Dodaj do ulubionych

przerost e.coli biovare

08.04.12, 22:02
witam, od jakiegoś roku byłam pewna że mam candidę (bulgotanie i przelewanie w jelitach, bóle brzucha, nietolerancje pokarmowe, śluz w gardle, świąd miejsc intymnych). w końcu zrobiłam badanie w poznaniu w instytucie mikroekologii i okazało się, że nic nie wyhodowano i jest ok, ale mam ogromny przerost e. coli biovare i niedobór lactobacillus. czy myślicie że stąd moje objawy identyczne z grzybicą?
Obserwuj wątek
  • anathe0 Re: przerost e.coli biovare 09.04.12, 13:10
   wg mnie to bardzo możliwe, to flora kałowa z tego co się orientuję (z jelita grubego) i przerost jej np. w jelicie cienkim może powodować i zaburzenia trawienia i wchłaniania różnych składników pokarmowych i związane z tym objawy takie, jakie Ty obserwujesz. zrobili Ci antybiogram? pewnie jakiś augumentin Ci dadzą, do tego koniecznie probiotyki (chyba najlepiej lacibios femina ale probacti też na start), często też podaje się witaminy - głównie takie, które są rozpuszczalne w tłuszczach plus witaminę B12. podmywaj i podcieraj się zawsze w kierunku od przodu do tyłu. staraj się wzmacniać odporność.
  • jan440 Re: przerost e.coli biovare 10.04.12, 21:11
   Nie wiem jak stwierdzili brak lactocacillusa i skąd mają normy jaka jest ilość prawidłowa.Nie zmienia to faktu, że im więcej lactobacillusów tym lepiej a e.coli raczej nie powinno być.
   Duża ilość probiotyków plus ew.olejki.
   To,że nie stwierdzili w teście braku grzyba nie znaczy,że tak jest w rzeczywistości.
   Objawy ewidentnie wskazywały na grzybice.
  • priorytet99 Re: przerost e.coli biovare 15.11.22, 19:18
   Witam, jestem cikaw czy poradziła sobie Pani z przerostem e.coli biovare?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka