Dodaj do ulubionych

Kolko Brydzowe im. Hrabiego Barry Kenta

18.01.06, 10:47
Niniejszym chcialbym oficjalnie proklamowac afiliacje Kolka Brydzowego przy
Forum Luxembourg-Luksemburg.

Poniewaz ilosc zainteresowanych stale rosnie i to (poki co) w postepie
geometrycznym, wiec mysle, ze idea stalego watku dyzurnego na tym forum moze
sie okazac sluszna. Pozyjemy
Obserwuj wątek
    • hurakami Re: Kolko Brydzowe im. Hrabiego Barry Kenta 18.01.06, 22:50
      Mawi, swietna inicjatywa, zawsze mozna na Ciebie liczyc.
      Moim zdaniem mozna kontynuowac ten watek z propozycjami spotkan, tak jak zaczela
      Danka. A reszta sie sama rozwinie. Jak jest tylu chetnych, mozna prowadzic
      punktacje dlugoterminowa albo zorganizowac co jakis czas wiekszy turniej z
      nagrodami. Ja moge sie tym zajac, jesli bedzie trzeba. Pozdrawiam. m
      • ma_wi99 Re: Kolko Brydzowe im. Hrabiego Barry Kenta 19.01.06, 00:44
        Czesc hurakami,

super pomysl, z ta dlugoterminowa punktacja. Moze poczekajmy jeszcze "ze trzy
        spotkania", az towarzystwo okrzepnie troche i ustali sie mniej wiecej kto jest
        zainteresowany gra turniejowa (nawet w ramach zabawy towarzyskiej), a kto
        jedynie chce milo spedzic czas. Wydaje mi sie, ze tak mniej wiecej w okolicach
        ferii zimowych (przelom lutego i marca) mozna by zaproponowac chetnym jakas
        swobodna forme wspolzawodnictwa, a jesli sie okaze, ze z czasem temperatura
        rozgrywek rosnie, to moze nawet jakis jednodniowy (lub weekendowy) turniej w
        okresie wczesnowakacyjnym, kiedy to humory dopisuja, wolnego czasu jest jakby
        wiecej a i pogoda nastraja do (czemu by nie?) rozgrywek plenerowych w milych
        okolicznosciach przyrody?

W kazdym razie Twoja deklaracje zajecia sie sprawami punktacyjno-organizacyjnymi
        przyjmuje z wielka radoscia, bo wiem, ze jestes najwlasciwsza osoba i
        bezdyskusyjnie znasz sie tak na jednym (organizacji) jak i na drugim
        (punktacji). Oczywiscie na moja pomoc mozesz w kazdej chwili liczyc!
    • szymbi luźna dygresja na temat brydża 19.01.06, 10:29
      Tak mi się przypomniało...

Brydż powszechnie uznawany jest - zarówno za praktykujących, jak i chcących
      praktykować - za grę szlachetną (popieram), a przy tym przeznaczoną
      dla "lepszego" gatunku ludzi, tych bardzo inteligentnych i w ogóle. Specjalnie
      przejaskrawiam, ale pewnie każdy z Was spotkał się z podobną kliszą.

No i tu wspomnienie. Kiedyś jak jeszcze nie istniało słowo agroturystyka, a
      było to w latach osiemdziesiątych, mój Tata co roku wynajdywał podczas majowej
      wyprawy rowerowej gospodarstwo gdzieś głęboko w lesie albo na zabitej dechami
      wsi, gdzie właściciele zgadzali się oddać miastowym izbę lub przybudówkę na
      miesiąc w trakcie lata. I potem spędzaliśmy miesiąc wakacji na wsi, ciesząc się
      lasem, jeziorami, spacerami itd itp. No i pamiętam, jak pewnego roku chyba
      pogoda nie dopisała i mój Tata - sam gracz o poziomie najwyżej towarzyskim -
      nauczył pół wsi (kilkoro miejscowych dzieci) w wieku podstawówki grać w brydża
      i potem licytowaliśmy, wistowaliśmy i zgrywaliśmy zacięcie do końca naszego
      pobytu z dziećmi, którym nikt - pewnie i ich rodzice - nie dawałby szans na
      wielkie wykształcenie. A brydż ich absolutnie nie przerastał, dawał tak samo
      dużo radości i satysfakcji jak każdemu z nas i świetnie spędziliśmy ten
      deszczowy czas. Pozostały gdzieś zdjęcia.
      • hurakami Re: Marcowy brydz 21.02.06, 00:19
        Ja rowniez zglaszam chec, wyjatkowo jednoosobowa. Odkad urodzila mi sie corka,
        zona jest zajeta i przestalem dysponowac lokalem, ale moge przyniesc karty w
        wiekszej ilosci i stolik. Jesli naprawde zbierze sie wiecej osob, to moze warto
        zrobic maly turniej Bru kontra Lux? Potrzeba minimum 4 osob z kazdej druzyny.
        Zapisem i rozdaniami moge sie zajac.
        h
        • ma_wi99 Re: Marcowy brydz 21.02.06, 02:03
          > Jesli naprawde zbierze sie wiecej osob, to moze warto
          > zrobic maly turniej Bru kontra Lux? Potrzeba minimum 4 osob z kazdej druzyny.

Czesc, i jeszcze raz
          • danka44 Re: Marcowy brydz 21.02.06, 12:28
            Ze zmieszczeniem 8 osób nie miałabym problemu, ale musielibyśmy grać w
            rozsądnych godzinach tak, aby mój mąz i dzieci mogli się wyspać przed pójściem
            w poniedziałek do pracy/szkoły. Niestety w jednym mieszkaniu trudno pogodzić i
            brydżownie i noclegownię...
            Może brydżyści brukselscy wypowiedzieliby się jakie godziny im pasują?
            • szymbi Re: Marcowy brydz 21.02.06, 20:20
              ja wstępnie zgłaszam akces, choć pewnie do reprezentacji Luxa z moim dość
              towarzyskim poziomem nie mam co aspirować. Ale termin dobry, więc się zgłaszam :)
        • bamaza42 Re: Marcowy brydz 21.02.06, 12:26
          Hej!, no, gratulacje!!!! To juz?...A ja myslalam, ze jeszcze tak okolo tlustego
          czwartku zaprosze Was do siebie na paczki (i brydza, oczywiscie).
          Jak chodzi o brydza, to ja chetnie, choc nie jestem juz tak "mobilna", bo
          dolaczyla do mnie moja corka, wiec najchetniej u mnie...A poki co mam sporo
          miejsca - ok. 30 metrowy pusty pokoj - ale brak stolow i krzesel. Jedna czworka
          moze grac spoko - mam przytulny kacik w kuchni :)))
          • danka44 Re: Marcowy brydz 21.02.06, 20:48
            Gdzieś ma_wi się zapodział, a tu trzeba porządek wprowadzić i policzyc graczy:-)
            Więc spisuje stan na dzień 21.02 godz. 20.45
            1. mczapl
            2. ma_wi
            3. k-th
            4. hurakami
            5. bamaza
            6. szymbi
            7. ja ( danka44 )

No nieźle...a zapisy jeszcze trwają...
            Proponuję, aby następni chętni kopiowali listę i dopisywali się do niej, żeby
            wszystko od razu było czytelne.
              • ma_wi99 Re: Marcowy brydz 21.02.06, 23:06
                Szymbi... nie chcialbym cie wrabiac, ale skoro jest nas juz taka potezna
                gromadka, a ty dysponujesz hacjeda, to moze tym razem u ciebie?

Przy okazji mam prosbe
                • danka44 Re: Marcowy brydz 22.02.06, 09:18
                  Ja też w piątek wyjeżdżam na tydzień i dostepu do komputera nie będę mieć, ale
                  myslę, że wszystko da się jeszcze dograć po powrocie.
                  Możliwe, że będę miała jeszcze jedną osobę z Brukseli, bo też zalicza sesję w
                  Strasburgu. Ponieważ jest to kolega męża to i pewnie mąż się dołączy :) Byłoby
                  wtedy już 9 osób...
                  Mczapl mógłby dogadać się jeszcze z dwoma i turniej międzynarodowy gotowy:-)
                • szymbi Re: Marcowy brydz 22.02.06, 14:18
                  ma_wi99 napisał:

> Szymbi... nie chcialbym cie wrabiac, ale skoro jest nas juz taka potezna
                  > gromadka, a ty dysponujesz hacjeda, to moze tym razem u ciebie?
                  >

No cóż, czuję się rzeczywiście nieco wrobiony i tym bardziej głupio mi odmówić,
                  ale tym razem muszę, ze względów rodzinno-organizacyjnych, cokolwiek ktokolwiek
                  pod tym rozumie. Krótko mówiąc, tym razem niestety nie, ale któraś z kolejnych
                  rund naszych spotkań na pewno mogłaby się u nas odbyć, szczególnie jeśli większa
                  liczba uczestników spowoduje kłopoty lokalowe. Na razie tak jak pisałem oferuję
                  wsparcie meblowe dla gospodarzy spotkania.

A jeśli byśmy zrobili coś na kształt turnieju (3 czwórki to już naprawdę siła)
                  to może dobrze byłoby spróbować jakąś publiczną salę skombinować? Nie wiem jaki
                  jest status tej gdzie była wigilia, może coś w okolicach plebanii na Neudorfie
                  by można... To taka garść myśli choć pewnie niezbyt konstruktywna...
                  • danka44 Re: Marcowy brydz 22.02.06, 15:06
                    > A jeśli byśmy zrobili coś na kształt turnieju (3 czwórki to już naprawdę siła)
                    > to może dobrze byłoby spróbować jakąś publiczną salę skombinować? Nie wiem
                    jaki
                    > jest status tej gdzie była wigilia, może coś w okolicach plebanii na Neudorfie
                    > by można... To taka garść myśli choć pewnie niezbyt konstruktywna...

Ta Twoja myśl nie jest najgorsza ;) Podsunę może jeszcze jedną: grałam kiedys
                    w pubie "Oscar Wild" i tam jest na górze salka ze stolikami. Mozna zadzwonic i
                    spytać, czy w tym terminie jest wolna. Ja nie zadzwonię, bo tutaj nigdy nie
                    wiadomo w jakim języku przyjdzie gadac ;(
                    Jeżeli nie uda się nic zorganizować, to przeprowadzę poważną rozmowę z rodziną
                    i może uda mi się wynegocjowac zgodę. Czwórkę goszczę zawsze bardzo chętnie,
                    dla ósemki znajdę miejsce, a dwunastka trochę mnie przeraża, ale nie jest to w
                    koncu impreza taneczna ;) Wszyscy będą siedzieć skupieni przy stolikach...
                    • danka44 Re: Marcowy brydz 22.02.06, 15:16
                      A mczapl rzucił pomysł, a teraz nie wiadomo co tam dalej knuje...
                      Może przeraził się naszej siły i teraz przeprowadza ezgamin wśród brydżystów,
                      coby wybrac najlepszych ;p
                      • ma_wi99 Re: Marcowy brydz 22.02.06, 15:45
                        To moze ja powiem tak. Jestem w kontakcie mailowym z mczaplem. Obgadalismy
                        kwestie podstawowe i on najpozniej na poczatku ma marca zglosic z jaka sila
                        brydzystow z Bxl sie pojawi. Wtedy my zsumujemy to z naszymi zawodnikami a
                        wynik, ktory wyjdzie z tego dodawania jednoznacznie wskaze, czy wynajmujemy
                        lokal czy wpraszamy sie do kogos na krzywy ryj ;-)

Pomysl z lokalem generalnie jest calkiem spoko (i juz nawet go mczaplowi
                        sprzedalem), ale poczekajmy, bo jak sie okaze, ze slomiany zapal i
                        niespodziewane okolicznosci przetrzebia nasza potezna gromadke, to moze tez byc
                        i tak, ze 12 marca i jeden zielony stolik od hurakami zupelnie wystarczy ;-)

Proponuje na teraz sprawe zatrzymac
    • ma_wi99 Marcowe Wici! 06.03.06, 03:35
      Moi Drodzy,

ponizej kopiuje liste sporzadzona tydzien temu przez danke44, z pytaniem czy
      jest to aktualna lista chetnych do wziecia udzialu w I Miedzynarodowym Turnieju
      Brydzowym Lux'06?

Bardzo prosze od teraz swoje deklaracje traktowac jako powazne i wiazace. Co
      prawda za ich niewypelnienie nie groza zadne kary, ale prosilbym o dyscypline i
      odpowiedzialnosc w tej sprawie, gdyz w zwiazku z duzym zainteresowaniem impreza
      mamy w planie zarezerwowanie odpowiedniej ilosci stolikow w pubie "Oscar Wilde".

Prosze wiec o potwierdzenia, ewentualnie nowe zgloszenia chetnych do Turnieju
      czy ostatecznie
      • mczapl Re: Marcowe Wici! 06.03.06, 13:48
        Okazalo sie, ze zbior Epsow parlamentarnych grajacych w brydza i zbior Epsow
        jadacych na marcowa sesje PE do Strasburga sa zbiorami prawie rozlacznymi... :(

Dlatego tez wyglada na to, ze bedziemy w 3 osoby. Oprocz mnie bedzie Leszek,
        ktorego znacie pewnie z forum i Monika, ktora na forum nigdy nie byla. Zarowno
        Leszek jak i ja gramy w brydza kiepsko, wiec nie musicie sie przygotowywac. Co
        do Moniki, to woli szachy, ale chetnie sie w brydza nauczy.

Bede wdzieczny, jezeli poinformujecie nas co i jak a propos noclegow i miejsca
        imprezowania. Co do zbiorki o 19 brzmi jak najbardziej ok.

PS Potraktujmy ten sparring jako rozgrzewke przed prawdziwym turniejem Bxl-
        Lux...
        • ma_wi99 Re: Marcowe Wici! 06.03.06, 15:07
          Super. W takim razie publikuje ponizej "popludniowe" wydanie listy turniejowej z
          prosba o ewentualne uzupelnienia:

1) mczapl
          2) Lezsek
          3) Monika
          4) danka44
          5) k-th
          6) hurakami
          7) szymbi
          8) ma_wi99

Oczywiscie nadal oczekuje potwierdzenia od:

9) bamazy
          10) xtheo7

Poza tym chcialem zapytac "otwartym kodem" na forum (w koncu nie organizujemy
          tajnego posiedzenia Szabu Generalnego NATO, nie? ;-) o mozliwosci noclegowe dla
          gosci z Bxl?

Ja chetnie ugoszcze jedna osobe (bardzo awaryjnie
      • jakubsky Re: Marcowe Wici! 06.03.06, 22:35
        niniejszym dopisuje sie jako "kandydat niezalezny", czytaj przedstawiciel ludu EPSow w osobach ich drugich polowek...

czyli jakubsky w Luxie, oj bedzie sie dzialo:)
        • ma_wi99 Re: Marcowe Wici! 07.03.06, 01:07
          > czyli jakubsky w Luxie, oj bedzie sie dzialo:)

Nie ma sprawy. Dopisuje cie do listy. Mamy wiec 9 osob pewnych i 2
          niepotwierdzone. Czekamy na uzupelnienie skladu do 3 pelnych stolikow :-)
          • bamaza42 Re: Marcowe Wici! 07.03.06, 10:16
            no, ja to oczywiscie chetna, mam jedynie maly problem w postaci dzieciny....jak
            juz beda ustalone terminy i miejsce, to sie opowiem, czy uda mi sie
            zorganizowac jakas "babysitter"....szkoda tylko, ze ta cala impreza jest
            planowana na niedziele a nie piatek albo sobote....A co do przenocowania
            rodakow z BXL, niestety nie dysponuje miejscami do spania - sama spie jeszzce
            na materacu...
            • danka44 Re: Marcowe Wici! 07.03.06, 14:27
              Pod warunkiem, że się zbierze trzecia czwórka może zagra mój mąż. Z bamazą to
              by było już 11 osób. W tej chwili cała nadzieja w xtheo, który byłby 12-ty.
              XTHEO ODEZWIJ SIĘ !!!
        • jakubsky Re: Marcowe Wici! 07.03.06, 14:50
          kochani, ze smutkiem zawiadamiam, ze nie bede mogl przyjechac, w wtorek mam rozmowe o prace, ktora musze miec bo a) bardzo mnie interesuje, b) a dlaczego mam siedziec w domu, mialem jechac dalej do Niemiec do Karlsruhe, ale niestety tym razem brydzyk nie jest mi pisany:(

wiec prosze skreslcie mnie z marcowej listy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka