Dodaj do ulubionych

Jakie świąteczne zwyczaje?

10.12.11, 18:02
Już za parę dni święta. Nie mogę się toczekać.
Kociaki, jakie macie świąteczne zwyczaje?

Na przykład do mnie nie przychodzi Mikołaj, tylko Dzieciątko, czyli mamy Pan Jezus. I zawsze w pokoju, gdzie stoi choinka zostawia się otwarte okno, aby mógł przez nie wejść z prezętami. Kolacja wigilijna odbywa się w innym pomieszczemiu, żeby nikt nie wiedział co dostanie, wyłańczamy telewizory, modliny się, jedmy, póżniej śpiewamy kolendy, a potem jest deser, O północy idziemy całą rodziną na Pasterkę.
A jakie są wasze zwyczaje i piszcie w jakim rejonie Ploski mieszkacie, ja jestem z Opolskiego.

Proszę nie usuwać.santa
Obserwuj wątek
    • van50 Re: Jakie świąteczne zwyczaje? 13.12.11, 22:14
      A więc tak Bory Tucholskie kojarzysz?

I u nas jest tak: na początek są gorące przygotowania do wieczerzy, potem dzielimy się opłatkiem zapalamy lampki na choince i włączamy kolędy, aha a jeszcze przed wieczerzą ja(w tym roku może moja młodsza siostra) czytam pismo święte o Bożym Narodzeniu. potem jemy. po kolacji a razem z siostrami wychodzimy do innego pokoju albo wychodzimy na dwór szukać św. Mikołaja santa
      Gdy przychodzimy sa prezenty. prezent Gdy je odpakujemy i obejrzymy to zawsze oglądamy Keviana ale nie wiem jak to w tym roku będzie...big_grin No to na tyle!

PS. tez nie mogę się juz doczekać choinka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka