czy wszystko masz napisane jak tak to daje kolejną 6 ;pp a jak nie masz ochoty to nic nie musisz robić na lekcji pod warunkiem że nie będziesz przeszkadzał i nic za to nam nie robi .
            a teraz od miesiąca oglądamy tylko filmy ;D właśnie skończyliśmy oglądać Solomon Kane i wczoraj zaczęliśmy Tożsamość .
    • ann_eta Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 17:35
      ja jestem w 1 kl LO. u mnie religia, odkąd pamiętam wygląda tak samo. W podstawówce, w gim i teraz w liceum to samo - siedzimy na lekcji, oglądamy filmy, rozwiązujemy krzyżówki itp., czasami jakaś kartkówka, np. z Pisma Świętego ;/ a teraz w liceum nie musimy nawet mieć podręcznika.. Ale dobrze, że można się wypisać z religii, planuje to zrobić w 2 kl, bo szczerze mówiąc, szkoda mi czasu siedzieć tam i marnować cenne 45 minut, w tym czasie mogłabym np. odrobić zadanie z czegoś żeby mieć w domu mniej..
    • meredith. Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 17:50
      jestem w 3 gim., mam lekcje religii z zakonnicą. cały czas nas ucisza...odezwie się człowiek to już ma opieprz. dyktuje nam dużo rzeczy do zeszytu, ale nikt tego nie pisze, cały czas gadamy, a podczas lekcji karze kilku osobom wstawiać i gada różne pierdoły, jacy to jesteśmy źli.
    • you_x Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 17:59
      I gim. Od początku roku była jedna kartkówka, pisemne zadania domowe do zeszytu też są.
      Jako tako z panią nie rozmawiamy, tylko ona opowiada o czymś przez calą lekcję... KIedyś oglądaliśmy film. Uczy nas katechetka...
      • maritaa Re: Jaka jest u was religia ? 13.11.11, 19:58
        U mnie na religii, każdy robi to co mu się podoba, czyli gadamy ze sobą, wychodzimy do sklepiku, słuchamy muzyki itd. Jestem w pełni za tym, żeby na lekcji był luz i w ogóle, ale nasze lekcje to trochę przesada. Kartkówek ani sprawdzianów nie mamy, lekcji typowych również, nikt nie posiada książek czy chociażby zeszytów. 'Uczy' nas katecheta.
        A i jestem w 1 kl technikum.
    • xx_gosia_xx12 Re: Jaka jest u was religia ? 14.11.11, 15:44
      zależy jaka prawosławna czy katolicka, ja chodzę na katolicką, na lekcjach zazwyczaj sobie gadamy raz na jakiś czas pani robi kartkówki bo u niej się nie liczą oceny tylko uczestnictwo we mszach św. np. będziesz miał same trójki , a będziesz chodzić na wszystkie msze , różańce, drogi krzyżowe itp. to pani wystawi 5 albo 6 . Za bardzo nie wiem jak jest na religii prawosławnej, ale wiem że tam często uczą się modlitw po cerkiewno-słowiańsku , albo dużo też piszą , po polsku też . Mnie w klasach 1-2 podstawówki uczyła siostra zakonna a od 3-6 podstawówki ( i teraz w gimnazjum) katechetka.
      • smileyy776 Re: Jaka jest u was religia ? 14.11.11, 17:06
        1 gimnazjum-pani pyta,robi kartkówki,czasem zada coś do domu najgorsze jest to,że tak często pyta no ja nie rozumiem jak można pytać z religii no np.Kim był św.Łukasz po co nam się to przyda?Pani jest ogólnie fajna i sympatyczna,lubię ją.Na lekcji daje nam pytania,a my szukamy odpowiedzi w książce i zapisujemy do zeszytu,a potem pani zbiera zeszyty.

Teraz mamy taką pracę domową napisać kto jest naszym patronem,jego atrybut i takie tam rzeczy ja mam pewien problem,bo nazywam się Roksana,a nie ma żadnej św.Roksany -.-
    • hiaa Re: Jaka jest u was religia ? 14.11.11, 17:21
      `. Mamy z wikarym więc jest troszkę źle jest gdyż co lekcja pyta i jest wredna . A jak mieliśmy w pierwszej klasie z proboszczem to było bardzo fajnie . Robiliśmy co chcieliśmy m.in. jedliśmy , piliśmy i wgl .
    • ollka Re: Jaka jest u was religia ? 14.11.11, 18:02
      Ja jestem w 6 kl.. Religii uczy nas katechetka. na lekcji nie jst tak źle, on o czymś całą lekcje mówi, my udajemy że słuchamy, gadamy . smileOgólnie kartkówki sa rzadko, a sprawdziany, w tamtym roku miałam jeden.
      • majka04 Re: Jaka jest u was religia ? 14.11.11, 18:24
        jestem w 2 kl. gimnazjum. religii uczy nas ksiądz. ogólnie to ona sobie prawie całą lekcje gada, a ja sobie rysuję albo śpię ;P czasem zrobi jakąś kartkówkę i bierze wtedy do niej kilka osób i to liczy się jako odpowiedź ustna. ja jeszcze w tym roku nie zostałam 'wezwana' , ale coś czuję , ze chyba w piątek to nastąpi .
    • zosia13 Re: Jaka jest u was religia ? 14.11.11, 18:40
      U mnie uczy Ksiądz. Chodzę do I gimnazjum.
      Nie bierze nas do odpowiedzi, ale za to zrobił nam spr. z dwóch ksiąg ze Starego Testamentu (pytania były trudne uncertain )
      A poza tym to każe nam na zadanie pisać wiersze, rysować komiksy itp.
    • moonlight_002 Re: Jaka jest u was religia ? 14.11.11, 19:02
      widzę że u was w większości jest całkiem normalnie, bo ja mam religię z nienormalnym księdzem z zaburzonymi ideałami i krzywym tokiem myslenia i na lekcji głównie kłócimy się w temacie homoseksualistów bo on uważa że to jest wbrew naturze człowieka.............smile
    • bellacullenx okropnie -_- 14.11.11, 19:23
      W tym roku zmieniono nam wikarego. Tamten był żywiołowy, rozmowny i wgl. lekcje były bardzo ciekawe i co najważniejsze dało sie na nich podyskutować. W tym roku nasz nowy wikary pochodzi chyba z kosmosu, robi dziwne miny, czasami puszcza jakiś tekst ( nie zawsze stosowny) a jego lekcje wyglądają zawsze tak samo i są niesamowicie nudne.

sciana
    • cukierek_ Re: Jaka jest u was religia ? 14.11.11, 19:43
      Na religii mamy luz. Nic nie robimy, czasem coś zapiszemy w zeszycie, a tak ogólnie to siedzimy i plotkujemy. Niektórzy w ostatnich ławkach jedzą kanapki, inni słuchają muzyki. Na koniec roku są same 6 i 5, prac domowych właściwie nie ma, katechetka w ogóle nie pyta. A sprawdzian jest jeden w półroczu i to taki, że się pisze coś od siebie. Czasem pani prosi o głośne przeczytanie tematu, a wtedy okazuje się że 3/4 nawet nie kupiło podręcznika, także jest fajnie. III gimnazjum ; )

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka