Dodaj do ulubionych

Wegetarianie. Co o nich myślicie?

• Gość: Chocoletta Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.09, 20:09
      testowałam przez pewien okres jedzenie jedynie wegetariańskie i doszłam do
      wniosku jestem słabsza, ospalsza etc. niż kiedy normalnie jadłam mięso, ale
      generalnie to, że jesteś wegetarianką dobrze o Tobie świadczy, tzn. że potrafisz
      podać sobie jakiś cel i go dotrzymaćsmile
      • Gość: pj harvey Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: 80.51.142.* 18.05.09, 20:30
        ja jestem semi-wegetarianką od 7-miesiecy i muszę przyznac, że taki układ mi narazie odpowiada. jem tylko mieso drobiowe i ryby [raczej ich nie zaliczam da miesa], bo mam 15 lat i myślę, że w tym wieku takie urwanie całkowicie od mięsą byłoby nierozsądne, a po za tym mama się nie zgadza. mam zamiar po 20 całkowicie skończyć z mięsem. raz, że przestaje mi smakować, po drugie naprawde żal mi tych zwięrząt.
        Co do tego, że na różnych uroczystosciach podają Ci mięso, a Ty nie wiesz jak odmówić mam to samo. Albo jak jest tylko mięso inne od drobiu to nic nie jem.
        Tak samo wkurza mnie gadanie 'nie jesz miesa bo się odchudzasz' a anpawrde nie odchudzam się, bo od wielu lat mam niedowage.
        Ty masz przynajmniej rodzine wege, a ja jestem sama i od jakiegoś czasu wszyscy jak mnie zobaczą z troche dalszej rodziny to zaraz o tym gadają, zadają pytania 'dalczego przestałąś jesc mieso' itp. a mnie męczy juz ciągłe opowiadanie jednego i tego samego.
        powtrotu do jedzenia mięsa sobie niewyobrazam. próbowałam ostatnio skosztowac z ciekawosci miesa z grilla to po pierwszym gryzie nie dałam rady bo mi nie smakowało ani troche.
        pozdrawiam wszystkich wegetarianów i mam szczerą nadzieje, że bedzie wiecej tolernacji dla nas, a przede wszytskim wiecej ciekawych potraw bez miesa smilesmile
      • Gość: JUJ Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.acn.waw.pl 18.05.09, 21:40
        LUDZIE!!!! MY POTRZEBUJEMY MIĘSA!!!! NIE ZABIJAMY ZWIERZĄT TYLKO DLA WŁASNEJ
        PRZYJEMNOŚCI!!!! KIEDY TO ZROZUMIECIE????? CZŁOWIEK NIE MOŻE WYROBIĆ NA SAMYCH
        ROŚLINKACH!!!!!!!
    • gabii95 Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 20:17
      "Ale co spojrzę na kotlet mielony to robi mi się niedobrze."
      Ja mam tak samo tyle, że z szynkami.wink Moja mama jest wegetarianką, ale nie chce
      żebym poszła w jej ślady. Cały czas mnie namawia do mięsa. A ja nie chcę. W
      szkole jak się ktoś dowie to od razu się na mnie krzywo patrzy. W sumie to nie
      wiem dlaczego. Co w tym dziwnego?
      Mama zapowiedziała kotleta na jutrzejszy obiad! RATUNKU!sad
      • Gość: oo nieee to Anka x Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: 89.231.218.* 18.05.09, 20:26
        sercekwiatjeny ja jestem wegetarianką od 9 lat xd
        nie jem wogóle mięsa bleeee
        mam odruch wymiotny od niego
        cała moja rodzina jest mięsożerna
        i co dupa mam 15 lat i jestem bardzo zdrowa xD
        Jak miałam badana krew okazało się że mam jedną z najlepszych krwii.big_grin
        No ale z niektórymi sie zgodze jak sie jest wegetarianinem trzeba jakos zastąpić skałdniki
        które znajdują się w mięsie.Ja jem bardzo duzo owoców i warzyw oraz jem dużo nabiału.
        I prosze mi tu wegetarian nie obrazać xDdevil pozdrowienia dla całej kociej elity kiss
        piwo ooo nie ma to jak piwo xD buuhahah (ok nie na temat) paaakiss
    • mellow Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 20:19
      Całe życie chciałam być wegetarianką, ale u mnie to niestety niemożliwe. Już
      kilka razy miałam początki anemii i ogólnie średnio z moim zdrowiem. Mięso jem
      tylko w szkole (obiady szkolne, nie ma co wybrzydzać, nie chcę potem 4 godziny
      chodzić o głodzie) od święta i w postaci salami big_grin
    • sweetpeach Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 20:29
      Ja jestem wegetarianka od małego bo nie lubię jeść mięsa bo mi nie smakuje i na sam
      widok mnie obrzydza. Powiem ze nie jest mi łatwo z tym żyć bo np.jak pójdę do kogoś
      albo na wycieczce zdarzają sie takie sytuację i też nie lubię się z tego powodu tłumaczyć.
      Wiele moich znajomych mówi mi ze to niedobrze i że mogę przez to zachorować ale to
      oczywiście nie prawda. Mysle ze da sie z tym żyć skoro ja żyje już tak od 10 lat i nie mam
      problemów że zdrowiemsmilesmirk
    • lily_95 Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 20:31
      nie jestem wegetarianką i nie zamieżam ją zostać.. kocham mięsko i tylebig_grinbig_grin hehe
      a wy?coolpiwotongue_out
    • demiiselena18 Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 20:32
      u mnie w szkole są po 2 klasy a i b. Ja jestem w a i mam 2 koleżanki
      wegetarianki, które są w klasie b. Mają dużo znajomych i nikomu to nie
      przeszkadza. Podziwiamy j, że są takie wytrwałe. Jak przychodzą ludzie z
      młodszych lub starszych klas i pytają się czemu nie jedzą mięsa to odpowiadają,
      że to kiedyś biegało o lesie. Więc brawo dla Ciebie!!!!kisssmile
      • Gość: no Anka noo Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: 89.231.218.* 18.05.09, 20:36
        dupa wegetarianie są super xD
        o.O ludizska i mi sie tu prosze nie sprzeciwiać xD
        bo rozgrzeszenia wam nie dam
        pokój z wami mięsożercy,padlinożercy i roślinożercy xD
        muahhkisspiwotongue_out
    • bella114 Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 20:44
      Ja jestem wegetarianka, mieso mi nie smakuje i wogole. Dla mnie to smierdzi nie lubie tego a wszyscy mnie do tego zmuszaja zebym to jadla i tylko gadaja ze nauczysz sie to jesc. Jak masza tak jak ja ze czasem nie mozesz przelkanac miesa bo ci sie zwraca to badz nia dalej ja tam wale prosto z mostu ze ja tego nie jem!! nie przejmuj siewink
    • tusia_13pl Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 20:52
      Ja nie lubię miejsca. Tak właściwie to lubię tylko kotlety schabowe, mielone i
      kurczaki. Szynkę już tylko w ostateczności zjem, ale nie lubię. Wszystkie inne
      to dla mnie ohyda. Ale mogłabym się obejść bez mięsa, ale u mnie w domu nikt nie
      gotowałby dla mnie oddzielnych obiadów wegetariańskich. A mam dwóch starszych
      braci więc oni by się zbuntowali na takie obiadytongue_out. Soja mi nie smakuje. A bez
      żelków nie mogłabym żyć. Muszę kiedyś spróbować nie jeść mięsa. Ale musiałabym
      jeść dużo warzyw strączkowych a to też mi nie pasujebig_grin
    • jonas_girl. jestem x dd 18.05.09, 20:55
      ja jestem wegetarianką od 2 lat i nie mam zamiaru jeść mięsa..confused fuuuuuuu . ;ddd
    • Gość: Agut Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.cos2.cable.ntl.com 18.05.09, 20:55
      Popieram wegetarianów na 100%. Zwierzęta ufają ludziom, a oni je zabijają.
      Okropność!
      Bądź wegetarianką, w końcu to twoja sprawa.
      • Gość: patrycjap Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.09, 21:25
        Tez nie jem mięsa, ale dlatego że mi nie smakuje. <br />
        Doskonale jednak rozumiem że od wieków istnieje coś takiego jak łańcuch
        pokarmowy na końcu którego jest człowiek.<br />
        Myślę jednak że niektóre z Was przesadzają, piszecie że bez mięsa nie można żyć
        - szczególnie w okresie dojrzewania, że mało witamin, białka itp. Ale czy
        kiedykolwiek sięgnęłyście po fachową literaturę na ten temat ? Czy uważacie tak
        tylko dlatego bo babcia wam powiedziała, albo pisało w "Pani Domu" ? Krzyczycie
        że bez mięsa nie można się rozwijać, że trzeba stosować prawidłową dietę? Waszym
        zdaniem tłusty schabowy z ziemniakami to prawidłowa dieta? Bez wątpienia
        zdrowszy jest kotlet sojowy. Tym bardziej patrząc na to jakie teraz mięso jest
        produkowane i iloma chorobami zagrożone. Przeczytajcie skład szynki takiej którą
        kupuje większość ludzi za ok. 30 zł/ kg ile jest w niej czystego mięsa ???
        Jakieś 40 % ... Jesli już chcecie być zdrowe samo jedzenie mięsa (przynajmniej
        takiego ze spożywczaka ) wam tego nie gwarantuje. Orzechy, świeże owoce i
        warzywa, gotowanie na parze. Proponuję również wybrać się do sklepu ze zdrową
        żywnością, porozmawiać z dietetykiem i trochę poczytać. Ja tak zrobiłam i nie
        żałuję. Moje wyniki badań zawsze wychodzą rewelacynie.<br />
        <br />
        <br />

Serdecznie pozdrawiam, Patrycja P.
        • Gość: Freya Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.05.09, 20:58
          Dziewczyny!Nie zapominajcie,że bycie wegetarianką to rezygnacja także z
          produktów,które produkują zwierzęta,czyli np. z jajek,mleka ( i jego
          przetworów,np. serów,jogurtów). Jeśli ktoś nie je mięsa,nie oznacza to,że jest
          wegetarianką. Oczywiście,są pewne rodzaje wegetarianizmu.
          Ja nie jem mięsa od 'prawie' zawsze.Nigdy nie przepadałam za nim.Ale za to lubię
          mleko,jogurty itp.
          Moje jedzenie jest bardzo zróżnicowane.Nie jadam też ziemniaków czy też białego
          chleba.Zastepuje to ciemnym pieczywem,lub orkiszowym,czasem z żeń-szeniem,bardzo
          zdrowym.Zamiast ziemniaków jem soczewicę,ryż,kaszę,kuskus.
          Jem mnóstwo warzyw,owoców,orzechów,bakalii i muesli.
          W zawodach krajowych zawsze jestem w pierwszej piątce.Udało mi się nawet zająć 1
          miejsce w biegach.Tańczę i żyję aktywnie,nie mam żadnych problemów ze
          zdrowiem,nie piję,nie palę.Moje badania są zwykle rewelacyjne.
          Jeśli rezygnujecie z mięsa,pamiętajcie,by zastąpić,je innymi produktami.W innym
          razie naprawdę może byc nie zdrowo.
          I jeśli ktoś je mięso,to niech nie rezygnuje,bo tutaj tak przeczytał.Znam wiele
          osób,które jedza mieso,a sa szczupli i wysportowani.To nie zalezy od tego.Bo
          przecież mięso można ugotować,zamiast smażyć w tłuszczu.

U mnie wszyscy wiedzą,że nie jem mięsa.To jakby normalne...
          smile
      • pink_rulez Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 21:28
        Chciałabym przejść na wegeterianizm. Nie mogę słuchać i patrzeć, jak zwierzęta cierpią
        hodowane w blaszanych halach i tuczone aż po straszną śmierć... chce mi się od tego
        płakać... Ma razie gromadzę informaje jakimi produktami można zastępować mięso(tzn
        składniki odżywcze zawarte w nim).
        Wszystkim polecam stronę www.puszka.pl
        Jest na niej mnóstwo ciekawych przepisów wegeteriańskich i wegańskich!
    • andziulkaxd Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 21:27
      Ja tak samo od ponad roku nie jem mięsa....Jeśli sobie o nim pomyślę to mnie
      bierze na wymioty;/;/
    • Gość: megii Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.09, 21:28
      Z góry przepraszam jeśli kogoś urażę, ale takie jest moje zdanie na ten temat.
      Od razu powiem też, że nie jestem zwolenniczką czy też przeciwniczką
      wegetarianizmu. Jeśli ktoś od urodzenia, bądź od wczesnych lat dziecięcych nie
      je mięsa to nie sądzę by jego organizmowi czegoś brakowało. Każdy organizm
      tworzy swoje "łańcuchy żywieniowe" i to że nie je się mięsa czy białek czy czego
      kolwiek innego to organizm jest już do tego przyzwyczajony. Bo ciało i wszystkie
      narządy nie wbudowały tych składników do tego łańcucha. Drugą stroną medalu jest
      to, że taki jest łańcuch pokarmowy, silniejszy zjada słabszego i to normalna
      kolej rzeczy tak jak umieranie. Ale powinniście się też zastanowić mówię teraz
      do tych wega co dopiero zaczynają czy to na pewno będzie dla Was dobre. A co do
      twojego problemu, ja posiadam podobny. Nie jem niektórych potraw mięsnych i
      niektórych mięs zwierzęcych. Jem tylko mięso od kurczaka. ^^ Albo nie jem
      karkówki czy czegoś podobnego. Więc kiedy jestem u znajomych bądź u chłopaka po
      prostu kiedy są dwa dania zjadłam już pierwsze, a widzę że na drugie jest coś
      czego nie lubię mówię, że się najadłam. A jak to nie działa to "pogrzebie" w tym
      zjem z dwa kęsy i dalej upieram się przy swoim. Osobiście moi przyjaciele czy
      chłopak nie mają nic do tego, iż nie jem jakiegoś mięsa. Normalnie to akceptują.
      Życzę Ci powodzenia, mam nadzieje, że moja wypowiedź choć minimalnie Ci pomoże. kiss
      • magdalena129 Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 28.07.09, 14:42
        Ja jestem laktowegetarianką od 9 lat (mam 15) i nie wyobrażam sobie jeść mięso.
        Po pierwsze mieso w ogóle mi nie smakuje, a po drugie szkoda mi tych zabitych
        zwierząt.
    • 007siezglos Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 21:41
      Ja byłam wegetarianką przez dwa lara, niestety uważam że zle zrobiłam gdy
      przestałam jesc miesa, miałam wtedy 16 lat, na poczatku czulam sie bardzo
      dobrze, nie odczuwałam żadnego bólu, mozna powiedziec ze czual sie "lzejsza",
      "zdrowsza" jednak niestety po ok półtora roku zaczelam odczuwac bol zoladka,
      omdlewalam, doszlo doi tego ze ze tracilam przytomnosc nawet na ulicy, czulam
      sie oslabiona a bol stawal sie coraz silniejszy w ostatnim czasie towazyszyl mi
      prawie caly czas, nie wiedzialam co sie ze mna dzieje, przestalam kontrolowac
      moj organizm, organizm odmoiwil mi posluszenstwa, dwa tygodnie temu zemdlalam i
      nbie odzyskiwalam przytomnosci przez dlugi czas, rodzice zadzwonili na pogotowie
      ja obudzilam sie w szpitalu z kroplowka w rece, lekarz powiedzial doslownie to
      "twoj organizm probowal popelnic samobojstwo" czulam sie strasznie jak patrzalam
      na rodzicow, lekarz kategorycznie kazl skonczyc z wegetarianizmem (ja jadlam
      tylko warzywa i owoce) teraz jem miesa nie powiem ze bylo latwo zaczac bo
      zbieralo mnie na wymioty ale czuje sie lepiej mam wiecej sily, mam przepisane
      tabletki na oslone zoladka nie chce was straszyc ale wegetrianizm w mlofym wieku
      jest niebezpieczny ale jak chcecie mozecie nie jesc miesa tylko robcie
      zamiennikii naprwade ja bylam glupia bo zaniechalam tego, teraz zaluje, co
      prawda jem mieso no ale wcia nie w ogromnych ilosciach, jednalk dla mnie to duzy
      postep, aapomnialam dodac ze lamaly mi sie paznokcie a moja skora byla
      "przezrio=oczysta" nie wiem jak tpo okreslic pamietajcie by nie zabrakło w
      waszym jadlospisie niezbędnych składników odżywczych, a szczególnie żelaza,
      pełnowartościowego białka, witaminy B12, cynku.
    • Gość: lol Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.acn.waw.pl 18.05.09, 21:44
      zresztą, jak ktoś chce mieć anemię to nie będę go powstrzymywać...
      • milus_kotek Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 21:48
        Gość portalu: lol napisał(a):

> zresztą, jak ktoś chce mieć anemię to nie będę go powstrzymywać...
        To że ktoś nie je mięsa, to nie znaczy, że ma anemię. Organizm po prostu przystosowuje
        się do takiego trybu jedzenia.
        • Gość: lol Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.acn.waw.pl 18.05.09, 21:51
          ale zwiększa ryzyko anemi
      • Gość: ququłka Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.acn.waw.pl 18.05.09, 21:50
        Powiem krótko: nie jestem za zabijaniem zwierząt ale nie kosztem własnego
        zdrowia i życia. Słyszałam że jakaś wegetarianka zmarła. Podobno żywiła się
        samymi roślinami. Zabijaniem zwierząt dla własnej wygody są np. futra naturalne
        ale nie mięso!!!!
    • Gość: Jo Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.aster.pl 18.05.09, 21:56
      Też zastawiałam się nad tym ,ale ja nie jem za dużo i jak bym przestała jeść
      mięso to bym w anoreksję popadła. Ograniczam mięso do minimum. Chcę jak najmniej
      mieć wspólnego z tym mordowaniem. Pochwalam!big_grin
      • sweet_nice_girl Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 18.05.09, 22:03
        ja próbuję jak najmniej spożywać mięso big_grin
        • Gość: J. Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.09, 10:26
          jedzenie samych warzyw i owoców to kompletna głupota. Nie przyjmując przy tym
          żadnych witamin itp. organizm nie jest w stanie poprawnie funkcjonować.
          Ja staram się przejść na wegetarianizm.
          Nie jem mięsa (ryby też uważam za mięso) od 3 miesięcy. I to raczej ze względów
          moralnych i zdrowotnych niż upodobań kulinarnych.
          Czuję się okropnie jak pomyślę, ze jem coś co wcześniej żyło, a zostało zabite
          tylko po to żeby zaspokoić mój apetyt.
          Jeżeli w odpowiedni sposób zbilansujemy dietę nic nam nie grozi, a nawet wyjdzie
          nam to na lepsze. Ludzie są raczej przystosowani do bycia roślinożercami.
          ŻEBY PRZEŻYĆ NIE MUSIMY WCALE ZABIJAĆ.

• Gość: Kate Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.serv-net.pl 18.05.09, 22:31
      Ja chciałabym być wegetarianką ale niestety nie pozwala mi na to mój stan
      zdrowia po prostu
      muszę jeść mięso. Sądzę że wegetarianizm to wspaniała rzecz i nie ma sie czego
      wstydzić. Czasami zastanawiam sie czy niektórzy z was wiedzą chociaż co to
      właściwie jest wegetarianizm bo muszę wam powiedzieć że prawdziwi wegetarianie
      nie jedzą też jajek bo w ideologi wegetarianizmu chodzi o to że nie je sie
      zwierząt nie zabija sie ich i ja dlatego jestem za wegetarianizmem bo każda
      istota ma prawo do życia. Wyobraźcie sobie żyje sobie taka biedna świnka i nagle
      w okrutny sposób ją sie zabijacry to bardzo smutne.
    • Gość: Paulina Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.tktelekom.pl 18.05.09, 23:18
      Jeśli nie chcesz jeść mięsa to nie jedz... nie zmuszaj się tylko dlatego, że
      ktos o tym nie wie bądź też nie lubisz zostawić czegoś w całości na talerzu..
      bądź sobą... jeśli Ty w sobie to zaakceptujesz to inni tym bardziej ...smile tylko
      musisz pokazać, że naprawdę jest to dla Ciebie ważne... smile pozdrawiam
    • Gość: Wero.;] Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: 217.70.59.* 19.05.09, 07:54
      Też miałam taki okres że wogóle nie jadłam mięsa, ok 1-2 lata..
      Wstydziłam się gdziekolwiek jeść, bo zawsze jest na stole było jakieś mięso.
      Ostatnio jednak zaczęłam jeść drobiowe, ale naprawde w niewielkich ilościach, tzn. kawałeczek kotleta. Szynki zaczęłam podjadać i zastaniawiam się dlaczego?
      Otóż wiem. Często byłam osłabiona, krew mi się z nosa puszczała średnio raz w miesiącu, mam wypryski na twarzy- małe ale mam. Myślę, że organizm potrzebuje mięsa w tym wieku(mam 12 lat).
      Ale zastanawia mnie też to że niektórych warzyw nie biorę do buzi(pietruszki,selera,pora).
      Moi rodzice mówią że zdziwiam,że powinnam jeść mięso i te warzywa bo to zdrowie.

Gdybym mogła Ci doradzić, to powiedziałabym żebyś się przełamała i próbowała zjeść mięso i potem zobaczyc czy nie będziesz co chwilę zerkała do lodówki żeby poczuc zapach szynkismile
      Nie przejmuj się niczym, ja zawsze mówiłam,że przepraszam ale nie jem mięsa. To pomagało.
      Pozdrawiam.!
    • Gość: julcia Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.acn.waw.pl 19.05.09, 09:40
      od roku nie jem mięsa, ale jem ryby. ponadto poszłam z mamą na układ że będę jadła
      wątróbkę raz w miesiącu żeby uzupełnic sobie poziom żelaza
      • nameless Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 19.05.09, 09:46
        No właśnie - żelazo sad
        Ja nie jadłam mięsa przez miesiąc, dopóki nie zaczęło mi się kręcić w głowie, a
        wątróbki na pewno nie tknę
    • Gość: Iza Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.09, 12:56
      Ja jestem od roku wegetarianką.Na poczatku rodzice w ogóle sie nie zgadzali na to.W dalszym ciągu patrza na to i cały czas nawijaja ze białko itp jest potrzebne i do konca tego nie zastapie np.kotletami sojowymi.Mam 15 lat i 158cm wzrostu.chciałabym miec 170 ale niestety to wina genów ,bo mama jest niska a tata wysoki.Wracajac do tematu...niektórzy patrza na to z niedowierzaniem. i mówia ze to głupota.
      Pozdrawiam i nie przejmuj sie takimi ludzmismile
      Pozdrawiamsmirk
      • Gość: Weronika Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.09, 13:06
        Moja siostra była wegetarianka.......nie jest juz bo wpadła w anoreksje,wyszła z tego ,ale wszystko zaczeło sie od tego ze nie jadła miesa.trzeba dobrze wiedziec jak powinna byc dieta i przemyslec to czy jest nam potrzebne.uncertain
    • Gość: dc Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.220.120.82.dsl.dynamic.eranet.pl 19.05.09, 13:35
      ja jestem na pol wegetarianinka ;} nie wiem jak to dokladnie nazwac bo CZASAMI ale to czasami zjem jakies mieso ale takie nie tluste .. z bigosu np. zawsze wybieram i moize 1 kawaleczek miesa zjem ;P no i jeszcze duzo przykladow ....... smirksmirk
    • emilka11 Wegetarianie 19.05.09, 14:25
      Cześć! Przez większość życia ja i moi rodzice jedliśmy mięso. Do czasu, aż nie
      zaczęliśmy głębiej zastanawiać się nad tym skąd się te pachnące kiełbasy
      biorą. I kiedy naoglądaliśmy się zdjęć i filmów z rzeźni, przewozu zwierząt i
      ich ogromnego cierpienia po to żebyśmy my, ludzie mogli tym cierpieniem się
      potem karmić to obecnie na widok i zapach mięsa czujemy jedynie smutek i żal
      nad losem tych wszystkich żywych istot, które dla naszej ludzkiej zachcianki
      skazywane są na niewyobrażalny ból. Czy jeść mięso? - To kwestia sumienia, nic
      nikomu do tego czy jesz mięso, czy go nie jesz! Nasłuchałam się wiele głupich
      uwag i przeżyłam mnóstwo przykrych sytuacji ze strony ludzi, kiedy mówiłam że
      nie jadam mięsa, ale bez względy na wszystko nigdy w życiu nie przyczynię się
      już do tych potwornych cierpień, które zadają tym bezbronnym zwierzętom
      ludzie. Nie wolno pozwolić innym decydować o własnym życiu, to jest Twoje
      życie, Twój wybór i nikt nie ma prawa mówić Ci co jeść, i jak żyć.... Życzę
      wytrwałości, nie jesteś w tym sama....
      Emila
      • emilka11 Re: Wegetarianie 19.05.09, 14:30
        Zobacz i zdecyduj czy chcesz jeść mięso:
        www.youtube.com/watch?v=F0d4PfGgPGo&feature=related
        www.youtube.com/watch?v=4y37WTDTi6M&feature=related
        www.youtube.com/watch?v=csMl9ykOrcg&feature=related
        www.youtube.com/watch?v=4y37WTDTi6M&feature=related
        www.youtube.com/watch?v=ImDQf_8lWEA&NR=1
        www.youtube.com/watch?v=WIYVF4YXJrU&NR=1
        www.youtube.com/watch?v=JJfELecRRo8&feature=relatedEmila
        • emilka11 Re: Wegetarianie 19.05.09, 14:33
          Przepraszam, ale widzę że część z tych filmów została usunięta z podanej strony
          jednak, te które pozostały obrazują dramat zwierząt, który tak chętnie większość
          z nas kupuje na obiad....
          Emila
    • misia_x33 Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? 19.05.09, 14:34
      dziwne to trochę dla mnie . ! Większość osób robi to na pokaz . !
    • gwiazdka_14 Wegetarianie. Co o nich myślicie? 19.05.09, 15:09
      I ty się tym przejmujesz?? nie przejmuj się tym... sama do tej strefy wegetarian należe
      jestem od 3lat i ciesze się że nie jem zwierzątsmile dobrze mi z tym... a co do podawania
      kotleta itp to powiedz że nie lubisz lub że należysz do stefy wegetarian... ja tak zawsze
      mówie i przynoszą mi sałatkębig_grinbig_grinbig_grin
      • Gość: Klik Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.acn.waw.pl 19.05.09, 15:51
        Mały apel: człowiek nie je mięsa tylko dla własnej przyjemności. Je mięso by
        utrzymać się przy życiu. Tak samo jak zwierzęta. Też jedzą mięso i zabijają
        niewinne istoty. Owszem, człowiek ma rozum ale nie po to jest wszystkożerny by
        wybierać czy jeść mięso czy nie. Jest wszystkożerny- czyli musi jeść i mięso i
        rośliny.
        • Gość: Klik Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.acn.waw.pl 19.05.09, 15:55
          Widziałam te filmiki i przeraziły mnie, tak samo jak niektóre fakty o śmierciach
          kilku osób, które zmarły poprzez wegetarianizm. Czyli na jedno wychodzi.
    • Gość: Alison. Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.09, 17:24
      Zozstań wgetarianką tak jak jesteś.Ja jetem weganką i dobrze mi z tym. Nie możemy pozwalać aby te wszystkie niewinne zwierzeta zostały zabite w tak niemoralny sposób. Po prostu powiedz,że nie jadasz mięsa i dziękujesz,że się starali przygolować posiłek.smirk
      • Gość: Lily Re: Wegetarianie. Co o nich myślicie? IP: *.acn.waw.pl 19.05.09, 18:09
        Moim zdaniem zwierzęta powinno się zabijać humanitarnie i bezboleśnie a nie tak
        jak np. na tych filmikach. No bo cóż, człowiek jednak potrzebuje mięsa. Ale nie
        rozumiem tego, dlaczego ze wszystkich możliwych rozwiązań zawsze wybiera się te
        najgorsze i najbardziej brutalne...
        • anty_joe HAHAHA!!! 19.05.09, 18:15
          Macie rację, po co zabijać zwierzęta, lepiej by Jonas Brothers poszli na rzeź.
          • anty_joe Re: HAHAHA!!! 19.05.09, 18:18
            JONAS BROTHERS NA RZEŹ!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka