Dodaj do ulubionych

Pokoj/mieszkanie od polowy marca

28.01.06, 18:14
Czesc Wszystkim!
Gdyby ktos z Was cos wiedzial o wolnym pokoju badz malym (i nie za drogim)
mieszkaniu na poczatek (do 9 miesiecy ;)) nie za daleko od Kirchberg, bylabym
bardzo wdzieczna.
P:) M
Obserwuj wątek
    • tomi_22 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 28.01.06, 23:38
      Se swieca szukaj kogos kto ci wynajmie mieszkanie na 9 miesiecy... Targowanie
      sie o rok to juz mistrzostwo swiata, a standardem jest 2,3 lata.

Na poczatek to moze jakis pokoj, ok to moze sie udac, ale po co placic komus
      500-700 euro jak za tyle mozesz miec juz mieszkanie???

I o co sie martwic? I tak cie nie wyleja po tych 9 miesiacach, no chyba ze sama
      sie zwolnisz, ale i to nie jest latwe...
      • agata.w.wawa Re: zgryzliwy jezyk tomiego;-) 30.01.06, 16:43
        ale ze mnie szczesciara, ze juz jakis czas obserwuje to forum i wiem, ze tomi
        tak z dobrego serca przygryza tu i owdzie;-)))

Nie stresuj nas - swiezo wybierajacych sie do Luxa (z resztkami optymizmu), bo
        rzeczywiscie jak przyjda deszcze to skoczymy z mostu do ktoregos ze
        strumyczkow, hi hi hi
      • daisy78 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 31.01.06, 13:47
        tomi, a gdzie Ty widziales mieszkanie w Luxie za 500 euro? chyba na jakims
        wygwizdowie poza stolica ;-) I nie znam osoby ktora by podpisywala umowe najmu
        az na 3 lata ;-)
        • tomi_22 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 31.01.06, 13:51
          Ja napisalem "w przedziale". Mozna znalezc za 500 euro ale faktycznie na
          wygwizdowie :) Zwykle placi sie od 650+ Za pokoj 400-600.

Poza tym, sama juz wiesz ze dzielnica dzielnicy nie podobna jest :)

Umowy zwykle podpisuje sie na minimum rok, a w praktyce na 2 lata :)
        • anwi79 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 07.02.06, 19:40
          Można wynająć studio za niewiele więcej niż 500 euro. Mój znajomy płaci ok. 550
          euro za studio niedaleko dworca.
          A poza tym znam wiele osób, które podpisywały umowę na 3 lata. To przynajmniej
          gwarantuje, że właściciel nie podwyższy Ci czynszu przez ten czas.
    • zupapomidorowa1 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 07.02.06, 17:32
      Hej,
      ja sie podłaczam do tego postu, szukam mieszkania od marca, może być od polowy
      tak naprawde jestem elastyczna, dwupokojowe, dla 2 osob, bez posredników, bo to
      juz nie chodzi o cene sama w sobie ale o kase jaka biora pośrednicy.....
      do zo.... jak wszystko pojdzie pomyślnie....
      • tomi_22 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 07.02.06, 18:18
        Juz masz prace? Szybko. Gratulacje. Pa.
        • zupapomidorowa1 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 07.02.06, 18:33
          jak wszystko dobrze pójdzie.......;)))))))
          • tomi_22 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 07.02.06, 19:45
            Bedzie to swoisty rekord, kilkanascie dni, od momentu podjecia decyzji. Troche
            nie realne ale kto wie. Chyba ze sciemniasz i juz dawno bylo to umowione.

Aha, jesli prywatny sektor, to prosze podziel sie inforamcjami jak zrobic zeby
            w tak rekordowym czasie dostac pozwolenie na prace. Wiesz ludzie z topowych
            firm tu czekaja po 5 miesiecy, wiec tez by sie dowiedzieli jak to jest.
            • zupapomidorowa1 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 08.02.06, 10:34
              a kto CI powiedzial ze mam pozwolenie na prace??????????????
              ja tego nie powiedziałam.
              • tomi_22 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 08.02.06, 10:44
                A to co innego. No to na zachete podam ci kilka innych bardzo istotnych faktow.

Wiesz, tu sie placi za lekarzy, jak dla ciebie to bedzie jakies 56 Euro za
                wizyte. Leki tez sa drogie. Zwykle przeziebienie i wizyta w aptece to wydatek
                jakies 50-100 a nawet i wiecej euro, bo placisz 100%. Bierzesz rachunki i
                odzyskujesz kase w ZUSIE w PL - powodzenia tu :)

Tak wiec, zabierz zapas lekow.

Wynajem mieszkania. Mieszkania nie wynajmiesz jesli nie dasz gwarancji bankowej
                3 miesiecznej lub gotowki w zamian. Zwykle daje sie gwarancje bankowa. Zeby tak
                dac, to trzeba by miec konto w banku, a tego z koleji nie zalozysz nie majac
                LEGALNEJ pracy lub tzw Carte de Sejour. Co wiecej, nie wiem czemu ale czesto
                wlasciciele mieszkan zanim ci wynajma mieszkanie pytaja sie o zrodlo twoich
                dochodow, czyli czy je w ogole masz. Jak nie to papapa - znam taki przypadek.

Rozwiazaniem dla ciebie moze byc mieszkanie w Niemczech. Tak jakos Polacy sobie
                radza.

Uwierz mi, lokalne przepisy sa bardzo upierdliwe i skuteczenie blokuja naplyw
                nielegalnych imigrantow :))) Dlatego np jest tu tak malo Polakow :)

No chyba, ze jaja sobie robisz, nudzisz sie i zaczynasz jak prawie kazdy Polak
                to prace dla jednej z Instytucji. Ale co tam, te info i tak sie moga przydac
                tym co by mysleli "inaczej" :)
                • ma_wi99 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 08.02.06, 11:00
                  Tomi, nie strasz kobity! Niech dziala tak, jak to sobie obmyslila. To nic, ze
                  prawdopodobnie wbrew przepisom, ale przynajmniej nie placze, ze Polakom pozwolen
                  nie daja "za wyglad" czy za "dobre sprawowanie". Takiemu pawiowi to by sie
                  pewnie podobala taka postawa, wiec i ja pierwszy kamienia w nia nie rzuce ;-)

Swoja droga
                  • tomi_22 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 08.02.06, 11:05
                    Na Limpertsbergu ten co ta ma na siebie jest NA LEGALU, a gromadka tam to inna
                    sprawa :))) A swoja droga to nawzet mieszkancy sa czujni i pomagaja panstwu
                    wylapywac nielegalnych :))) Szymbi ci opowiadal jak sobie dom malowal i go
                    emeryt obstrykal aparatem??? Hehehe... przeciez TO NIEMOZLIWE zeby POLAK
                    mieszkal w domu!!! Wg niektorych to juz znak apokalipsy...
                    • ma_wi99 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 08.02.06, 11:35
                      > Na Limpertsbergu ten co ta ma na siebie jest NA LEGALU, a gromadka tam to inna
                      > sprawa :)))

Skad wiesz
                      • zupapomidorowa1 Re: Pokoj/mieszkanie od polowy marca 08.02.06, 21:37
                        ...zawału prawie dostałam ..:)))dzieki za przestrogi...doceniam..zakoduje...jest
                        ktos w luks. kto mi pomoże, jest ktoś kto tam już jest i bedzie ok,wiem ze moze
                        nie być łatwo ale co tam:)))) nie podcinajcie mi skrzydeł :)))))))))))))
                        pozdrawiam
                        • tomi_22 Do zupy 08.02.06, 21:44
                          Zupa, zrob mi przyjemnosc i jak juz tu bedziesz to ujawnij sie w realu. Jakos
                          nie wierze w to co piszesz i jakie masz zamiary. Dlaczego? Dlatego, ze skoro
                          inni lebscy polacy na to nie wpadli to czemu akurat ty?

Moj nos mi mowi ze sciemniasz i zaczniesz prace w Instytucji a pieprzysz dla
                          pieprzenia.

Ciekawe czy sie ujawnisz czy umrzesz jak sporo poprzednikow gadajacych.

Jednak jesli powaznie myslisz o pracy tu, to spoko, rady damy.

To jak? Pokazesz sie?
                          • szymbi Re: Do zupy 08.02.06, 21:58
                            Tomi, aleś Ty podejrzliwy ostatnio jesteś...

A co do Twoich rewelacji na mój temat, to nie malowałem domu, ale reszta się
                            zgadza. Szkoda, że Pan nie przyniósł mi pokazać tej fotki
                            • tomi_22 Re: Do zupy 08.02.06, 22:06
                              Oj bo ja tak w skrocie sie dowiedzialem :) Tak czy siak, jestes 1 jezdzcem
                              apokalipsy - ze wschodu... ;)
                          • zupapomidorowa1 Re: Do zupy 08.02.06, 23:09
                            powiem CI tylko tyle, że chcialabym sciemniac i zaczac prace w instytucji ale
                            tak nie jest na razie przynajmniej, chce wyjechac po to zeby opanowac sobie dwa
                            jezyki a jesli sie uda to wiecej i wiecej:)) nie wiem co z tego wyjdzie, moze
                            nic nie wyjdzie ale po jaka cholere mialabym klamac i sciemniac to nie
                            wiem...........
                          • zupapomidorowa1 Re: Do zupy 08.02.06, 23:12
                            a poza tym...to przedstawiasz to wszystko tak jakby to było coś niemożliwego do
                            zrealizowania.........czy ja to wszystko tak upraszczam czy Ty
                            komplikujesz.........chyba zreszta wole nie wiedziec
                            • tomi_22 Re: Do zupy 08.02.06, 23:53
                              Zupa zle mnie rozumiesz :) To nie o to chodzi. Jezyka teraz sie juz nie
                              nauczysz bo zeby na kurs sie zapisac to trzeba miec legalny pobyt... i kolo sie
                              zamyka.

Nie mozesz sobie czegos legalnego poszukac? Nie wiem, moze jakis staz?
                              instytucje oferuja cos takiego, rozne firmy takze. Nie wiem kim jestes i co
                              potrafisz.

A propos nie legalnego wyjazdu. Znasz przypadek Polaka z Grecji, jak
                              nielegalnie przebywal bez sociala i ubezpieczenia?

Moze i prawi moraly, ale ja zachecam do legalnej pracy. Zawsze.
                              • zupapomidorowa1 Re: Do zupy 09.02.06, 22:44
                                ale ja bede ubezpieczona....znam przypadek Polaka, nie wyjechalabym nigdzie za
                                granice bez ubezpieczenia:))) troche doswiadczenia w pracy mam, ale...moj
                                niemiecki nie jest perfekt a chce zeby byl a moj francuski to juz w ogole.
                                Dzieki Aniele Stróżu za dobre rady...tylko mi tych skrzydel nie podcinaj..:)))
                                • tomi_22 Re: Do zupy 10.02.06, 09:51
                                  Kluczowe pytanie: UJAWNISZ SIE TU? Sorry, ale jak nie to domniemywam ze
                                  sciemniasz - i nie tylko ja - a piszesz zeby popisac. :)
    • robartek Ostrzezenie 13.02.06, 13:35
      Chcialem wszystkich ostrzec przed wynajmowaniem mieszkania (studio) w
      Luxembourg Ville, na 23, rue Michel Rodange, app. 6F, wlasciciel: Regis
      Maniora. Wlasciciel nie zwrocil mi kaucji pod bzdurnymi pretekstami, a
      nastepnie stwierdzil (po rozwiazaniu umowy) ze nie zaplacilem mu czesci
      czynszu. Wynikly z tego 2 sprawy w sadzie.
      • ma_wi99 Re: Ostrzezenie 13.02.06, 14:16
        Dzieki za ostrzezenie. Mysle, ze tego typu informacje sa rownie wazne, jak
        dzielenie sie wiedza ogolna nt. Luxa. Miejmy nadzieje, ze ustrzeze to naszych
        Rodakow przed klopotami.

pozdro.

M.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka