Dodaj do ulubionych

czy objawy wskazuja na grzybka?

19.12.10, 15:09
Mam 26 lata jestem kobieta. Posiadam dwie choroby o podłozu autoimunologicznym. Biore od 3 lat sterydy. Mialam okolo rok temu bardzo stresujaca sytuacje i zwiekszone leki. Nie biore lekow osłonowych na zoladek itd. Obecnie stesy minely choroby podstawowe sa wyrownane ale jest szereg dziwnych objawow. Oto one
Obserwuj wątek
    • prowirus Re: czy objawy wskazuja na grzybka? 04.01.11, 18:54
      Witam. Jakie to choroby o podłożu autoimmunologicznym?
      Jeśli nie masz żadnych leków osłonowych, to co robi Twój lekarz? Co on na to?

Co do grzybów, może być, ale nie musi, bo biały nalot to nie tylko grzybica, ale np. choroby układu trawiennego, których mozesz nabawić się podczas długotrwałego przyjmowania leków - zwłaszcza takich co wymagają osłony, a jej nie dostajesz...

Spróbuj wdrożyć dietę p. grzybiczą, odstaw cukier i produkty pszenne, panierki, mleko, bułki, chleb itd. Słodycze też w kąt - tak zaczynasz głodzić grzybka.
      Kup sobie probiotyki np. ProBacti4 i Biopron9 i spożywaj po jednej kapsule z jogurtem - tylko naturalnym. Np. rano po sniadaniu Biopron9 a wieczorem po kolacji ProBacti4.
      W ten sposób nie zaszkodzisz sobie, a być może pomożesz, być może pomoże Ci to też na zaparcia.
      Można zrobić badania na candida, ale niestety duża część wychodzi fałszywie ujemna i trudno stwierdzić co jest grane tak naprawdę.
      Możesz stosować, różne "chwyty" na grzybice i znajdziesz sporo opisów na tym forum. Wprowadź dietę i zobacz czy będę jakieś zmiany.

P.S. Miałaś kiedyś kleszcza?
      • fahima Re: czy objawy wskazuja na grzybka? 05.01.11, 13:50
        Choroby o podlozu autoimunologicznym:

- Hashimoto
        - niedoczynnosc kory nadnerczy

Kleszcz odpada mialam robione badania na bolerioze (western blot) - wynik ujemny

O probiotykach musze porozmawiac z lekarzem i nie wiem czemu ich nie dostlam przy sterydach.
        Co do badan to wyslalam do Poznania probke i czekam na wynik i nie wiem czemu to jest loteria przeciez albo sie ma grzyba pasozta czy tez zaburzona flore bakteryjna albo nie

Co do diety to sorki ale ja nie umiem trzymac diet itd pozatym nie wierze ze dieta pomoze jesli to grzyb. Moge ograniczyc produkty ale nie wywale ich z diety ( za duzo mam zakazow i nakazow w zyciu przez moje dwie choroby ).

Zmienilam i tak diete:
        - wywalilam gazowane napoje
        - jem ostatni posilke o 18
        - jem duzo warzyw
        - nie jem cytrusow
        - make zwykla zastapilam kukurydziana
        - OGRANICZYLAM slodycze ( to jest dla mnie sukces bo je uwielbiam )

Ja bym chciala zeby leczenie wygladalo tak ze robie badnia wychodzi grzyb to biore leki i potem ograniczam tylko niektore produkty a nie ze zmieniam cale moje zycje i lecze sie 3 lata.
        Nie oceniam nikogo zle ale leczenie boleriozy na forum latami jest troche dziwne dla mnie
          • prowirus Re: czy objawy wskazuja na grzybka? 08.01.11, 14:55
            Kleszcz odpada mialam robione badania na bolerioze (western blot) - wynik ujemny Taka pewna jesteś? A powiedziano Ci jaką skutecznośc mają te badania? Wynik negatywny tak naprawdę nic nie znaczy, pozytywny owszem.
            Słyszałaś co to jest seronagatywność?
            • ania.rene bolerioza 17.01.11, 14:44
              mam pytanie,
              w takim razie jak dowiedzieć się czy to bolerioza? ja mam objawy, możliwe że kleszcz ugyzł mnie 2 lata temu (nie ma pewności) a wcześniej kilkanaście lat temu.

jakie badanie może potwierdzić boleriozę?
            • fahima Re: czy objawy wskazuja na grzybka? 28.01.11, 17:46
              wiem co to jest seronegatywnosc ale nie bede leczyla czegos w ciemno j jeszcze pewno uwazasz ze bolerioze nie leczy sie jedna seria antybiotykow tylko przez wiele lat roznymi antybiotykami.

To wedlug Twojej teori to tylko obajwy sie licza i tyylko to jest przeslanka do rozpoczecia kuracji to zacznij sie tez leczyc na tarczyce, miastenie itd bo w tych chorobach tez jest postac seronegatywna ( przeciwciala moga byc ujemne)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka